Міряю від одиниці• 29 августа 2023

У вас теж звільнили всіх вчителів, які не повернулись з-за кордону?

Прикордонна Сумська область, форма навчання- змішана. Вчителів, які за кордоном попросили звільнитись. Зрозуміло, що дуже багато вчителів іноземних мов за кордоном. Так наш клас залишився без гарної англічанки, щодо вчителя німецької ще не повідомили. Іншій підгрупі не могли протягом року вчителя англ.мови знайти.
Хіба це вихід звільняти вчителів? Особисто я згодна на дистанційну роботу.
Як у вас?
Оксана_12• 29 августа 2023
Ответ дляВимагаю спілкування
Ну так налоги они тоже пока в Украине платят...
З бюджету в бюджет? Ну таке собі

Краля-Галя• 29 августа 2023
Ответ дляБез образів
Так они в бутик пойдут, в турагентство, на кассу, уедут и там будут работать на кассе
Всі не виїдуть і не виїхали. Є купа людей з пед дипломами, які раніше в школу попасти не могли, навіть якщо і хотіли. Немає проблем з кадрами. Тому і тримаються ті, що закордоном за місця, бо не просто влаштуватись в школу. Бо по вашій логіці вони би давно самі звільнились, бо ті копійки їм закордоном ні до чого, а час на онлайн треба тратити. Так вигідніше на касу закордоном, але вони ж чомусь вхопилися за місця в укр школах.
Оксана_12• 29 августа 2023
Ответ длямуха в кедах
И много молодых специалистов сейчас идут в школу на минималку?
Небагато. Їм, як не дивно, навіть ставки немає зазвичай. Так не вистачає вчителів, що фіг годин захватиш
автор Міряю від одиниці • 29 августа 2023
Ответ дляКраля-Галя
Мабуть стаж, пенсійні відрахування і відсутність перспектив у країні перебування змушували триматись за місця в укр.школах.
Молрдь до 30-35 років ці питання не хвилюють. А от старших- так
Оксана_12• 29 августа 2023
Ответ дляСиджу тихенько
А если выехавшие оставшимся родным деньги шлют, то так можно? Они тратят в Украине
Хай єврики шлють, зароблені тама. Нічого звідсіль викачувати
Оксана_12• 29 августа 2023
Ответ дляГейТуда
Он может им найти учителя, не увольняя старого, потому что в школе полно вакансий
А хто буде працювати?
Бойова• 29 августа 2023
Есть учителя, которые не уезжали. Им нужна работа в своей стране. И стране нужны люди, которые живут и работают в Украине.

Краля-Галя• 29 августа 2023
Ответ дляМіряю від одиниці
Такі люди або не виїздили, або уже повернулись. Всі інші мають бути звільнені, людям в Україні потрібна робота. Проблем з кадрами немає. Може в прифронтових містечках лише, де дійсно багато дуже виїхало, але там і дітей також мало залишилось, то ж можна ущільнити школи.
Оксана_12• 29 августа 2023
Ответ дляЗам. зав. Анонима
Чому преференція має бути саме для вчителів? Не для медиків, наприклад, чим вчителі особливі і унікальні, що їх робоче місце має лишитися закріпленим за ними навіть після виїзду з країни?
Хз. Лікар теж може онлайн консультувати. Але всі чомусь хочуть, ’щоб послухали і подивились’
Сливочная пенка• 29 августа 2023
Ответ дляЗам. зав. Анонима
Ого. Тобто людина поїхала можливо назавжди, але її робоче місце залишимо за нею -- з поваги до цінного кадру. Діти лишилися, вчителька поїхала. Королівство кривих дзеркал.
В смысле,они все равно работают на дистанционном обучении,и лучше украинских коллег,нет проблем с электричеством
Оксана_12• 29 августа 2023
Ответ дляJacqueline.
За такие зарплаты сами учите своих детей. Я зная английский, работаю на амер компанию с ЗП 100+, а мать моя отпахала за копейки в школе, да я посмотрев на это, удавилась бы учить чужих отпрысков, чтобы они потом деньги зарабатывали нормальные, а ты дав им ключ ко всему этому, по итогу копейки считаешь

Но ничего, от укр системы образования уже почти ничего не осталось, будете обучаться самостоятельно
Єдине, що ви знаєте, це мова? Вибачте, але мова то лише один із запитів.
Бойова• 29 августа 2023
Ответ дляСливочная пенка
И вывозят деньги из воюющей страны.
Сиджу тихенько• 29 августа 2023
Ответ дляОксана_12
Они сами решат что куда слать
Оксана_12• 29 августа 2023
Ответ дляСиджу тихенько
Они сами решат что куда слать
Не сперечаюсь. А вас чого так чіпає? Ви шлете чи отримуєте? Так. Платити з бюджету і тратити десь - збитки. Завозити валюту ззовні - прибутки. У вас теж вчитель праці економіку викладав? І ті, хто пише про ’копійки’. - сильно помиляються. Суми там такі, що куди там тим злощасним барабанам на вошивий мільйон.
миссДавеча• 29 августа 2023
Ответ дляЗам. зав. Анонима
Наш ВУЗ, від початку повномасштабного вторгнення, був на онлайн навчанні. Я за кордоном прекрасно справлялась з обов´язками. В червні мені поставили вимогу: або повертатися, або звільнитись. На нашому факультеті і далі буде форма навчання - онлайн
osna• 29 августа 2023
Ответ дляБубль Гум)
а типа на их место очередь?
у нас ушла учительница по информатике, ну такой себе предмет, во втором классе.
Ведет теперь класс рук. такое несет, что лучше бы не было этого предмета чем хренью головы детям забивать
Дети лучше учителя знают информатику сейчас
МинерАлочка• 29 августа 2023
Ответ длямиссДавеча
Так, бо робота потрібна тим, хто лишився тут
МинерАлочка• 29 августа 2023
Ответ дляМіряю від одиниці
Якщо вчитель готовий ще працювати за укр.зарплату- нехай працює.
Багато вчителів планують повертатись. Якщо їх звільняють, який сенс їм повертатись?
Таке враження, що ви і є той виїхавший вчитель
МинерАлочка• 29 августа 2023
Ответ дляМіряю від одиниці
Проблема в тому, що не зважаючи на наявність пед.університету в місті, не можуть знайти вчителів англ. і німецької мов.
Погано шукають. Нехай заключають контракт зі студентами, так давно працюють київськи садочки

МинерАлочка• 29 августа 2023
Ответ дляБез образів
Конечно не могут. Переводчик получает 600-1000 уе. Учитель сразу после вуза около 6000-7000 грн.
Переводчик чего и где?
Капитошечка• 29 августа 2023
Все не читала. Я переселенець і коло мого спілкування це такі ж переселенці. Є вчителя з міст, в яких зруйноване житло та практично населені пункти. Вони не могли знайти роботу за фахом минулого року, для них не було місця в школах. Постійно вони шукають підроботку в місцевих чатах позайматися з дітками.
Я не можу судити хто якими кадрами розбрасується, але не забувайте, попри збереження місць виїхавших ще є велика проблема в спеціалістах переселенцях на місцях, яких не чекали і яким немає місця у нас.
ПС: я не вчитель.
Сливочная пенка• 29 августа 2023
Ответ дляБойова
И вывозят деньги из воюющей страны.
Где связь?
За свои коммунальные они в Украине платят,и ещё до войны покупали валюты на свою зарплату,например,или отдают пожилым родителям в Украине
Капитошечка• 29 августа 2023
А ще є десятки онлайн школ, ліцеїв, гімназій із зон бойових дій, окупованих територій, які дуже хочуть зберегти собі робочі місця і шукають діток для онлайн навчання безкоштовно
Чемна панночка• 29 августа 2023
Ответ дляфан L.O.S.T.
На жаль, бюджетники мають працювати очно на робочих місцях. Утримувати людей, які виїхали за кордон, як це не прикро, ми просто не можемо. Самі знаєте, куди йдуть всі гроші державні. На армію, бруківку і хабарі:(((. Якщо серйозно, то буквально по кожному вчителю треба ухвалювати рішення. Є (як і скрізь) ті, хто старається з останніх сил, підтримує дітей, сумлінно працює. Є ті, хто висиджує просто ті онлайн-уроки (в Києві, до слова сказати, таких теж багато) - коли в зумі на уроці фізкультури проводять ’перекличку’ і серйозно відмічають в паперовому зошиті, хто є, а хто відсутній. Якщо брати до уваги, що бюджетний тягар наразі дуже великий, то так - треба звільняти тих, хто за кордоном, перерозподіляти їх години на тих, хто в Україні і таким чином виходити з ситуації. Хоча і це майже нереально.
ПС коли пишуть про те, що нема кому працювати в Україні - то це теж таке собі ’лукавство’: аудит відділів освіти і наповнюваності шкіл показує дуже великий відсоток неукомплектованих навчальних класів, за навчання в яких вчителі отримують (хай низьку, але все ж!) зарплату. На жаль, благодійність зараз не може в таких масштабах спонсоруватися всім іншим населенням, що так чи інакше сплачує податки в Україні(((.
З одного боку Ви справді маєте рацію, однак якщо подивитись з іншого - вимальовується серйозна проблема: у школах катастрофічно бракує вчителів. Наприклад, минулого року в коледжі звільнилась вчителька математики, заміну шукали семестр! Моїй свекрусі під 70, але її просять продовжувати працювати, бо нема кому. Похресниця цього року йде в перший клас, кума дуже довго і прискіпливо обирала вчителя, а минулого тижня клас повідомили, що вчителька звільнилась і виїжджає за кордон. Шукають заміну. І це тільки ті випадки, про які я знаю особисто. І це, до речі, не прикордонні території, а Захід України.
Ответ дляБойова
И вывозят деньги из воюющей страны.
А нічого, що вони сплачують податки і ніякими соц.послугами не користуються?
Ответ дляosna
Так, бо людина,яка дійсно розуміється на інформатиці ніколи в школу вчителем працювати не піде. Те саме з іноземними мовами.
Кидстаффовна• 29 августа 2023
Ответ дляКраля-Галя
Я звільнилася минулого року, закінчили навчальний рік і звільнилася.
Вчителя нема досі, весь рік якісь випадкові люди вели уроки...
Ось початок навчального року - вчителя знову нема.
Хімія
миссДавеча• 29 августа 2023
Ответ дляМинерАлочка
У ВУЗі завжди черга бажаючих) а зі школами незрозуміло, бо туди й так не дуже хотіли йти працювати
КАПСЛОЧНИЦА• 29 августа 2023
Ответ дляБубль Гум)
а типа на их место очередь?
Так на каждый предмет есть программа и учебник - что она может нести?
Кракадэ• 29 августа 2023
А чому ім тримати місце. вибачте? Такі реалії, на жаль.Може її місце займе людина з того ж Маріуполя. або Мар´їнки. в якої навіть немає куди повертатись
В нас виїхали багато вчителів, але багато залишилося.