Печенюшка• 19 октября 2023

Три оклади, при скороченні. (45000 грн)Чи це нормально чи подавати в суд?

Немає слів! Скорочують на роботі. Підкажіть, порадьте!
Зараз мій оклад 15000, працюю 6 років, і от посаду скорочують…вихідна допомога в розмірі трьох місячних окладів. Прийшло повідомлення, скоротять в грудні. Вакансії пропонують на мінімалку. Подавати в суд чи три оклади , це зараз нормально? Адвокат бере великі гроші, а чи воно того варте?
Ви б погодились?
Результат:
вже голосів: 324
143 (44.14%) Брати гроші і йти
104 (32.1%) Брати і шукати іншу роботу
48 (14.81%) Тиц
18 (5.56%) Добре і так
7 (2.16%) Брати, а потім - в суд на них
3 (0.93%) Йти на мінімалку
1 (0.31%) Йти до дирекції, боротись
0 (0%) В суд, просити більше
0 (0%) Несправедливо, в суд
Ms. Откровенность• 19 октября 2023
Ответ для_Alekssandra_
Автор, ну разве что выяснится, что нарушена процедура, после того как Вас сократят, тогда есть шанс выиграть суд и взыскать деньги на вымушеный прогул.
Вы же работать не сможете в этой комрании после судов с ними.

Но будьте готовы к тому, что суды будут длиться годами. Вот наблюдаю 3 года судится человек, которого сократитили. Совершенно законно, с соблюдением всех процедур сократили. Адвокаты что-то сочиняют, того, чего не было. Уже в касацию пошел со своим враньем. Просто тянут с человека деньги.
Ті хто ініціює скорочення самі довго не затримуються в організаціях, вони як шабашники тут оптимізували, перейшли до інших там оптимізовувати. Таке завдання, така робота

Ms. Откровенность• 19 октября 2023
Ответ дляЖдун с Нибиру
Так авторка не планує працювати, вона хоче бабло скосити і потім гордо звільнитися за власним бажанням)
Прекрасно
Ms. Откровенность• 19 октября 2023
Ответ дляЭкспертиза
В случае автора - смысл адвоката и подачи в суд? Её законно увольняют, ещё и с плюшкаии
Те, що повідомили про скорочення, ще не факт, що всі інше зроблено за законом(повідомлена вчасно профспілка, подана інформація в ЦЗ), при згоді сторін цього робити не треба. От Вам і помилки, а зі сторони працівника все красіво, законно. А потім оп і їй запропонують по згоді сторін , і в суд вона не зможе піти
Ms. Откровенность• 19 октября 2023
Ответ дляГидроусилитель руля
В военное время даже 2 мес не обязательны. Могут предупредить за 1 день
Не можуть
StanyaC• 19 октября 2023
Автор, навіть не заводьтесь! Кажу Вам, як людина, яка боролась зі скороченням з державної служби жінки, коли та перебувала в декреті (в такому випадку це було очевидне порушення законодавства). Було дуже багато біганини, листування.
У Вас інша ситуація і скорочують Вас законно. Сенсу витрачати нерви, час та кошти немає
Відкушу все що стирчить• 19 октября 2023
Ответ дляПеченюшка
Спасибо)
Просто нужен , наверное, адвокат, даже просто заявление составить правильно, не так просто, как я уже узнавала. Нужно правильно все законы указать, основания… это не так просто(((
Якщо 3 оклади, беріть гроші. Навіть, якщо подасте в суд і виграєте, то компенсують тільки вимушений простій, а це може бути і 1 оклад....
Як Ви потім працювать будете? Можна ж влаштувати такі умови, що самі бігти будете. Навіщо витрачатися на адвоката? Чесно, ваш роботодавець вчиняє ще не погано. Інший запропонував би дуже наоплегливо звільнитися за власним чи за угодою і без компенсацій.
Ответ дляКотя_люлю
Вообще-то я юрист и выходное пособие при сокращении - 1 средняя зарплата. А два месяца автор должна еще отработать, чтоб получить свою зарплату.

Стаття 44. Вихідна допомога

При припиненні трудового договору з підстав, зазначених у пункті 6 статті 36 та пунктах 1, 2 і 6 статті 40, пункті 6 частини першої статті 41 цього Кодексу, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку;

Володарка мрій• 19 октября 2023
Ответ дляПеченюшка
Право на залишення/ поновлення (якщо звільнять) на роботі
Вы реально думаете , что Вам дадут потом работать и платить нормально будут?
Ответ дляГидроусилитель руля
Скорочення за 2 місяці. Зміна істотних умов праці, дійсно, під час ВС не потребує такого часу, достатньо за 1 день попередити.
БезВзяток• 19 октября 2023
Ответ дляЭкспертиза
У вашего директора зп была 15000?
Причем тут зарплата директора? Не воспринимайте всё так буквально и будет Вам счастье.
minzarvn• 19 октября 2023
Почитайте, які помилки роблять роботодавці і коли можна виграти справу в суді. https://profpressa.com/

Скорочення: аналіз помилок роботодавця

Працівника поновили на посаді керівника відділу у державному органі, стягнуто 370 тис. грн середнього заробітку, повернуто витрати на адвоката. Чому роботодавець програв у суді?

Обставини справи
Видано наказ про зміну структури та штатного розпису, виведено відділ аудиту, а замість нього утворено управління аудиту, скорочено посаду начальника відділу і одночасно введено посаду начальника управління.
Було запропоновано дві посади, які були нижчі, від яких працівник відмовився. Новостворену аналогічну посаду працівнику не запропонували.
Працівника звільнили за п. 1 ст. 40 КЗпП — у зв´язку із скороченням посади.
Помилки, яких припустився роботодавець під час звільнення працівника у зв’язку із скороченням
1. Не було змін в організації виробництва та праці.
Відбулось лише перейменування відділу в управління. Статус, субординація, функціонал змін не зазнали. Це підтвердилось Положенням про відділ та управління, які надав роботодавець.
2. У наказі роботодавець не вказав про необхідність скорочення штату працівників.
У наказі про звільнення працівника підставою зазначено наказ про зміни в організації виробництва. У цьому наказі жодного слова про скорочення посад.
Самі по собі зміни в організації виробництва та праці не можуть бути підставою для звільнення працівника за скороченням.
3. Роботодавець не запропонував працівнику всіх вакантних посад.
Роботодавець у суді не заперечував, що було 20 вакантних посад, надав довідку про вакантні посади, але запропонував лише дві.
На питання в суді, чому не запропоновано інших посад, позиція юристів роботодавця була неправильна, працівник відмовився від двох, а отже, відмовився б від інших. Це припущення.
Роботодавець повинен був запропонувати всі вакантні посади, які відповідали освіті, кваліфікації та досвіду працівника, починаючи з дня попередження до дня звільнення.
Працівник мав вищу юридичну та економічну освіту, досвід роботи понад 10 років.
Для прикладу, одна з незапропонованих посад (провідний аудитор) мала кваліфікаційні вимоги до посади: вища освіта, два роки досвіду.
Отже, працівник з двома вищими освітами та досвідом мій зайняти цю посаду.
4. Роботодавець не запропонував аналогічну посаду, яку вважав вищою.
У суді було доведено, що новостворена посада є аналогічною скороченій, тому роботодавець мав її запропонувати працівнику.
Було проведено аналіз цих двох посад та показано їх ідентичність:
однакові кваліфікаційні вимоги;
однакове підпорядкування;
однакові трудові функції та інше.
Ціна помилок — 400 тис. грн.
minzarvn• 19 октября 2023
Для проведення скорочення чисельності чи штату працівників у зв´язку із змінами в організації виробництва і праці роботодавець зобов’язаний:

обґрунтувати необхідність скорочення штату та звільнення;
скласти та затвердити новий штатний розпис, до якого не вносяться посади, які скорочено;
попередити працівників, посади яких скорочуються, персонально про наступне вивільнення не пізніше ніж за два місяці (ст. 49-2 КЗпП);
одночасно з попередженням про звільнення за скороченням штату запропонувати працівнику іншу роботу на тому ж підприємстві. За відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві працівник звертається за допомогою до державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно (ст. 49-2 КЗпП);
повідомити державну службу зайнятості про наступне вивільнення працівників із зазначенням їх професій, спеціальності, кваліфікації та розміру оплати праці (ст. 49-2 КЗпП);
отримати згоду профспілки на звільнення працівника (ст. 43 КЗпП);
після закінчення двомісячного попереджувального строку видати наказ про звільнення;
у день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку, копію наказу про звільнення з роботи і провести з ним розрахунок у встановлені законом строки (ст. 47 КЗпП);
на вимогу працівника видати довідку про його роботу на підприємстві із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи та розміру заробітної плати (ст. 49 КЗпП);
у день звільнення виплатити працівникові всі суми, що належать йому від підприємства (заробітну плату, вихідну допомогу в розмірі не менше середнього місячного заробітку (ст. 44 КЗпП), компенсацію за невикористану відпустку (ст. 83 КЗпП)). Якщо працівник у день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред´явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, роботодавець повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум (ст. 116 КЗпП).
https://profpressa.com/news/diyi-robotodavtsia-v-r...
Ms. Откровенность• 19 октября 2023
Ответ дляВідкушу все що стирчить
Такі суди йдуть роками, рахується від дня подачі (суд, апеляція,касація це 10-12 судових засіданні )до дати поновлення. Три оклади дадуть при згоді сторін, а це значить не скорочення , а видвлґоржніє неугодних
Ответ дляMs. Откровенность
Якщо є порушення, то коменсує все роботодавець. Якщо ні, то всі витрати за довготривалу судову тяганину лягають на автора. Ви радите автору іти до суду?
Автор озвучила скорочення, як будуть діяти юристи команії ні я, ні Ви не знаємо...
вентиляторная• 19 октября 2023
Ответ дляПеченюшка
Дякую. Я це розумію. Це їх вибір і право. Але ж у мене також якісь права є… От думаю, чи варто їх відстоювати
Вы можете идти в суд, если вас уволили по статье, а вы знаете, что вы чиста. Тогда да. А сркращение-берите 3 оклада и идите с богом, и так хорошо
Чарочка діда• 19 октября 2023
Ответ дляПеченюшка
они ж не нарушают закон
Ms. Откровенность• 19 октября 2023
Ответ дляВідкушу все що стирчить
Кажу, що за схемою для працівника видворєніє неугодних виглядає як скорочення в результаті , в кінці терміну їй запропонують згоду сторін, щоб не подавала в суд. Схема яку описала авторка дуже схожа на ту, яку в нас при янику відпрацювали, але люди повернулися на підприємство з виплаченими збитками, а дєятєлей, які оптимізували на держ.підприємстві давно слід пропав.

Подача заяви про поновлення безкоштовна, а от консультації юриста/адвоката оплачувалися, і ці консультації в результаті теж оплатило підприємство , досвідчені адвокати не працюють нв держ установах, тому помилки при скороченні реальні. Профспілка безкоштовно адвоката не надала.
t@atka• 19 октября 2023
Ответ дляПеченюшка
Спасибо)
Справа в тому, що Вас звільнюють згідно законодавства і виплачують всі виплати згідно законодавства, і пропонують інщу роботу. Тут закон буде на стороні роботодавця. Адвокати тільки здеруть з Вас гроші. Нажаль, але Вас скоротять.
Ms. Откровенность• 19 октября 2023
Ответ дляЧарочка діда
они ж не нарушают закон
Мій адвокат казав, що порушити закон можуть ВСІ ,це не забороняється, головне виявити і довести це в суді

Чарочка діда• 19 октября 2023
Ответ дляMs. Откровенность
это понятно, зачем это автору? дают три оклада (невиданное дело, обычно просто увольняют), ищи себе работу, понятно же что дальше работать в этой компании не вариант
Ms. Откровенность• 19 октября 2023
Ответ дляt@atka
Повторюся,ще роботодавець має правильно провести скорочення ,бюрократично має все бути чітко(з профспілкою, з ЦЗ, юридично правильно підготувати посадові нові, ам дуже багато ньюансів, коли розглядають таку справу в суді), а не лише розрахуватися з працівником.
Ms. Откровенность• 19 октября 2023
Ответ дляЧарочка діда
В нас люди після поновлення працюють от уже 10 років, їх не служба скорочувала(службі була дана рознарялґлка скоротити 15% персоналу, амяк служба потім працюватиме верхи не цікавилис), провели видворєніє дєятєлі, найманці, відзвітувалися, пішли в інші установи.
Ms. Откровенность• 19 октября 2023
Три оклади це не скорочення, а пропонують так хитро згоду сторін. При скороченні наче менше окладів за законом.
автор Печенюшка • 19 октября 2023
Ответ дляЧарочка діда
Вот и я так думаю. Ну не хотят меня в этой компании… насильно мил не будешь)
Просто обидно и думаю как поступить
автор Печенюшка • 19 октября 2023
Ответ дляStanyaC
Дякую за пораду) Мабуть, так і зроблю
Чарочка діда• 19 октября 2023
Ответ дляПеченюшка
Просто обидно и думаю как поступить
вам предложили отличные условия, уходите спокойно, ищите другую работу. это всего лишь бизнес, вам не нужны их мотивы, вы тут можете быть вообще не при чем
автор Печенюшка • 19 октября 2023
Ответ дляЧарочка діда
Спасибо большое за поддержку)
Обнемашечка• 19 октября 2023
Ответ дляПеченюшка
Дякую. Але ж я на них теж працювала…
Може вони дають три оклада, а не один ( по закону) щоб я не «виступала»
Може вони так відкуповуються? Хочу просто для себе зрозуміти
скажіть дякую. а то і того не отримаєте
ЭтаваНиМожетБыть• 19 октября 2023
Вы прикалываетесь? Спасибо скажите и новую работу ищите, запомните никто вам ничего не должен!!!
Играю_на_кларнете• 19 октября 2023
Ответ дляАноним_
Нет, я тогда интересовалась этим, находила этот закон про 3 оклада. Сейчас лень искать.
Значит, так написано в вашем колдоговоре. По КЗоТ - 1 средний заработок.