цікава стаття
на базі величезної дискусії в соц мережах вчора.
Тезово:
За 20 століття Україна пережила кілька демографічних катастроф. Дві світові війни, Голодомори 20-х, 30-х і 40-х, криза 90-х.
Кожна формувала викривлення демографії, ми втрачали цілі покоління. Наочно: ненароджені діти загиблих 40-х не народили дітей в 60-ті, які не народили дітей в 90-ті, які не народжують дітей в 10-ті. Бебі-бум кінця 40-х — початку 50-х цього компенсувати не міг. Якби не ці катастрофи, населення у 1990 році становило б не 51,6 млн, а 87,2 млн. Для українського ресурсного потенціалу це більш природний стан речей.
Накопичені наслідки криз 20 ст. і криза 90-х призвели до депопуляції останніх 30 років. Обвал народжуваності й зростання смертності 90-х.
Потім більш-менш стабілізація з 2005 до 2012.
З 2012 народжуваність почала швидко падати, смертність — зростати (бо почало помирати “жіноче” покоління кінця 30-х і те саме чисельне “чоловіче” покоління 50-х). З 2011 до 2020 померло майже 7 млн українців, народилося — 4,5. Природне падіння — 2,5 млн. Загалом, населення скорочувалося з 52,2 млн 1992 року до 43,8 млн осіб 2022 (за оцінкою ООН,
Як війна впливає на демографію?
Втрата життів. Загиблі військові й цивільні — це не все. Надлишкова смертність через кризу медичної системи, тиск на психічний та фізичний стан людей. Цифри виміряти важко. Сюди ж — падіння народжуваності під час і на першому етапі після завершення
Додаткова хвиля еміграції під час війни (і після).
Непередбачуваний перерозподіл населення всередині країни. Від 7 до 8 мільйонів людей стали ВПО. Така міграція демографічно послабить ті регіони, звідки вони виїхали, бо це переважно — працездатні чоловіки, жінки та діти. А це — додаткові депресивні території навіть після перемоги, які буде важко відновлювати. В регіонах, куди вони переїхали (особливо якщо це великі місця), демографічний тиск на соціальну інфраструктуру навпаки посилиться.
Перше і головне — правильно визначити ЦІЛІ демографічної політики. Ні, це не збільшення населення як таке. І не намагання досягти 52 мільйонів, як “колись”.
Ключове завдання демографічної політики — заповнити прогалини в статево — віковій структурі населення та підтримувати кількість та якість робочої сили в усіх її категоріях. Щоб нормальному існуванню України довгостроково нічого не загрожувало і жити тут було комфортно і через 20, і через 50 років.
Що буде, якщо цього не зробити? Ми певний час будемо депресивною територією.
А потім нас чекає хвиля неконтрольованої міграції.
Так, міграція в Україну все одно буде рано чи пізно. Бо кліматичні зміни (які об´єктивно відбувається циклічно всю історію людства і планети), економічні потрясіння й інші чинники штовхатимуть великі маси народу до руху і Європи на всіх не вистачить. Інше питання в тому, що слабка інституційно і демографічно Україна буде неспроможна це контролювати. А сильна — спроможна.
До речі, погана новина для тих, хто думає, що може сховатися від цього в Європі — не варіант. Ви отримаєте необхідність стикнутися з тими саме викликами, тільки через 20 чи 30 років. Крім, можливо, Франції, Данії, Швеції, Ірландії. У всіх інших ситуація від ПОГАНО до ДУЖЕ ПОГАНО. Так, в Польщі також.
Тезово:
Як війна впливає на демографію?
Головними інструментами будуть:
1.. Повернення в Україну максимальної частки біженців та стримування подальшої міграції.
2. Стимулювання народжуваності.
3. Запровадження програми репатріації українців і людей українського походження.
4. Активне залучення трудових мігрантів з їхніми родинами при адекватній програмі асиміляції.
Стимулювання народжуваності.
Кілька базових тез:
Не треба чекати “бебі-буму” після війни. Зараз переважно діти народжуються планово. І люди вміють в контрацепцію. Буде компенсаційна народжуваність, але обмежена базовою демографією й обмеженнями демографічного переходу.
У нас мало жінок “дітородного віку” і без зовнішніх вливань буде ще менше. 2019 в Україні було 3,43 млн жінок віком 30-39 і лише 2,48 млн жінок 20-29. Пік народжень 2008-2012 рр. пояснюється великою кількістю жінок, що народилися у 80-ті. Далі ситуація буде погіршуватися.
Стимулювання народжуваності розв’язує проблему за 30 років, коли діти виростають і стають продуктивними. І все одно знадобляться інші інструменти.
2. Стимулювання народжуваності.
Стимулювання народжуваності.
Кілька базових тез:
тема и текст для тех, кто поймет, и думает о том, что нас ждет 10- 20лет, да климат меняется и ждет миграции, да будут, и не только при войне или после войны.
В качестве памятки, чтоб не отвечать каждому.
тут масса советчиц , которые квалифицированно объясняют, что всё пропало, что везде зрада и ганьба, ВСЕПРОПАЛО, что мы умрёооооом в муках. и Украины не будет, И в деталях описывают как именно.
вы всегда можете пойти в те интересные темы и там получить все, что надо.
попытки рассказать как «НА САМОМ ДЕЛЕ» всё плохо и обратить меня в свою секту ценителей
художественного нытья, ну такое
тема не про это.
интересная и да зависит много от ПРОГРАМ ВЛАСТИ
тема не про это.
Ответ дляLudaSHS
Головними інструментами будуть:
2. Стимулювання народжуваності.
Стимулювання народжуваності.
Кілька базових тез:
2. Стимулювання народжуваності.
Стимулювання народжуваності.
Кілька базових тез:
п. 3 Украина без украинцев((
Думаю, вы не все написали.
ПЛЮС-МИНУС• 07 августа 2023
Активне залучення трудових мігрантів з їхніми родинами при адекватній програмі асиміляції - спасибо, но не нужно.
ПЛЮС-МИНУС• 07 августа 2023
Ответ дляLudaSHS
вы думаете если будет нехватка рабочей силы, будет по иному? давайте посмотрим.
такие земли пустыми не будут.
мусульманства на нашей земле не хочу. категорически.
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
я тоже, начнут свое тут внедрять. просто это вариант. если будет жилье, еда- будут. увы. если часть населения уедет, мало того Автор статьи говорит про поток с засушливых регионов на Европу через 20 лето того же самого
ПЛЮС-МИНУС• 07 августа 2023
Ответ дляАнжелика1
У нас такая хорошая земля, климат, природа. Вот как можно было довести до того, что есть
почему именно у нас постоянно какие-то войны, Чернобыль, Каховская ГЭС и т.д. При этом в Европе в основном все тихо, спокойно и стабильно
потому что Российская империя и Советский Союз.
про миграцию
все ж по пунктам
кто не прочитал ТАМ
залучення мігрантів не тотожне спрощеному наданню громадянства. Там умови стабільні — знання історії, законів та мови.
Не сумніваюся, що в коментарі під статтю вчергове прибіжать наші “праві”, у яких “мігранти в Європі тільки сидять на соціалці та жеруть бюджет, ти хочеш, щоб так було в Україні”. Тому давайте відразу і це проговоримо.
В Україні наразі немає ніякого бюджету й економіки, щоб когось утримувати. Сюди за соціалом ніхто не поїде в найближчі років 20-30. Змиріться з цим. До нас поїдуть працювати й отримати більш прийнятні умови для виживання. Або для реалізації своїх прав. А враховуючи, як важко у нас з жіночим населенням є і буде — це для нас мрія.
Ні, ніякого іншого варіанту компенсувати демографічні втрати й стабілізувати статево-вікову структуру нема. Вибачте. Тільки репатріація чи імміграція.
Давайте і тут тезово:
Україна адаптована для проживання БІЛЬШОЇ кількості людей, ніж в ній живе зараз. У нас достатньо води, їжі, простору. Головний виклик — розвиток соціальної інфраструктури.
Україна має досвід “переварювання” значного припливу мігрантів. Адаптація іноземних студентів, біженці з Грузії, Вірменії, навіть мігранти з Росії та Білорусі останніх 30 років дуже добре асимілювалися в Україні. В Україні багато десятиліть гармонійно існують діаспори татар, греків, узбеків, казахів тощо.
Про яку міграцію йдеться? В перші 5-10 років — 100-150 тис. мігрантів на рік (крім тимчасових працівників).
Це 0,3% від населення, цілком під силу переварити. Від 10 до 25-30 років — це 150-250 тис. на рік. Канада — з приблизно таким саме населенням — переварює на рік 500 тис. Що це нам дасть, якщо буде успішно реалізовано? Ми отримаємо 5+ млн нових людей (працівників), які потенційно народять ще 4,0 — 5,5 млн дітей. Цифри треба уточнювати виходячи з того, як швидко завершиться війна.
все ж по пунктам
кто не прочитал ТАМ
Давайте і тут тезово:
Ronia Aronia• 07 августа 2023
Количество населения можно легко подсчитать приблизительно. Но никто этого делать не будет, потому что цифры будут шокирующими, и все дальнейшие разговоры о демографии будут бессмысленны. Но много населения и не нужно, поэтому теории о миграции из азиатских и африканских стран притянуты за уши.
Ответ дляАнжелика1
Европа пережила 2 спустошивающие мировые войны, часть европы заборов отделилась от совка, остальные, мы - попали в жернова совка,с голодоморами и репресиями. авторитаризм и диктатура.
ku4eravaku4erava• 07 августа 2023
Могу вас обрадовать так везде и в старой Европе смертность больше чем рождаемость, только Индия с Китаем не ленятся,
Ответ дляАнжелика1
да климат это ресурсы, земля, на нашей земле могут жить больше, особенно после климатических изменений.
KingaGontowska• 07 августа 2023
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
Не дай Бог такого…
Все мы видим, что они творят во Франции, германии, Бельгии…
Ответ дляRonia Aronia
надо рабочая сила, а не население, население у нас пенсинное
Ответ дляАнжелика1
Отчасти да, вы правы. Но с другой стороны, мы потеряли около 20 млн. людей уже после развала союза. То есть выходит постоянно что-то у нас не так
так обяснение из-за совка тоже
ненароджені діти загиблих 40-х не народили дітей в 60-ті, які не народили дітей в 90-ті, які не народжують дітей в 2010-ті. Бебі-бум кінця 40-х — початку 50-х цього компенсувати не міг.
Ответ дляLudaSHS
почти 80 лет назад начала отделяться, причем довольно сложно . Стену Германии , смогли убрать только в 1989 ..У нас путь легкии и быстрым не сможет быть. Покаяние Германия только в 1970 года .
Ссылаясь Европы на историю, грустно
Ответ дляРешка7777
Ссылаясь Европы на историю, грустно
да вообще везде грустно, а В АЗИИ? там еще и по женщинам ох как грустно , а детская смертность.
Ответ дляLudaSHS
женский учет? да ну. там категории, я не про это, я про перспективу.
нет .4142 передбачає примусову вакцинацію дорослого населення і дітей, вiдлучення вiд дошкiльного виховання та освiти, звільнення з роботи за відмову від вакцинації, вилучення нерухомості та автотранспорту громадян на потреби боротьби з епідемією.
KingaGontowska• 07 августа 2023
Ответ дляАнжелика1
Потому что, мы граничим с чертовым племенем ублюдков и людоедов.
И их подсосами ( бульбаши).