Тема не для ср*ча, але певно його не уникнути.
Дівчата, чому ви досі не спілкуєтесь і не пишете українською? Давайте без оцих принизливих образ одна на одну, чисто ваша позиція.
Mariya Prokhorova• 10 января 2024
Ответ дляVA 11
До сраки та мова, якщо навіть у війну крадуть мільярдами. Хто нас куди візьме?
Почитайте про Румунію , якщо виконаємо всі умови то приймуть
Mrs.Ochmonek• 10 января 2024
Ответ дляПавлодарская
У меня много знакомых родом из России или из снг, этнически русские. Переехали сюда по разным причинам.
Моя свекровь например. Кто-то до распада союза. Кто-то после.
Русский для них родной. И как следствие - для детей тоже.
У кого-то бабушки дедушки так переезжали еще раньше
И уже дети сами определяют свою национальность. И часто они себя чувствуют больше русскими чем украинцами, хотя граждане Украины и с Россией может быть мало общего в целом.
А ваше утверждение - такой посыл всем кто считает себя русским по рождению звучит как - «вас здесь нет», «вас не существует». Это очень плохая затея.
Хорошая затея - принимать и признавать всех в Украине. Неважно ни национальность, ни язык. Важно одно - желаешь ли ты Украине добра? Поддерживаешь ли Украину? Поддерживаешь ли ее целостность и неделимость? Хочешь ли ты тут жить и вносить свой вклад в развитие страны? Это главные критерии, на мой взгляд
Особенно сейчас, когда у нас тяжелейший демографический кризис.
И это я про другие национальности не сказала.
А сколько здесь грузинов? Дофига. И люди постарше как правило очень хорошо говорят по русски. Ну и по -украински умеют, если давно тут живут.
Росіяни етнічні, по народженню - це росіяни, якщо себе такими ідентифікують. Це не мій посил ’ вас не существует’, а ваше розуміння себе, якщо ви не визначились із своєю ідентичністю.
Ответ дляBlacky_Mik
давайте про корупцію створіть окрему тему, бо тут про мову - і це виглядає переведенням стрілок. В Сингапурі і Італії теж корупція була, в росії вона значно більша за нашу. Не така та корупція біда, як російські методички пишуть.
Это вы Штатам и Европе расскажите про нашу ’не страшную’ коррупцию, а то, судя по вашим словам, они русские методички читают.
Blacky_Mik• 10 января 2024
Ответ дляPink Swan
Почему же тогда в требованиях для вступления в ЕС и НАТО ни слова про наш язык (и в девяностых не было)??? А все про реформы судов и экономики?
Как же все у вас просто) Коррупция, отсутствие судовой системы, убитая промышленность - то всё фигня, главное язык, оказывается)))) Завидую людям, не обремененным мышлением.
так, у мене все просто. Вчасна українізація б не привела до засилля російського контенту у нульові і до такого масштабного просочування рос. наративів у той же час. а звідси вже пішло загнивання у багатьох мізках - аж до бюста сталіна, поставленого у Запоріжжі. Українізована країна не мала б хорошковського і павловського на посадах і не скакала б тягни-штовхаєм то в один бік, то в інший, розриваючись між двома протилежними векторами. В такій країні б значно раніше пройшли реформи. Вона б була у ЄС і НАТО - не тому, що вишиванок у шафах було б більше, а тому, що суспільство б було спрямоване у правильному напрямку.
Ответ дляBlacky_Mik
ви перевіряли? у мене немає вишиванки, а у вас? Ще раз: це для багатьох українців святиня. Навіщо ви весь час її згадуєте у підкреслено-негативному контексті?
а ви вже перевірили, чи в мене є вишиванка? так є, одягаю у травні раз на рік? і що? Я своїми вчинками більш корисна державі, чим вишиванкою, я кров здавала бійцям 7 разів, доначу на ЗСУ, переселенці в мене рік жили на дачі БЕЗКОШТОВНО
Mrs.Ochmonek• 10 января 2024
Ответ дляVA 11
Школи всі українські останні 20 років точно. Як можна не знати нашу мову? Тільки якщо розумово відстала людина. То тут можна пробачити .)
У Львові останні російські школи закрили у вересні 2022.
Ответ дляПавлодарская
Очень большое количество людей уверены, что война началась из-за того, что украинцы утратили свою идентичность - не розмовляя українською , и из-за того, что не помнили зла от соседей.
Поэтому сейчас у этих многих победа Украины в этой войне возможна при решении этих двух задач - переход на украинский (только 100проц должно быть) и как можно больше ненависти к врагу. Как только эти два пункта будут выполнены - победа настанет, они уверены.
Мне печально это наблюдать. Поэтому что силы растрачивается впустую.
Но я знаю, что много и тех, кто понимает, что причины совсем другие, и чтобы выжить - Украина должна работать с совершенно другими вещами. Поэтому я не обращаю уже внимания на всю эту ересь. Я делаю, что от меня зависит и надеюсь что мы справимся несмотря ни на что.
Да, они минут что они нам освобождают от того что мы не на мове говорим.
А от чего освобождала росия Финляндию? Или там тоже на русском все говорят?
Наши люди не компетентны. Это все что могу сказать.
Blacky_Mik• 10 января 2024
Ответ дляАнна-3006
ну так вам + за здану кров, - і мінус за те, що весь час полощите ту вишиванку як символ чогось поганого. Навіщо це робити?
nightwoman• 10 января 2024
Ответ дляSnezhi
Удалено администрацией...
Мені зовсім не подобається словосполучення ’родной язык’. Родной від якого розуміння? Що в нашому дитинстві української мови не було в школах і вона була не популярізована дякуючи сусідському впливу в усі сфери тому рідна та, що була нав´язана ?? Казахі он також згадали, що в них є своя мова а руська вже на другому місці повинна бути в школах. Бо від слово ’рід’ російська ніяк не може бути рідною мовою в інших країнах.
Тому правильніше казати за російську мову не ’рідна’, а нав´язана
Mrs.Ochmonek• 10 января 2024
Ответ дляПавлодарская
Вы так осторожно решили автора не указать, потому что может случиться истерика у некоторых сильно эмоциональных граждан?
И хочу обратить внимания , пока автор не указан - текст достойный и убедительный, только напишешь - померкнет )
Ох уж эти стереотипы.
І даремно.
Але українці часто цінують своїх пророків і просто мудрих людей дуже пізно. Років через 30.
Павлодарская• 10 января 2024
Ответ дляBlacky_Mik
ну от моя відповідь вам: бо зараз люди травмовані війною і рос.мовою, їм фізично боляче її чути.
Травмовані мовою?
Ну якщо це можливо, тоді і на Майдані в 2013 р (Революція Гідності) коли людей просто вбивали свої ж - також травмування своєї ж мовою?
Чи як?
Я розумні що якийсь акцент російський- аканʼє чи щось таке - може буде чутливім і асоціюватися з якимось подіями, але ж взагалі російська - яка була крізь, та ти ж самі фільми, серіалі люди дивились.
Я говорю суто за психологію
Чи як?
Я говорю суто за психологію
Blacky_Mik• 10 января 2024
Ответ дляАнна-3006
я приклад привела, а ви в ту вишиванку вчипилися
таких прикладів приводять тисячі на цьому форумі, і всі чомусь вчепилися саме у вишиванку. яка для багатьох святиня - і їм це читати неприємно. (Для мене ні, але я напівросіянка, напівполячка). Не будь те як всі, знайдіть інший тригер для себе, лишіться тої вишиванки (с).
Іллюха Перчик• 10 января 2024
Якщо хтось з закордону кричить про війну та про ’вперед’,дай йому доброго ляща.
Blacky_Mik• 10 января 2024
Ответ дляMrs.Ochmonek
І даремно.
погуглила автора. Дуже сміюся.
Mrs.Ochmonek• 10 января 2024
Ответ дляПавлодарская
Недавно каких то ворюг в тг показывали (опять воровали на закупках, какие-то посадовцы, не вспомню кто-то. В вышиванках и на чистом украинском воровали , ну чтобы сразу всем было понятно, на чиєму боці вони крадуть кошти )))
Ми б теж хотіли, щоб усе україномовне в вишиванках було тільки чесне і незаплямовану, а все російськомовне - тільки злодійкувате )) Але так не буває
Павлодарская• 10 января 2024
Ответ дляBlacky_Mik
і мова таки могла нас всіх захистити, якби українізацію провели вчасно, у дев´яності. Ми б давно у ЄС і НАТО б були, як Балтія. Зараз вже пізно :(
Представила
ЕС и НАТО : Что ж, ребята, мы видим что вы полностью перешли на украинский - все, берем вас к себе! Пакуйте чемоданы.
Mariya Prokhorova• 10 января 2024
Ответ дляЭйфик Х
Если вы такая принципная, то тогда надо те дома, которые построили на деньги рашиков, привезенных из кацапстана за стройку, завалить.
Вот тогда будет чисто украинозация. Отказ от всего рашинского.
Ой , а ми й незнали , що яку благодать нам рашикі несли в сссре, дома нам будували за свої гроші , а всі українці сидили в той час і горобцям дулі давали !
Blacky_Mik• 10 января 2024
Ответ дляПавлодарская
Представила
я нижче писала, як саме українізація сприяла б вступу до ЄС, там не все так просто. Але так, сприяла б однозначно. І то сильно.
На этом языке разговаривала моя семья. Я на нем училась. Почти весь круг моего общения тоже его использует. Я понимаю, читаю и смотрю новости на державній мові. Мне много лет. Пожалуйста, не переучивайте меня.
Или как говорит Комаровський: мужчина с мужчиной нормально, а говорить на языке своей семьи нет?
Mariya Prokhorova• 10 января 2024
Ответ дляЭйфик Х
Они реально думают что война из-за рускомовних.
Ми все чудово розуміємо і тому не хочемо давати привідів , російськомовні то привід для рашистів , як для гітлера були Судети
Іллюха Перчик• 10 января 2024
Ответ дляЭйфик Х
Это было в вашем Роду. Это все , что вам нужно знать.
Сейчас вы манипулирует и очень неудачно.
Просто політикам потрібно що б ми гризлися між собою,ненавиділи і вбивали одне одного через різні мови або через те,що різдво тепер,одне 25 а друге 7.На всіх цих почвах вони нас стравлюють і знищують.Ця інформація тільки для розумних людей.
Якщо мені запитують українською - відповідаю українською. На роботі виключно українською вже 10 років. В родині, з друзями - російською, ми мислимо російською. Фільми дивлюсь в українському дублюванні, якщо є. Більший словарний запас звісно на російській мові і швидше пишу не замислююсь над правописом