Shaan• 27 января 2023

Киево-Могилянская академия, запрет русского языка

Видели новость? В КМА запрещено разговаривать на русском языке. Вообще. Речь не об учёбе, а о бытовом общении в стенах учебного заведения, даже просто студентам между собой.
И я думаю, что это первая ласточка, сейчас остальные ВУЗы тоже подтянутся.
Как вы к этому относитесь, интересно?
Результат:
вже голосів: 433
245 (56.58%) Поддерживаю
161 (37.18%) Против
27 (6.24%) Тыц
маринабаранова• 27 января 2023
Ответ дляlilykas
Накінець ,бо мої рідні розмовляють українською,бабусі і дідусі розмовляли.А нас ганьбили і обзивали жлобами,якщо в Києві розмовляли українською.Слава Україні!
Удалено администрацией...

ДевочкаКрасавица• 27 января 2023
Удалено администрацией...
Daria0000• 27 января 2023
Ответ дляVA 11
Ракеты от русни не считаете ущемлением Ваших прав?
Почему вы пишете мне на русском?
mamarama• 27 января 2023
Ответ дляalla1985m
Бачу ви також нічого не роз’яснюєте про стіни університету)) А нічого, що Україну пішли захищати багато російськомовних наших солдат? Все нормально?? Чи їм також треба було спочатку мову вивчити, а потім іти воювати?
Багато літератури російськомовної і в тому числі наукової, таблиця Менделеєва також російського вченого - може також треба від всього відмовитись і дуріти бути неграмотними дурнями?)
А что я должна разьяснять о стенах университета?
Я не состою в его администрации и даже уборщицей там не работаю.
Это решение администрации, их право.
Написала вам, что ваш перевод неверен.
И какое отношение имеют русскоязычные защитники к обучению в данном конкретном вузе?
Может они тоже согласны с таким решением, мы же не знаем об этом.
автор Shaan • 27 января 2023
Ответ дляnatallochka
Пишіть українською бо я не розумію
Накрайняк якщо зовсім не можете є Google translate
если вы не понимаете, значит эта тема не для вас. Идите в другие темы, где вам все понятно.
Закусенец• 27 января 2023
Ответ дляShaan
опа, а что это вы на русском?? Представьте, что вы в КМА! Это ж нормально
Уявіть, що ви гарно володієте різними мовами і розмовляти українською для вас не проблема і навіть (!) не привід створювати таку тему :)
scorpy• 27 января 2023
Ответ дляТатьяна-bfd8
Не мешайте ипсошнице рубли отрабатывать.
упс, сори
Moco• 27 января 2023
Ответ дляДевочкаКрасавица
Удалено администрацией...
Sielo• 27 января 2023
Ответ дляВоробу-шек
Удалено администрацией...
Адміни, фіксуйте дані, передавайте у відповідні інстанції, будь ласка!

Алтыншаш• 27 января 2023
Ответ дляuhty_puhty
Нет, все не подтянутся, могилянка всегда была немного того на мове.
Неправда.
Вільне спілкування будь якою мовою.
Українська, англійська, російська - всі мови співіснували без обмежень.
Дочка після першого тижня навчання, просто сміялася з тих чуток і жахів) Вона російськомовна, а при вступі до КМА на першому поверсі об´ява була на вході до якоїсь студ.зони - Тут говорять тільки українською!)
В перший же день сходила перевірити - ага, говорять кому як подобається), аби розум був)
Але так, патріотичне і національне виховання там на рівні. І не примусове, а таке, що до нього хочеться долучитись. Це правильно.
Воробу-шек• 27 января 2023
Ответ дляДевочкаКрасавица
Удалено администрацией...
Быстрей скриньте и куратору отправляйте! Какую тему можно заново развернуть!!!!
Wendy Rhoades• 27 января 2023
Ответ дляDaria0000
Я уже выучилась, спасибо )) пркерасно знаю и украинский, и английский, и руксский, и францусзский, тау что унизить меня не получилос, если хотели. Закончила ин.яз, кстати в военной академии, сейчас нац.гвардии, откуда очень много знакомых русскоязычных ребят защищает сейчас нас всех, в том числе и Вас, пока вы мовный срач разводите и пытаетесь меня как-то оскорбить. Выше я написала свое мнение более разветнуто. Повторяться не буду.
где я вас оскорбила?
Киево-Могилянская академия всегда занимала активную проукраинскую позицию, это было задолго до войны в 2014. Там в принципе разговаривать по-русски было не принято.
Никто из студентов или преподавателей не увидит в этом никакого ущемления своих прав, но почему-то эта тема так беспокоит тех, кто никакого отношения к этому ВУЗу не имеет)

Если вы заметили, я тоже пишу на русском, и не вижу в этом никакого мовного срача.
ПЛЮС-МИНУС• 27 января 2023
Ответ дляДевочкаКрасавица
Удалено администрацией...
это что-то из той же оперы что была в СССР ’антисемитизма у нас нет!’.

видишь суслика? нет? а он есть.
автор Shaan • 27 января 2023
Ответ дляАлтыншаш
Неправда.
Вільне спілкування будь якою мовою.
ваша дочь продолжает там учиться? Как относится к такому запрету?
Всё хорошо• 27 января 2023
Ответ дляПтица-синица
Ща напишу бывшему мужу, он как раз дочке 4 дня что-то с Бахмута не пишет. Не думаю, что он будет против нововведений в Киево-могилянке!
Удалено администрацией...
malvaa• 27 января 2023
Ответ дляsunholder
Да Європі пофіг.
путін скільки років порушує конституцію України і права громадян? І шо?
Ну путя ж ворог, зним зрозуміло... А от антиконституційні заборони від керівників українського вишу... Не розумію, тим більше всі і так знають, що це повністю україномовний ВНЗ.
VA 11• 27 января 2023
Ответ дляDaria0000
Почему вы пишете мне на русском?
Удалено администрацией...
Color never seen before• 27 января 2023
Ответ дляЭлочка LA
И тут эти темы поднимались. Может кому-то удобно праведно возмущаться, что про притеснение украинского языка тем не было. А может срачами в режиме нон стоп в других темах заняты были.
Мне эти темы про язык в быту сейчас больше напоминают попытку сформировать прослойку недовольных. Как говорится никакие агенты кремля не сделают столько сколько одна Фарион.
Болаболик• 27 января 2023
Ответ дляВоробу-шек
Скучаете за батей, да?
До чого ваш батя до інших , сумуйте за ним самостійно :)
порушення конституції неприпустимо

автор Shaan • 27 января 2023
Ответ дляColor never seen before
отож.... мне тоже напоминают.
Я не понимаю, зачем сейчас такое устраивать.
ДевочкаКрасавица• 27 января 2023
Ответ дляВоробу-шек
Какому куратору? У меня их нет. А у вас есть, да?
VA 11• 27 января 2023
Ответ дляMoco
Почему вы пишите на русском ааааааа
Вы и русский не знаете. Правильно писать пишЕте.) Ааааа!))))
lilykas• 27 января 2023
Ответ длямаринабаранова
Удалено администрацией...
Накінець вас так образив,що ви мені вирішили зробити зауваження?Я регочу від вас.
Moco• 27 января 2023
Ответ дляVA 11
Это же хорошо , я ведь родилась в Украине
Strelka_007• 27 января 2023
Авторе, узбаГойдєзь, будь-ласка.
Хто такий руський, асимільований мусульманами без роду без племені чувак? Руським взагалі на державному рівні по шапці дають за якусь національну свідомість. Плата за утримання колоній - асиміляція руського Вані більш агресивними представниками республік. Ще 2-3 покоління такої політики як в них зараз, і цей етнос просто зникне, разом з мовою і культурою. А нам своє плекати.

По сабжу: в нас величезна компанія абсолютно з власної ініціативи перейшла і на листування, і в розмовах на українську мову. Декому легше дається, декому важче, хтось на суржику поки, але від чистого серця. Компанія заохочує всіляко і підтримує таку ініціативу. І це комерційна компанія.
Звісно, в державному виші максимально треба переходити.
Як це не гірко визнавати, х*йло зробило для українізації більше ніж наші політики.
Реакцію на їхні звірства буде поступове ´випилювання´ всього російського щ усіх сфер життя. Логічно, що вас дивує? Інтелігенція традиційно в авангарді, інші теж підтягуються.
Воробу-шек• 27 января 2023
Ответ дляБолаболик
порушення конституції неприпустимо
Ви забули перелогінитися
автор Shaan • 27 января 2023
Короче, общий смысл мне ясен. Большое спасибо всем проголосовавшим, попрошу админов закрыть тему.
lilykas• 27 января 2023
Ответ длямаринабаранова
Удалено администрацией...
А ха ха
Элочка LA• 27 января 2023
Ответ дляВоробу-шек
Скучаете за батей, да?
Скучаю за разумностью и адекватными решениями, а не дешёвым популизмом и отвлечению от насущных проблем.
vinogradoff• 27 января 2023
Ответ дляДевочкаКрасавица
Удалено администрацией...
А хто вас ’притісняє’?
Не хочете розмовляти українською - не йдете вчитись в Могилянку.
Може вам ще монгольскою там викладати і розмовляти?)