СМСница• 05 октября 2023
Киев. На каком языке вы говорите со своими детьми 1,5 лет?
Я стараюсь и укр и русский, но устаю и русского больше( книги все на украинском, игры и мультики, но разговариваем все на русском. Крайне редко, когда все выспались и выжили на украинском.
Просто не представляю, что ждёт в саду. Заметила, что на площадке почти все на русском общаются
Будете камни кидать, можете смело :)
Результат:
вже голосів:
75 (50%)
Русский
55 (36.67%)
Украинский
20 (13.33%)
На двух языках
Магиня• 05 октября 2023
Ответ дляСМСница
Так и знала🤷🏼♀️ можете смело. Жаль, что нельзя спросить какие-то волнующие вопросы на форуме без бана
Які ’ волнующие вопросы’? Під кожною відповіддю , що спілкуються українською гнівні смайли
Варена цибуля• 05 октября 2023
Ответ дляМагиня
Опять притесняют?)
На границе• 05 октября 2023
Ответ дляВарена цибуля
На нас напали граждане россии, когда то напали граждане Германии, и с гражданами Польши был конфликт.
Язык не нападал
А хіба я кажу, що напала мова?
Напали росіяни, а ви продовжуєте підтримувати їх мову, замість того, щоб навчитись українській і вчити її дітей.
Це ваш свідомий вибір
Майбутнє вашої дитини в ваших руках, якщо вам важко зробити над собою зусилля то 2 варіанти або ви не розумієте для чого і немає мотивації ( в цьому випадку дуже раджу відео в ютубі на каналі ТГ Шевченка про знищення москалями української мови, її заборони, і відео Макса Прудеуса, наприклад це, але в нього їх багато
А ще Катерину Воданосову , білоруську , яка живе у вигнанні через свою позицію. Ось це і ось це
Ну аби ви просто ’полезньій идиот’ , уж вибачайте
Лорка-хлорка• 05 октября 2023
Автор, а вы опрос среди военных не хотите провести? Желательно на передке, на нуле...
Некоторые комментаторы могут присоединиться со своими вопросами.
Варена цибуля• 05 октября 2023
Ответ дляНа границе
А хіба я кажу, що напала мова?
У срусян нет своего языка, это страна сброда, там на русском говорит меньшинство.
Вы слышали как русские говорят на русском? Такое чувство,что этот язык им чужой
На границе• 05 октября 2023
Ответ дляВероятненько
Я харьковчанка, и на русском языке я говорю с детства, на нём мне пели колыбельные мама и бабушка, на нём я произнесла своё первое слово, училась в школе, говорила, говорю, и буду говорить. Не язык напал на нас и не язык убивает. А такие вот как Вы, только вносят раздрай между гражданами одной страны.
Моя рідна мова російська, так само як і у вас.
Але я перейшла на українську
Конфиденциальность• 05 октября 2023
Сумно від результатів опитування. Яке майбутнє в держави, де батьки свідомо вчать дітей розмовляти мовою своїх вбивць, гвалтівників, які можуть цих же дітей лишити життя кожного дня?
На границе• 05 октября 2023
Ответ дляВарена цибуля
Ні, мова - російська, напали - росіяни
А у вас біла гарячка
Ответ дляГолубка миру
Я в ще більш зросійщеному регіоні. Теж помітила, що коли стомлююсь, то переходжу на російську, але як тільки за собою таке помічаю, то одразу повертаюся на українську. Середовище в основному російськомовне, з дитиною українською тільки я та ще кілька людей розмовляють. Але вважаю, що це краще, ніж нічого
Це нормально, у багатьох хто перейшов 1,5 року тому ще не п´є автоматизації мовлення! Треба ще трохи часу! Ви молодець! Пишаюсь вами 💙💛
Вероятненько• 05 октября 2023
Ответ дляНа границе
Але я перейшла на українську
Это ваше право)
Сокодавка ще та• 05 октября 2023
Ответ дляКонфиденциальность
В державі крадіїв?
Действительно, никакого будущего. На какой бы мове не говорили.
Варена цибуля• 05 октября 2023
Ответ дляНа границе
Ні, мова - російська, напали - росіяни
А у вас біла гарячка
Ещё раз, язык не нападал
Море_море_я_скучаю• 05 октября 2023
Ответ дляНа границе
А ви росіянка?
Бо мова російська і напала на нас Росія.
:)
Еще академик Александр Шахматов в начале прошлого века подчеркивал, что русский язык появился вследствие взаимодействия церковнославянского языка с восточнославянским в Киеве. То есть, если называть вещи своими именами, русский берет свое начало в украинизированном славянском – книжном языке Х – XII веков.
Вероятненько• 05 октября 2023
Ответ дляНа границе
Ні, це мій обовʼязок
Хм.. Ну, если Вы так хотите, у меня нет таких обязанностей.
На границе• 05 октября 2023
Ответ дляВарена цибуля
Ещё раз, язык не нападал
Напали росіяни, мовою яких ви розмовляєте
Сокодавка ще та• 05 октября 2023
Ответ дляНа границе
Ні, це мій обовʼязок
Тогда и жизнь отдайте. Это тоже ваш обов’язок.
За Родину, за бубочку!!!!
Ответ дляВероятненько
Ваша бабушка співала для вас російською, тому що її бабушка вбили і морили голодом за то що вона україномовна
Лорка-хлорка• 05 октября 2023
Ответ дляНа границе
А хіба я кажу, що напала мова?
Россияне напали - вам мало? Вы разжигаете конфликты изнутри?
Дикость какая-то. В стране война, а некоторым явно мало - нужно междоусобицу сеять.
західний_діалект• 05 октября 2023
На русском. Киев, в большинстве своём - русскоязычный город.
Вишня на торті• 05 октября 2023
Племінник в пригороді Києва, вже школяр. Українською вдома, в школі, але його друзі з вулиці - російською, і він теж на російську переходить, колись спитала, може, хай вони переходять, чи ти на українській, а вони хай на рос., порозумієтеся ж. Але сказав: ну не знаю...і поки так.
Вероятненько• 05 октября 2023
Ответ дляАрина85
Нет, мои пробабушки погибли на войне, не от голода.
Варена цибуля• 05 октября 2023
Ответ дляНа границе
Ещё 100 лет не прошло с того момента как нас бомбила Германия, а половина украинок уже штурмует их границу и учит язык.
Так что про нападение и язык нет смысла говорить
Конфиденциальность• 05 октября 2023
Ответ дляВероятненько
Тільки чомусь в країнах які розвинули свою власну мову і культуру (Польща, Чехія і т.п.) в НАТО і Євросоюзі і без війни, а наша країна любителька російської мови і дружби з рашою самі знаєте де і кожного дня вбивають наших воїнів і мирних людей, дітей.
Сільський ансамбль• 05 октября 2023
Ответ дляМоре_море_я_скучаю
А ведь да. Есть Русь была Киевская, то есть, из нашего Киева их цивилизация пошла, то язык-то тоже наш, получается.
Варена цибуля• 05 октября 2023
Ответ дляКонфиденциальность
А у нас развивали украинский язык?
На ТВ все говорили на русском в основном, пени на русском, книги ,фильмы и тд
Милота• 05 октября 2023
Ми з Києва. Розмовляли з чоловіком в сім´ї до 2014 року тільки рос, хоча володіємо укр вільно. Поступово стали переходити на українську, хоч було непросто. Після 24.02.22 - виключно українська.
Старша донька - (2007 р.н) - вчилась розмовляти рос, і до її років 5 дуже агресивно відмовлялась говорити українською. Мультики, книжки - кричала, що не розуміє. Але за рік до школи, на підготовці, вивчила, в школі вже проблем не було. В садочку взагалі не було проблем з укр/рос мовами - діти говорили хто як може, вихователі теж.
Син (2012 р.н) теж вчився говорити рос, але, з досвіду старшої дитини, українську почали вчити раніше. Сприймав її нормально, в садочку і школі проблем не було.
Відповідаючи на ваше запитання - звісно українською. І тільки.
Дуже картаю себе, що соромились говорити українською, і що перша мова наших дітей - оце рос. г....