Весела пiсенька• 09 мая 2023
Згода від батька для виїзду дитини закордон
Доброго дня.
Скажіть, яка на сьогоднішній день ситуація із виїздом неповнолітніх дітей за кордон з матір’ю? Чи потрібна нотаріально завірена згода від батька?
Буду вдячна за відповідь, особливо від тих, хто нещодавно перетинав кордон з дітьми.
Всім гарного дня!
Весела пiсенька
• 09 мая 2023
В мережі читала, що на період воєнного стану не потрібно. Як на практиці?
{Абзац дванадцятий пункту 2-3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 383 від 29.03.2022}
Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону. При цьому в разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану рішення щодо надання дозволу на виїзд за межі України особі чоловічої статі, яка супроводжує дитину, яка не досягла 16-річного віку, приймається з урахуванням приналежності супроводжуючої особи до переліку категорій осіб, які звільнені від військової служби та мобілізації, за наявності у неї підтвердних документів.
Весела пiсенька
• 09 мая 2023
Ответ дляGaleTTa
Дякую
Зілля до весілля• 09 мая 2023
Син чоловіка їде і серпні на навчання за кордон. 17 років. Так він їздив до нотаріуса і підписували щось з колишньою.
ПуГоФФка• 09 мая 2023
Прикордонники питають згоду, мала проблеми при виїзді Україна/Угорщина у серпні минулого року. Зараз роблю згоду тому що не бажаю виносу мізків. Коштує згода 500 грн. Минулого разу прикордонник не хотіла випускати, дзвонила чоловіку. Чоловік служить, із зв´язком були проблеми. Хоча ми з Маріуполя і згода точно не потрібна на папері, а у реальності питали і не тільки в мене. Тому як пощастить.
Весела пiсенька
• 09 мая 2023
Ответ дляПуГоФФка
Дякую за досвід!
Весела пiсенька
• 09 мая 2023
Ответ дляСтрекозей
Також їдемо, перепитувала в турагента - не потрібно
Дякую
Весела пiсенька
• 09 мая 2023
Ответ дляЗілля до весілля
То мабуть щось інше. Бо з 16-ти років згода батьків наче не потрібна взагалі.
Зілля до весілля• 09 мая 2023
Ответ дляВесела пiсенька
Можливо