Я Вас не боюся• 26 октября 2023
Ваша мова спілкування/Ваш язык общения?
На якій мові переважно спілкуєтесь/переписуєтесь?
На каком языке в большей мере общаетесь/переписываетесь?
Результат:
вже голосів:
917 (62.47%)
Російська мова/Русский язык
522 (35.56%)
Українська мова/Украинский язы
29 (1.98%)
Англійська мова/Английский язы
Переписка лише українською, розмова може бути і російською, хоча вже починаю забувати і це реально радує
ПС: я з тих людей для кого мова не принципово, але що стосується рос язика то це стало принципово, оскільки рос яз це не про лінгвістику і комунікацію , нажаль розуміння прийшло пізно
Пишу з калідору• 26 октября 2023
Англ/укр на роботі (дуже важко переходили, бо термінології специфічної багато, але змогли)
Вдома укр/суржик (бо мені він нравиця)
З кількома знайомими рос, але там або іврит, або рос, тому так.
Вдома укр/суржик (бо мені він нравиця)
Стетоскопуло• 26 октября 2023
Где вариант украинский/русский? Половина родни преимущественно русскоязычная, вторая половина преимущественно украиноязычная, выросла в русскоязычном селе, замуж вышла в украиноязычное, в жизни общаюсь на обоих языках в зависимости от собеседника, в интернете пишу преимущественно на русском, так как на нем думаю. А вам собственно зачем?
НеГолосую• 26 октября 2023
На русском говорю, думаю. Это часть меня с рождения.
На украинском пишу клиентам, иногда с переводчиком. Понимаю. Но быстро сказать не могу. Никогда на украинском не говорила и не разговаривала.
Ответ дляОсвічую темряву
Яка сумна статистика. Відразу видно, що війна у нас на довго....і після перемоги через певний час ми знову обнімемося з цими п..сами. На жаль, історія нічого нас не вчить. Повністю заслужили,те що маємо
Такі ви прави. За томік дастаєвскага вони готові глотку гризти, а за донат нашим військовим удавляться, до нідалжни
КокошинЭль• 26 октября 2023
Дуже рада, що є люди, які рік тому перейшли на українську. Але статистика опитування вражає і я розумію, що нам цю війну не виграти з таким мисленням. Надто багато російського в нашій країні ще залишилося.
woman Warrior• 26 октября 2023
Ответ дляКокоСина
Хм.И первое. и второе , равно как и все остальное)-личный выбор и никак не обязанность. и уж точно не нуждается ни в чьем одобрении.
Майская киска• 26 октября 2023
Ответ дляУкраїна понад усе!
Ага, я заметила что вот те кто всегда разговаривал на укр языке тем вообще побоку кто как говорит, а вот те кто резко перешел с началом полномасштабной стал таким свідомим сразу , и всех хочется переучить) Ну а то как это, я перешла, а остальные как хотели так и говорят , непорядок)
На курсах одна дама с 30-летним мужем за взятку выехавшим, всех поучает на украинском говорить. Вот кому бы точно сидеть и молчать.))
ЧорноброваЯ• 26 октября 2023
Ответ дляКокошинЭль
Причем тут победа в войне к языку общения? Люди, научитесь пользоваться мозгами. Вы реально считаете, что раша напала из-за того, что в Украине говорили на русском?
КокошинЭль• 26 октября 2023
Ответ дляЧорноброваЯ
Згадайте привід вторгнення на Донбас в 2014. Якраз тоді мова і була причиною появи там рашистських визволителів, вони ж російськомовних визволяли.
Свекруня• 26 октября 2023
Вне работы только на русском. На работе когда как. В коллективе все на русском общаются между собой. С посетителями по-разному.
ЧорноброваЯ• 26 октября 2023
Ответ дляКокошинЭль
Это был повод, высосаный из пальца, неужели в это реально кто-то поверил?
КокошинЭль• 26 октября 2023
Ответ дляЧорноброваЯ
Звичайно не повірив, але якби там люди розмовляли українською на той час, це не так легко було зробити. Тому мова все ж має значення.
ЧорноброваЯ• 26 октября 2023
Ответ дляКокошинЭль
Если бы там люди разговаривали на украинском языке, придумали бы другую отговорку. Не будьте так наивны
Свекруня• 26 октября 2023
Ответ дляКокоСина
Насколько же людям заср@ли мозги.
Ваши убеждения из серии: свалим все памятники Ленина - сразу начнем нормально жить. ))) Причины войн намного глобальнее.
Фиктивная• 26 октября 2023
Ответ дляніколи такого не було
Удалено администрацией...
Нічого собі
.Це ви будете в Україні українцям пропонувати створити окрему країну?А не ох...ли ви часом?
Доречніше вам зі своїм язиком на болота
КокошинЭль• 26 октября 2023
Я не можу одного зрозуміти: чому російськомовні так завзято не бажають переходити на українську мову, мову СВОЄЇ країни .
В мене невістка з сім´єю з Маріуполя переїхали на західну Україну, люди їм безкоштовно дали для проживання будинок в селі, вона отримує впо, всі гуманітарні допомоги які можна, минулої зими їм навіть генератор безкоштовно дали. Але за рік проживання в україномовному середовищі вона принципово не переходить на українську мову і з усіма хто робить їй зауваження свариться і ображається. Хіба не простіше інтегруватися в суспільство, яке тебе прийняло, ніж йти проти нього?
КокошинЭль• 26 октября 2023
Ответ дляЧорноброваЯ
Я вже написала, що тоді б це було не так легко.
Свекруня• 26 октября 2023
Ответ дляФиктивная
Нічого собі
Доречніше вам зі своїм язиком на болота
В цивилизованной Европе на вас можно было бы в суд подать за этот пост.
Вам телефонограмма• 26 октября 2023
Ответ дляФиктивная
Нічого собі
Доречніше вам зі своїм язиком на болота
С каких это делов? Русскоязычные ни разу ничего против не говорили, даже когда на отдыхе пересекаемся никогда ни слова небыло про закарпатский диалект и словечки которые к чистому украинскому языку отношения не имеют! Хватит тут срачь разводить!!!
КокошинЭль• 26 октября 2023
Ответ дляніколи такого не було
Удалено администрацией...
Так ми створили свою країну, давно, і Донбас розмовляв на початку 20 століття українською, роки не вивезли в Сибір і не заселили туди русскоговорящіх москалів.
ЧорноброваЯ• 26 октября 2023
Ответ дляКокошинЭль
Это Вам так только кажется. Как видите, люди принимают любые, даже самые бредовые поводы.
Свекруня• 26 октября 2023
Ответ дляКокошинЭль
Что вы слышали о РОДНОМ языке? Какое отношение государственный язык имеет к общению на родном?
Вас только русскоязычные задевают, к тем же венграм, молдаванам нет претензий? А ведь есть венгерские, молдавские села, где украинский язык не в зуб ногой! И ничего.
Освічую темряву• 26 октября 2023
Ответ дляwoman Warrior
Розмовляти українською обов´язок кожного громадянина України і не треба тут про свої права.До ущемляли вже вас, тепер вбивають молодь , патріотів , гвалтують жінок і дітей, а ви і далі про права розказуйте ..
Фиктивная• 26 октября 2023
Ответ дляКокошинЭль
То це тільки в Україні вони такі’принципові’.За кордоном вона б уже розмовляла іноземною
Ответ дляСвекруня
Насколько же людям заср@ли мозги.
Причини глобальніші звісно. Але мене дивують люди, які не дивлячись на всі причини війни , не дивлячись на звірства узьких, всеодно кричать що узькє єта іх радноє і нізачто ніатдам
Освічую темряву• 26 октября 2023
Ответ дляЧорноброваЯ
Дуже дуже сумно що ви вважаєте це не пов´язаним між собою....шкода, але виходить все таки в України немає того майбутнього,незалежно від результату війни ....завжди буде рускоговоряще
.....
Навіщо аноніми, можно й відкрито написати.
Я до війни була російськомовна, як і більшість мешканців Дніпра. Але українську мову вивчала, ділові папери заповнювала, відповідала, коли співрозмовник був україномовний. Ніяких проблем з мовою не було.
А після початку війни 80% відсотків спілкування українською. Навкруги теж бачу перехід на українську мову, причому без примусу. Добровільно.
Ще б хотіла й англійською спілкуватися вільно. Працюю у цьому напрямку.