Страхованная• 19 апреля 2023

Будую будинок на землі чоловіка (у власності до шлюбу) - то це не моє?

Вкладаю всі свої кошти, були заощадження від продажу моєї бабусеної квартири
А якшо з чоловіком шось трапляється, в спадок мені буд не переходить? Як ділиться
Я і 3 дітей
Батько чоловіка та сестра його

Задумалася я
неДоПриличий• 19 апреля 2023
Ответ дляСтрахованная
Ви ж кажете що якшо будинок зарпєстрували в шлюбі то це спільна власність
Не зовсім, Ви вперто не повчаєте, що Вам уже писали про нюанси? Ні, будинок не будується за один день. Не факт, що там проєкт чи старт будівництва до шлюбу. Доводити що все-все в шлюбі доведеться якщо що в суді. І це не безкоштовно й не миттєво. Зніміть нарешті рожеві окуляри, вони зазвичай б´ються скельцями всередину

неДоПриличий• 19 апреля 2023
Ответ дляПодтяжка
У мужа был добрачный дом, в браке мы его перестроили, официально было указано что площадь стала больше на 100кв.м. При продаже надо было мое разрешение потому что вот то что достроили считалось совместно нажитым в браке. Так что меньше слушайте вот таких писателей. Чеки и доки от продажи квартиры сохраняйте
У Вашому випадку нотаріус підстрахувався, щоб раптом що, його не тягали судами.
Але теоретично чоловік міг продати і без Вас. А у випадку розлучення, Ви б доводили свій внесок у склі, а не Вам автоматом виділили 50%
Статус Ква• 19 апреля 2023
Ответ дляЗастряла
От всего наследства? Надеюсь, Вы не юрист?
От всего имущества которое является наследством. Я не юрист, но интересовалась этим вопросом. Вот вам первая попавшаяся ссылка по теме. Ну а детальнее лучше у нотариуса спрашивать. И учитывайте что пока ВП у нас то могут быть ньюансы в оформление например
https://prikhodko.com.ua/ru/my-i-smi/my-i-smi/stat...
Тріль підпільний• 19 апреля 2023
лучше не здесь, а пойти к нотариусу и юристу на консультацию!!
парИла я парИла• 19 апреля 2023
Авторе, ви хоч з проектом будуєтеся? Поки будинок не введений в експлуатацію по закону ще немає об´єкта власності. Тобто, оті всі недобудови по Україні, на які не оформлювався дозвіл на початок будівництва, то взагалі ´повітря´. Навіть якщо туди мільйони інвестовані. Є тільки земля по реєстру власності і вона не ваша.
Дарма ви це робите.
(
автор Страхованная • 19 апреля 2023
Ответ дляпарИла я парИла
Дарма ви це робите.
(
Введений вже
Зареэстрований
парИла я парИла• 19 апреля 2023
Ответ дляСтрахованная
Введений вже
Зареэстрований
Введений у шлюбі?
автор Страхованная • 19 апреля 2023
Ответ дляпарИла я парИла
Введений у шлюбі?
Так
парИла я парИла• 19 апреля 2023
Ответ дляСтрахованная
Так
Тоді будинок і земля чітко під ним, то ваша з чоловіком власність. Має бути свідоцтво. В разі чогось не дай Боже з чоловіком, там ваша половина автоматично і половина від його половини. Тобто , 75%. А ще чверть може перейти його батьку якщо він пенсіонер.

автор Страхованная • 19 апреля 2023
Ответ дляпарИла я парИла
там зараз не свідоцтво а витяг дають на білому листочку
Але там чоловік вписаний
автор Страхованная • 19 апреля 2023
Ответ дляпарИла я парИла
Пенсіонер
парИла я парИла• 19 апреля 2023
Ответ дляСтрахованная
Але там чоловік вписаний
То не суть що він вписаний, якщо в зареєстрованому шлюбі, то ваша спільна власність. Пишуть когось одного але власність спільна.
парИла я парИла• 19 апреля 2023
Ответ дляСтрахованная
Пенсіонер
Ну, ось він формально може претендувати на ті 25% спадку від вашої спільної власності. Або може написати відмову від спадщини. Сестра, наскільки пам´ятаю, не може ні на що претендувати.
ТигрЛьвович• 19 апреля 2023
Ответ дляСтрахованная
Я в шоці
Ви впевні в цьому?
Тобто лише батьку перейде цей будинок?
Мало інформації.Земля приватизована ,на чоловіка,є кадастровий номер.Тоді сестра чоловіка ніякого відношення до землі немає.
Будинок збудуєте,і будете робити документи на будинок,навіть якщо оформите власність на себе.Будували ви у шлюбі,без згоди чоловіка,продаж і т.д.,ви нічого не зробите без згоди чоловіка.
Після смерті чоловіка,спадкоємець жінка,якщо більше спадкоємців рота не відкриють,тобто діти.А ви після своєї смерті залиште будинок тому з дітей ,внуків,хто буде потребувати житло.Або той хто вас буде доглядати і поховає після смерті і т.д.
Пополняю_Карму• 19 апреля 2023
Ответ дляСтрахованная
А по закону як ділиться майно чоловіка якшо це його особиста власність?
Ділиться на всіх спадкоємців. Я особисто знаю сім´ю, у чоловіка був другий шлюб, разом з дружиною купили ділянку земельну, побудували будинок, ремонт-меблі, повний фарш. Дитинка у них спільна -5 років. І тут помирає той чоловік, у віці 45 років, інфаркт, до цього майже не хворів. А в нього двоє дорослих дітей від першого шлюбу (все попереднє майно він їм лишив, колишній дружині і дітям). І після смерті господаря, дорослі діти претендували на новий будинок, бо вони спадкоємці, вони розділили той будинок, продали. Частину коштів, звичайно, виділили новій дружині, але дуже шкода її, з маленькою дитиною повернулась жити до батьків, без коханого і без власного житла...
МАМА НИКИТКИ-2• 19 апреля 2023
Ответ дляКарма хамелеона
Себе з списку ’12,5’ виключіть) Ви вже отримаєте спадок в розмірі 50%
Ні. 50% то половина автора.
Половина чоловіка ділиться на всіх.
автор Страхованная • 19 апреля 2023
Ответ дляМАМА НИКИТКИ-2
Ні. 50% то половина автора.
Половина чоловіка ділиться на всіх.
А якшо наприклад квартира куплена до шлюбу то як ділиться?
Омлетик• 19 апреля 2023
Ответ дляСтрахованная
Я в шоці
Ви впевні в цьому?
Тобто лише батьку перейде цей будинок?
Ні, Ви ж дружина, перша лінія. Це при розлученні Вам дуля з маком
МАМА НИКИТКИ-2• 19 апреля 2023
Ответ длянеДоПриличий
Отож, про це автору тут і пише більшість, а дехто чомусь так впевнений, що раз - і половина її
Тому що на будинок вже отримано свідоцтво про власність. І отримано воно в період перебування в шлюбі. Для нотаріусу цього буде достатньо щоб виділити спадкові долі. А якщо чоловік напише заповіт, то його батько отримаєте меньше долю, ніж по закону.
Автору не потрібно буде бігати по судах. То вже інша сторона, як хоче, то хай доводить. Тільки це неможливо майже. Особливо, якщо авторка надасть суду докази того, що вона, будучі в шлюбі, вкладала особисті кошти від продажу ОСОБИСТОГО, а не шлюбного майна, в цей будинок.

автор Страхованная • 19 апреля 2023
Ответ дляОмлетик
Зрозуміла вже
Нарешті стало на свої місця
МАМА НИКИТКИ-2• 19 апреля 2023
Ответ длянеДоПриличий
Ви адвокат? Ви гарантуєте автору, що відсудити їй саме 50%? Від кривайтеся тоді, бо Ви безцінний контакт. А якщо ще й безкоштовно це зробите, о прямо
Нашо автор буде подавати до суду?
МАМА НИКИТКИ-2• 19 апреля 2023
Ответ дляСтатус Ква
От наследства
Боже, всі такі юристи? 🤣
Цікаво, де ви взяли таку інформацію?
автор Страхованная • 19 апреля 2023
Ответ дляМАМА НИКИТКИ-2
Боже, всі такі юристи? 🤣
Цікаво, де ви взяли таку інформацію?
Я так зрозуміла шо майно яоловіка після смерті навіть особиста власність все рівно ділиться і якась доля жінці буде
А я кумедна• 19 апреля 2023
У нас та же ситуация. Покупали участок до брака, оформляли на моего мужчину. Деньги зарабатываю в семье я, поэтому дом строился на мои заработки. Ввели в эксплуатацию, тоже записали имуществом мужчины. То есть он единоличный владелец и дома, и участка. Пару недель назад расписались, официально и у нотариуса будет дарственная - половину всего этого он мне подарит. Правда не совсем понимаю, как это выглядит в правоустанавливающих документах... Половину дома ведь не отрежешь
МАМА НИКИТКИ-2• 19 апреля 2023
Ответ дляСтатус Ква
Ви взагалі читали те, на що скинули посилання? З розумінням прочитаного в вас все норм?
МАМА НИКИТКИ-2• 19 апреля 2023
Ответ дляпарИла я парИла
З якого дива чверть? В чоловіка 5 спадкоємців 1 черги. Навіть якщо все майно поділити то 20% виходить на кожного.
Так точно!• 19 апреля 2023
Ответ дляСтрахованная
Так будинок потім оформите на себе, коли добудуєте..,
Ділянка і будинок це різні трохи речі, там ніби новобудова окремо оформляється по техпаспорту

Чому у нотаріуса не проконсультуєтесь?
МАМА НИКИТКИ-2• 19 апреля 2023
Ответ дляСтрахованная
На всіх спадкоємців. То не спільно нажите майно.
МАМА НИКИТКИ-2• 19 апреля 2023
Ответ дляСтрахованная
В рівних частках на одного з подружжя, дітей і батьків.
В вашому випадку в найгіршій ситуації батько отримає 20% від майна.
МАМА НИКИТКИ-2• 19 апреля 2023
Ответ дляА я кумедна
Ні в вас не та ситуація. В вашого чоловіка дошлюбне майно. А в автора будинок побудований в шлюбі.