Тут надолго• 12 марта 2023
Повертаємось додому в російськомовне місто.
Рік прожили на Прикарпатті і хочемо повертатися додому в Дніпро. Дитині 3 роки, тобто можна вважати, що заговорила вона у Франківську, ходить у садочок звичайно україномовний. Хочемо повертатися додому, всі наші друзі, а також бабусі дитини - російськомовні, мене від цього аж вивертає, не від того, що розмовляють, це їх вибір, а від усвідомлення, що дитина почне розмовляти рос мовою або ж суржиком. Попитала сусідів в Дніпрі, хто з дітьми, то 90% на майданчиках російськомовні. Садочки державні зачинені, а приватні деякі пишуть, що україномовні, а по факту діти розмовляють російською, вихователі 50 на 50. Як зберігти дитині українську мову? При умові, що ми з нею спілкуємось українською, цього ж не вистачить? Зрозуміло, що будемо говорит і пояснювати, але їй тільки виповнилось 3 роки
Ответ длямаринабаранова
Вот жалость - нет закона на соседей, на друзей) Хотя - главное, не останавливаться, им можно и без закона устроить вырванные годы. Пришла соседка, к примеру, одолжить морковку, да ещё и на русском. Сразу можете дверью хлопнуть - прямо у неё под носом. И ехидно сказать:’Вивчиш мову - тоді приходь, дам тобі морквину. А так - ні-ні!’ З друзями - так само)
К вам бред уже
Ответ дляgizma2019
Это не от украинского ´угол´, а от русского кутовой, связано с ЖД
У меня коллега оттуда, правда сама с 84 живёт в Украине, рассказы о голоде слышала от нее и ее брата, он как раз ребенком его пережил
Вы, дамочка заврались совсем. Стыдно! Если рассказывала коллега, то ей как минимум должно быть 90 лет. Вам приблизительно столько же?
Ответ дляchancee
Нет, ей 68, мне 40, брату ее на момент нашего общения было 80+, она самая младшая из 4 детей, а он самый старший
Стыдно писать не думая 😉
Ответ дляgizma2019
Стыдно писать не думая 😉
Человек, которому 80+ не может ничего помнить о голоде 32-33. Послевоенный голод голодомором никто не называет. Если вы о нем.