Кундалина• 06 ноября 2023

Наследство. Правильно ли я поступила?

Брат выехал до войны на заработки, естественно остался жить в Европе и перевёз семью туда. Только забыл забрать маму, типа я же в Украине.
Мама заболела, я продала её квартиру когда она была жива и деньги забрала себе. Мама пожила какое-то время со мной, небольшая часть денег ушла на её уход, лекарства и т.д. Остальные я оставила себе вдруг придется выезжать как НЗ.
С ним я не общалась всё это время, про сделку он не знал.
На похороны не приехал никто из них и даже не позвонили не спросили нужно ли что-то.
Позвонил только сказать чтобы я получив наследство на квартиру продала её и половину ему перевела. Я ему рассказала что случилось с квартирой и что я считаю что я ничего ему не должна. И начался террор, звонки, угрозы судами и прочее. Что ему выживать там как-то надо и детей учить и т.д.
Оксана_12• 07 ноября 2023
Ответ дляЖерица ночи
А де там вона пише, що не цікавився? Це з її слів? Хтозна як там насправді було
Так цікавився, що не знав про продаж житла, хворобу? Це ж не ’Петрівна Павлівна казала, що на ринку кури по 125 продають...’
Вареничніца• 07 ноября 2023
Ответ дляЖерица ночи
дивіться щоб у вас все добре було
ваші речі вам в плечі
Вареничніца• 07 ноября 2023
Ответ длямаринабаранова
Вот и разберутся: когда, кому и за сколько продала; чем болела и в каком уходе нкждалась.
И сколько потом - после продажи, прожила.
И на основании чего, какого документа - дочь решила, что всё её
Вареничніца• 07 ноября 2023
Ответ дляБентливуман
Суть позову?
вона ще з дипломом
Вареничніца• 07 ноября 2023
Ответ дляЗвезда в шоке
Все ясно . Никакого юридического образования у вас нет .
нє, ну чо, може за сало купила
Вареничніца• 07 ноября 2023
Ответ дляОксана_12
Та по людськи також. Хто доглядав - тому і спадок. Чи ви дружина брата?
тут їх багато таких, він мабуть султан
Тримаю свічку• 07 ноября 2023
Ответ дляСамо_достаточная
нет понятия правильно, есть по совести. с вашей совестью все понятно. логично было бы из этой суммы вычесть то что потратили на лечение и похороны, компенсацию своего времени, но часть все таки отдать брату. отсудить у него ничего не получится. зато часть денег, которых вы себе присвоили, вы обязательно потеряете, жизнь подкинет сюрприз, куда придется вложить сворованное
Про совість брата нічого не хочете сказати ?
Пасхальний тролік• 07 ноября 2023
Ответ дляКундалина
Угрожает что ко мне приедут его друзья для беседы.
После этого я б уже точно ничего не отдавала.
Тримаю свічку• 07 ноября 2023
Ответ дляКудлата хмаринка
Хоча дивно ось те, що брат знав про хворобу мами і навіть не дзвонив і не цікавився, як вона....от щось не сходиться.....оце ’розберись сама’ звучить не по-чоловічому. Він може думав, що у неї застуда якась легка, може не зрозумів, не знаю. Але якщо він зрозумів, що все серйозно, і що потрібні гроші на лікування, а їх нема звідки узяти нікому, то було б нормальним обговорити продаж квартири з ним одразу.
Як ви гарно знайшли брату виправдання)) І війна, тому приїхати не мін, і грошей нема, бо поїхав нещодавно, і не дзвонив, бо недозрозумів)))
Запасная спина• 07 ноября 2023
правильно. где был брат? пусть идет лесом
Запасная спина• 07 ноября 2023
Ответ дляКундалина
все разговоры и аудио записывать, в случае новых угроз написать заявление
МеняАЖтрусит• 07 ноября 2023
Автор, это конечно ужас((( фиксируйте все его звонки и угрозы на диктофон, делайте скриншоты. Может стоит написать заявление в полицию, что вам поступают угрозы. Какое может быть наследство,если квартира была продана мамой при жизни. Пусть подаёт на наследство, какие проблемы? Какой-то урод, ваш братец. Бросить мать на произвол судьбы и только деньги требовать после смерти.
МеняАЖтрусит• 07 ноября 2023
Ответ дляКраїна мрій
На мій погляд ви абсолютно праві..я б не мала до вас претензій.
Тот, кто ставит дизлайки, вы реально такие сволочи, что бросаете своих родителей в старости,а потом только за наследством приходите?
МеняАЖтрусит• 07 ноября 2023
Ответ дляСамо_достаточная
По совести, это когда ты интересуешься здоровьем своих родителей, помогаешь им старости, а не бросаешь немощную маму на второго ребенка, а потом приходишь наследство делить, которого нет, тем более. О какой совести вы пишите, если вы сами не понимаете значение этого слова?
Покорительная• 07 ноября 2023
Почему так любят пугать судом? Это нормальная практика цивилизованных людей решать споры в суде.
МеняАЖтрусит• 08 ноября 2023
Ответ дляПлету корзинки
Просто цікаво, а що хотіла мама при житті? Вона ж якось думала що станеться з її майном і кому вона хоче віддати. Чи вона теж хотіла по-тихому доньці віддати.
Все якось дивно звучить, що виїхав і забив, а чи просили допомоги в сина? Тобто мати діїспособна продала квартиру а сину навіть не сказали за це? І винуват син що не знав, і не лікував.
Я натомість бачу що все просто підвернулось так, війна, неможливість приїхати сина, все розтерибанить по-тихому. От і все.
А почему мама не имеет права отдать всё своё имущество одному своему ребёнку? С чего вы взяли, что эта квартира должна быть поделена как-то иначе? Любой человек может оставлять или не оставлять своё имущество кому захочет. Не заработанное вами и не подаренное вам вам не принадлежит, запомните это и спите спокойно.
МеняАЖтрусит• 08 ноября 2023
Ответ дляПерша на селі
Ви чарівна. З чим буде розбиратися суд?! Спадку немає. Можна спробувати визнати факт купівлі-продажу недійсним, але то таке ефімерне
Да на каком основании признают недействительной куплю-продажу? Доказать, что мама автора была недееспособной во время продажи квартиры невозможно, потому что какие-либо подтверждающие это документы вряд ли существуют.
МеняАЖтрусит• 08 ноября 2023
Ответ дляЖерица ночи
всі прекрасно знають хто і що має робити, але ситуаця виглядає дивною
я би на місці брата подавала в суд і розбиралася
Конечно, пусть подаёт в суд. Какие проблемы? )))
МеняАЖтрусит• 08 ноября 2023
Ответ дляЖерица ночи
А де сказано що він її викинув із свого життя? Поїхав на заробітки вважається викинув? Якби у вас була ситуація що вам треба було заробляти гроші а не було б де в Україні, ви виїхали б і не могли повернутися, як багато хто раніше нелегально виїжджав, і потім ви би дізналися що без вас попродавали все майно, на яке ви мали би право претендувати. Ви вважали б це нормальним?
Имели БЫ право претендовать? Вы в своём уме? Вы либо имеете право претендовать, либо не имеете. Гипотетические ситуации ни один суд рассматривать не будет. Мама при жизни делает все, что хочет со своим имуществом, может продать и отдать на благотворительность.
МеняАЖтрусит• 08 ноября 2023
Ответ дляЖерица ночи
а ви вірите що вона йому справді дзвонила? мені не важко передивитися я просто автору не вірю
А с чего вы взяли, что автор должна звонить брату и о чем-то с ним договариваться. Она такой же ребёнок, как и ее брат. Он спокойно мог сам поддерживать связь с матерью и быть в курсе продажи квартиры. Брат имеет право наследования, если есть имущество. Прав собственности на имущество он не имеет.
МеняАЖтрусит• 08 ноября 2023
Ответ дляЖерица ночи
а у мене уявіть собі є
Даже если у вас есть образование, это совершенно не говорит о вашем профессионализме и высоком уровне информированности. Дипломы даже полные бездари часто получают.
Пасхальний тролік• 08 ноября 2023
Почитала мельком тему. Веселая тема получилась. Какие-то юристы с дипломами, которые не отличают наследственное право детей от имущественных прав матери.
Потом ещё кто-то будет говорить, что образовательная реформа плоха. Толку с этих владельцев дипломов бестолковых?
Само_достаточная• 08 ноября 2023
Ответ дляАнонимарик
Нет, не додумывайте, я не писала про соврать. Имелось в виду, что они с мамой сразу сказали бы, что продают, чтобы было на жизнь и лечение, тогда и вопросов бы не возникло после смерти.
возникло бы, 50 тыс баксов это не 100 тыс грн
Само_достаточная• 08 ноября 2023
Ответ дляТримаю свічку
он тоже поступил не по совести и у него будут другие уроки в жизни, у автора - связанные с потерей денег, а он потеряет в отношениях
Само_достаточная• 08 ноября 2023
Ответ дляМеняАЖтрусит
вы прочитали только слова автора, и сгустили краски что прям не интересовался, жизнь расставит точки над е
Само_достаточная• 08 ноября 2023
Ответ дляЖерица ночи
здесь 99% считают это нормальным
Залізний занавіс• 08 ноября 2023
Ответ дляОксана_12
Спадок неможливо ’заслуговувати чи не заслуговувати’. Це майно. Ним розпоряджається власник. Власник, а не спадкоємці. Як власник вирішив - так і ’заслужили*.
єто все понятно, но поступок таких родителей мне непонятен - зачемссорить детей?
Кудлата хмаринка• 08 ноября 2023
Ответ дляТримаю свічку
Може ви і праві, я ж кажу, що ситуація неоднозначна. Але я в цьому переконуюсь ще більше, оскільки автор не хоче відповідати на ті питання, що їй задають з приводу того, скільки саме мати хворіла, скільки з цього часу жила у неї, чи була лежачою, чи знав брат, що хвороба серйозна і т.д. Знаєте як взагалі може бути?
А може бути і так, що донька сплановано це зробила, продала квартиру, поселила мати до себе, щось там їй підсипала чи ’не догледіла’ спеціально, вчасно не викликала швидку....чи думаєте не буває таких випадків? Це можна зробити за тиждень. Автор не каже ні про хворобу ні про свої труднощі з приводу цього. А про це знаєте скільки говорити то можна.....о....я б цілу книгу могла написати, бо є багато чого розповісти, багато в чому пожалітися.
Так що не можу сказати, що брат винен. Хоча може бути і так, але ж автор мовчить чогось.
Тримаю свічку• 08 ноября 2023
Ответ дляКудлата хмаринка
Яка різниця скільки хворіла і все інше? Брат знав, що мати захворіла. Він міг подзвонити особисто їй і задати всі питання: і про серйозність хвороби, і про необхідність допомоги. Але оскільки він був не в курсі про продаж квартири (ви ж розумієте, що то не за один день робиться), то з матір´ю він не спілкувавсь взагалі. Та навіть, якби мати не хворіла, спілкуватися з нею не треба? Крім того, мати мала право розпоряджатися своїм майном як завгодно. А те, що брат сам вирішив скільки сестра йому винна (не знаючи за скільки була продана квартира), і не в суд збирається, а підіслати сестрі ’друзів’, вас не дивує?

А ваші припущення про навмисне доведення до смерті, це взагалі жесть.
Кудлата хмаринка• 08 ноября 2023
Ответ дляТримаю свічку

Жесть не жесть, але це можливий варіант, чи не так? Це жахливо, але скільки таких випадків існує заради заволодіння майном? Телевізор же дивитись, з людьми спілкуєтесь. Ніхто подібних історій не розповідав? Особливо, коли у людей немає рідних, але є квартира.
І хворіти вона могла тиждень чи місяць, тому і ось ці всі запитання до автора були.
За тиждень при точно поставленому завданні можно і житло продати.
Я не захищаю брата. При першому перегляді повідомлення я була за автора по зрозумілим причинам. Але дуже багато запитань виникло, які автор ігнорує, тому я не знаю, хто у даній ситуації злодій - він, вона чи обидва. Я не хочу нікого осуджувати, бо можу бути запросто неправою.
Може бути і такий варіант, що обидві дитини хороші, просто непорозумілися чогось.
Може ж бути і таке, що дівчина тягла на собі ту мати роками, десятиліттями, брат не допомагав, потім взагалі поїхав, а матері гірше, а в неї вже ресурси скінчилися її утримувати, то залишився єдиний варіант.
А може там мати диктатор була, і її не любили ні син, ні донька, як і вона їх також. а може божа кульбабка. Все це може, може.....лише припущення, фактів немає достатньо, то що тут обговорювати?
По дзвінкам по-різному буває. Я ж кажу, якби ви знали мою матір, то дивувалися б, чому я з нею вожусь, чому не живу окремо і не викреслила її номер телефону взагалі. А деякі відокремлюються і не дзвонять. Взагалі. Дехто дзвонть раз чи два на місяць, при цьому стосунки добрі, гарні, просто ось так, не мають потреби обидві сторони кожного дня розмовляти, нема про що. Дзвонять по ділу, ну раз на тиждень максимум, і це все ок у стосунках. Так що тут нічого не стане зрозумілішім, якщо автор більше не пояснить.
Якщо Автор справжня дочка, яка хвилювалася і турбувалася за маму, лікувала, півжиття присвятила їй образно, а той виріс, вивчився, став на ноги, поїхав і просто забив на родину, то це один варіант. Але ж не все так може бути однозначно, як здається )