З понеділка на дієті• 02 мая 2023

Про слово "купляти"

Кожна друга тут пише купляти, купляю.. мені завжди слово це дивним здавалось, тому знайшла для вас. Не дякуюйте!!

Зоркая Зорро• 02 мая 2023
Скуплялася вчора в атб. Зарання спасибі

Ненька наша• 02 мая 2023
У Вас много свободного времени) и призвание учительницы
Чижик Пижик• 02 мая 2023
а мені дивно коли пишуть « слово це дивним здавалося» замість « це слово дивним здавалося»
Чижик Пижик• 02 мая 2023
не дякуЮйте
автор З понеділка на дієті • 02 мая 2023
Ответ дляНенька наша
Ні, я намагаюсь рідних своїх перевчити говорити купую , а не купляю.. і тут через одну пишуть купляю шампунь ща 2 евро, ну погодьтесь купую краще звучить..
Мовчу, але хочу• 02 мая 2023
А мовний покруч-это норм слово?
Lily-2020• 02 мая 2023
Ответ дляЧижик Пижик
Я бы вообще сказала Це слово здавалося дивним
Борода• 02 мая 2023
Хіба тільки це слово?) А ’мероприємство’ в значенні ’мероприятие’?
В кого тако було• 02 мая 2023
Ответ дляЗоркая Зорро
Скуплялася вчора в атб. Зарання спасибі
Кажу - скуплялась, замість робила покупки. Скуплялася і крапка!

Ответ дляМовчу, але хочу
А мовний покруч-это норм слово?
Так, погуглила: до слів-покручів належать слова, що не відповідають нормам української літературної мови (чужі слова, спотворені слова, калька і т. п.).
Анонім Секретар• 02 мая 2023
Ответ дляБорода
Захід? Или как?
Пампушечка• 02 мая 2023
Ответ дляЧижик Пижик
А де відосик?
Анонім Секретар• 02 мая 2023
Мне больше в глаза бросается ’згідна’, тут часто пишут.
Анонім Секретар• 02 мая 2023
А еще в рекламе по телику чудові ботинки))
Ответ дляВ кого тако було
Людину оцінюють також по тому як вона говорить) ви можете й далі говорити як вам буде завгодно, єдине пам´ятайте що від того як ви говорите багато чого залежить..
Я пані прохана...• 02 мая 2023
Ответ дляБорода
Та ладно?
В кого тако було• 02 мая 2023
Ответ дляЗ понеділка на дієті
Це був жарт. Звучить воно не дуже. В пристойному товаристві гворю - робила покупки. А от як вірно - я не знаю. Кажіть!
В кого тако було• 02 мая 2023
Ответ дляБорода
Люди вчаться, це нормально.
Ростки жимолости• 02 мая 2023
Ответ дляВ кого тако було
У нас весь город скупляться ходит😀

Обращеница• 02 мая 2023
Ответ дляБорода
Це захід, на якому роблять приємно меру. Все правильно!
мегамоСГ• 02 мая 2023
Ответ дляЗ понеділка на дієті
Покупаю!
Барабан для дорослих• 02 мая 2023
Ответ дляБорода
о таааак, це як пінопластом по склу...
Кокосиха• 02 мая 2023
Дякую, мене тут вже неодноразово виправляли, але все одно раз через раз пишу правильно, а говорю, мабуть, завжди неправильно
Кокосиха• 02 мая 2023
Ответ дляМовчу, але хочу
А мовний покруч-это норм слово?
Так. Якщо ви його не знали, це не означає, що воно ненормальне
Кокосиха• 02 мая 2023
Ответ дляАнонім Секретар
Я теж знаю, що нас 30 років тому вчили, що є лише одна форма - згодна. Але зараз дивлюся словник - обидві http://slovopedia.org.ua/30/53399/26313.html
Анонім Секретар• 02 мая 2023
Ответ дляКокосиха
Ну...Разве это правильно? Звучит как-то нелепо(
Кокосиха• 02 мая 2023
Ответ дляВ кого тако було
Правильно, а не вірно, якщо ви вже готові до виправоень :)
Вірний - зберігає вірність
Правильний - відповідає нормі
Кокосиха• 02 мая 2023
Ответ дляАнонім Секретар
якщо стаття написана філологом, то правильно, виходить.
Анонім Секретар• 02 мая 2023
Ответ дляКокосиха
А что академический словарь говорит? Я как-то не особо доверяю этим сайтам. Сейчас каламбур во многом. Диалектов мого есть и то же слово купляти, что автор привела в пример. Я все же придерживаюсь мнения, что згідна это вариант диалектизма.
Ростки жимолости• 02 мая 2023
Ответ дляКокосиха
У меня так с половником😀 пишу правильно, говорю теперь правильно со второго раза, то есть первый неправильно, а второй уже сама себя исправляю😀
И подруга теперь каждый раз переспрашивает: а как правильно?