Польща не має наміру продовжити дію спецзакону про допомогу біженцям з України
18:32 19 вересня 2023 р. Речник польського уряду Пйотр Мюллер натякнув, що спецзакон про допомогу біженцям з України втратить свою чинність 4 березня 2024 року.Про це повідомив портал Yavpl, пише Dailylviv.com.
“Я не думаю, що ці норми (спецзакону про допомогу біженцям - ред.) будуть розширені значною мірою. Так мені здається на цей момент. Зараз про конфлікт стало більше відомо, ми знаємо, які лінії суперечки і які є можливості міжнародної допомоги, все міжнародне співтовариство має бути більш залученим, і все”, - сказав Мюллер.
Він також додав, що положення спецзакону про допомогу біженцям з України є тимчасовими й просто втратить чинність на початку наступного року. “Ніщо не давалося на постійній основі, лише на час триваючого збройного конфлікту. Положення просто втрачають чинність на початку наступного року. На цей момент рішення про продовження того, що прописано в законі, немає”, - підкреслив речник польського уряду.
На сьогодні спецзакон передбачає, що легальне перебування біженців з України у Польщі триватиме до 4 березня 2024 року. До цієї дати будуть гарантовані виплати соціальних допомог, в тому числі на дітей, працевлаштування без додаткових дозволів, безкоштовна медична опіка і т.д.
Ответ дляscorpy
посилання автора ’хтось сказав’, що ’може бути’. Є закон, коли його прийдуть і підпишуть, тоді можна робити висновки
Згодна, що поки не підписано, то все розмови але, нажаль, розмов на пустому місці не буває і все це не залишає без хвилювання багатьох, хто до цього дотичний або мав якісь плани.
Espresso_caffe• 19 сентября 2023
Ответ дляGaleTTa
Нехорошо это всё. Дело не во временной помощи беженцам, а в том что Польша из-за политики Зели может стать нам врагом.
мы что-то вообще не можем понять их отношения, как видятся так расплываются в улыбках как 2 ясных солнышка
Ответ дляscorpy
де написано що когось виженуть? мова йде про скасування фінансових допомог, це виплати на дітей, по малозабезпеченості, догляд за людьми з інвалідністю, сімейний капітал, доплата на ясла і т.д.
Спец устава - это не только выплаты и соц.пособия, это ещё и мед.страховка и легальное нахождение.
BusinkaKiev• 19 сентября 2023
Ответ дляirach50
Багато приватних. А ще, на допомогу біженцям Євросоюз виділяв найбільше коштів саме Польщі…
Для мене приватні фонди, жителі Польщі і тд -це все одне ціле , це податки і допомога поляків . Вони могли не витрачати це все на українців, а витрачати на себе . А вони віддали нам .
А тепер створюються такі теми , які рознесуть матрьошки по інтернету і ми будемо виглядати геть невдячними, молодці.
Yegonyashka• 19 сентября 2023
Похоже на то, что с Польшей мы разосремся. Тогда нам точно тапочки, вся помощь идет через них
BusinkaKiev• 19 сентября 2023
Ответ дляGaleTTa
А когда про 73% будет ?
Ответ дляIncol
Ну так не всі ж з батьками, переважна більшість виїхали на навчання самостійно.
студенти підписувати умову з nfz, і за 59зл на місяць отримують державне медичне страхування. Або купуючи страхування в страховій компанії, в минулому році в pzu це оштувало 700-800зл на рік, зараз може ціни трохи змінилися, але не думаю, що принципово. Не шукайте глобальні проблеми там, де їх насправді немає
Ответ дляBusinkaKiev
Ніяким чином не применшую щиросердність більшості поляків… ми були там лише перших два тижні, місцеві просто обіймали нас і плакали, нам ледь не силою впихали в руки продукти, від яких ми відмовлялись. Але знаю й деяких екземплярів(це не за національною ознакою, серед наших валом таких), які швиденько вкурили як і тут нажитись)
Ответ дляKSENK@
прочитайте мої пости. Про медицину досить детально вже написала. Про легальне знаходження теж, покажіть мені, будь ласка, де написано що припиниться легальність знаходження?
anonimka_911• 19 сентября 2023
Ответ дляEspresso_caffe
я такая и что?
деньги трачу свои в Польше
Таких в марте попросят уехать
Rina Kisskiss• 19 сентября 2023
Ответ дляGaleTTa
А не из за войны пуйла, в самом то деле
BusinkaKiev• 19 сентября 2023
Ответ дляirach50
Такі будуть скрізь і завжди. Наші теж на війні наживаються. Але якщо дивитися на ситуацію масштабно -їм на голову впала куча людей , яких треба накормити , поселили хоч кудись , дати мінімальні виплати , садки-школи , одягти , дати медстраховку і тд +скільки гуманітарки вони передали в Україну , а як трохи вирішили скинути цей тягар -все, сволочі, мало дали і тд , не розбагатіли бачиш ..
Espresso_caffe• 19 сентября 2023
Ответ дляanonimka_911
Таких в марте попросят уехать
ну значит уедем в другое место
Rina Kisskiss• 19 сентября 2023
Ответ дляВозрастная
Ну чому воно все переходить у таку некрасиву площину?
Політичні партії, вибори, хочуть виграти
Ответ дляAlexandra
Розмовляла з подругою, у них четверо дітей і лише це допомагає триматися (виплати), якраз знімають на них маленьку квартиру. Чоловік працює, ставлення поляків жахливе, вони дуже не задоволені (м´яко кажучи), що їх робочі місця зайняли українці. Скільки раз вмовляли їх поїхати далі, але вони хочуть повернутися додому, і діти вже мову вивчили польську
Ну какие места занимают украинцы? Неквалифицированная и тяжкая работа без языка? Тогда вопросы к таким полякам, чего они стоят.
anonimka_911• 19 сентября 2023
Ответ дляFilomena
Поїде до Нідерландів. В чому проблема?
Ну,она поедет,а кто-то не хочет. У нас друзья недвижимость присматривают или машины меняют,дети в школах и садах,язык выучили. Так просто все начать заново? За больше чем год привыкли в стране,все нравится. Но,идти га польские зп никто не хочет. У многих или бизнес в Украине или айти,а через фоп карту побыту не сделать.
сладкий_ноябрь• 19 сентября 2023
Ответ дляanonimka_911
Я маю на увазі що їх можуть попросити додому,а вони не хочуть,тим паче якщо війна не закінчиться.
Якщо платять податки в Польщі, то можуть подаватися на карту побиту
Ответ дляhealer09648293
’На сьогодні спецзакон передбачає, що легальне перебування біженців з України у Польщі триватиме до 4 березня 2024 року. До цієї дати будуть гарантовані виплати соціальних допомог, в тому числі на дітей, працевлаштування без додаткових дозволів, безкоштовна медична опіка і т.д. ’
А це про що тоді написано в старпості?
Соціальні виплати це ж не тільки те що спеціально для біженців. Це всі ті виплати, які отримують і поляки, там ті ж ’дєтскіє’ тощо.
І саме головне тут не припинення виплат, а припинення самих умов прихистку - дозвіл на проживання, роботу, доступ до медицинии тощо.