Я така бойова• 17 ноября 2023

Новий власник квартири не переофомлює договори на ком.послуги

Пройшло більше року після продажу квартири, на момент продажу боргів не було. Покупець повинен був переоформити договори на постачання комунальних послуг. Але не зробив цього, особовий рахунок по газопостачанню так і залишився на старому власнику і через борги нового власника телефонують старому(програма робот). Намагались вирішити це неодноразово через гарячу лінію, надавали копії договору купівлі-продажу на електронну пошту. Але нічого не змінюється і фактично газова компанія вважає власником рахунку, а отже і боржником, старого власника. Чи можуть бути якісь проблеми у нас, наприклад, блокування карткових рахунків?
Мудрецыха мира• 17 ноября 2023
Просто коли чи якщо дійде до суда, то вони в реєстрі дізнаються хто власник квартири поточний і на нього подадуть. Автору немає чого перейматись цьому спаму

Радість моя• 17 ноября 2023
Ответ дляКондуктор автобуса
На якій підставі вона буде відповідати? Борги ляжуть вже одно на нового власника
На підставі договору
Радість моя• 17 ноября 2023
Ответ дляМудрецыха мира
Та хто там буде дивитися реєстри?!
Мудрецыха мира• 17 ноября 2023
Ответ дляМрію про космос
А звідки надавачі комунальних послуг дізнаються про іншого власника квартири?
З реєстру, зараз реєстри в цнап навіть для цивільних відкриті, так я дізнавався нещодавно хто власник квартири за певною адресою, за послугу заплатив 70 грн державі, видало інформацію на то хто власник, коли в спадок вступив по датам, хто прописаний та інша інформація по нерухомості, також буде показано коли будо куплено та ким у випадку автора
автор Я така бойова • 17 ноября 2023
Ответ дляАнонимарик
То, як вище написали, повідомте контору, що бажаєте припинити послугу. Зовсім.
Я думала за це, але як вони це фізично зможуть зробити? Лічильник в квартирі знаходиться, власник може просто не відчинити двері.
Менее Более• 17 ноября 2023
У меня муж не собственник, не прописан, а просто сделал на себя кабинет в 104 юа, когда жили у меня. Он платил и передавал показания. Уже лет 5-6 переехали, кабинет удалил и вообще он не работает, а несколько лет назад и продали дом. И счёт хозяин переоформил(в приват потянулась). Но звонят постоянно моему мужу. Пишут на почту. Задолбали)))
Мудрецыха мира• 17 ноября 2023
Суд без витягу з реєстру хто власник просто не прийме позов від позивача. Так в мене наприклад в одній квартирі договори були ще на померлу в 2013 році сестру, на неї по факту подати в суд вже не можна при потребі

Мрію про космос• 17 ноября 2023
Ответ дляМудрецыха мира
Не смішіть.
бювет_в_обед• 17 ноября 2023
Ответ дляМрію про космос
А якщо покупець не спішить з доками по інстанціям?
То не мої трабли. Бо то вже не моя квартира )
Кондуктор автобуса• 17 ноября 2023
Ответ дляРадість моя
На підставі договору
Вона легко доведе, що не є власником і відповідно послугами не користується. Нема механізму розірвання договорів з комунальниками, новий власник має сам надати свої документи. Не буде сплачувати,йому відключать деякі комунальні послуги.
Для драки• 17 ноября 2023
Ответ длябювет_в_обед
Перший раз чую що треба щось розривати
3 рази купували квартиру, 2 рази продавали. Жодного разу ніхто нічого не розривав. Я купила, пройшлась по інстанціях з доками на покупку в своїм паспортом. І все
вы вообще внимательная по жизни? или не особо?
Радість моя• 17 ноября 2023
Ответ дляКондуктор автобуса
Є цивільне законодавство
З механізмами розірвання договорів.
Звичайно, доведе, як дізнається про позов та надасть суду заперечення. Але такі позови подаються десятками та задовольняються судовим наказом.
Радість моя• 17 ноября 2023
Ответ дляМудрецыха мира
Чого це не прийме?
Дверной_Проем• 17 ноября 2023
Ответ дляЯ така бойова
Сказали, що не потрібно, новий власник має переоформити договори, занести нові документи.
Мы все переоформили , дому уже 2 года, а платежки все равно на старых хозяев приходят
Это не организации, а кошмар какой -то
Я_уеду_жить_в_Лондон!• 17 ноября 2023
Ви не несете жодної відповідальності за борги за комунальні послуги, що виникли у нового власника квартири.

Сплачувати борг за нового власника квартири не потрібно. Згідно з чинним законодавством, споживачі зобов’язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними.

Відповідно до ч. 4 ст. 319 ЦК України, власність зобов’язує; зокрема, за ст. 322 ЦК України, власник зобов’язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до статей 66, 67, 162 ЖК України, за користування житловим приміщенням, що належить громадянинові на праві приватної власності, сплачується плата за утримання будинку, прибудинкової території та плата за спожиті комунальні послуги.

До обов’язків споживача, передбачених ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», входить обов’язок оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

Отже, з моменту, коли Ви перестали бути власником квартири (тобто, з моменту продажу квартири), Ви не несете жодної відповідальності за цю квартиру. В тому числі, Ви не сплачуєте житлово-комунальні послуги. Оскільки цими послугами користується вже новий власник.
автор Я така бойова • 17 ноября 2023
Ось таке знайшла від адвоката на просторах інтернету

«Сплачувати борг за нового власника квартири не потрібно. Згідно з чинним законодавством, споживачі зобов’язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними.

До обов’язків споживача, передбачених ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», входить обов’язок оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.»

Але попадаються час від часу повідомлення про блокування банківських карток за борги по комунальним платежам, не зовсім впевнена, що нас це не стосується.
Анонимарик• 17 ноября 2023
Ответ дляЯ така бойова
а это уже вас не должно заботить.
вы им скажите, Я платить не буду, квартира продана. отключайте услугу, как хотите. мне больше не звоните, допобачення.
можете матом послать.
иногда, так лучше доходит.
я матом смогла из них ’выбить’ аннулирование долгов, которые они нарисовали однажды по горячей воде.
учитывая, что в квартире сто лет бойлер и счетчики, доказать не использование - мне было легко. но они тоже все в дурака играли.
пока я матом не поговорила и не сказала, что если будут продолжать, еще и к журналистам обращусь.
на след месяц платежка пришла идеальная ))
Кондуктор автобуса• 17 ноября 2023
Ответ дляЯ така бойова

Щоб заблокувати ваші рахунки, має бути судове рішення
КоролеВешна• 17 ноября 2023
Ответ дляРадість моя
То відповідальність несе квартира
Відповідальність на власнику квартири

КоролеВешна• 17 ноября 2023
Ответ дляРадість моя
Подадуть на того, з ким діє договір
Не придумуйте
Радість моя• 17 ноября 2023
Ответ дляЯ така бойова

Це все класно і правильно, але як юрист підприємства буде готувати позови, то відповідачами будуть ті, хто зазначені в договорах. А так все вірно, відповідальності за чужі кіловати або кубометри ви не несете
Мрію про космос• 17 ноября 2023
Ответ дляРадість моя
Чого це? Он понаписували, що юристи підприємства спочатку будуть платний витяг із реєстра нерухомості отримувати, а потім подаватися до суду))
Радість моя• 17 ноября 2023
Ответ дляМрію про космос
Ага, точно... Саме так.
І чого це я?