Плекаю думи• 10 июня 2023

Вертатись не можна чекати

Дівчата, поговоріть зі мною, хто в вимушеній еміграції, або повернувся додому. Дано - більше року за кордоном, маленьке село, фізично безпечно, але я тут вже в роспачі. Роботу знайшла мінімальну по інтернету, дитина весь рік плакала, так і не адаптувалися в місцевій школі, школа в селі одна. В селі нічого немає, живемо скромно, але я одна, і на розвинену країну переїзджати кудись, не зможу банально фінансово потягнути. Весь цей рік я думала вертатись (Київ), але заради дитини заставляла себе почекати ще... Зараз просто сил немає, думаю вертатись на осінь. Вдома для мене є робота, житло, улюблена вчителька та школа дитині. Але звісно багато сумнівів та страхів. Може заставити себе чекати ще один навчальний рік, залишатись. Хочеться рішення прийняти з холодною головою, а не від емоцій. Я з тих людей хто ніколи не хотів ніже жити, окрім як в Україні. Поділіться своїм досвідом та почуттями, дуже не вистачає розуміння та спілкування.
Фіфачка• 10 июня 2023
Ответ дляNat-li
Хотите оспорить мой личный выбор?
Глупо.
Удалено администрацией...

Пригаю-цибаю• 10 июня 2023
Повернулися з Європи, де мали гарне місце проживання та хорошу роботу, в Бучу. 2 місяці тому.
Тому що дуже хотілося додому. І ось попали на нічні обстріли. Але чули це тільки пару перших ночей. Спимо зараз спокійно.
Діти пішли в свою улюблену школу,садок. Друзі, заняття. Все одно дома краще.
Тривоги не тривожать.
От краще жити вдома на пороховій бочці,як виявилося для нас, ніж у спокої за кордоном.
Приїдьте на місяць та послухайте себе.
Все не так страшно, як здається звідти
Гола з конопель• 10 июня 2023
Ответ дляЯкось так і живу
Скільки можно слухати той плач біжінців за кордоном? Ви своєї голови не маєте?
І тема під анонімом)) Туризм йклмн))
Нога на ногу• 10 июня 2023
Ответ дляЕкатерина27
Вы когда-нибудь пробовали 1,5 месяца не спать по ночам?
вот прям 1,5 месяца?))) столько не выбержал бы ни одни организм
матрсик в коридор и спать можно, пусть не каждую ночь беспробудно, но вполне комфортно, для кого-то даже комфортнее, чем на беженских матрасах
Гола з конопель• 10 июня 2023
Ответ дляПлекаю думи
Я тут за підтримкою людей, які відчувають теж саме. Маю свою голову, дякую
Люди від війни тікали, війна не закінчилась
А ви туристка, то пора б і додомку))
Бабулька• 10 июня 2023
Ответ дляЗабрала і не сказала
Я повертаюсь з двома дітьми 14 і 11 років в Ірпінь в кінці липня з Німеччині. Я вже на грані нервового зриву, в мене смикається око,тремор рук і вже агресія до всього тут. Я за цей час вже тричі була в Україні. Мій чоловік в ЗСУ і ми прийняли рішення для нашої родини. Тільки ви самі можете його прийняти
А от чего у вас агрессия ? Интересны такие разные впечатления от Германии
Боневтікла• 10 июня 2023
Это хорошо когда есть дом куда возвращаться а не которым уже нет

Екатерина27• 10 июня 2023
Ответ дляНога на ногу
С 28 апреля. Без пары дней полтора месяца. И да, я сплю в коридоре. Приезжали дети, так они вообще в тамбуре ( общем коридоре) спали
Бабулька• 10 июня 2023
Ответ дляЕкатерина27
У меня и коридора нет и панорамные окна и верхние этажи )
Нога на ногу• 10 июня 2023
Ответ дляЕкатерина27
ну с такими нервами лучше выехать, я пью иногда успокоительное и главное правило - успеть уснуть до тревоги, беруши тоже вещь
Забрала і не сказала• 10 июня 2023
Ответ дляБабулька
Жахливе відношення до українців, як до людей.
Фіфачка• 10 июня 2023
Ответ дляМадам Подлинник
Вы читали первоначальный комментарий, на который я ответила? Девушка написала: ’Тут нечего делать это уже не та Украина которую мы знали до 24’. Такое ощущение, что она на стране крест поставила.
Це Ваше особисте ’ощущеніє’. А все решта правильно вона написала, Україна до лютого минулого року і теперішня - це дві великі різниці. треба реально дивитись на речі. І або приймати таку ситуацію, як зараз, і пристосовуватись, або ні. Третього не дано.
Nova LALI• 10 июня 2023
Ответ дляМадам Подлинник
Если честно, то я с ней согласна. А разве может быть страна такой же как до войны? Сломанная психика у людей, постоянный стресс от новостей, экономика на гране развала, шок от обстрелов, конфликты друг с другом, загрязнение воздуха, перебои с водой/электричеством/отоплением, страх за близких. Как можно нормально в этом жить? Даже элементарно выспаться не всегда получается. Раньше ты спокойно мог поехать на речку, пожарить шашлыки в лесу, а сейчас страшно с дороги сойти что бы не подорваться. И думаешь каждый день только о том как дожить до следующего. Даже планы никакие не строишь потому что везде одна неизвестность. Так что да, Украина до 24 февраля и после - это две разные Украины...И я понимаю, почему девушка говорит это...
Магиня• 10 июня 2023
Ответ дляКрайня невістка
Ой, да ну прям. Я в Киеве и сплю ночами
Я тоже. Тревоги не слышу, даже взрывы редко. Но у меня район сравнительно тихий. Хотя я и с начала войны сплю, как обычно, из Киева не выезжала вообще
Нога на ногу• 10 июня 2023
Ответ дляБоневтікла
Тут нечего делать это уже не та Украина которую мы знали до 24
вы правы, теперь уже точно знаешь, что вокруг тебя очень много отзывчивых людей, которые не кинут в беде, протянут руку помощи, у которых как и у тебя поменялась шкала ценностей в правильню сторону
Бабулька• 10 июня 2023
Ответ дляЗабрала і не сказала
А де ви з німцями так тісно стикатись ?
Однозначная• 10 июня 2023
Ответ дляЗабрала і не сказала
Наприклад?
Капуста Маша• 10 июня 2023
Орієнтуйтеся по власним відчуттям.
Та інтонація,з якою ви пишите,мені здається, більше про повернутися
Летчица• 10 июня 2023
Повернулися не шкодуємо. Я там була наче не в собі, тільки приїхала і мізки запрацювали і заспокоїлась, діти щасливі.

Капуста Маша• 10 июня 2023
Ответ дляЛеди Г
Автор, могу сказать одно - за границей это кажется страшнее, чем есть на самом деле.

Но кроме Вас никто не решит. В любом случае Вы можртр приехать, а потом вернуться обратно.
Я тоже сделала такой вывод.Изнутри,наверное все не таким страшным кажется,как извне.
Капуста Маша• 10 июня 2023
Ответ дляосень харашо
Не факт. Ми так 2 рази їздили, нічого не зрозуміли. Рішення довелося приймати, коли підійшов час закінчення оренди і випадково потрапила на подію, яка мене вразила.
Розкажіть що за подія?
Мама Карло• 10 июня 2023
Автор, я пыталась вернуться в Киев за это время несколько раз, дольше всего оставалась на 2 месяца, этой весной. Каждый раз после прилетов и обстрелов понимаешь, что отобрали даже не твой дом, а самое базовое - уверенность в безопасности. Пришлось опять вернуться в безопасное место, правда это не глухое село.
Дело было давно• 10 июня 2023
Як на мене, то на осінь не варто повертатись. Думаю, ситуація зі світлом буде подібна до тієї, що минулого року.
Забрала і не сказала• 10 июня 2023
Ответ дляОднозначная
Наприклад?
Моїй дитині німецькі діти сказали вийти з трамваю, так як він не для українців. В школі кажуть путін топ і нащо ви сюди приїхали. Сусідка навіть зранку чекала моїх дітей, для того щоб їм сказати, що вони дуже шумно ходять по під´їзду. Та і так можуть нагрубити всюди від кафе до служби.
Капуста Маша• 11 июня 2023
Ответ дляЗабрала і не сказала
Чому ви на них не скаржитесь?
Мадам Подлинник• 11 июня 2023
Ответ дляNova LALI
Да, прежней страны уже нет. Но неужели вы согласны, что в Украине уже нечего делать? И гори оно все синим пламенем?
Мадам Подлинник• 11 июня 2023
Ответ дляФіфачка
Перше речення, що в Україні нема чого вже робити. Згодні?
Забрала і не сказала• 11 июня 2023
Ответ дляКапуста Маша
Чому ви на них не скаржитесь?
Син сам розібрався в школі з тим хто його ображав. Чесно, я так втомилася, я вже нічого не хочу. Рахую дні до від´їзду.
Мама Карло• 11 июня 2023
Ответ дляЗабрала і не сказала
Німецькі діти чи діти етнічних росіян?
Забрала і не сказала• 11 июня 2023
Ответ дляМама Карло
Німецькі діти чи діти етнічних росіян?
Саме німці, і це 5 -6 підлітків, моїй 11 років.