Губи до вух• 28 декабря 2023

В дитини аутизм. В якій країні найкраща інтеграція таких дітей?

Бажано Європа. Аутизм не важкий, але він є. Дитина не зовсім шаблонна і непогано піддається навчанню.
Дуже хочеться, щоб з дитини не робили дебіла, а допомогли посилити його сильні сторони.
Ермолайчик• 28 декабря 2023
Ответ дляГуби до вух
Ну а для нашої укр системи навчання, це норма.
І це не тільки в мене. Багато мам аутистів стикається з цим щодня
Ну так і інших дітей принижують. Моя донька в 7 класі інколи таке розповідає на голову не налазить як так можна з дітьми спілкуватися. Але вона в мене вміє за себе постояти: вчитель - кричить, каже - не підвищуйте голос… до однієї вчительки не «доходило» - кілька батьків зібралися і донесли до неї, що ІВ поведінка не припустима. Людський фактор є всюди.
Розповідайте сину і про це, пропрацюйте такі ситуації зі спеціалістами
Клептоманка• 28 декабря 2023
От та дівчинка-колясочниця навіть їсти самостійно не може. З нею завжди ’спецвчителька’, шукала її школа, довелося із Швеції наймати.
Дівчинка ходить паралельно до класу за віком і до ’блакитного класу’, де займаються вже з особливими дітками. У школі 150дітей, з них щось типу 13-16 ходять до блакитного класу.
Однокласників вчили трохи мові жестів і жестовому алфавіту, представивши це як ’це може стати вашою таємною мовою, лише для вашого класу’. Звичайно, на це мало часу виділено, то моє хлопча пам´ятає лише деякі слова і деякі літери. Але про дівчинку я взагалі дізналася лише на зборах, до того ніяк особливо вона не його вразила, щоб розказати, я взагалі думала, що то діти самі ту ’таємну мову’ вигадують.

Це я про те, що не всюди пхають лише у спецшколи. Якщо дитина не несе загрози оточуючим, то її інтегрують
Криниця щастя• 28 декабря 2023
Хтось дуже хвалив Бельгію
автор Губи до вух • 28 декабря 2023
Ответ дляЕрмолайчик
Так!!! Повністю згодна з вами, але він ще малий і не завжди розуміє, що то не норма. Він просто засмучується і стресує
На все потрібен час
Борщичок• 28 декабря 2023
Ответ дляГуби до вух
А і не потрібно хвалити бо дитина аутист, але коли дитина з аутизмом перед всіма дітьми(щоб ви розуміли, це дуже складно дається майже всім аутистам, але дитина провела велику роботу над собою в першу чергу)розказала вірш на 6 стовпчиків і збилася один раз, то дитину принизили перед всім класом, бо він не досить старався і мабудь мало часу його вчив, то це вже занадто. Ні?
Я вже просто втомилася від цього.
Почитала всі ваші коментарі. У вас більше проблема з вчителем. Як варіант: змінити клас або школу.
автор Губи до вух • 28 декабря 2023
Ответ дляЕрмолайчик
Ага, за 3. А по 9 місяців ходять
Значить то не нормотипові, а з порушенням мовного апарату
автор Губи до вух • 28 декабря 2023
Ответ дляДівчина заглядєніє
То й тут добре,як знайшли фахівців і є можливості.
Ну так потрібно далі йти, логопеди і лікарі не соціалузують дитину
Потрібна школа.
Наша освіта не готова до таких дітей
автор Губи до вух • 28 декабря 2023
Ответ дляБорщичок
Ні, я стикаюсь з багатьма мамами, це проблема всієї освіти
Ермолайчик• 28 декабря 2023
Ответ дляГуби до вух
На все потрібен час
Звичайно це важко((( можливо підключіть спеціалістів, нехай пропрацюють такі ситуації
ПлюшкамиБалуюсь• 28 декабря 2023
Ответ дляКлептоманка
Що саме цікавить?
Єдине, що тут всім кажу: якщо є можливість, шукати місце десь у шведськомовному місті. Бо фінську вчити - легше застрелитися 😂 шведська легенька
Цікавить школа, організація освіти (принаймні для віку наших молодших класів), чи зручно, чи подобається дитині, чи цікава програма, як по навантаженню.
Ашотакоя• 28 декабря 2023
Ответ дляМона Лиза
вас смешно даже читать.
почему, интересно? у меня ребенок с тяжелым аутизмом в обычной школе в Киеве
и все относятся замечательно, все учителя предупреждены
но есть мамы которые принципиально скрывают диагноз, при этом ждут особого отношения
Ашотакоя• 28 декабря 2023
Ответ дляГуби до вух
Авжеж, вчитель знає про діагноз дитини. Для чого мені його замовчувати, якщо він офіційний? Щоб що?
бо таке часто зустрічається
і давайте признаємо - серед вчителів багато неадекватних
якщо вас цей вчитель не влаштовує шукайте іншого
і я все одно не розумію як ви зробили висновок про приниження через стандартне зауваження учителя
не те що я його виправдовую
в дочки теж була вчителькка з дивними методами
ми просто перейшли в інший клас
Ашотакоя• 28 декабря 2023
Ответ дляГуби до вух
Але навіть якби ні. Невже складно похвалити дитину?
Це ж діти яких похвала мотивую дуже і дуже сильно.
це Українська школа
нормальних вчителів - одиниці
Стефанія• 28 декабря 2023
Автор, а як у вашого сина із вивченням іноземних мов, ви ж розумієте, що це новий стрес для нього
Клептоманка• 28 декабря 2023
Ответ дляПлюшкамиБалуюсь
Ідуть у 6 років в ’підготовчу школу’ в залежності від місцевості може бути на базі дитсадка чи школи, це перехідне. Потім 6 класів молодша школа і 3 класи старша школа. Після цього 2 роки або ’гімназія’ - там вже сильна теоретична підготовка для вузу, чи ’робоча академія’ - де вчать професії.
В молодшій школі навантаження дуже низьке, порівняно з українськими, намагаються більше заохотити дфтей, ніж примусити щось вивчити. Зараз у мого 1клас. Це 5 академічних годин на день, з яких 1 - обід. Обід безкоштовний, шведський стіл. Взагалі школа не має права з батьків щось брати чи вимагати. До 1 класу кіпили лише рюкзак і пенал. Одяг вільний. Літні канікули коротші, початок навчання в середині серпня.
Маєте право дитину віддати в будь-яку школу країни, але всі ходять в ту, що по місцю проживання, бо тоді безкоштовний автобус. Все одно приватних шкіл нема, не існує, і рівень їх приблизно однаковий від Хельсінки до Лапландії. До 3 класу є продльонка вранішня і вечірня, але це вже аналог садочку: погуляти і побавитися.
Рівень діток різний, розраховано, що можуть іти в школу з нульовими знаннями. Зараз 1 клас, книг для читання 3, видається за рівнем дитини. Від кількох фраз на сторінку і великих картинок, до сторінок тексту з невеликими ілюстраціями. При цьому в книгах та сама історія, тобто проходять разом, але кожен на своєму рівні. Кого потрібно дотягувати, є ’спеціальні вчителі’, які можуть додатково займатися. Гарно писати тут не навчать, взагалі зараз немає пропису, вчать лише друковані літери. Обговорюється можливість повернення, бо покоління сьогоднішніх тінейджерів погано розуміє навіть курсив.
Намагаються все в максимально ігровій та розслабленій формі подати. Навчання взагалі більше спрямоване на практичні знання, а не на теоретичні. От обіцяють, що з нового року дадуть першокласникам вже молотками постучати на трудах). Зараз зима, фізкультура на вулиці: лижі, ковзани (це знову ж особливість сільської місцевості, як в містах не знаю).
Наскільки все простіше за українські вимоги, можна побачити навіть з того, які ’подєлки’ мені приносить 😂

Для іммігрантів спочатку мовний клас (це може бути не найближча школа, і діти різного віку), коли на розсуд вчителя готовий, то переводять у звичайний клас за віком. Дивлюсь, що частіш ніби десь рік це займає. Не знаю, як малечу, а старшим дітям дають вибір, чи йти в клас за віком, чи класом нижче, щоб ’вкурити’ вже не найпростішу розмовну мову, а терміни з підручників. Це теж не соромно тут, спокійно залишають і місцевих дітей на другий рік за потреби.

Щось таке
ПлюшкамиБалуюсь• 28 декабря 2023
Ответ дляКлептоманка

Щось таке
Виглядає дуже душевно)))) дякую за детальний опис, дуже цікаво.
Печенюшка• 28 декабря 2023
Ответ дляГуби до вух
Чим відрізняється нормотиповий від дитини з моторною алаліжю, розумієте?
Нормотиповій звук Р поставлять за 3 уроки і все.
Але то не ж проблемою
Це неправда. Звук Р досить важко дається і нормотиповим дітям. Старша донька майже 2 роки його ставила, середня - рік.
Печенюшка• 28 декабря 2023
Ответ дляГуби до вух
У Вас проблема з вчителькою. Спробуйте її змінити. У мене звичайні діти, але якщо я бачу, що вчитель неадекват - змінюю його чи школу - з системою немає сенсу боротися. Хіба що скаргу написати перед тим, як піти.
Печенюшка• 28 декабря 2023
Ответ дляГуби до вух
Ок, значить такі діти можуть протягом дошкільного віку й 1-2 класу стати цілком звичайними.
Клептоманка• 28 декабря 2023
Ответ дляПеченюшка
Я досі пам´ятаю, як мучилася в садочку з ним. Нормотипова)) десь у 6 років займалася довго з логопедкою. Коли нарешті почала рикати, то вихователька попросила сказати ’трамвай’ - ’тррррр(!)ламвай’, - видала я. І ще якийсь час займалася, поки не навчилася в слова той звук інтегрувати. І досі не подобається, вимовити прізвище з двома Р не дуже легко
tarveldy• 28 декабря 2023
Ответ дляГуби до вух
В нас без шансів. Діагностика на дуже низькому рівні, також освіти для таких дітей і підходу не має.
Дитині майже 8.
Маячня
Скляна миша• 28 декабря 2023
Ответ дляГуби до вух
Дитині майже 8.
У вас або немає грошей, або немає бажання самій розбиратися в цій проблемі. Якраз в нас в Україні дуже широкі можливості. Мабуть вам треба поїхати за кордон щоб було з чим порівняти. Але якщо для вас основний пріоритет щоб була інклюзія безкоштовний автобус який возить дитину до школи і всі посміхаютьсяч,, то так Європа вам буде краще) але то не про розвиток
Скляна миша• 28 декабря 2023
Ответ дляЕрмолайчик
Як це «невиліковне». Що Ви таке кажете? З 2,5 років щоденні заняття зі спеціалістами: від логопеда до різних педагогів. Від звичайних масажів до сучасних методик. Було б бажання і головне кошти.
Зараз сину майже 6. Готується до 1 класу звичайної школи. Є ще деякі відхилення в мові, але то вже дрібниці
З цією мамою все зрозуміло
Скляна миша• 28 декабря 2023
Ответ дляФенте Фря
В Германии с этим очень сложно. Посадили ребенка отдельно, поставили ограждение вокруг него. Это пздц. Мальчик с высоким интеллектом, но после 3-го урока начинает перегруз и всё сопутствующие для таких детей. Его сразу забирают. Но вот это дикость с оградой.... Если бы мне сказал кто-то и я не знала эту семью - Я бы не поверила.
В итоге они уезжают из Германии в Канаду.
Да в Канаде отличное отношение а школе,но папе и маме там придется тяжело
Скляна миша• 28 декабря 2023
Ответ дляГуби до вух
Чому ви не намагаєтесь змінити школу,а відразу хочете змінити країну і мову для дитини?
Скляна миша• 28 декабря 2023
Ответ дляАшотакоя
Потому что тут ситуация наоборот,автор всем говорит что у неё особенный ребёнок,у него диагноз поэтому к нему должно быть особенное отношение. А учительница её не слышит
автор Губи до вух • 28 декабря 2023
Ответ дляАшотакоя
Якщо аутищм важкий, то дитина не зрозуміє поганого відношення і не завжди може його зафіксувати, щоб розповісти вам. А при мені вони теж всі добрі
автор Губи до вух • 28 декабря 2023
Ответ дляАшотакоя
бо таке часто зустрічається
не те що я його виправдовую
ми просто перейшли в інший клас
Там де ми живемо тільки одна школа. Переводити не має куди.
Знаю купу мам з дітьми з аутизмом, у 90% вчителі такі. Тому це не нам пощастило. Причому вчитель у нас молодий, 32 роки. При мені вона одна, при дітях інша. Я на це впливати не можу.
автор Губи до вух • 28 декабря 2023
Ответ дляСтефанія
Нормально. Читає зараз двома мовами, не все прочитане розуміє, але читає. Нам логопед сказав, що краще всього вивчати мову і займатися математикою, це розвиває памʼять, нейронні звʼязки і мислення.
автор Губи до вух • 28 декабря 2023
Ответ дляПеченюшка
Так може в вашої дитини порушення мовного апарату. Наприклад тонус, розмір щелепи, неправильний прикус і тд. Не повірите, але дуже багато причин може бути.