Shaan• 27 января 2023

Киево-Могилянская академия, запрет русского языка

Видели новость? В КМА запрещено разговаривать на русском языке. Вообще. Речь не об учёбе, а о бытовом общении в стенах учебного заведения, даже просто студентам между собой.
И я думаю, что это первая ласточка, сейчас остальные ВУЗы тоже подтянутся.
Как вы к этому относитесь, интересно?
Результат:
вже голосів: 433
245 (56.58%) Поддерживаю
161 (37.18%) Против
27 (6.24%) Тыц
Soufit• 27 января 2023
Ответ дляMila228
Всім російськомовним заборонять отримувати вищу освіту? Я проти.
Це вже ви зовсім перекрутили.
Ще скажіть, що іноземцям теж заборонять

Strelka_007• 27 января 2023
Ответ дляДевочкаКрасавица
Удалено администрацией...
До 24.02.2022
VA 11• 27 января 2023
Ответ дляMoco
Это же хорошо , я ведь родилась в Украине
Это плохо. Быть неграмотной.
Moco• 27 января 2023
Ответ дляVA 11
Это плохо. Быть неграмотной.
Я очень молода, наверстаю
Болаболик• 27 января 2023
Ответ дляДевочкаКрасавица
Удалено администрацией...
Так вот я в Украине бы таких умников отлавливала .. мне кажется это агенты болот , специально делают для скабеевых и прочих Иродов картинку и изнутри качают народ , на внутреннее недовольство .
Daria0000• 27 января 2023
Ответ дляVA 11
Удалено администрацией...
Якщо ви почитали вже відповіді на мій допис, тоді зможете і почитати всі інші мої відповіді. Ви написали людині, яка не тільки ракети пережила, а тікала з під бомб, які скидали з літаків (з чим ракети не зрівняться), тому не намагайтесь мене цим присоромити, про мову росказують тільки ті, кого ці ракети ніяк не торкнулися, судячи з всього. Доброї ночі.
Алтыншаш• 27 января 2023
Ответ дляShaan
ваша дочь продолжает там учиться? Как относится к такому запрету?
Закончила в 21г.
Сегодня ещё не обсудили эту новость, она пока занята.
Но она точно мимо не пройдёт.
Общие группы, друзья, преподы - все общаются, в том числе и на русском.
scorpy• 27 января 2023
Ответ длямаринабаранова
Удалено администрацией...
навчиться, не переживайте так, нехай з помилками, але це краще ніж мовою окупантів розмовляти
Strelka_007• 27 января 2023
Ответ дляShaan
если вы не понимаете, значит эта тема не для вас. Идите в другие темы, где вам все понятно.
Оооо, руський шовінізм пішов. )
Скільки протрималися, 9 сторінок?!

vinogradoff• 27 января 2023
Ответ дляЭлочка LA
Скучаю за разумностью и адекватными решениями, а не дешёвым популизмом и отвлечению от насущных проблем.

Ви мені цього діда нагадуєте.
’Ленина свалили...’
ДевочкаКрасавица• 27 января 2023
Ответ дляvinogradoff
А хто вас ’притісняє’?
Не хочете розмовляти українською - не йдете вчитись в Могилянку.
Може вам ще монгольскою там викладати і розмовляти?)
А причем каким языком там преподавать? Преподавать естественно на украинском. Тема о том, на каком языке студентам разговаривать между парами. Ну кто может запретить разговаривать на русском?
Болаболик• 27 января 2023
Ответ дляЗакусенец
Уявіть, що ви гарно володієте різними мовами і розмовляти українською для вас не проблема і навіть (!) не привід створювати таку тему :)
Мне лично не проблема , действительно, но если кто то мне что то указывать будет , я укажу ему тоже путь корабля Москвы
LJA• 27 января 2023
Ответ дляЭлочка LA
Адекватні не підтримують порушення Конституції
Янукович такого собі не дозволяв.
Я б вас позбавила українського паспорта і депортувала в сосію
Wendy Rhoades• 27 января 2023
Ответ дляДевочкаКрасавица
Удалено администрацией...
уже и притесняем, и ненавидим их и убиваем.
Все как они и рассказывали своей пастве много лет подряд.
Вот свершилось, дождались)
автор Shaan • 27 января 2023
Ответ дляStrelka_007
Авторе, узбаГойдєзь, будь-ласка.
Хто такий руський, асимільований мусульманами без роду без племені чувак? Руським взагалі на державному рівні по шапці дають за якусь національну свідомість. Плата за утримання колоній - асиміляція руського Вані більш агресивними представниками республік. Ще 2-3 покоління такої політики як в них зараз, і цей етнос просто зникне, разом з мовою і культурою. А нам своє плекати.

По сабжу: в нас величезна компанія абсолютно з власної ініціативи перейшла і на листування, і в розмовах на українську мову. Декому легше дається, декому важче, хтось на суржику поки, але від чистого серця. Компанія заохочує всіляко і підтримує таку ініціативу. І це комерційна компанія.
Звісно, в державному виші максимально треба переходити.
Як це не гірко визнавати, х*йло зробило для українізації більше ніж наші політики.
Реакцію на їхні звірства буде поступове ´випилювання´ всього російського щ усіх сфер життя. Логічно, що вас дивує? Інтелігенція традиційно в авангарді, інші теж підтягуються.
у нас тоже компания перешла на украинский на встречах и в переписке. Но на кофе поинтах в бытовых разговорах не запрещено говорить по-русски, это было бы дико в американской компании - такие запреты.
Olga Zelenyak• 27 января 2023
Вау, уже пошли ассоциации Янукович и разумность)
Оксана_12• 27 января 2023
Ответ дляsunholder
А нам шо гроші просто так дають?)))
Колись будем відробляти. Але в тамтешніх реаліях, як і в українських, доводиться дбати ще й про думку електорату і враховувати суспільні настрої. І от для формування негативного іміджу серед електорату - саме те тема. Щоб пересічний громадянин також поцікавився, чим українці кращі, якщо в самих таке саме.
lisulya• 27 января 2023
Ответ дляRe1ne
Ну і в чому провокативність? Як можна спровокувати українськомовних викладачів і студентів цим?
Бо він порушує Конституцію України. В цьому його провокативність
автор Shaan • 27 января 2023
Ответ дляStrelka_007
Оооо, руський шовінізм пішов. )
Скільки протрималися, 9 сторінок?!
вы точно понимаете, что такое шовинизм?

ДевочкаКрасавица• 27 января 2023
Ответ дляWendy Rhoades
Вот свершилось, дождались)
Удалено администрацией...
marata• 27 января 2023
Ответ дляOlga Zelenyak
І київський режим уже десь проскакував. Пробивають дно ((
Воробу-шек• 27 января 2023
Ответ дляWendy Rhoades
Вот свершилось, дождались)
И жрем их мальчиков в трусах по праздникам!
А они все лезут и лезут..
Оксана_12• 27 января 2023
Ответ дляnatallochka
Пишіть українською бо я не розумію
Накрайняк якщо зовсім не можете є Google translate
Ну то і ви ним можете скористатись.
Болаболик• 27 января 2023
Ответ дляLJA
А ви хто така ?
Куздра• 27 января 2023
Цікаво, коли дойдемо до примусової зміни прізвищ? Іванов на Іваненко? Бо соромно ж не тільки на одній мові з окупантами розмовляти, а й однакові прізвища з ними мати.
Strelka_007• 27 января 2023
Ответ дляShaan
Ваша тема зараз нікого не розхитає. Через війну найближчі роки ба навіть десятиліття будуть направлені на поступове витискання колоніальної культури за парєбрік, бо це одна з умов нашого виживання і фізичного і як етноса.
Wendy Rhoades• 27 января 2023
Ответ дляДевочкаКрасавица
Удалено администрацией...
у вас как с пониманием причинно-следственных связей?
Конечно СЕЙЧАС уже идет отторжение всего русского.
Только даже после 2014 ничего подобного и близко не было.
А вот после 2022 будет намного хуже. Заслужили.
scorpy• 27 января 2023
Ответ дляMila228
Так, але спілкуватися з викладачами студентами можна було й на російській мові. Літератури навчальної більше на російській з деяких дисциплін. Перевід всіх на українську моє бути м´яким
я теж иак думала до 24 лютого
Ксенияяяяя• 27 января 2023
Ответ дляDaria0000
Для меня это было бы ущемление моих прав.
Удалено администрацией...
автор Shaan • 27 января 2023
Ответ дляStrelka_007
а вы создаете темы, чтобы кого-то розхитувать?
У меня была другая цель. Где еще узнаешь мнение сразу стольких людей за короткое время?