Доктор Варвар• 31 октября 2023
Что обычно готовите на Рождество?
Как проводите праздник, гадали когда-нибудь?
МАМА НИКИТКИ-2• 01 ноября 2023
Ответ дляЗ родзинкою
Та вже нарізала і заморозила олів´є давно. Чекаю свята))
Тю, а як світла не буде? Я в сільпо консервований в банках бачила. І холодильнику не потрібно)
Ответ дляДуняша
Обов’язково штолен та пряники печемо, мама робить традиційний рулет.
Запікаю мʼясо якесь зазвичай. Люблю святкувати сімʼєю тільки, в інші дні запрошуємо найближчих друзів. Для мене Різдво ще з дитинства дуже тепле свято, коли все затишне та казкове. Зараз таку атмосферу та спогади дітям намагаюся створити.
Традиційний рулет, це який?
Кашка-маняшка• 01 ноября 2023
Ответ дляПописанная парта
готовлю то, что готовила прабабушка, бабушка, потом мама и я. вековая традиция. холодец, утка, домашняя колбаса, голубцы, бастурму, блинчики с мясом и пару салатов. ну, и выпечка, само собой. кутя, узвар из сухофруктов.
Це ж усе їсти треба, як згадаю у дитинстві у батьків, що поїси на свята, і живіт болить. В моїй сім´ї нема такого, та й вважаю що витрачати зразу багато продуктів недоречно, дорого завжди було, а зараз особливо. Тому суп і каша у нас щодня, і в свята також. Можу зробити олів´є чи печінковий торт і випічку якусь солодку до чаю.
На циголках• 01 ноября 2023
Ответ дляпостою_послушаю
Покажите текст в Библии. Да, это горько и обидно, но это так-кровь нам запрещено употреблять в пищу
Як доживете до такого віку, побачите чи будуть для вас вагомими якісь аргументи.
На циголках• 01 ноября 2023
Ответ дляЛгин
Пампушки це,дівчата.
Ну як ви не чули?
Вуджені-копчені.
Пляцки-торти ті ж самі,але прямокутні
Дописувачка,напевне зі Львівщини або Франківщини.
Ну як ви не чули?
Вуджені-копчені.
Пляцки-торти ті ж самі,але прямокутні
Або Закарпаття, Чернівців чи Тернопільщини
Дуняша• 01 ноября 2023
Ответ дляMilichka
Традиційний рулет, це який?
У нас в сім’ї це з маком та горіхами
Кидаю курити• 01 ноября 2023
Ответ дляАристократка-тунеядка
Моя бабуся святкує по старому - 7 січня - ми ж на календар новий не переходили, а святкуємо ми разом з нею - готує холодець, курку, домашню ковбасу, шинку, тушену картоплю, голубці, декілька салатів (овочевий, з печінки тріски, Шубу/олів´є/крабовий/Мімозу/ ще якийсь), рибна нарізка (оселедець/скумбрія/червона риба), соління. Рулет з маком, пиріжки з творогом, з вишнями, з маком, інколи заварні тістечка. Часто родичі в гості приїзжають, тому під´їдають, бо коли немає родичів, то ми всі кричимо, нащо так багато готувати.
У бабусі очевидно пенсія не мінімальна? Тому що може все це купити і приготувати, чи ви їй допомагаєте?
Метелик• 01 ноября 2023
Ответ дляНа циголках
Окрім пісних 12 страви на святвечір є окремі на Різдво. Печу 5-6 пляцків, рампухи, рулети. Гуси і качки з апельсинами, кров´янка, ковбаса, телятина з чорносливом, полядвиця вуджена. Різні види риби, холодець з півня. Готуємося багато і гостей багато, три дні 25,26,27.
Кабанчика бьёте к Рождеству?
Метелик• 01 ноября 2023
Ответ дляДоктор Варвар
А вот оно как, а я поначалу и подумала польское...
Это западноукраинское. Кто во Львове бывал, не может не знать этого слова. «Львівські пляцки». Хотя это и штрудельная😂
а вообще плясок-это тортик такой или пирог в несколько слоев.
Метелик• 01 ноября 2023
Ответ дляПописанная парта
А у меня прабабушка готовила ушки (пельмени такие, грибные) в свекольном бульоне. И голубцы с гречкой и кутью. Это на постный стол. А на Рождество, как у всех. Полька бабуля, римокатоличка была. До сих пор и не знаю или это по традиции или просто так.
Метелик• 01 ноября 2023
Ответ дляНа циголках
звичайна українська мова
Не звычайна. Это региональный диалект.
Метелик• 01 ноября 2023
Ответ дляСердючка
Вперше читаю деякі слова - рампухи, полядвина вуджена, деякі чула, але не уявляю як та страва виглядає - пляцок?
Это такой многослойный тортик. Выпекается на противне. И потом нарезаться квадратиками или прямоугольниками
Блиск думки• 01 ноября 2023
Ответ дляЗ родзинкою
На 7.01.23 приготовили, а его отменили, пришлось заморозить
все по ГОСТу!• 01 ноября 2023
Ответ дляСердючка
Половину страв не зрозуміла ))))
Пляцек - торт( у Польщі це випічка з кількома коржами та різною начинкою : наприклад бісквітний корж+безе+ масляний крем+ желе зверху). Вуджене мʼясо/риба - це копчене ( в Польщі вендзоне wędzone , ось і перекручене від польського ). Полядвиця - вирізка мʼясна ( від польського polędwica- полендвіца ). Рампухи - це я розумію, що пампухи тобто дріжджові пончики смажені в олії
Все інше зрозуміло
На циголках• 01 ноября 2023
Ответ дляМетелик
Не звычайна. Это региональный диалект.
Для русифікованих областей, можливо і діалект.
Щось не спиться• 01 ноября 2023
Ответ дляДуняша
У Вас есть какой то особенный рецепт Штолена, или из инета берете?
Если есть, не могли бы поделиться.
Спасибо
Если есть, не могли бы поделиться.
Спасибо
Дуняша• 01 ноября 2023
Ответ дляЩось не спиться
Если есть, не могли бы поделиться.
Спасибо
Если есть, не могли бы поделиться.
Спасибо
Я поки експериментую і кожен рік беру новий рецепт. Дуже смачний вийшов від Глінської (але опара на сиропі не піднялася, перероблювала традиційним способом)
Плюс заміняю начинку на горіхи та цукати, які сама готую, бо не любимо родзинки, головне щоб вага начинки збігалася з рецептом. Начинку замочую в запашному алкоголі (теж поки експериментую з видами)
Чупа-чупс• 01 ноября 2023
люблю готовить, но на праздники ничего не готовлю. и новый год и рождество - это что-то сладкое, шампанское или вино и салат цезарь.
прям ощущаю, как я кажусь ужасной:)
тут некоторые столько блюд написали, что надо упороться и двое суток стоять у плиты. если бы я это делала - то не хотела бы никакого праздника
прям ощущаю, как я кажусь ужасной:)
А я с Рио-де-Житомира!• 01 ноября 2023
Ответ дляЩось не спиться
Если есть, не могли бы поделиться.
Спасибо
Если есть, не могли бы поделиться.
Спасибо
Я робила за рецептом з сайту піканте кукін.
Смачний. Можна робити половину, бо нам багато було)
Полуничка• 01 ноября 2023
Ответ дляЗ родзинкою
Певно з Великодня залишилось?))))
Полуничка• 01 ноября 2023
Ответ дляНа циголках
Леся?)))
Метелик• 01 ноября 2023
Ответ дляНа циголках
Просто спробуйте хоча б один раз у своєму житті висунутися зі свого села трішки східніше Галичини.
Полуничка• 01 ноября 2023
Ответ дляДоктор Варвар
Мать моя женщина. Это вы все одна готовите и сколько ж дней вы это все готовите? И ещё вопрос. Что такое пляцки и с чем его едят?
Пляцкі вкусная штука.Типа торта но не торт. Их оочень много видов. Гляньте Леся Кравецкая и Лилия Цвит. Там можно слюной захлебнуться.
ГонУрова дівка• 01 ноября 2023
Ответ длявсе по ГОСТу!
Все інше зрозуміло
Пляцок - не зовсім торт, він нижчий і може бути без крему. Яблучний пиріг, наприклад, також називають пляцком.)
До моїх бабусі з дідусем завжди приходило багато гостей, тому готували багато, починали ледь не з 1 січня, завжди в тандемі, часто дуже емоційно, хоча зазвичай жили душа в душу і взагалі ніколи не сперечалися. Коли ба сильно вже допікала, дідо казав їй: ’Муля, ти мені надоїла хуже рвотного порошка’, і поступався.
З солодкого пекли на різдвяні свята 3-4 пляцки, сирник, горішки, ’заварні’ (еклери) і декілька видів ’сухарів’ (в основному пісочне печиво, печиво на амонії і малесенькі пісочні пиріжечки з ’рожою’ - це троянда, перетерта з цукром), ще перемащували вафлі, робили шоколадну ковбасу, деколи вафельні трубочки. Все це викладалося на ’кльоші’ - такі пласкі вази на ніжці. Горішки, заварні і трубочки зміталися першими, потім пляцки, а сухарі вже довго і нудно доїдали ледь не до кінця січня.
У родичів з тернопільської області ще пекли крім того всього ’каштани’ - кульки з пісочного тіста в шоколадній глазурі, обсипані тертими зеленими вафлями, з горішком всередині, ’ніци’ - маленькі безешки, та ’капрони’ - такі кільця з заварного тіста, але не порожні всередині, як еклери, а пористі.
Нетутешня• 01 ноября 2023
Ответ дляНа циголках
Удалено администрацией...
Міряю від одиниці• 01 ноября 2023
Ответ дляНетутешня
Удалено администрацией...
Тобто спiльнi слова з росiйською то ок, а з польською, то перекручене?