З понеділка на дієті• 02 мая 2023
Про слово "купляти"
Кожна друга тут пише купляти, купляю.. мені завжди слово це дивним здавалось, тому знайшла для вас. Не дякуюйте!!
Кокосиха• 02 мая 2023
Ответ дляАнонім Секретар
А что академический словарь говорит? Я как-то не особо доверяю этим сайтам. Сейчас каламбур во многом. Диалектов мого есть и то же слово купляти, что автор привела в пример. Я все же придерживаюсь мнения, что згідна это вариант диалектизма.
Те саме
Кокосиха• 02 мая 2023
Ответ дляРостки жимолости
У меня так с половником😀 пишу правильно, говорю теперь правильно со второго раза, то есть первый неправильно, а второй уже сама себя исправляю😀
И подруга теперь каждый раз переспрашивает: а как правильно?
Я вирішила говорити черпак :)
Ростки жимолости• 02 мая 2023
Ответ дляКокосиха
Я вирішила говорити черпак :)
У меня тоже была такая мысль, говорить черпак😀 но привыкла 40 лет говорить и слышать ополонник, теперь тяжело даже на черпак перейти 😀 хотя отец всю жизнь говорит черпак на половник
В кого тако було• 02 мая 2023
Ответ дляКокосиха
Правильно, а не вірно, якщо ви вже готові до виправоень :)
Вірний - зберігає вірність
Правильний - відповідає нормі
Вірний - зберігає вірність
Правильний - відповідає нормі
приймається, а по суті питання?
Кокосиха• 02 мая 2023
Ответ дляВ кого тако було
приймається, а по суті питання?
По суті питання відеоролик в старпості. Правильно - купувати.
Ростки жимолости• 02 мая 2023
Ответ дляКокосиха
Піду купувати...тут ще треба тоді казати що купувати. А піду скуплюсь, не потребує цього😀
Бабка-байкерша• 02 мая 2023
Ответ длямегамоСГ
Покупаю!
Відразу уявила свого собаку (його вже тиждень як покупати треба. І все руки не доходять)).
Бабка-байкерша• 02 мая 2023
Ответ дляРостки жимолости
Піду на закупи
Бабка-байкерша• 02 мая 2023
Я кажу, що йду: на закупи/на ринок/до магазину/по …. (Молоко, хліб, рибу, воду і тд. За водою не йду, бо то топитися. За хлібом теж не йду, бо хтозна куди заведе)).
Якщо іду вештатись з дитиною чи подругою по магазинах, то кажу, що йду на шопінг. Чи так і кажу: йду вештатися по магазинах, буду пізно і п‘яна)))
Ростки жимолости• 02 мая 2023
Ответ дляБабка-байкерша
Піду на закупи
Це теж невірно, нема слова закуп в українській мові з таким значенням
Н@Диете• 02 мая 2023
Ответ дляНенька наша
У Вас много свободного времени) и призвание учительницы
Ну не всім же дурниками залишатися, хтось має розмовляти грамотною українською.
Н@Диете• 02 мая 2023
Ответ дляАнонім Секретар
Мне больше в глаза бросается ’згідна’, тут часто пишут.
Так це правильне слово
Н@Диете• 02 мая 2023
Ответ дляВ кого тако було
Це був жарт. Звучить воно не дуже. В пристойному товаристві гворю - робила покупки. А от як вірно - я не знаю. Кажіть!
Наприклад, слова ВІРНО в українській немає)
Нюансів дуже багато, нам ще вивчати і вивчати власну мову.