Тут надолго• 12 марта 2023

Повертаємось додому в російськомовне місто.

Рік прожили на Прикарпатті і хочемо повертатися додому в Дніпро. Дитині 3 роки, тобто можна вважати, що заговорила вона у Франківську, ходить у садочок звичайно україномовний. Хочемо повертатися додому, всі наші друзі, а також бабусі дитини - російськомовні, мене від цього аж вивертає, не від того, що розмовляють, це їх вибір, а від усвідомлення, що дитина почне розмовляти рос мовою або ж суржиком. Попитала сусідів в Дніпрі, хто з дітьми, то 90% на майданчиках російськомовні. Садочки державні зачинені, а приватні деякі пишуть, що україномовні, а по факту діти розмовляють російською, вихователі 50 на 50. Як зберігти дитині українську мову? При умові, що ми з нею спілкуємось українською, цього ж не вистачить? Зрозуміло, що будемо говорит і пояснювати, але їй тільки виповнилось 3 роки
Забагаловка• 12 марта 2023
Ми живемо в Києві, наша родина завжди була україномовною, в родині лише рідна мова. Оточення - все російськомовне, в т.ч.друзі дитини. Так і спілкувалися - моя дитина укр., всі решта з ним - рос. Таке цікаве було спілкування. Тим не менше, синові зараз 12 років, російською не розмовляє, суржик проскакує, але не критично.
Я вважаю, що головне - спілкування в родині. Решта - другорядне

автор Тут надолго • 12 марта 2023
Ответ дляЗамороженная селедка
Київ. Розмовляємо з дітьми українською з народження. Є російськомовні родичі. Садочки і школа україномовні, але 80% дітей в них - російськомовні. Молодші (8 і 6 років) на російську не переходять ніколи. Старший (10 років) переходить на російську з однокласниками в приватних розмовах, бо так звик. Зараз намагається сам більше спілкуватися українською, бо вже сам усвідомлює. Вдома, з родичами, на вулиці - тільки українська
Дякую Вам) будемо лупати ту скелю )
Бабулька• 12 марта 2023
Ответ дляLizzzzz
Удалено администрацией...
Одразу видно, що Ви з категорії «какая разница»
Україна - українська мова.
Росія - російська.
Польща - польська.
Німеччина - німецька.
Франція - французька.
Це довго писати!!! В кожній країні не без «урода» але говорити треба мовою своєї країни. Тоді нас не будуть весь час «асвабаждать»
Смайлик• 12 марта 2023
Ответ дляБелая и пушистая
Дитина вдома буде спілкуватися українською мовою. А в садочку, школі буде розмовляти мовою оточуючих її людей. В Дніпрі це, звісно, російська мова.
Не нужно разводить языковой срач. Как по мне, отвечать человеку на его родном языке - это уважение.
Я из Запорожья, але у Львові у мене навіть бажання немає розмовляти російською. Але це не через побоювання. Я поважаю львів´ян. Когда звоню родственникам - подружкам в Запорожье, трындим на русском.
А може, досить ділити Україну на якісь вигадані ’російськомовні’ та ’україномовні’ регіони? Україна єдина, державна мова українська, може, пора нарешті ростити та виховувати українців зі своєю рідною українською мовою? А не якихось дивних ’рускагаварящіх’, яких потім приходять скажені сусіди рятувати від чогось?
Ревнивая жена• 12 марта 2023
Ответ дляПлакулька
вообще нет, не соглашусь. Мои дети были в саду где говорят по-русски, дома мы также говорим по-русски, но дети учатся в школе на украинском и вообще без проблем на него переходят
И это круто!
Моя дочь училась в школе на украинском, а дома говорим на русском.
В вуз поехала учиться во Львов, там и в быту по украински щебетала, не отличишь)
Удобно для человека, в первую очередь, переходить с языка на язык легко.
Смайлик• 12 марта 2023
Ответ дляТут надолго
Ні, не трольні. Але ж, ці заклади не мають ліцензій садочків, а щось типу дитячих центрів
А нормальні заклади є?
автор Тут надолго • 12 марта 2023
Ответ дляКартаБезКомиссий
очень похоже
Можу вам їх сторінки в інсті дати, то самі і запитаєте. До речи, саму сторінку ведуть укоаінською мовою, як того і вимагає законодавство
gizma2019• 12 марта 2023
Ответ дляМуроводчица
Взагалі то це проблема. І дуже глибока. Але ви з тих кому какаяразница
Проблема для тех, кому нечем заняться и очень много свободного времени)
Деловитая• 12 марта 2023
Ответ дляБ´ю байдики
Всі онлайн магазини навіть відповідають на укр, навіть, якщо ти рос розмовляєш. А тут така неповага, це капець. До тебе звернулися укр мовою, а ти рос відповідаєш((( жесть, це така неповага і такі непрофесіонали
П.с. Якщо що, то розмовляю у побуті російськую і я не шизік з укр мовою, але дуже дуже здивували «педагогічні заклади»
Це шарашки, а не заклади, вся сфера послуг має бути україномовна, згідно закону. Це величезний штраф.

Бешене сарі• 12 марта 2023
Ответ дляLizzzzz
Удалено администрацией...
Плакулька• 12 марта 2023
Ответ дляКаляка маляка
Как они у вас переходят без проблем на язык, которого не знают? 🤯
Или вы дома сами укромовные, тогда другое дело. Дочь пошла в школу, никогда не говоря на украинском. Ну может мультики когда смотрела, попались. И в школе в течение года их переводили постепенно на украинский, потому что они никто половину не понимали, а только те слова, что похожи.
вот такие у меня умные дети, как и их одноклассники, чем вы так удивлены?
Майская киска• 12 марта 2023
Нас мама ще в далекі 70 роки відвела в Києві в українську школу.Я дуже вдячна їй за це.Я зберігла бабусині вишиті сорочки,бо я українка ,а не кацапка.
Copy-Paste• 12 марта 2023
Моей дочери 21, она выросла в русскоязычной семье , школа , универ - преподавали на украинском , но дома она говорила на русском , сейчас сознательно перешла на украинский. Она сама так решила , я с ней стараюсь тоже общаться на украинском. А вот от таких как Вы , автор, меня выворачивает , да .
gizma2019• 12 марта 2023
Ответ длялюбименькая
Щодо скріну, то це жесть повна. На те, як розмовляють на майданчиках, ви і справді вплинути не можете. А заняття - це пряме порушення. Підготовка до школи? Вони там ждуни чи що? До якої школи вони готовлять російською?
К обычной, в Киеве все точно так же)
Луноликая Вика• 12 марта 2023
Ви велика молодець. Я з Харкова. Нажаль поряд російська, а один в полі не воїн. Намагаюся по роботі спілкуватися українською
gizma2019• 12 марта 2023
Ответ дляМуроводчица
Якщо смс не трольні, то заклади де викладання йде не українською лишають ліцензії
🤣🤣🤣
автор Тут надолго • 12 марта 2023
Ответ дляСмайлик
А нормальні заклади є?
В пошуках, вище пані писала що водять дитину в садочок, я попросила контакти
Смайлик• 12 марта 2023
Ответ дляAnitia
Я з Дніпра. Місто рівно таке, яким ви його вважаєте. Вільно спілкуюся українською з оточуючими і проблем з цим не маю.
В садочку діти та вихователі також спілкуються українською.
Більша частина знайомих після 24 почала переходити на українську, хоч потроху.
О, хоч Ви мене втішили, що Дніпро - таки нормальне місто.
А то у мене вже волосся дибки почало вставати від попередніх постів.
Деловитая• 12 марта 2023
Ответ дляТочный_сантиметр
автор, язык это инструмент передачи информации. куда важнее суть информации, а не инструмент. Недавно с ребенком сидели в Маке кушали и, рядом за столиком две женщины, на красивом украинском языке таким матом ругались между собой, что кроме как их заткнуть другого выбора у меня не было... вот Вам пример про суть
А російську з троьохповерховим матом не чули? Чи не так ріже слух?

Аноним Анонимыч• 12 марта 2023
Що ви оточите дитину україномовним контентом та музикою, ніяке оточення її не зросійщить. Ми теж проживаємо у переважно російськомовному середовищі, але мої діти спілкуються українською, тому що всі мультфільми, фільми, програми та музика були виключно україно- або англомовними.
сама себе прекрасная• 12 марта 2023
Усі, хто пишуть, що найголовніше мова сім´ї, а школа, садок і друзі значення не мають, або лукавлять, або пишуть для красного слівця.
Я зі своєю дитиною від його народження спілкуюся виключно українською, його тато теж. Я слова на іншій мові не скажу. Моя дитина українською говорить геть погано, писати узагалі не може. Він говорить мовою його оточення.
Якби це було не так російськомовні не волали б як різані, що діти російську не вчать. Чомусь навпаки (рос в сім´ї, укр в школі) у них не спрацьовує, зате вам радять.
Стійте на своєму, шукайте правильне оточення, бо це таки має величезний вплив.
Луноликая Вика• 12 марта 2023
Ответ дляРекламама
Живу в Дніпрі все своє життя, завжди розмовляла россійською, зараз українська як в мене так і в моїх знайомих, на роботі, в дома. Все залежить від вас хочете розмовляти українською-👍, ні- це ваша особиста справа і вибір. Як на мене зараз навпаки в Дніпрі россійська ріже вухо, а раніше було навпаки
Ви перебільшуєте. Це російськомовне місто
Деловитая• 12 марта 2023
Ответ дляТут надолго
Повернетесь додому і все стане на свої місця)
Напишіть назву цих закладів на скрінах
КартаБезКомиссий• 12 марта 2023
Ответ дляCopy-Paste
Луноликая Вика• 12 марта 2023
Ответ дляМуроводчица
Удалено администрацией...
автор Тут надолго • 12 марта 2023
Ответ дляДеловитая
Напишіть назву цих закладів на скрінах
Назву дитячих центрів?
gizma2019• 12 марта 2023
Ответ дляБ´ю байдики
Дивно, дуже дивно. Київ теж завжди був російськомовним, майже 90% перейшли на укр - друзі і знайомі у повсякденньому житті, а те, що стосується освіти, шкільного приватного саду, школи, то тим паче.
Это где такое? Я тоже в Киеве и наблюдала такой порыв вначале, но к лету всех пропустило и перешли на русский снова, только пару человек стараются говорить на украинском
Тётя Хрюша• 12 марта 2023
Ответ дляAnitia
Я не в Дніпрі, але біля, впо. Тут багато чатів переселенців, так от більшість розмовляють українською. Хоча впо здебільшого з півдня та сходу.
Люди змінюються., Треба допомогати цьому напрямку
Бешене сарі• 12 марта 2023
Автор, я просто поспівчувати.
Я виростила в Харкові україномовних дітей. Це слабо сказати, що не просто. Зараз наш район розвалили в хлам, ми живемо в іншому місці. Хочеться надіятися, що ми зможемо повернутися в український і україномовний Харків.
Але не факт, ой не факт... Будьте готові на битву.
Якщо ні, краще селіться десь, де дитині буде не покацаплене оточення. Я, звісно, ні про що не жалію, і всім своїм опонентам мені зараз хочеться тицьнути у вічі, наскільки я була права всі ці роки-
але цей постійний батл точно не для всіх.
Тримайтеся, обіймаю.
Елена 878• 12 марта 2023
Не бійтеся, повертайтесь. У нас в Дніпрі україномовних дітей ні в садках ні в школах не їдять, і хлопчиків в трусиках ніхто не вбиває. То все казки.