Розвідка Маші• 04 августа 2023
Проходжу співбесіди, відчуваю себе облитою лайном після них. У когось таке було?
Я не виношу особисте на загал, але можливо комусь мої роздуми допоможуть:)
Передумова - це другий тиждень коли я лавірую між своїми фріланс проектами, виснажливими, а подекуди принизливими співбесідами та тестовими на фултайм, побутовими справами та родиною. Так, саме в такій послідовності зараз все у мене:(((
Можливо вік такий - мені 40+, можливо час такий, але ще кілька років тому я б не розплакалась як дівчинка після досить неприємної співбесіди...а на додаток ще й вислухала від родини, яка я недомати та недожінка :(((
Мене не вистачає на все. Як зараз у тренді казати - "я не в ресурсі".
Я дійсно класний технічний спеціаліст, CMS, CRM то не набір літер для мене. Але. Я не вмію себе "продати" як виявилося. На останньому місці роботи я була тім лідом, а зараз на останніх етапах співбесід, причому на рядового спеца, навіть ЗП так собі! - в мене пропадає бажання в ті команди навіть йти.
Приклад сьогодні:
Прямим текстом мені повідомили, що тут вам не там, в нас все складніше буде, багато нового потрібно знати і вчити (натяк звучав як "а ви не зможете"), натякнули на мою некомпетентність та взагалі, що тестове не я робила... З чого, бляха, не зрозуміло!
Або ейчар починає "в нас вже є тім лід, це просто рядовий спец вакансія". Наче я не бачу!!! Дурня якась, витрачається час, нерви, щоб принизити людину, знецінити...
Плутано пишу, дуже мене вхопило все це за живе. Чоловік ще давить щоб займалась побутом та дітьми, а я хочу розвиватися, працювати! Я ж не інкубатор з насадкою прибиральниці!
В декреті я не була ніколи, весь час працювала, але я встигаю все одно "щось" - діти доглянуті, будинок на місці, навіть грядки посапані!
Запитала ШІ сьогодні, як бути. Порадив:
Оцінка ситуації: Перш ніж приймати будь-які рішення, важливо чітко зрозуміти свої потреби, обмеження та цілі. Я маю з´ясувати, які аспекти мого життя є найважливішими, і як я можу їх збалансувати.
Навчання іноземної мови: Однією з ключових перешкод для мене є відсутність знання іноземної мови. Я можу вкласти час у вивчення мови, оскільки це відкриє для мене нові можливості для роботи на фрілансі та інших сферах.
Розвиток навичок продажу: Навички продажу дуже важливі для роботи на фрілансі. Я можу розділити час на вивчення та практику цих навичок, що допоможе мені ефективніше залучати клієнтів.
Пошук робочих можливостей: Я можу роздивитися фултайм роботу, яка відповідатиме моїм навичкам та потребам сім´ї. Така робота може забезпечити більш стабільний дохід та додаткові можливості для професійного росту.
Фріланс: Якщо я вирішу залишитися на фрілансі, я можу активно просувати свої послуги, використовуючи набуті навички продажу. Це може допомогти збільшити мою частку від доходу та розширити клієнтську базу.
Материнство та дім: Завжди важливо знайти баланс між професійними та особистими обов´язками. Я можу розглянути варіант активної участі в житті дітей та приділення часу побутовим справам.
Розвиток власного бізнесу: Враховуючи моє технічне фахове спрямування та наявність великого будинку землі, я можу роздумати про можливості власного бізнесу, пов´язаного з технологіями, аграрним сектором чи іншими напрямками.
Професійне спрямування: Я можу провести глибокий аналіз своїх інтересів, навичок та цінностей, щоб з´ясувати, в якому напрямку я хотіла б розвиватися професійно.
Сиджу, табличку складаю. Пріоритетів, цілей, перешкод. Спати не можу, проект не закритий, відповідь після співбесід лише через тиждень обіцяли (а я вже на останню як сходила - і не дуже хочу туди). Життя лайно.
Це вже криза віку чи що? Що порадите?
Приклад сьогодні:
Запитала ШІ сьогодні, як бути. Порадив:
Це вже криза віку чи що? Що порадите?
Мона_Лиса• 04 августа 2023
Ответ дляФокус-Покус
40+, вибачте, ви вже стара на такі спеціальності. ХР хочуть молодих, наче в 40 голова вже відвалюється.
Мені теж 40+ і 5 років тому шукала роботу вже такий відчай був, наче в такому віці вже лише каса АТБ світить. І досвід скоріше протигаз, бо їм краще щелених взяти, завзятих, що за невеликі гроші землю носом рити будуть.
Організовуйте щось своє, або працюйте на аутсорсі
Не згодна)
Є багато прикладів, коли беруть у такому віці.
Фокус-Покус• 04 августа 2023
Ответ дляМона_Лиса
Не згодна)
На касу? Вірю.
А так щоб на щось нормальне то як раз і треба 100500 подібних співбесід пройти
Мона_Лиса• 04 августа 2023
Ответ дляФокус-Покус
На касу? Вірю.
Так мені у мої 24 також треба було у it 100500 співбесід пройти, і що?)
Є колеги різного віку
Фокус-Покус• 04 августа 2023
Ответ дляМона_Лиса
Є колеги різного віку
Звісно і в мене( продажі електроніки) і в чоловіка (розробка мікроелектроніки) є колеги 40+, 60+. Але це не означає що як вони будуть зараз шукати роботу то черга буде стояти, хіба що зхедхантили.
У вас в 24 не було вікового фактору, адже в багато компаній вимога не старше 30 років. Хоч по цьому пункту вы проходите.
Мона_Лиса• 04 августа 2023
Ответ дляФокус-Покус
Ну я ж бачу, що ці колеги з´являються, проходчи співбесіду)
МамОмужа• 04 августа 2023
Авторе, вчіть англійську. В компаніях, де це цінують, переважно інший рівень процесів, інше ставлення до робітників. Якщо відчуваєте дискомфорт на співбесіді - просто одразу викреслюйте цю компанію зі списку. Майте відчуття власної гідності. Хоч зараз в айті і криза, але роботу знайти можна, просто шукати доведеться довше, і так, роботодавці розслабились та дещо знахабніли. Але нормальні теж є. Шукайте нормальних та не зважайте на хамів, з вашим рівнем досвіду ви можете це собі дозволити.
Мамзелькіна• 04 августа 2023
Мне 42 года. Тоже фрилансер. Но захотела повысить расценки. Оставила шесть откликов на ворк.юа. С первыми работаем уже 2-ую неделю после тестового. Уже получила оплату зампервый проект. Со вторыми прошла тестовое и собеседование. Жду фидбек. Но я всегда к поиску работы и проектов отношусь философски - получилось - хорошо, нет - значит не мое.