ПироженкА• 09 мая 2023

Ситуація з подругою доньки.

Дівчата, допоможіть порадою. Можливо, хтось з вас проходив цей період.
Маю доньку ( 10 років), вона довгий час дружила з однією дівчинкою. Якщо з´являлися нові знайомі, то та її подруга ображалась на мою і донька швидко переставала з ними спілкуватися. Хоч були дуже хороші дівчатка. Тепер ця подруга дуже здружилась з іншою компанією дівчат, а моя страждає. Хоч і вигляду як такого не подає, але я бачу, що вона зовсім не така. Говорити не хоче. Взяла тихенько її телефон і переглянула переписки. Моя постійно їй щось пише, а та ігнорує і не відповідає. Або відповідь типу " що хоч? що нада?". Як тільки запитаю за цю подругу, то одразу починає нервувати і говорити, що яка мені різниця у них все добре. Запитую, чому вона не приходить до нас у відповідь " не виходить". Моя донька її вважає кращою подругою і змиритися не може, що та з нею не хоче дружити.
Може б я і не пхала свого носа в цю ситуацію, але я бачу стан своєї дитини. Вона пригнічена. Мене це болить. Які слова підібрати, щоб все це зупинити? Щоб вона прийняла цю ситуацію і перегорнула сторінку?
Чудовий каламбур• 09 мая 2023
Більше часу проводьте з нею, прогулянки, розваги може коли відволічеться їй буде весело забуде
Настасья Пицун• 09 мая 2023
Автор, це нормально. Потрібен час , донька перестраждає і буде жити далі.
А зараз спробуйте розширити її коло контактів, щоб швидше знайшла собі приятелів
Простецкая• 09 мая 2023
О да, примерно в этом возрасте и у моей началось. Распался узкий круг подруг, так больше и не сошлись. Только создать ей новый круг знакомств, тут вы никак не повлияете
Лама_мама• 09 мая 2023
Я розумію, що Ви з добрих міркувань, але не читайте чужу переписку,навіть 10-літньої дитини.
Таке у дітей буває, проводьте з нею більше часу, організуйте їй дозвілля, може там познайомиться з кимось ще, ті ж гуртки наприклад.
По собі пам´ятаю я з дітьми сходилася не дуже, зате на гуртках купа друзів було.
Крию матом страшно• 09 мая 2023
Так буває, просто будьте підтримкою і дайте пережити це. Сходіть на пару майстер-класів за віком доньки, на якісь події, збільшіть їй шанси на нові знайомства. І дайте зрозуміти, що так трапляється, але справа не в ній, з нею все в порядку, щоб не приймала на свій рахуноу.
Нульовий сантиметр• 09 мая 2023
Автор, вы никак не заставите ту девочку дружить с вашей. То что она не общается сейчас - это прекрасно, пусть ваша ищет новы друзей сейчас и прекращает наяривать. Подруга была и нет, обычная ситуация.
автор ПироженкА • 09 мая 2023
Ответ дляЛама_мама
Вони ходять разом на один гурток і в один клас. Вона її постійно бачити((
автор ПироженкА • 09 мая 2023
Ответ дляЧудовий каламбур
Дякую. З часом проблематично, але я його знайду.
ПодругаМужа• 09 мая 2023
В такому віці діти ще швидко сходяться з іншими подружками.
Запросіть у гості маму з дівчинкою, якщо знаєте таких.
Запишіть її на танці, гуртки чи клуби за інтересами.
автор ПироженкА • 09 мая 2023
Ответ дляНульовий сантиметр
Я і не планую це робити. Я навпаки хочу, щоб моя дитина прийняла цю ситуацію і відпустила.
автор ПироженкА • 09 мая 2023
Ответ дляКрию матом страшно
Дякую)
Лама_мама• 09 мая 2023
Ответ дляПироженкА
Зрозуміло,прикра ситуація.
Млинець Мій• 09 мая 2023
Не знаю, может я слишком впечатлительная, но мне 49, и я хорошо помню все предательства детства. Как ’жених’ детства (чуть не с пеленок дружили) в 5 классе влюбился в 8-классницу и перестал со мной общаться, а лучшая подруга в 7 классе перестала дружить, т.к. меня мама очень контролировала, а с той подружкой она свободно могла когда и куда угодно ходить. Не знаю, что вам, Автор, посоветовать. Надо, конечно, говорить с детьми, объяснять, что такое настоящий друг, дружба, какие бывают люди.
ЦібаФу• 09 мая 2023
Отвлекайте ребёнка, больше времени проводите с ней. Расскажите, как бы между прочим, что каждый человек самодостаточен, что друзья на протяжении всей жизни будут то одни исчезать, то другие появляться. Заведите свои традиции с дочкой - в субботу совместная прогулка, в среду перед сном поэзия, в воскресенье ’шоппинг’. Здесь не траты важны, а именно уделять внимание, как взрослой. Постепенно новые подруги появятся...
вкрации• 09 мая 2023
Мабуть, дитина боїться, що ви її будете повчати, ’я ж казала’, ’та вона тобі не треба’.

Згадайте, коли ви замість підтримки і віри в те, що донька сама прийме мудре рішення, критикували її чи занадто активно щось радили.
автор ПироженкА • 09 мая 2023
Ответ дляМлинець Мій
Вона не хоче мене чути. От стіна просто. Одразу переводить тему, або нервує... Щоб я їй не говорила, вона мені відповідає, що то її найкраща подруга і нічого не змінилося.
автор ПироженкА • 09 мая 2023
Ответ дляЦібаФу
Дякую. Обов´язково організую такі виходи. Я, дійсно, мало часу їй приділяю. Вона закрилась від мене(
Нульовий сантиметр• 09 мая 2023
Ответ дляПироженкА
Объясняйте. Я так и делаю постоянно. У моей много приятелей но вообще нет близкой подруги из-за того что она 5 лет ходила на спорт ежедневно и просто не было на это время... Чужих людей невозможно переучить. Есть ещё вариант ваши друзья с детьми такого же возраста)
ЦібаФу• 09 мая 2023
Ответ дляПироженкА
Все наладится. Правда, я тоже помню все подобные детские и не очень ’предательства’. Но простила и отпустила. Взамен одной недоподруги появятся три нормальные 👍
автор ПироженкА • 09 мая 2023
Ответ длявкрации

Я далеко не зразкова мама, але на болючий мозоль намагаюсь не ставати. На рахунок мудрого рішення, я не бачу його. Вже 3 тижні все це тягнеться, а рішення немає ніякого (
Їй боляче і найгірше, що все це в ній вариться (
anna_anna1234• 09 мая 2023
Чудовий досвід для дитини, зрозуміє що таке люди і довіра.
Дивно що вона з вами не ділиться, в мене син коли з таким зіткнувся, коли друзі могли як свині себе вести то нам з чьоловіком розповідав, ми підтримували і ще й пояснювали як буває в житті, як себе вести, як до цього ставитись.

Ви б просто підняли цю тему і пояснили як ставитись до такого і що якщо людина тебе забула то і її забудь , не треба тягнутись до тих, кому ти не потрібен
Кружите меня,кружите• 09 мая 2023
Автор, моя донька ось така як ваша прдружка( з малечку дружила з дівчинкою, в садочку разом, в школі також, зараз нова компанія і з тією дівчинкою зовсім не спілкується…
хоча та дзвонить, пише, моя приблизно так само відповідає, як вашій, чого дзвониш, я зайнята(( говорила з нею, каже, що в неі новий етап в житті, а взагалі вона дружить з усіма, з кимось більше, з кимось менше…
Не знаю що говорити їй, але ту дівчинку дуже шкода. Дітям по 12 років
Трактор Віка• 09 мая 2023
Ответ дляПироженкА
Знаєте,що вам ще доведеться пережити,що та подруга повернеться:(( я свою витягнула з цього стресу, я думала,що вона зробила висновки, кого з себе та подруга представляє, але ні,як тільки та награлася з своїми подружками, моя одразу до неї побігла. Мабуть одного уроку мало. Але це життя, краще зараз зрозуміти, що подружка с...Ка, ніж коли вона почне до твоїх чоловіків чіплятися.
автор ПироженкА • 09 мая 2023
Ответ дляanna_anna1234

І я не розумію, чому не ділиться. Старший син завжди ділився і досі ділиться своїми переживаннями, а вона дуже закрита(
Розумієте, вона не хоче визнавати, що людина її забула. Ось корінь всіх проблем.
Трактор Віка• 09 мая 2023
Ответ дляПироженкА
Як я вас розумію. Але в мене інша зараз проблема,я роблю все,щоб таке спілкування обмежити. Пояснювати не допомогає. Максимально навантажила. В гості до подружки не відпускаю, дозволяю тільки до нас приходити. В суботу шопінг, морозиво і прогулянка парком, в неділю їздили в невеличку подорож, не хотіла, але залишилась задоволена.
автор ПироженкА • 09 мая 2023
Ответ дляКружите меня,кружите
І от реально я розумію, що і та дівчинка не винна в цій ситуації і, мабуть, ще будуть схожі ситуації. Але ж потрібно навчитися приймати їх, а не зробити вигляд, що все ок.
Пес Патрон• 09 мая 2023
В мене Таке було і не один раз.
Вперше в 13 років моя найкраща подруга і однокласниця знайшла собі нову подругу в класі і я просто випала. Було дуже образливо, але я це пережила. Через два роки в мене з´явилась нова найкраща подруга. Ми були просто нерозлучні, але в 20 років вона також віддалилась від мене. Знову було важко, але вже була робота, стосунки і я вилізла з цього стану. Хоча переживала я дуже. Боляче було втратити подругу. Ми знову почали спілкуватись через років 8, але я вже розуміла, що ми стали дуже різні і вже філософські дивилась на те. Зараз просто вдячна, за те, що ми разом дорослішали. Мої близькі мені не допомагали це прожити. Тягнула сама. Але за своїх дітей серце болить, бо знаю, як то боляче.
Точу ляси• 09 мая 2023
Ответ дляНульовий сантиметр
аби шо
автор ПироженкА • 09 мая 2023
Ответ дляПес Патрон
В мене Таке було і не один раз.
Сумно, коли те, що мало б залишити щасливу згадку про дитинство залишає доволі неприємний досвід... У мене такого ніколи не було. Завжди купа подруг було. З деякими досі тепло спілкуємося. Але ті, що відсіялись не залишили ніякого сліду. Мабуть, я не так сильно прив´язують до людей.
ЖивунаБагамах• 09 мая 2023
В нас схоже було півроку тому, подружка моє доньки, дружили з ’пелюшок’, знайшла собі іншу подружку влітку , нас як раз літом не було, а коли повернулись сходила один раз на прогулянку з ними, а на наступний день, ’подружка’ подзвонила і попросила не приходити в їх кампанію, бо інша дівчинка так сказала і більше до неї не дзвонила. Це був шок для моєї малої, я довго з нею розмовляла про стосунки між друзями,пояснювала, і вона зробила нарешті висновки і не страждає. (До цього було те ж купа ситуацій, але донька кожен раз відновлювала стосунки, на цей раз вона вже впевненна, що більше вона їй не потрібна)