Тут надолго• 12 марта 2023

Повертаємось додому в російськомовне місто.

Рік прожили на Прикарпатті і хочемо повертатися додому в Дніпро. Дитині 3 роки, тобто можна вважати, що заговорила вона у Франківську, ходить у садочок звичайно україномовний. Хочемо повертатися додому, всі наші друзі, а також бабусі дитини - російськомовні, мене від цього аж вивертає, не від того, що розмовляють, це їх вибір, а від усвідомлення, що дитина почне розмовляти рос мовою або ж суржиком. Попитала сусідів в Дніпрі, хто з дітьми, то 90% на майданчиках російськомовні. Садочки державні зачинені, а приватні деякі пишуть, що україномовні, а по факту діти розмовляють російською, вихователі 50 на 50. Як зберігти дитині українську мову? При умові, що ми з нею спілкуємось українською, цього ж не вистачить? Зрозуміло, що будемо говорит і пояснювати, але їй тільки виповнилось 3 роки
любименькая• 12 марта 2023
Щодо скріну, то це жесть повна. На те, як розмовляють на майданчиках, ви і справді вплинути не можете. А заняття - це пряме порушення. Підготовка до школи? Вони там ждуни чи що? До якої школи вони готовлять російською?

РокерША• 12 марта 2023
Ответ дляТут надолго
А чому ні, вище написали варіант з французькою мовою. Я і батько дитини докладем максимум зусиль, але ж я вважаю себе адекватною, і ніколи не скажу своїй дитині не спілкуватись з кимось, через те що він розмовляє російською
Я про те, що потрібно починати з себе кожному окремо. Суспільству, як видно по скрінам, до цього ще далеко
Муроводчица• 12 марта 2023
Якщо смс не трольні, то заклади де викладання йде не українською лишають ліцензії
Гостра на язик• 12 марта 2023
Разговаривайте в семье на украинском языке. К сожалению, вы не сможете сейчас сделать так, чтобы она разговаривала только на украинском. Все равно окружение влияет. Ну а с возрастом она уже сама решит, на каком языке разговаривать в быту.
Мушля з Криму• 12 марта 2023
Автор, ребенок будет разговаривать на том языке, на каком разговаривают в семье. Думаю вы зря переживаете. В садиках воспитатели тоже на украинском стараются.
дЫнька• 12 марта 2023
В мого суржик.
Вся сім´я чоловіка російськомовні. Син на суржику, але в школі почав перестрахуватися. Все вирівнюється, не турбуйтеся
Репетиторша• 12 марта 2023
Ми живемо в Києві. Клас весь російськомовний. Тільки з 24 лютого інколи стали переходити на українську між собою. Дитина україномовна, вгадаєте чому?
Lizzzzz• 12 марта 2023
Ответ дляВЫЛЫСЫПЫДЫСТКА
Удалено администрацией...
Если бы вы пострадали тоже, то поняли бы что не в языке проблема, а то легко в белом пальто отсиживаться и рассуждать про язык. Идеальная проверка на адекватность
автор Тут надолго • 12 марта 2023
Ответ дляРекламама
Живу в Дніпрі все своє життя, завжди розмовляла россійською, зараз українська як в мене так і в моїх знайомих, на роботі, в дома. Все залежить від вас хочете розмовляти українською-👍, ні- це ваша особиста справа і вибір. Як на мене зараз навпаки в Дніпрі россійська ріже вухо, а раніше було навпаки
Супер, будемо розмовляти!!!

ЛюблюДевчонок• 12 марта 2023
Ответ дляТут надолго
Дякую, теж вірю, що все можливо
Автор, бажаю Вам натхнення, не здавайтесь!
Хоча, читаючи тут коментарі, думаю, Вам буде не легко.
Б´ю байдики• 12 марта 2023
Дивно, дуже дивно. Київ теж завжди був російськомовним, майже 90% перейшли на укр - друзі і знайомі у повсякденньому житті, а те, що стосується освіти, шкільного приватного саду, школи, то тим паче.
автор Тут надолго • 12 марта 2023
Ответ дляРыжая бестия
Удалено администрацией...
Чому?
Шеллар• 12 марта 2023
Дошкільна освіта в садочках здійснюється мовою відповідно до норм Закону України «Про засади державної мовної політики в Україні». У ст. 20 «Мова освіти», яка визначає українську мову як пріоритетну, а також передбачає вільний вибір мови навчання за умови обов’язкового вивчення державної мови в обсязі, достатньому для інтеграції в українське суспільство.
Законодавство Вам в руки Автор, якщо в дитячому садку буде відсутнє навчання українською мовою пишіть скарги всюди, запрошуйте телебачення та пресу.
Белая и пушистая• 12 марта 2023
Дитина вдома буде спілкуватися українською мовою. А в садочку, школі буде розмовляти мовою оточуючих її людей. В Дніпрі це, звісно, російська мова.
Не нужно разводить языковой срач. Как по мне, отвечать человеку на его родном языке - это уважение.
Я из Запорожья, але у Львові у мене навіть бажання немає розмовляти російською. Але це не через побоювання. Я поважаю львів´ян. Когда звоню родственникам - подружкам в Запорожье, трындим на русском.
Тётя Хрюша• 12 марта 2023
Слухайте, в класі моєї доньки була україномовна родина. 11 років як я знайома з ними. От всі 11 класів ми розмовляли на різних мовах(до війни ). І повна повага один до одного всі ці роки. І ніщо не примусило ту сім´ю, тих дітей, змінити в своєму ставленні до мови жодного разу.
Це Херсон. І це було багато років назад, коли ще були російськомовні школи поруч
Автор, все у ваших руках. Діти будуть розмовляти тою мовою, яка у вас в сім´ї.
автор Тут надолго • 12 марта 2023
Ответ длялюбименькая
Ні, там загальні заняття типу музики, логіки ітд
автор Тут надолго • 12 марта 2023
Ответ дляМуроводчица
Ні, не трольні. Але ж, ці заклади не мають ліцензій садочків, а щось типу дитячих центрів
автор Тут надолго • 12 марта 2023
Ответ дляРепетиторша
Вгадаю) ви з дитинства з нею розмовляєте )
Yanahapy• 12 марта 2023
Виросла недалеко від Києва, тато з захвдної України. Все життя мене соромили за укр мову, тому розмовляла російською бо і вчилась на ній. Чоловік з східної України. Дитина двомовна. Дома розмовляли російською, книжки тільки українські, рідко були російські. Садочок був тільки Україномовний, акцентували на цьому увагу. Літо проводив з моїми батьками які з ним розмовляли на українській мові. Вже підліток, ніколи не було у нього сурджика. Розмовляє українською переважно, переключається з однієї на другу мову. У мене більший суржик. Я ввжаю головне мова оточення в якому більше часу буде проводити. Якщо буде підготовка чи гуртки російсько мовні це погано, дитина буде російсько мовна і українська в школі буде важка

Тётя Хрюша• 12 марта 2023
Ответ дляБелая и пушистая
Чого ви так вирішили? Чи дитину російськомовні діти не будуть розуміти? Правильно виховувати треба дитину поважати себе та свій свідомий вибір. Це інші повинні переходити на українську, а не навпаки.
Бабка-байкерша• 12 марта 2023
Ой, автор, болюча тема.
Ми-повністю україномовна сім‘я з Західної частини України. Російську дитина чула лише де-не-де, може 1-2 мультики дивилась. Йому 8, мова дуже чиста і літературна, бо багато читає (лише українською). І от, зараз приїхали в Європу тимчасово, живемо в гуртожитку, де 90% українців розмовляють російською. Він переходить на російську з ними😭 як так, я не знаю, але соціум формуватиме мову, хоч скільки вжома не говоріть. Так, з нами він в далі спілкується українською, але надворі мову визначає соціум і це ппц, як бісить(
Б´ю байдики• 12 марта 2023
Всі онлайн магазини навіть відповідають на укр, навіть, якщо ти рос розмовляєш. А тут така неповага, це капець. До тебе звернулися укр мовою, а ти рос відповідаєш((( жесть, це така неповага і такі непрофесіонали
П.с. Якщо що, то розмовляю у побуті російськую і я не шизік з укр мовою, але дуже дуже здивували «педагогічні заклади»
Каляка маляка• 12 марта 2023
Ответ дляХаДиДиШь
Ребенок ходил в укр садик, сейчас в укр школе,но из-за того,что дома чаще рус. Говорит на русском( будьте готовы к тому,что ребенок будет перенимать язык среды
Если ребенок начал говорить на украинском и дома на украинском, то он для него родной. И если он на улице научится еще и по- русски говорить, то это только плюс.
Сложнее ситуация, когда везде был русский и вдруг стал украинский в школе и тд. Сложно обучаться не на родном языке ребенку.
автор Тут надолго • 12 марта 2023
Ответ дляШеллар
Державні садочки в Дніпрі не працюють, а приватні здебільшого не мають ліцензій садочку, а називають себе дитячими центрами
Anitia• 12 марта 2023
Я з Дніпра. Місто рівно таке, яким ви його вважаєте. Вільно спілкуюся українською з оточуючими і проблем з цим не маю.
В садочку діти та вихователі також спілкуються українською.
Більша частина знайомих після 24 почала переходити на українську, хоч потроху.
Джемма• 12 марта 2023
Розмовляйте з дитиною українською - і буде вона україномовна. Мій старший син йшов в 1 Кл харківської гімназії без знання української зовсім. Не розумів нічого півроку,тя з ним після школи трохи розмовляла... Ну за 4 роки непогана українська, чиста. Читати теж українською тільки хоче та ін.
Дюагональ• 12 марта 2023
Ответ дляLizzzzz
Удалено администрацией...
Как хорошо вы сказали. Добавить нечего.
Мира всем• 12 марта 2023
Ответ длялюбименькая
в Днепре все садики не работают. значит на скрине частный сад)
Точный_сантиметр• 12 марта 2023
автор, язык это инструмент передачи информации. куда важнее суть информации, а не инструмент. Недавно с ребенком сидели в Маке кушали и, рядом за столиком две женщины, на красивом украинском языке таким матом ругались между собой, что кроме как их заткнуть другого выбора у меня не было... вот Вам пример про суть
ХаДиДиШь• 12 марта 2023
Ответ дляВЫЛЫСЫПЫДЫСТКА
Удалено администрацией...
Мы отдали свой дом в донецкой области на зимовку военным , бесплатно) так вот,ребята говорят на русском,но это не запрещает им воевать за Украину