Альфред Шнитке• 31 октября 2023

Допоможіть врятувати фікус. Фото в коментарях

Жив собі наш фікус років 3 в родині і радував око. Тут я надумала побризкати його профілактично від шкідників, щось мені здалося трішки плямка була на листі коричневі. Наступного дня майже все листя вкрилося плямами коричневими. Почала протирати мильним розчином, листя жовкне і я його обриваю. Хелп, душа розривається як врятувати
автор Альфред Шнитке • 31 октября 2023
Додаю фото що маю з рослиною на зараз і чим оприскувала. Ще як варіант періодично удобрюю спеціальним розчином. Не знаю що сталося не так
автор Альфред Шнитке • 31 октября 2023
Ще
Оябунчик• 31 октября 2023
Кліщ.
Шукайте Актофіт
Багиня• 31 октября 2023
Возможно завелись насекомые в корнях, в земле. В первую очередь её нужно было обработать.
автор Альфред Шнитке • 31 октября 2023
Добриво
автор Альфред Шнитке • 31 октября 2023
Ответ дляБагиня
Дуже велика рослина. Пересаджувати повністю?
Багиня• 31 октября 2023
Сейчас у растений начинается период покоя, я удобряю только весной.
автор Альфред Шнитке • 31 октября 2023
Ответ дляОябунчик
Кліщ.
Шукайте Актофіт
Ще препарат? Оприскувати?
автор Альфред Шнитке • 31 октября 2023
Ответ дляБагиня
Та вже перестала удобряти
Багиня• 31 октября 2023
Ответ дляАльфред Шнитке
Я бы не трогала ,надо обработать землю- залить средством и посмотреть. Листья пораженные пожелтеют и отпадут к сожалению
автор Альфред Шнитке • 31 октября 2023
Ответ дляБагиня
Це майже все листя😭
автор Альфред Шнитке • 31 октября 2023
Ще втратився тургор листя
Цвірінь• 31 октября 2023
Ответ дляБагиня
Точно! Дякую, що нагадали)
А листочки ніякими корисностями взимку також не обробляєте ?
Оябунчик• 31 октября 2023
Ответ дляАльфред Шнитке
Ще препарат? Оприскувати?
Обприскувати верх і низ листка.
Не знаю чи врятуєте, вражена велика площа рослини. Потрібно буде кілька обробок різними препаратами кожні 10 днів. Добре було б застосувати препарат з акадицидною дією, тобто щоб знищив не тільки кліща, але і його потомство.

+ не забувайте, що всі засоби від кліща дуже токсичні. Варто себе так труїти?
автор Альфред Шнитке • 31 октября 2023
Ответ дляЦвірінь
Точно! Дякую, що нагадали)
Ні не оброблювала. Є думка що може попалила тим розчином від шкідників листя
автор Альфред Шнитке • 31 октября 2023
Ответ дляОябунчик
Обприскувати верх і низ листка.

Поїду в епіцентр сьогодні ще за різними розчинами. Оброблю і закрию кімнату. Можливо зняти верхній шар грунту?
Реанимация• 31 октября 2023
Ответ дляАльфред Шнитке
Я б купила молоденький фикус. Менее затратно будет и по деньгам, и по времени.
Сижу_и_плачу• 31 октября 2023
Ответ дляОябунчик
Кліщ.
Шукайте Актофіт
А разве клещ мог так быстро за ночь убить все листья?

Автор, я думаю, там дело в корнях, раз пропал тургор и все листья з ночь потемнели, это больше похоже на химический ожог
волосатое стекло• 31 октября 2023
треба системний препарат,щоб полити. ще можливо кліщ. але кліщ бризканням не візьмеш,бо він має панцир. він смокче. тому їм треба таке,щоб смоктав квітку і дох.
є системна отрута(через коріння потрапляє в просдину і рослина стає отруйною для кліща,а не для людини)
і контакктна(бризкання) бризкання не завжди допомагає
з системних і Актара, з контактних Міледі. пробуйте одночасно з перервою пару днів. Міледі від кліщів точно,від білокрилки.
Багиня• 31 октября 2023
Ответ дляАльфред Шнитке
Ще втратився тургор листя
Из-за избытка влаги у корней
Багиня• 31 октября 2023
Ответ дляЦвірінь
Точно! Дякую, що нагадали)
нет
Татьяна Марина• 31 октября 2023
Яким препаратом Ви прискали рослину?
Татьяна Марина• 31 октября 2023
Якщо тим, що на фото, то він дуже токсичний, обпалює листя
Багиня• 31 октября 2023
Ответ дляТатьяна Марина
Яким препаратом Ви прискали рослину?
фото выше автор выставила
автор Альфред Шнитке • 31 октября 2023
Ответ дляТатьяна Марина
От ви підтвердили мої здогадки, що листя попалила цим препаратом. Бо через добу від обробки таке сталося. Так питання тепер інше що робити і як спасати від цієї гидоти)?