В шоколаде• 20 июня 2023

В школі немає вільних місць

Переїхали в новий район, змінили прописку, відповідно дітям йти в нову школу. За пропискою - гарна гімназія, але йти туди пішки хвилин 20-30, їхати ще довше. Ближче є ще дві непогані школи.

Пішла я дізнаватись в школу за пропискою: в перший клас беруть, а для старшого в 6 класі вільних місць немає. Запитую, як немає, якщо протягом року навчалось 15 учнів? Директор каже, що зараз 15, а з вересня можуть повернуть всі 35, які зараз за кордоном.
"Приходьте в кінці червня, можливо хтось забере документи".

В школах, які ближче, ситуація аналогічна, тільки там і в перший клас не беруть)) І що тут робити? Починати навчання зі скарг в управлінні освіти?(
Це Київ.
woman Warrior• 20 июня 2023
Ответ дляШкала Радощів
Удалено администрацией...
Я написала другое.Но, действительно, это было рассчитано на тех, кто умеет читать, не вам.

Борисфенка• 20 июня 2023
Ответ дляwoman Warrior
не понимаете
вот, к примеру, 4 паралеллели первых классов.
Сколько, по вашему еще нужно?
Школа резиновая?
Так, резинова. Я коли йшла в перший клас, у нас був 1-К. Загальна освіта - це конституційне право.
Роблять школу у дві зміни тощо.
-Ань-• 20 июня 2023
Ответ дляwoman Warrior
не понимаете
Сколько, по вашему еще нужно?
Школа резиновая?
Школа резинова. А район обслуговування школи не резиновий. Тому і поділили по районам, щоб ВСІ діти мали можливість ходити в найближчу школу. Але іноді так поділили, як у автора - дві найближчі школи не їхні, і тільки третя, яка подалі, їхня.
Ви завжди можете піти в школу, в якій маєте право на першочергове зарахування. Або вибрати будь-яку іншу школу, але на вільні місця.
Навчатись в найближчій школі - це право, а не обов´язок. Ви своїм правом або користуєтесь, або не користуєтесь.
автор В шоколаде • 20 июня 2023
Ответ дляwoman Warrior
не понимаете
Сколько, по вашему еще нужно?
Школа резиновая?
параллель одна)
классов может быть разное количество.
woman Warrior• 20 июня 2023
Ответ для-Ань-
Уважаемая Ань) не горячитесь так.Мне никуда не нужно подавать документы, и все условия подачи и поступления я отлично знаю.
woman Warrior• 20 июня 2023
Ответ дляВ шоколаде
параллель одна)
классов может быть разное количество.
да, сори.
Но не весь алфавит)
-Ань-• 20 июня 2023
1 дитина може мати право на першочергове зарахування одразу в кілька шкіл: у мами квартира у власності, у папи квартира і будиночок, а зареєстрований папа взагалі в іншому місці, а зараз ця сім´я проживає в орендованому житлі = 5 різних місць (різних адрес) де дитина має право на першочергове зарахування в школу.
Борисфенка• 20 июня 2023
Ответ дляwoman Warrior
да, сори.
Но не весь алфавит)
Весь алфавіт, обмежень нема.
-Ань-• 20 июня 2023
Ответ дляwoman Warrior
интересно, где это в Киеве на параллели 5 классов по 40 человек. И где столько учителей и кто захочет раздувать штат и находить помещения для внеплановых классов.
Ну не резиновый город, ни в каком отношении.
Тоже это надо понимать.
З Києвом планували вчинити як з Москвою - приєднати до Києва території, які зараз є Київською областю.

-Ань-• 20 июня 2023
Ответ дляБорисфенка
Сьогодні написала заяву про відрахування сина з київської школи.
Правильно вам сказали, прийдіть через пару тижнів, місця будуть.
Давайте зразу номер школи, щоб директор не брехав, що нема місць)
Борисфенка• 20 июня 2023
Ответ для-Ань-
225-а
Ленне-Рейма• 20 июня 2023
Відчуваю, що як почнуть всі із- за кордону повертатись, а тут ще переселенці, кому вже нікуди повертатись і які «зачепились» у Києві , то буде якийсь треш у школах…(
-Ань-• 20 июня 2023
Ответ дляБорисфенка
225-а
Налітайте, звільнилось місце в київській школі!
Борисфенка• 20 июня 2023
Ответ для-Ань-

Невже все так складно?
Ленне-Рейма• 20 июня 2023
Ответ дляВ шоколаде
тут каждая школа решает по-своему, а должно быть наверное какое-то общее решение.
Мой же случай не уникальный. И получается, миллионы детей выехали, но для тех кто остался, не хватает мест в школе)
Напишіть на фейсбуці Оксену Лісовому, і пишіть усі, кого це стосується. Потихеньку треба це дійсно вирішувати.
ЧукИГеки• 20 июня 2023
До войны нашлись места в ближайшей школе через районо (или как оно там сейчас называется). А до звонка туда нигде мест ’не было’.
woman Warrior• 20 июня 2023
Ответ для-Ань-
Вы все время не о том.
Котики-муркотики• 20 июня 2023
Ответ дляДівчина заглядєніє
Большая. Не учится в Украине, пусть отчисляют
Как это не учится? Как раз учится в Украине, просто дистанционно
woman Warrior• 20 июня 2023
Ответ дляБорисфенка
Весь алфавіт, обмежень нема.
Все хорошо за монитором и не бумаге, и не словах.Сделать невыполнимо.

Ленне-Рейма• 20 июня 2023
Ответ для-Ань-
Бахмут, наприклад. Примусова евакуація дітей. https://www.kmu.gov.ua/news/kabinet-ministriv-skhv...
Що ви курите? 😃
автор В шоколаде • 20 июня 2023
Ответ дляЛенне-Рейма
думаете він реально в змозі перечитати всі повідомлення?
Мені здається, вони їх навіть не відкривають.
автор В шоколаде • 20 июня 2023
Ответ дляЛенне-Рейма
ну як почнуть всі повертатитись, то і будуть вирішувати.
Поки що нічого не вказує на те, що всі масово почнуть їхати назад.
Борисфенка• 20 июня 2023
Ответ дляwoman Warrior
Виполнімо. Якщо є прописка, йдете в районо, і вам говорять номер школи, яка бере.
Зайченя• 20 июня 2023
Ответ дляВодійка хімарса
А если они планируют вернуться? Ваше сообщение это слишком,люди от войны бежали с детьми !
Если в городе этих людей дети будут учиться оффлайн,то не такая уж там и война.Бежали-это из Бахмута,Рубежного,Попасной и эти школы будут продолжать работать онлайн,потому как их уже даже физически нет.А если вы бежали из Черновцов или Полтавы,то уже надо бы определиться-вы Европе остаётесь или возвращаетесь.И никто не будет вам держать место,когда некуда взять ребенка ВПО.
Женщинас• 20 июня 2023
Ответ дляВ шоколаде
кто ему запрещает возвращаться?
Более того, Украина заинтересована в том, чтобы эти дети вернулись и это правильно.
Но война уже второй год, и сколько еще неизвестно. Те дети уже и школу за границей могут успеть закончить, но так и не заберут документы?))
Я б з радістю забрала документи з укр школи і не мучила б дітей. Але наші вчителі сказали, що ніяка закордонна освіта в Україні не визнається і дітей назад не візьмуть до своїх класів. Правда, ми на сімейне навчання перейшли. Я так розумію, що фактично ми не тримаємо місце в нашій школі.
автор В шоколаде • 20 июня 2023
Ответ дляЖенщинас
мені здається і ця норма стосовно невизнання закордонної освіти буде переглянута.
Навчатись 2 роки в одному класі -це ще таке, але якщо війна затягнеться ще на рік чи більше, не може ж умовно 10-річна дитина йти в 1 клас, тому що до цього навчалась за кордоном.
woman Warrior• 20 июня 2023
Ответ дляБорисфенка
Люблю теоретиков.
Только скажите это тому количеству, которое будет претендовать на места.
О особенно тем, коорые будут претендовать на места в тех школах, которые поближе или получше.
автор В шоколаде • 20 июня 2023
Ответ дляwoman Warrior
Люблю теоретиков.
ну так вы же сами и теоретизируете))
что будет, если кто-то когда-то захочет вернуться, а что если тогда случится вот то-то, а если не случится, а если случится, но чуть позже/раньше, а если не захочет вернуться))

Есть реальная ситуация, которую надо решать сейчас.
А к тому времени, как вам потребуется ваше место, мой ребенок уже школу может закончить.
Может настроят новых школ? Может вы и возвращаться передумаете? Может я наоборот захочу уехать?
Зачем эти если бы, да кабы?
Женщинас• 20 июня 2023
Ответ дляВ шоколаде
Це так. Але в мене подруга віддає сина до першого класу. Їй так і сказали, що якщо не будете числись в укр школі, ми вас потім ні в який клас не візьмемо. Оформила дитину на сімейне, а ходитимуть до школи закордоном. Моїм знайомим, хто вже більше року закордоном і не вчилися в укр школі, вчителі сказали, що не візьмуть до відповідних класів. І виходить, що їх фактично виперли з України.
Svetljachok• 20 июня 2023
Ответ дляВ шоколаде
ничьи не выбрасывать, жаловаться не в том смысле, как вы это поняли, а помочь решить проблему.
Я предлагаю приоритетно дать возможность учиться тем, кто в Украине. Потому что пока ваши документы лежат в школе, чей-то ребенок во время сирены будет добираться в школу на другом конце района. Мне кажется это неправильно.
Если вы обратили внимание, я согласилась идти в школу по прописке, хотя она мне меньше подходит.
Среднее образование гарантировано всем, и вашему ребенку и моему. Вопрос, как это организовать, чтобы всем было удобно.
Я вам больше скажу, мне отказали в отчислении. Харьков. Попросили не забирать документы со 2 класса. Пусть типа для массовости будет. Старшего сразу забрала - мы не потянем 2 школы.