LudaSHS• 07 августа 2023

демографічна криза, цікаве що 10-20-30 років

цікава стаття
на базі величезної дискусії в соц мережах вчора.

Тезово:

За 20 століття Україна пережила кілька демографічних катастроф. Дві світові війни, Голодомори 20-х, 30-х і 40-х, криза 90-х.

Кожна формувала викривлення демографії, ми втрачали цілі покоління. Наочно: ненароджені діти загиблих 40-х не народили дітей в 60-ті, які не народили дітей в 90-ті, які не народжують дітей в 10-ті. Бебі-бум кінця 40-х — початку 50-х цього компенсувати не міг. Якби не ці катастрофи, населення у 1990 році становило б не 51,6 млн, а 87,2 млн. Для українського ресурсного потенціалу це більш природний стан речей.
Накопичені наслідки криз 20 ст. і криза 90-х призвели до депопуляції останніх 30 років. Обвал народжуваності й зростання смертності 90-х.

Потім більш-менш стабілізація з 2005 до 2012.

З 2012 народжуваність почала швидко падати, смертність — зростати (бо почало помирати “жіноче” покоління кінця 30-х і те саме чисельне “чоловіче” покоління 50-х). З 2011 до 2020 померло майже 7 млн українців, народилося — 4,5. Природне падіння — 2,5 млн. Загалом, населення скорочувалося з 52,2 млн 1992 року до 43,8 млн осіб 2022 (за оцінкою ООН,
Як війна впливає на демографію?

Втрата життів. Загиблі військові й цивільні — це не все. Надлишкова смертність через кризу медичної системи, тиск на психічний та фізичний стан людей. Цифри виміряти важко. Сюди ж — падіння народжуваності під час і на першому етапі після завершення

Додаткова хвиля еміграції під час війни (і після).

Непередбачуваний перерозподіл населення всередині країни. Від 7 до 8 мільйонів людей стали ВПО. Така міграція демографічно послабить ті регіони, звідки вони виїхали, бо це переважно — працездатні чоловіки, жінки та діти. А це — додаткові депресивні території навіть після перемоги, які буде важко відновлювати. В регіонах, куди вони переїхали (особливо якщо це великі місця), демографічний тиск на соціальну інфраструктуру навпаки посилиться.

Перше і головне — правильно визначити ЦІЛІ демографічної політики. Ні, це не збільшення населення як таке. І не намагання досягти 52 мільйонів, як “колись”.

Ключове завдання демографічної політики — заповнити прогалини в статево — віковій структурі населення та підтримувати кількість та якість робочої сили в усіх її категоріях. Щоб нормальному існуванню України довгостроково нічого не загрожувало і жити тут було комфортно і через 20, і через 50 років.

Що буде, якщо цього не зробити? Ми певний час будемо депресивною територією.

А потім нас чекає хвиля неконтрольованої міграції.

Так, міграція в Україну все одно буде рано чи пізно. Бо кліматичні зміни (які об´єктивно відбувається циклічно всю історію людства і планети), економічні потрясіння й інші чинники штовхатимуть великі маси народу до руху і Європи на всіх не вистачить. Інше питання в тому, що слабка інституційно і демографічно Україна буде неспроможна це контролювати. А сильна — спроможна.

До речі, погана новина для тих, хто думає, що може сховатися від цього в Європі — не варіант. Ви отримаєте необхідність стикнутися з тими саме викликами, тільки через 20 чи 30 років. Крім, можливо, Франції, Данії, Швеції, Ірландії. У всіх інших ситуація від ПОГАНО до ДУЖЕ ПОГАНО. Так, в Польщі також.
автор LudaSHS • 07 августа 2023
Ответ дляРешка7777
нет .4142 передбачає примусову вакцинацію дорослого населення і дітей, вiдлучення вiд дошкiльного виховання та освiти, звільнення з роботи за відмову від вакцинації, вилучення нерухомості та автотранспорту громадян на потреби боротьби з епідемією.
зная наше общество, вы в это верите? если мы говорим о ’ после войны’ то надо удерживать семьи тут, это не та политика что будет, мало того выборы, будет политика популизма, даже не Зе, а какой то новая сила, партия МИР и еднання, люди увидят надежду, типа не то что было, предвыборная будет идти,в этой площине это не провести
Решка7777• 07 августа 2023
Ответ дляKingaGontowska
Потому что, мы граничим с чертовым племенем ублюдков и людоедов.
И их подсосами ( бульбаши).
то да...немцы свалили стену перед ’социалистическим ’ соседом спустя 44 года
Решка7777• 07 августа 2023
Ответ дляLudaSHS
в это да, верю. Это Закон. Отличный рычаг на людей. Протестовать и возражать невозможно. И его протащили во время войны
KingaGontowska• 07 августа 2023
Ответ дляРешка7777
Западная Германия до 1990 года - отлично жила все время. Ибо там «руководили США».
автор LudaSHS • 07 августа 2023
есть вариант бедные страны, что будут, типа Молдова, белорусь, Грузия. где режим будет сгущаться, тоже пишут статьи
у нас и так много было вот молдаван
Решка7777• 07 августа 2023
Ответ дляKingaGontowska
а восточная? и Западная не убирала стену
KingaGontowska• 07 августа 2023
Ответ дляLudaSHS
у нас и так много было вот молдаван
Что вы имеете ввиду? Грузины и молдаване - хорошо.
Бульбаши?! Глотки им рвать будут.
автор LudaSHS • 07 августа 2023
Ответ дляРешка7777
потому что Европа демократии и США тянули ту часть, что смогли вырвать, надо было строить и отходить от войны 10-20 лет.
Sanam• 07 августа 2023
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
Активне залучення трудових мігрантів з їхніми родинами при адекватній програмі асиміляції - спасибо, но не нужно.
Про це почали говорити, майже, відразу. Саме головне, що своїх стимулювали виїзджати, а потім - знадобляться мігранти. Якщо створити умови для наших громадян, а не красти, то кризу можна подолати. Було б бажання. Так потрібен час, але все можливо. Треба цього хотіти.
tanya_217• 07 августа 2023
Ответ дляАнжелика1
Отчасти да, вы правы. Но с другой стороны, мы потеряли около 20 млн. людей уже после развала союза. То есть выходит постоянно что-то у нас не так
На даний час 8 млн виїхали з України за час повномасштабного вторгнення, частина з них повернеться, а частина чоловіків з України поїде до сімей у благополучні країни.
Також є частина сімей в Україні, які зараз не можуть виїхати і посилено готуються до виїзду щойно кордон буде відкрито.
Думаю, якщо війна затягнеться ще на 1,5 роки, то ще більше людей виїде і загальна втрата населення, яке виїхало і не повернеться буде 10млн, а в Україні лишиться 30 млн. Але також важливо не тільки кількість, а й інші показники. Із тих хто лишиться/повернеться будуть пенсіонери, інваліди і ті хто не здатні себе прогодувати закордоном, а поїдуть молоді сім´ї з дітьми і молода сильна розумна молодь.
KingaGontowska• 07 августа 2023
Ответ дляРешка7777
Я вас не понимаю. Стена берлинская пала и в 1990 году - объединилась Германия.
lus_so• 07 августа 2023
Особливо зацікавило оце ’повернення’ і ’стримування’ (я так розумію, стримування виїзду). Ну хай тоді відразу паспорти забирають, нащо складно, якщо можна просто. ’Геніальні’ ідеї поточної влади мене взагалі не цікавлять - їх рівень діснейленди і мільярди мільярдів дерев.
Ви процитували сторінку тексту, і ні разу я не бачу емігрант/імігрант, тільки округле ’міграція, мігранти’. Навіщо читати текст, який не називає речі своїми іменами.
автор LudaSHS • 07 августа 2023
Ответ дляKingaGontowska
Бульбаши?! Глотки им рвать будут.
не знаю. вот не знаю, я доже терпил не хочу.
Ronia Aronia• 07 августа 2023
Ответ дляLudaSHS
надо рабочая сила, а не население, население у нас пенсинное
И необходимость рабочей силы тоже очень сильно преувеличена. Я смотрю по очень активной разработке автоматизированных решений для агропрома.
tanya_217• 07 августа 2023
Ответ дляLudaSHS
Не тільки. Тепер через війну ще й інвалідів купа
KingaGontowska• 07 августа 2023
Ответ дляLudaSHS
Они не терпилы. Не нужно снимать с бульбашей отвественности.
Они точно такие же убийцы и террористы. Пособники рашизма.
Решка7777• 07 августа 2023
Ответ дляLudaSHS
вот и там предстоит ... сходие длинные процессы.
Тянула, и 44 года не могли убрать .(безопасность) , у нас сосед узкий с обей границей на тысячи км ,....(
ситуация другая
Белоснежная• 07 августа 2023
Ответ дляlus_so
Может кто-то из слуг смотрел сериал «Рассказ служанки» и сейчас клепает законопроект
tanya_217• 07 августа 2023
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
мусульманства на нашей земле не хочу. категорически.
А чого хочете? Або так або просто спустошення
Решка7777• 07 августа 2023
Ответ дляKingaGontowska
1989.. просто сколько лет прошло,,чтобы это было безопасно
автор LudaSHS • 07 августа 2023
Ответ дляSanam
так, дуже багато залежить від влади, і не тупі рішення типа від якогось Денисенка, а стратегія.
тут важливо економічний клімат, не піднімати податки, а дати можлівість бізнесу малому, середньому, але у нас Гетьманцев(

з економічної теорії нічого кращогоза століття- той принцип прихованої руки. Економісті знають.
так теорії неолібіралізму і кейнсіанства різні, але коли дати людині самому себе забезпечити, не тримати за горло, то він цим принципом потяне сім1ю, робітників.
KingaGontowska• 07 августа 2023
Ответ дляРешка7777
Ну была холодная война. Между цивилизованным западом и дикой московией 👹
автор LudaSHS • 07 августа 2023
Ответ дляtanya_217
так не кількість загальна, населення
а статево-вікова структура населення та кількість та якість робочої сили
Решка7777• 07 августа 2023
Ответ дляKingaGontowska
так вот и нас это ждет , и мы на горячей опасной точк, между миром и узкими .
Masushki2• 07 августа 2023
Нажаль шкода ,але я зрозуміла про цю кризу ще в 90-х , а потім з 2014 (
Нічого не зміниться для простих людей , бо нами править позорна ’ еліта’((
Зараз стикнулася з типажем деяких жінок . Сором.
А може то я в рожевих окулярах.
lus_so• 07 августа 2023
Ответ дляБелоснежная
Думаю що так, якраз їх рівень.
KingaGontowska• 07 августа 2023
Ответ дляРешка7777
К сожалению, да…
Боженька🙏🏻 Пошли смерч и ураган на рашку и выжги их территорию в пепел, истреби всех кацапов. Чтобы чумы этой не было на планете 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
автор LudaSHS • 07 августа 2023
Ответ дляlus_so
ні демократичні засади- стримування з п, умовами праці, робота.
бо не всі і вже бажають тут кидати роботу заради полів, конвеєрів заводів, чи прибирання в ЕС.
ви не зрозуміли, трудовий мігрант це не емігрант, не здобуття громадянства, це різні поняття
dajkiri-irina• 07 августа 2023
Все знают,что делать после войны, только когда и как она закончится, никто не знает. Вот это-главная проблема.
автор LudaSHS • 07 августа 2023
Ответ дляRonia Aronia
да сх это наша золотой источник, еда, еда в будущем и вода.
но машинам и автоматике надо люди. там и пишет автор , рабочей силы не надо млн сюда, меньше