Засомневаю• 07 марта 2023
Тільки не смійтесь, Задача за 5 клас, вже мізки закипіли
Дівчата, тільки не смійтеся. Завжди вважала, що ті, хто просить допомоги в розвязку завдань за 5й клас, м´яко кажучи, не найкмітливіші. А тепер ось сама - дочка в 5 класі, весь вечір сиджу з цим завданням, злість бере. Почитала вже на форумах, на кашалоті про цю задачу. Поки розв´язку не знайшла. Може тут є хто найрозумнішенький. Задача в першому коментарі
Ждун с Нибиру• 07 марта 2023
Ответ дляЗасомневаю
Як розділити 18 л меду порівну між
двома бджолярами, використовуючи порожні ємності 13 і 8 літрів?
Можліво ємністю 8 л налить в більшу ємність, а потім заповнити знов ємність 8 літрів повністю. Так буде порівну по 8 л, 2 л -залишок
Бавовнятий Пупс• 07 марта 2023
Ответ дляBudaynata@ukr.net
Так в условии поровну, а не пополам
Мне тоже эта идея нравится. Сначала наливаем в ту емкость, где 8 литров, потом переливаем это в 13-литровую, и заново наполняем 8 литров, получится в одной 8 литров и в другой 8 л, 2 литра остается.
Все кто пишет , что отлить половину, то как измерять, на глаз? Это уже не точно будет.
Техпаспорт на медузу• 07 марта 2023
Автор, а яку тему зараз проходить ваша дитина по математиці? Може це якось пов´язано?
ЯсноВидящая• 07 марта 2023
Ответ дляПочемучка
Ждем вашего решения)
Так я не в плане об...ть Ваше решение, просто знаю, что так нельзя)))
Как решить не знаю, нужно как то 1 литр получить, если получим, то задача решена.
Засомневаю
• 07 марта 2023
Ответ дляТехпаспорт на медузу
Ну якщо розглядати з точки зору потрібних ємностей, то 8 л - це ємність для відмірювання. Має бути по 9 л в ємностях на 13 і 18 л. Тобто спочатку з допомогою бідона на 8 літрів відлити туди де 13 л. А далі в той же бідон на 8 л налити 1/8 , тобто 1 л. І додати в бідон на 13 л.
Я якось так бачу розв´язок.
Можливо, Ви праві - якщо використовувати не 2 вказані ємності, а ще й третю, в якій спочатку був мед, то це значно полегшує вирішення. Може, складність цієї задачі в тому й полягає, що третя ємність за замовчуванням передбачається?
Стебель_березы• 07 марта 2023
Автор, я в таком случае предлагала ребенку сказать, что не понял задачу и попросить учителю объяснит ее на уроке.
Не ломайте голову.
Почемучка• 07 марта 2023
Ответ дляЗасомневаю
може й можна, але пишуть, що ’використовуючи порожні ємності’. І це, схоже, таки олімпіадна задача, навряд чи так можна ’на око’ ділити навпіл. Хоча, хто їх знає
Тока если поделить по 9 л, используя емкости 13 и 8...ну не полуится 9л запихнуть в 8 литровую емкость
Засомневаю
• 07 марта 2023
Ответ дляТехпаспорт на медузу
У них задачі на логіку, задачі на переливання
Знову Я• 07 марта 2023
Ответ дляЗасомневаю
Автор, а вы смотрели ссылку на первой странице кидали вам, там примерные задачи
Засомневаю
• 07 марта 2023
Ответ дляСтебель_березы
Не ломайте голову.
так я ж і пишу, що вона скаже, не проблема. Тут вже питання принципу, чи в задачі помилка, чи ми з чоловіком не тягнемо програму 5 класу
ЯсноВидящая• 07 марта 2023
Ответ дляЗасомневаю
Ну так да, третья емкость с медом
Засомневаю
• 07 марта 2023
Ответ дляЗнову Я
такі задачі діти вирішують легко, і в класі робили і схожі, і саме ті. Але саме ця не розвязується
ЯсноВидящая• 07 марта 2023
Ответ дляПочемучка
Получается что 9л в 13литровой емкости, а то что осталось (где-то где оно хранится), там тоже 9л
ЯсноВидящая• 07 марта 2023
Ответ дляCarin
Может, я что-то не понимаю, но из 18 отливаем 8 в 8-литровку
Остаток 10 - пополам между исходной емкостью и 13-литровкой (по 5 )
Теперь по половине 8-литровки в обе-две посуды (имеем 5 + 4 в каждой) - и все счастливы.
А как Вы половину в 8литровке отмеряете?
Блакитне небо• 07 марта 2023
Ответ дляCarin
Так ви на око половину міряєте?
Тоді може одразу на око 18 літрів поділити?
Так неправильно. Це математика, тут має бути все точно.
Рыжик-пыжик• 07 марта 2023
Ответ дляBudaynata@ukr.net
8+8 литров - поровну и 2л остаётся
Два литра продать и обмыть сбор меда)
120-120-120 (не худею)• 07 марта 2023
Ответ дляЗасомневаю
Чат gpt может спросите? Интересно что ответит)
ЖаннаНеАгузарова• 07 марта 2023
В мене вчитель математики, але задачі на логіку такого типу, мене просто в ступор кидають
все життя
Budaynata@ukr.net• 07 марта 2023
Ответ дляБавовнятий Пупс
Ну правильно, это просто задача на логику, в условии сказано - ПОРОВНУ, а на пополам
Засомневаю
• 07 марта 2023
Ответ дляCarin
Я бы без проблем, но сказано зачем-то перемазать медом все три посуды.

Говорю відверто• 07 марта 2023
Ответ дляЯсноВидящая
Вы подовину примерно отмеряете? Эти задачи так не решаются
Решаются) меня только мед смущает - не лучшее содержимое бочек для задачи. Была бы вода, решение было бы на поверзности. Половину ёмкости правильной формы легко отмерить - когда ёмкость наклонена и верхний край жидкости проходит по верхнему краю донышка - это и есть половина объема бочки.
И у меня в задачнике в свое время были такие примеры, и у сына на олимпиадной математике.
Budaynata@ukr.net• 07 марта 2023
Ответ дляЗасомневаю

Отличаем из 18-ти л в 8 л, из 8л в 13-ти л, а потом второй раз из 18-ти в 8. Мед поровну, все ёмкости засраны. В 13-ти л - 8л, в 8-и л - 8л. и в 18л - осталось 2л
Рыжик-пыжик• 07 марта 2023
Ответ дляБавовнятий Пупс
Согласна.
Как отмерить половину, если ёмкость, к примеру, вот такой формы?)))
Говорю відверто• 07 марта 2023
Ответ дляБлакитне небо
Так ви на око половину міряєте?
Там есть только две посудины известной емкости. И некая посудина, где есть 18 литров мёда, а вот объем её неизвестен, раз не сказано другое. Поэтому сразу нельзя)
Я тут Живу• 07 марта 2023
Ответ дляЗасомневаю
в інтернеті бачила ці всі обговорення. Але чомусь думала, що коли вчитель задає завдання дітям, то має на нього відповідь. Принаймі в 5 класі
Як сильно ви помиляєтеся.
А ще не кожен шкільний вчитель має володіти олімпіадною математикою, іноді береться і дає помилкові рішення на ці задачі.
Словом, буває різне, але це точно не в плюс викладачу.
Я покрутила як могла, принцип рішення подібрих задач знаю, але не осилила.
Прыг-скок• 07 марта 2023
Эти задачи не так решаются. Не важно сколько бидонов и как переливается мед. Важно получить 9 л из переливания.
Из 13 вылили 8, осталось 5 л.
К 5 л нужно добавить 3 л. чтобы получить 8. Т.е. вы отделили 3 л. Итак три раза отделяете по 3 л. Итого 9 л
Из 13 вылили 8, осталось 5 л.