ШанельКуКу• 28 марта 2023
Как у Вас называют поминальный день, который через неделю после Пасхи
Слышала что у всех по разному.
У нас, когда я жила в Днепропетровской области ещё в детстве, этот день називали Гробки.
У мужа в семье этот день называют Діди, а у вас как этот день называют?
Дюагональ• 28 марта 2023
Ответ дляЧаюри
Помин, поминальний день, ніяких гробків і червоних гірок ніколи не чула в Донецькій області.
Муж из Донецкой области, говорит, что у них называли - гробки
миссДавеча• 28 марта 2023
Ответ дляOksana0612
В нас Провідна неділя на Львівщині. Традиція їсти пити на могилах, в інших областях мене вразила. Бачила фото одного фотографа про це.
Язычество ,мне нравится.. .
Мы едим те блюда ,что любили умершие и они наедаются ,через нас
Представляю как наши пращуры так делали ,что в этом страшного ?
Бабця в мештах• 28 марта 2023
Ответ дляСнегурочко
Да, у нас так называют, я из Бахмута, у нас и на Пасху именно на кладбище ходят, хотя в других городах области знаю, с о не ходят
Даже в луганской области на Пасху ходят на кладбище, а в Луганске только на Красную горку
ШанельКуКу
• 28 марта 2023
Ответ дляБабця в мештах
Так це ж язичницька традиція. Воздають требу в пам´ять померлих. Нічого жахливого. Це прадавня віра, що зберіглась.
В нашому житті ще багато таких залишків, але ж це чудово.
Тоже слышала что это от язычников такая традиция осталась, пить и есть на могилках.
Oksana0612• 28 марта 2023
Ответ дляБабця в мештах
Мені звичніше молитися за душі померлих в церкві,
якщо комусь смакує випивати і їсти на цвинтарі будь ласка, для мене це дико і жахливо. Добре що в нашому регіоні такої язичницької традиція не має.
Муууумие• 28 марта 2023
Просто ’Поминальний понеділок’ (Полтава). З усього переліченого чула лише ’Гробки’.
Вікіпедія, до речі, головною назвою дає Проводи:
Про́води[1] (також Гробки́[2], Діди́, Красна гірка, Могилки[3], Поминальні дні[ru], Поминки, Провідки, Проводки, Ра́довниця, Радуниця, Бабський Великдень[4]) — другий тиждень після Великодня, який в українській традиції є поминальним за померлими родичами.
Тримаю свічку• 28 марта 2023
Ответ дляМама Карло
Радоница. Крым.
у нас в Крыму называли - родительская неделя ( хоть и странно. там же не обязательно родители)
ШанельКуКу
• 28 марта 2023
Ответ дляСчастливый магазинчик
Радоница, Житомирская область.
Живу в Полтавской, даже не знаю, как тут называют, я называю по своему!
Правильно, свои традиции менять не надо, как привыкли, так и называйте, я так как муж называет этот день, никогда не называю его, Гробки для меня привычнее с самого детства.
Тримаю свічку• 28 марта 2023
Ответ длямиссДавеча
Язычество ,мне нравится.. .
наедаются через Вас? а весь год голодают что ли
Бабця в мештах• 28 марта 2023
Ответ дляOksana0612
В вас є багато інших чудирнацьких традицій, але ж інші не ображають вас зверхніми фразами?
Oksana0612• 28 марта 2023
Ответ длямиссДавеча
Язычество ,мне нравится.. .
Їсти і пити на цвинтарі для мене неприємливо. Все, моя думка.
Трохи злякана• 28 марта 2023
Через тиждень після Великодня - Провідна неділя. Але ніяких гробків і т.п. На третій день Великодня або на Трійцю (залежно в якій громаді як прийнято) на цвинтарі родичі замовляють відправу-Парастас на могилі рідних. У нас, до прикладу, завжди на третій день Великодня, скільки себе пам’ятаю. Відправа переважно на могилі родича, котрий помер недавно, але перелічують всіх померлих раніше. Але ніяких гостин чи столів на цвинтарі в цей день нема. Та й в інші дні також
Мама Карло• 28 марта 2023
Ответ дляТримаю свічку
Родительский день еще, точно
Дівка в намисті• 28 марта 2023
Ответ дляOksana0612
У моєму районі на Вінниччині ніхто не їсть і не п‘є на кладовищах. Роздають цукерки-печиво стареньким людям, щоб помолилися за померлого.
Бабця в мештах• 28 марта 2023
Ответ дляOksana0612
Але в пості взагалі ніхто не питав вашої думки з цього приводу. Читайте уважніше.
ШанельКуКу
• 28 марта 2023
Ответ дляМуууумие
Ого сколько названий, интересно как этот день ещё при козаках в те времена называли, пытаюсь найти эту информацию и не удаётся. Может также.
ШанельКуКу
• 28 марта 2023
Ответ дляТримаю свічку
И восстают, хоть бы ночью не приснилось
Лунтик-паунтик• 28 марта 2023
Ответ дляOksana0612
Я думала, что по всей Украине Провідна неділя. Гробки слышала в параше и фото ужасные в инете: столы прямо возле могил и они там все в хлам пьяные валяются.
Видящие_помогите• 28 марта 2023
Ответ дляШанельКуКу
Это в Донецкой области насколько я помню, так называют этот день, это одно и тоже.
Проводы - Донецк
Oksana0612• 28 марта 2023
Ответ дляДівка в намисті
В чоловіка родичів на Вінниччині їдять на цвинтарі на Трійцю ( зелені свята).
Пукимончиг• 28 марта 2023
Ответ дляСчастливый магазинчик
Радоница, Житомирская область.
Вперше чую що на Житомирщині -Радоніца??
Проводи у нас в Житомирській області .
РокерША• 28 марта 2023
Ответ дляOksana0612
До чого тут те,що для Вас неприйнятно? Україна велика. Україна різна і багата своїми традиціями. Львів і Одеса, Полтава і Донецьк будуть по-різному святкувати одне і те ж свято. І це прекрасно. А засуджувати когось,бо в них так прийнято,як, мінімум,не дуже розумно
Дівка в намисті• 28 марта 2023
Ответ дляOksana0612
У нас на Трійцю все те саме, що і на Проводи, тільки зілля ще несуть. Знаю, що в деяких районах п‘ють-їдять. Мені категорично не подобається таке