Алгонавт• 19 мая 2023

Інвалідність дитині у зв‘язку з затримкою розвитку. Хто робив?

Доброї ночі. Педіатр натякнув якось, що нам варто було б дитині зробити інвалідність. Днями прийшла уточнити- відправив до невролога в обласну лікарню і мовляв, він має нам сказати, чи можемо ми отримати інвалідність чи ні.

Я взагалі не дуже в цьому питанні орієнтуюсь, можливо, хтось з вас розбирається чи проходив цей шлях і можете поділитись досвідом? Чи куди можна позвонити щоб дізнатись, наскільки це в нашому випадку працює.

Що у нас: 4 роки, затримка розвитку, в тому числі і мовлення (кілька слів, кілька фраз, все інше - лепет), трохи незграбний, порушена координація (легка форма), є питання до мілкої моторики. Підозри на наслідки гіпоксії. Діагнозу поки не ставили.

Дякую заздалегідь.
Нічний дожор• 20 мая 2023
Ответ дляПерша скрипка
Вам полегшало якщо я такого вже маю?
Якбы малы,такой бред не писали бы
Полуничка• 20 мая 2023
Ответ дляАлгонавт
) тому нас, мабуть, і направили до невролога за ним. А невролог скерує до психіатра.
С чего вы решили?
Невролог - это невролог.
Мой ребенок уже 4 года как состоит на учёте у невролога в поликлинике по месту жительства - никто (ни педиатр, ни он) не предлагал сходить к психиатру.
Все наши проблемы невролог решает. Вот недавно я водила ребенка на курс бесплатного массажа спины (10 дней). Показаний особо не было, но зачем отказываться, если врач предложил?
Сижуревувшоке• 20 мая 2023
Ответ дляПерша скрипка
І нащо тоді їй та інвалідність? Треба хотіти одного- зробити дитину максимально нормотиповою, щоб піти в школу, соціалізуватися, реабітуватися.. а не довідки.
Нащо інвалідність? По перше це грошова допомага на ті самі обстеження. По друге ,саме під час того самого ВТЕК є хоч якась вірогідність встановлення діагнозу і подальша корекція.Дитині 4 річки! Скільки часу вже згаяно. Мамо ,будьласочка ,виділіть трохи часу ,та займіться дитиною . Ми так 1,5 роки згаяли ,наше захворювання значно важкіше ,але ж ми боремося.
Перша скрипка• 20 мая 2023
Ответ дляКу-кусик
Моей дочери чего только не ставили неврологи. В итоге попали к психиатру, диагноз умстсвенная отсталость легкой степени, дочь лежала в психиатрическом отделении. Инвалидность при таком диагнозе не дают. Во так. Правда, потом дочь сдала тест Векслера на 90 баллов, это нижняя граница нормы. Зав. отделением была ооочень удивлена и после всех хождений по врачам ( а это годы ) и кучи препаратов нам был задан вопрос, задала сама зав. отделением психиатрии охматдета - так что у вас? Я просто ох@ела, они и сами не знают, что это и как так получилось. Короче, плюнула на все, дочь заканчивает обычный 9 класс, да, отличается от сверстников, но не все так плохо. Идёт в 10 класс, а там посмотрим. Я уже никому не верю. Врачи тоже ошибаются, как оказалось. Вот такая история
Здоров´я вашій дівчинці!
БлинчикБезСметанки• 20 мая 2023
Невролог не дасть, тільки психіатр. Запишіться до дитячого психіатра, він вас проконсультує.
Диверсификация• 20 мая 2023
Ответ дляПерша скрипка
Ну взагалі то під час оформлення інвалідності напишуть програму реабілітації. Плюс це фінансова допомога від держави, яка діткам з інвалідністю також не завадить.
Рожки-да-ножки• 20 мая 2023
Ответ дляВмію заміряти найкраще
Мы ездили уже два раза. Были в 2021 году в Скадовске на дельфинотерапии, в 2022 на ипотерапиия, и в этом году уже выделили деньги. Так,что даже во время войны все работает!
А у нас не выделяется даже с учётом жалоб на горячие линии ,денег нет и все .
За свой счёт все . Впринципе и не рассчитываем на гос .реа,но если попадём, то не откажемся)
Перша скрипка• 20 мая 2023
Ответ дляАлгонавт
Я думаю, що і мені вдасться. Тільки для чого вам знецінювати досвід інших людей мені досі незрозуміло.
Ви якось дуже дивно сприймаєте відповіді. У вас ще навіть немає діагнозу, а вам вже треба довідка про інвалідність. Краще шукайте найкращих лікарів.
Перша скрипка• 20 мая 2023
Ответ дляНічний дожор
Якбы малы,такой бред не писали бы
Брєд це по вашій частині, читайте уважніше.
Коханозадовільна• 20 мая 2023
У моєї дитини було. Офіційний діагноз був: органічне ураження цнс, ставив психіатр.
Через 2 роки зняли
Сижуревувшоке• 20 мая 2023
Ответ дляКоханозадовільна
Через 2 роки зняли
Генетику виключили?
Рожки-да-ножки• 20 мая 2023
Ответ дляПерша скрипка
Был бы лично ваш, то не писали б про ребёнка подруги ,а написали б про своего .
Ну и вопросов про оформление не ставили б .
Перша скрипка• 20 мая 2023
Ответ дляПолуничка
С чего вы решили?
Невролог - это невролог.
Це значить тільки одне- що в психіатрі немає потреби. Бо з першого візиту пропонує відвідати психіатра саме невролог. В нас так було, точніше він сказав, що саме психіатр не потрібен, а комусь дає зразу направлення.
Ку-кусик• 20 мая 2023
Ответ дляПерша скрипка
Здоров´я вашій дівчинці!
Благодарю )) Дочерью я занималась с самого детства, социализировала, как могла, тоже я, папа свалил в туман. Как мне сказал школьный психолог дочери - вам нужно поставить памятник и показывать пример родителям, которые спихнули детей в интернат, а вы вытащили. Ну более-менее я вытащила, я считаю )
Перша скрипка• 20 мая 2023
Ответ дляДиверсификация
1200грн. Неабияка допомога.
Ку-кусик• 20 мая 2023
Ответ дляКоханозадовільна
Через 2 роки зняли
Ну вот моей сначала ставили зпр, потом мнестические нарушения, вроде так, потом органическое поражение ЦНС, потом УО лёгкой степени. В итоге что-то есть, но они не знаю что, тест Векслера в норме
Перша скрипка• 20 мая 2023
Ответ дляРожки-да-ножки
Мій вже здоровий, слава богу! На це в мене пішло 6 довгих років і неймовірних зусиль. І на справки мені було начхати.
Перша скрипка• 20 мая 2023
Ответ дляКу-кусик
Ви неймовірна! Мама з великої літери) Обіймаю)))
Рожки-да-ножки• 20 мая 2023
Ответ дляПерша скрипка
И? Одно другому не мешает. Как официальное оформление мешает ежедневной реабилитации ребёнка, как дома так и со специалистами ?
Коханозадовільна• 20 мая 2023
Ответ дляСижуревувшоке
Генетику виключили?
Так. Хоча я не впевнена, що всі можливі дослідження були зроблені. Ми були на консультації у генетика, він направив нас здати аналіз на гомоцистеїн - він був у нормі, ну і на цьому з генетикою все.
Психіатр, коли ставила діагноз, розпитувала, як проходила вагітність, чи не вживала я ліки чи ще щось. Але вагітність була супер. Та пологи були важкі, дитину видавлювали, було подвійне обвиття пуповиною, тому лікар зачепилась за це і вирішила, що в цьому причина
Диверсификация• 20 мая 2023
Їдете до невролога в обласну лікарню, там невролог повинен поставити попередній діагноз. Дообстежити за потреби. Можливо ляжете в стаціонар на обстеження. Потім якщо діагноз входить до переліку захворювань для оформлення інвалідності вони видадуть вам довідку що згідно такого то діагнозу, такого то пункту такого то наказу дитина потребує оформлення інвалідності. З цією довідкою ви прийдете до свого педіатра , вона направить на ЛКК. ЛКК оформить висновок на дитину з інвалідністю. З цим висновком піете в управління соціального забезпечення і оформите соціальну допомогу, там же вам видадуть плсвідчення.
Диверсификация• 20 мая 2023
Тим паче що педіатр сам натякнув , то проблем з оформленням бути не повинно. Бо в деяких випадках це дійсно ще той квест , оформити щось таке
автор Алгонавт • 20 мая 2023
Ответ дляДиверсификация
Я щиро дякую вам за інформацію.
Тепер зрозуміло. Значить тоді невролог в обласній розставить всі крапки над і.
Сижуревувшоке• 20 мая 2023
Ответ дляКоханозадовільна
У мене зовсім інша історія ,проте можливо буде трохи корисною. Я відчувала ,що щось не так ,були особливості у спілкуванні з оточенням. 10 років мені розказували неврологи, що все гаразд ,поки я не спровокувала реакцію. У мене дитина з високим рівнем інтелекту ,це ускладнює обстеження. Після провокування обстеження показали епіктивнисть, далі вже розкручували ,що саме не так . До чого веду ,Ви як мама знаєте ,що саме відрізняє дитину від нормиків ,від цього і відштовхуйтесь.
И_В_офигительных_штанах• 20 мая 2023
Ответ дляПерша скрипка
В моєї найкращої подруги дитина інвалід, я знаю про що пишу. Нащо вам інвалідність, якщо ще навіть діагнозу немає? Хай краще його не буде, витягнуте дитину.
Как без диагноза знать в какую сторону ’тянуть’???
Коханозадовільна• 20 мая 2023
Ответ дляПростоБелка
Нет лекарств волшебных, занятия
У випадку мого сина після початку прийому першого ноотропного препарату у нього ’прорвало’ мову.
Потрібно все у комплексі: препарати + заняття
ПростоБелка• 20 мая 2023
Ответ дляКоханозадовільна
Или совпало по возрасту
Кашка-маняшка• 20 мая 2023
Так ми оформили на днях,діагноз:дитячий аутизм
Кашка-маняшка• 20 мая 2023
Ответ дляКлин_Кляйн
А вы не хотите заняться реабилитацией: логопеды, психиатры, дефектологи, спорт, массажи, медикаментозная терапия.
А навіщо дитині ,яка не розмовляє логопед???
Кашка-маняшка• 20 мая 2023
Ответ дляПерша скрипка
Тобто ви не хочете це виправити? Краще мати інвалідність, ніж витягнути дитину до нормального рівня?
Інвалідність це ще і виплати додаткові