Olgusya• 27 марта 2023

Муженко, Кривонос та втеча Гіркіна зі Словʼянська в Донецьк

Віктор Муженко у 2020 році в інтервʼю для "Радіо Свобода" розповідав, що знав про рух колон Гіркіна на Донецьк, утім, достовірних координат про їхнє пересування не було.

"Була дійсно інформація, що в ніч із 4 на 5 липня в районі вулиці Аеродромної формується якесь угруповання, якась кількість людей: що за люди, яка там техніка була – невідомо. Ну і це в умовах міської забудови, там же будинки місцевих жителів. Могли нанести серйозні втрати місцевому населенню. І відкрили вогонь тільки тоді, коли вже пішла інформація, що почався рух", – розповідає Віктор Муженко.
– Тобто ви говорите, що вогонь по колонах між Слов’янськом і Краматорськом все-таки вівся?
– Вівся, звичайно. Це було десь приблизно з 12 години ночі, і ми практично всю ніч вели обстріл, але не розуміли, куди, стріляли по площах. Тому що у нас не було реальних цілей, не було реальних координат. На наступний день я відправив групи спецназу для того, щоб вони провели дорозвідку саме в цьому просторі: які ж результати вогневого ураження? Ми там нічого не побачили. Кілька розбитих, згорілих цивільних машин, воронки і більше нічого. Ніякої бойової техніки не було», – каже Муженко.

Сергій Кривонос 47 днів командував обороною Краматорського аеродрому, зокрема й на момент виходу бойовиків Гіркіна:
"Маючи певну інформацію зі своїх джерел зі Слов’янська і Краматорська, ми розуміли, що вони будуть виходити. Це розуміння було чітко сформоване між 2 і 3 липня. І вже 4 числа було вже зрозуміло, що вони підуть в цю ніч – з 4 на 5. Ми активно вели розвідку і давали координати безпосередньо і по нічному пересуванню колони, і по денному розташуванню противника в Краматорську, і потім про вихід колон Гіркіна з Краматорська. Ці координати давались. Реалізації цих координат не було", – стверджує Кривонос.

Тобто Кривонос запевняє, що передавав координати, а Муженко каже, що вони не доходили ("ми практично всю ніч вели обстріл, але не розуміли, куди"). Отже, ці двоє не беруть на себе жодної відповідальності за втрату Донецька (як і Порошенко), але зараз наввипередки поливають брудом Сирського та Зеленського (добре, хоч не Залужного).

Тепер щодо Сирського, якого політичні опоненти Зеленського називають "мʼясником" Бахмуту й Дебальцевого. Окрім східного напрямку, він керував обороною Київщини та контрнаступом на Харківщині у 2022 році. На Київщину росіяни зайшли з тисячею танків, артилерії було десять до одного на їхню користь, і те, що вдалося їх за місяць спалити й вибити, свідчить про якраз геніальне командування. А в результаті харківської операції за 5 днів було звільнено 2000 кв. км територій. Вона увійде в підручники воєнної тактики. За даними Генштабу, за рахунок швидкого прориву фронту вдалося також мінімізувати втрати українських військових. Співвідношення втрат – 1:9 або 1:10 на нашу користь, хоч росіяни й були в обороні.

Отже, коли торік Сирський був командувачем оборони Києва, до нього не було претензій. Щойно війна відійшла від столиці, розпочалися срачі, ініційовані партією "Європейська солідарність". Водночас підшефним Порошенка Кривоносу й Муженку, які припустилися фатальних помилок у бойових діях 2014 року (це я ще не зачіпала Іловайськ), геть не соромно сьогодні робити у ЗМІ те, що вони роблять. Поведінка, не гідна генералів ЗСУ.

P.S. У самому Дебальцевому разом із Сирським був і Муженко.
P.P.S. Аналітики видання The Economist, коментуючи стиль командування генерала Сирського, відзначають принципи децентралізованого командування, детальне планування, а також використання елементів обману та раптовості.
P.P.P.S. Про те, як Кривонос урятував Київ, обороняючи Жуляни, куди не висаджувався ворог, час складати анекдоти.
автор Olgusya • 27 марта 2023
Ответ дляlus_so
Тобто ви хочете сказати, що Рєзніков наробив шкоди?
В його інтерв´ю ні слова про кривоноса, тільки якісь загадкові ’ми’. Так від кого ж ’вище командування було в шоці’, хто ці ’ми і рєзніков’?
Чи методичку ще не спустили?
Це ваше ’не можу розголошувати’ це дуже смішно. Ви шо думаєте мене в гуглі забагили?
’Міністр оборони України Олексій Резніков розповів, як вдалося не допустити того, щоб літаки держави-агресорки Росії в перші дні повномасштабного вторгнення в Україну, змогли приземлитися в столичних аеропортах. За його словами, в аеропортах ’Бориспіль’ та ’Жуляни’ все було заміновано, передають Патріоти України.

Крім того, злітні смуги поливали олією. Про це Резніков розповів у авторському проєкті українського журналіста Дмитра Комарова, приуроченому до річниці війни в Україні.’Було все заміновано, поставлено та перевернуто транспортні засоби. І плюс ми всю злітну смугу залили олією. Тому приземлення було неможливим’, – сказав міністр.’
Удалено администрацией...
Lusapasika• 27 марта 2023
вмикаю Кривоноса,думаю,генерал,професіонал,щось хочеться взнати за фронт,і почалося-зрада...зрада..зрада і так 45 хв.а той то зробив,а ті нічого не зробили,а той то сказав.а мене обідили.а от якби не я то..думаю-чого він не воює.можливо,він правий,я ж не знаю,що там і як ,але одне і теж по сто раз.одна пісня
автор Olgusya • 27 марта 2023
Ответ дляLusapasika
Він як баба базарна. І дуже багато помилок у воєнних операціях.
Чашечка кофе• 27 марта 2023
Ответ дляLusapasika
Кривонос до 2019 року був дійсно дуже крутим військовим, але потім політика перемогла військового.
lus_so• 27 марта 2023
Ответ дляOlgusya
Удалено администрацией...
А Рєзніков каже, що Кривоноса там не було. Були неназвані ’ми’ і Рєзніков, от у них і питайте. Чи ви кажете що Рєзніков бреше?
автор Olgusya • 27 марта 2023
Ответ дляlus_so
’Подвиги’ Кривоноса приховують, бо це ганьба, що він наробив там. Не проконтролював деяких солдатів, ті розікрали дьюті фрі Зате ’врятував Київ’ А якщо серйозно, то врятувала Київ битва за Мощун.
lus_so• 27 марта 2023
Ответ дляOlgusya
Ок. Ви коли оборуюєтесь, що Сирського назвали м´ясником, чомусь забули як поїдом їли муженка і пороха за іловайськ. А в цю гру можна грати вдвох. Якщо генерала назаренка судили - то чим сирський гірший? ’Ета другоє’?
Порох вам донецьк не взяв? Ок. Тоді так ’зе! Чому ти здав маріуполь?’ ’Сирський чому ти здав соледар?’. Подобається? Продовжимо? Ілі ета другоє?
Olya Rybka• 27 марта 2023
Ответ дляOlgusya
Я дещо знаю від чоловіка про ’оборону’ Жулян. Вище командування було в шоці, в якому стані Кривонос повернув аеропорт. Тому й відсторонили. Більше деталей розголошувати не можу.
Я читала, что там разворовали конкретно, видимо, хотели спихнуть на русню, а русня там не высадилась. Обломчик вышел.
автор Olgusya • 27 марта 2023
Ответ дляOlya Rybka
Так. А де читали? Бо я з перших вуст це знаю, а в інтернеті не траплялося. Видно, ви теж коменти очевидців читали.
Olya Rybka• 27 марта 2023
Ответ дляOlgusya
Удалено администрацией...
Капец, а он рассказывал, что его судили за оборону аэропорта, вот брехун.
автор Olgusya • 27 марта 2023
Ответ дляOlya Rybka
Удалено администрацией...
Olya Rybka• 27 марта 2023
Ответ дляOlgusya
Вот не помню, честно. У какого-то блоггера вроде. Были фотографии его уголовного дела.
Olya Rybka• 27 марта 2023
Ответ дляOlgusya
Удалено администрацией...
Это порохоботы везде тягали. Фото дела, разумеется, не прикрепляли. Они вообще любят вбросы и фейки тягать. Я на подобное не ведусь.
Скажите, а вы не встречали информацию от очевидцев, правда ли, что на Берестейской год назад наши расстреляли друг друга? Это тягал Бутусов.
Басина• 27 марта 2023
Може вже досить срачі розводити і ділити людей на чиїхосьботів???
автор Olgusya • 27 марта 2023
Удалено администрацией...
автор Olgusya • 27 марта 2023
Ответ дляOlya Rybka
Це, на жаль, правда. На Берестейській стався френдлі фаєр, через який загинуло 8 бійців. У Василькові теж був френдлі фаєр, ніякий десант не висаджувався. І таких випадків по Україні було дуже багато.
Olya Rybka• 27 марта 2023
Ответ дляOlgusya
И связи не было? Не предупреждали, что свои едут? Странно очень. Там на машине номер явно не наш.
автор Olgusya • 27 марта 2023
Ответ дляOlya Rybka
Наші (((
L-i-s-a-92af• 27 марта 2023
Ответ дляLudaSHS
Тоже прочитала Муженко интервью

ГЕНЕРАЛ МУЖЕНКО: У МЕНЯ ЕСТЬ ВОПРОС, ПОЧЕМУ ВРАГ ТАК БЫСТРО ЗАШЕЛ НА ЮГ И ЧТО ПРОИЗОШЛО В ГОСТОМЕЛЕ
По словам Муженко, российское нашествие в первые месяцы вторжения удалось остановить благодаря патриотизму, самоотдаче, героизму простых людей и простых военных

На вопрос, почему враг так быстро зашел на юг страны, генерал Муженко ответил: ’У меня тоже есть такой вопрос. В 2017 году мы провели стратегическую командно-штабную игру, где разыгрывали сценарии возможной полномасштабной агрессии российской федерации и моделировали ответные действия. Мы не ошиблись в своих прогнозах, но несколько иной моделировалась ситуация на юге. 24 февраля я прибыл на главный пункт управления. Где-то ближе к обеду уже стало известно обо всех направлениях вторжения российских войск. Они совпали с прогнозами и оценками, которые мы сделали во время разработки той командно-штабной игры. Мы их остановили на тех участках, на которых останавливали при моделировании соответствующих боевых действий’.

Выняли его на сми
И это про контрнаступ. https://amp.fakty.ua/417163-quot-u-nas-est-vse-voz...
Очень мутный этот Муженко.
Или командир неахти,или сливал позиции намеренно.
L-i-s-a-92af• 27 марта 2023
Ответ дляOlgusya
Там була здача СБУ. Я вчора таку історію прочитала, від якої досі в шоці:

’Виявляється, що сьогодні - день СБУ, а в мене є така епічна історія із наших спільних відносин, яку я завжди шукала нагоди розказати. (Звучить, наче я тост збираюся сказати)
Якось після звільнення Херсону колега із британської газети попросив мене з‘їздити буквально на кілька днів в одне місто на Півдні, яке було під повною інформаційною тишею, дуже близько росіян і виглядало наче скоро будуть якісь зміни лінії фронту саме на тій ділянці.
Кореспондент сподівався, що там вийде просто на блокпості домовитися про дозвіл на роботу. Я ж сильно в тому сумнівалася, але поїхала.
Отже, блокпост на в‘їзді. Солдат Збройних сил каже зачекати розпорядження командира. Чекаємо. Раптом приїжджає машина, офіцери, котрі вийшли з неї, представляються «СБУ» і просять дозволу перевірити машину.
Думаю - ну ок, виглядає, наче зараз перевірять і впустять, але дивно, що перевіряють навіть мою косметичку.
Раптом той, хто щойно сказав, що він з СБУ, каже: «а ничего, что я на русском говорю?».
Тиша. Водій голову то на мене, то на офіцера: «вона його зара повісить»
Я: «ну як вам сказати, як для Служби безпеки України трохи дивно, звичайно, але що ж я можу вам зробити?»
І тут чувак підписує собі смертний вирок остаточно, бо каже: «Это просто всегда был русский город».
Британець, який до того часу сидів тихо на задньому сидінні, попросив перекладу.
А тоді так панічно хапається за дверку машини: «Софіє, а це ми на якому зараз блокпосту?»
І так і не впустив, до речі.
Тож бажаю в цей день професійного свята усім тим чесним хлопцям і дівчатам, яких знаю в лавах української спецслужби, якомога скоріше і ретельніше очистити ваші ряди і мати найбільш здорову робочу атмосферу в середині на Славу Україні!
Дякую за службу!’

(с) Софія Кочмар-Тимошенко
А ще є така історія https://glavcom.ua/news/kolishnomu-kerivniku-sbu-v...
Ось вам і СБУ.І таких сотні,нажаль(
автор Olgusya • 28 марта 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Ось вам і СБУ.І таких сотні,нажаль(
Так (( І досі ряди СБУ не почищені
автор Olgusya • 29 марта 2023
Ой як гарно вичистили мої коментарі про Кривоноса й аеропорт ‐ як за його керівництва там були пограбовані всі магазини Порохоботи на форумі невтомно працюють
LudaSHS• 29 марта 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Очень мутный этот Муженко.
К муженко есть вопросы. Но это генерал с большим опытом, поэтому Залужный его тогда в феврале пригласил в штаб.
Сканы от Машовця по теме
Их сопротивление читаю с 2014. И коваленка тоже. Еще Тимчука покойного читала.
LudaSHS• 29 марта 2023
Один скан по сша
Ну да ладно
автор Olgusya • 29 марта 2023
Ответ дляLudaSHS
Сканы от Машовця по теме
Машовець пише, що з політичним підтекстом інтервʼю Муженка не погоджується, а з воєнними фактами погоджується. Значить, політичний підтекст таки є.
LudaSHS• 29 марта 2023
Ответ дляOlgusya
Є.
Всюди є
Тому машовець і про бахмут казав. Що с політичним підтекстом не працює, не коментує.
Вийдіть за рамки. Ви не від когось в не за когось, ми за державу , а не персоналіі.

Всюди є політичне, зі всіх боків
Про перспективу Пекар нижче
Белесков ще бачив це в грудні, не одна операція, а декілька треба і в часі.
автор Olgusya • 29 марта 2023
Ответ дляLudaSHS
Є.
Всюди є

Всюди є політичне, зі всіх боків
Про перспективу Пекар нижче
А мене ось це засмутило ще:

Богдан Государський:

Доброго дня. Відповідаючи на моє запитання від 15.03 стосовно того, на що вистачить існуючих зараз резервів РОВ, ви відповіли ’максимум що вдасться, це доповзти на ближні підступи до Краматорсько - Слов´янськой агломерації, можливо йому вистачить сил ще ’зрізати’ Сіверський виступ’. Водночас, відповідаючи на минулі запитання, ви сказали, що ’на сьогоднішній день існує певна загроза того, що не буде існувати сама держава’, а також назвали перемогу України гіпотетичною.
Запитання: що може призвести до нашої поразки?

Костянтин Машовець:

До поразки України, а нею, очевидно, буде вважатися провал ’великого контрнаступу СОУ’ та навіть оперативні прориви військ противника на процитованих вами ділянках, можуть призвести декілька речей...
1) Помилки українського військового командування у стратегічному (оперативному) плануванні застосування військ
2) Вичерпання ресурсної бази (включаючи основні запаси матеріально-технічних засобів), необхідної для подальшого ведення війни
3) Різке погіршення соціально-політичної й соціально-економічної ситуації внутри країни, як наслідок - політична нестабільність в країні...
4) ’Мобілізаційний дефіцит’... включно із вичерпанням підготовлених резервів...особливо, стратегічного рівня
5) Припинення, або різке зменьшення обсягів політичної, фінансової та військово-технічної підтримки України з боку країн -союзників та партнерів...
Або, якійсь один чинник, або їх співпадіння разом...
LudaSHS• 29 марта 2023
Ответ дляOlgusya
А мене ось це засмутило ще:

Богдан Государський:

Костянтин Машовець:

Машовець той ще песиміст. Але подивимося
Он Остін по іншому вважає
LudaSHS• 29 марта 2023
Вообще. Если всеПлохо, то зачем так много отрядов/команд наших готовит зарубежем запад? чтоб что?
Поэтому, западу надо победы и результат, иначе вложения миллионы зачем? Значит у них есть расчет.
автор Olgusya • 29 марта 2023
Ответ дляLudaSHS
Володимир Вербʼяний:

1. Ще на початку війни я читав, що головне - не триматися за території, а триматися за армію. Війни виграються, коли розбивається армія супротивника. У цьому контексті наше чіпляння за Бахмут, який - це неодноразово підкреслювали аналітики - не становить стратегічної цінності виглядало дивно і, підозрюю, викликало певне роздратування та занепокоєння на Заході. Там звикли берегти солдат і діяти максимально раціонально. Особливо, коли плануєш масштабний контрнаступ і солдат треба берегти.

2. Наша влада є вельми популістичною. Не виключаю, що бажання втримати Бахмут було викликане не лише військовими міркуваннями, а й політичними. Можливо боялися реакції українського суспільства («стільки хлопців поклали, щоб здати місто?!»). Також не виключаю, що хтось з топ-військових «продав» ОП ідею, що втримає Бахмут, або, що перемелювання російських військ там сприятиме українському контрнаступу.

3. Зараз можливо Зеленський розуміє, що Бахмут доведеться залишити і треба це якось пояснити людям, щоб це не виглядало як помилка влади. Найпростіше - перекласти відповідальність на Захід. Дають не всю зброю, що потрібна, не своєчасно тощо. Люди це «куплять».