Глаза_в_3_карата• 24 мая 2023
Опасный ли алюминий для здоровья-если отмыть почерневшую мясорубку
Помыли алюминиевые детали мясорубки в посудомойке
Они почернели
Если отмыть их содой/уксусом/колой, и еда не будет пачкаться ( мясо, тесто), безопасно ли для здоровья есть такую еду?
Внешний вид детали ( потерявшийся блеск) не страшно
Они почернели
Пишна молодиця• 24 мая 2023
У меня так противень почернел, я его отмыла средством для металла Сано, все ок, не видно, что чернел. Главное промыть хорошо.
Бубль Гум)• 24 мая 2023
Нет, конечно. Но, насколько я знаю, соли алюминия черного цвета науке не известны. Думаю, что дело в примесях (изделие из сплава).
Касаемо безопасности, мойте и пользуйтесь на здоровье.
Ответ дляБубль Гум)
Виявляється є на світі люди, що ніколи не бачили анодованого алюмінію
Алюміній і його солі безпечні - ложки і каструлі генерують весь спектр побутових сполук.
Чорний колір - це по суті складний кристалогідрат на основі натрію і хлору, тобто чорнить звичайна сіль. Реакція зазвичай є дуже повільною, але суттєво прискорюється каталізатором в т.ч. органічним.
Чорний анодований алюміній - це мебельні ручки, посуда і т.п.
Бубль Гум)• 24 мая 2023
Ответ дляGreen_Cat
Вы техпроцесс анодирования как себе представляете? И что он имеет общего с мойкой посуды в машине?
Тундиринда• 24 мая 2023
Ответ дляПишна молодиця
Підкажіть який саме засіб.
Пишна молодиця• 25 мая 2023
Ответ дляБубль Гум)
Взагалі-то відповідь відносилася до Вашого ’ Но, насколько я знаю, соли алюминия черного цвета науке не известны’. Викликало от здивування...
***
Та так як він зазвичай є, так і представляю: електроліт (фосфорна/сірчана/соляна)... десять хвилин і готове покриття товщиною близько міліметра. В посудомийці не електроліз, тому плівка тонка і нестійка - все бруднить.
***
Бубль Гум)• 25 мая 2023
Ответ дляGreen_Cat
***
А что придает цвет при анодировании? Соли алюминия или специально добавляемый краситель?
А насчёт толщины Вы тоже перегнули с миллиметром, толщина оксидного слоя пару десятков микрон.
Саме чорний (сірий) можна досягнути простим електролітом сода+сіль, тому і не є дивним, що посудомийка псує алюміній, враховуючи що в засоби для миття входить ще й пергідроль / перекис водню.
Міліметр теж можна, покриття буде як оксамит - красиво, але треба додатково стабілізувати, бо крихке.