Бачу часто в інтернеті і в житті люди нападають на тих, хто спілкується російською. Але чомусь не чіпають тих, хто спілкується на суржику. А суржик - це паплюження української мови. Слухати неприємно.
Невже краще бути неграмотним, аніж російськомовним?)
Причому зазвичай російськомовні українську знають, а ті хто спілкуються на суржику - по іншому не вміють.
Ответ дляЯ-Тетянка
Розділяй і володарюй! Не від великого розуму пишуться такі пости або навмистно.
А що не так? Хіба піднято не важливе питання?
Світлана2409• 21 ноября 2023
Мені не огидно!
Це важко почистити мову, іноді ті ж русизми в голову лізуть.
А от російську, навіть щоб літературну, хочу чути менше!
Color never seen before• 21 ноября 2023
Люди завжди чимось або кимось незадоволені. Нападають і на російсьокомовних і на суржик і на тих хто намагається перейти на українську але ще робить помилки.
Ермолайчик• 21 ноября 2023
Зараз багато суржику, бо люди недосконало знають українську мову. Але намагаються, вчаться! Не подобається - не слухайте. Це як і з іншими мовами - щоб почати говорити, треба говорити! Нехай навіть і з помилками
Ксенияяяяя• 21 ноября 2023
А Вам не неприємно слухати суржик в західних областях України? Ой, пробачте, там це називається діалектом, хоча, по суті теж суржик, тільки змішаний не з російською, а з польською і ще купою інших мов.
Світлана2409• 21 ноября 2023
Ответ дляmoreseaa
Тем временем ваш ник Светлана, а не Світлана 😂
О! Піду зміню. Дякую
Pink Flambee• 21 ноября 2023
То тема для срачу? Мені огидно у Франківську чути російську,суржик ріже вухо,але терпимо.
TolstayaNata• 21 ноября 2023
Мене суржик не дуже дратує. Але дратує коли розмовляють на ломаному українському саме російськомовні. Я сама російськомовна та розмовляю українською вільне, без суржика.
ShellyBelly• 21 ноября 2023
Суржик-це акт згвалтування російської мови) користуйтесь всі на здоров´я)
Мене не дратує взагалі,я сама не досконало володію, я з Черкащини,тут суржик скрізь. Я звиклась і мені подобається,а кого дратує,той хай заспокійливі проп´є)
Ответ дляКсенияяяяя
Ніколи не чула суржику в західних областях. Ви не розумієте різницю між суржиком та діалектом
Miss Lisi4ka• 21 ноября 2023
Говорю на русском и не парюсь, меня вообще ничего не триггерит - это личные проблемы других людей, если их что-то задевает в других. Суржик так суржик, как кому удобно)
Life is Beautiful• 21 ноября 2023
Я російськмовна. При переході на українську починаю говорити суржиком.
Треба не переходити, якщо роблю помилки?
Ні, не огидно. Це мова мого регіону, моєї мами і бабці, що мені казки розказували. Шо у вас в головах? Це наша спадщина, ніде в світі не говорять літературною мовою в побуті, в кожній країні дофіга діалектів. І тільки у нас деякі особообдаровані арійсткі мовофіли
як ви задовбали!!!
Life is Beautiful• 21 ноября 2023
Ответ дляValentina0701
Зовсім не важливе це питання.