Непереможна• 22 февраля 2024

+18. Повсякдене життя московитської родини.

Хто читав Горького?

Довго думав, як би це краще показати повсякденне життя родини в Кікімерії. Бо як і нині, колись воно суттєво відрізнялося залежно від території. Москва -то одне, a якийсь Мухосранськ - зовсім інше. На допомогу несподівано прийшов Максім Горькій і його автобіографічний роман «Дитинтство». Горького ще зажиття проголосили апостолом соцреалізму, то ж не вірити йому немає підстав. Зрештою, Як можна не вірити людині, котра Леніна бачила!

Отож, беремо за основу нашої розповіді опис побуту родини Алєксєя Максімовіча Пєшкова (то справжнє ім´я письменника). Місце дії – не столиця, не глубінка, а цілком пристойне і заможне на другу половину ХІХ століття містечко Ніжній Новгород на Волзі.

Після смерті батька та новонародженого брата під час епідемії холери в Астрахані 1873 року юний Альоша з матір´ю Варварою перебираються на постій до її батька, і його діда Васілія Васільевіча Каширіна. Старий працює цеховим старостою у майстерні з фарбування матерії. Цей «небольшой, сухенький старичок» неймовірно прикрий і по буху всіх регулярно заябує своїми історіями з часів бурлакування на Волзі.
Просто красавица• 22 февраля 2024
Ответ дляЧарочка діда
А чьото тваріцца? Ми напали на якусь маленьку державу? Закидуємо мирне населення ракетами?
Удалено администрацией...

Санта Барбара• 22 февраля 2024
А в Украине в 19 веке была сплошная толерантность, инклюзивность и торжество соблюдения прав человека
Чарочка діда• 22 февраля 2024
Ответ дляПросто красавица
Удалено администрацией...
Просто красавица• 22 февраля 2024
Ответ дляЧарочка діда
Удалено администрацией...
Чарочка діда• 22 февраля 2024
Ответ дляПросто красавица
Удалено администрацией...
Просто красавица• 22 февраля 2024
Ответ дляЧарочка діда
Удалено администрацией...
Ты с приветом полнейшим, я дофига у нас в органах служила и видела наших алкашей, насильников своих детей и прочее, но нееет, у нас же такого нет, с такими как ты руснявых врагов не надо
ДваДваВісім• 22 февраля 2024
Ответ дляЖерица ночи
Як в фільмі про Шурика? (Фрагмент в автобусі)
В фільмі ’Школьньій вальс’ (відношення батьків до вагітної дочки)
Ви дивились ’Исполнитель приговора’? От тому фільму вірю.
Я не знаю какие моменты в этих фрагментах. Говорит - что тогда было просто, честно, интересно и не было нищеты (это она уже с позиции размера своей инженерской пенсии 2900 грн говорит).
ДваДваВісім• 22 февраля 2024
Ответ дляЖерица ночи
Нема документальних підтверджень участі в програмах, бат. Нахтигаль, в якому служив Шухевич. Його особистої присутності також не підтверджено (а ця розмова саме про Шухевича). Там все дуже натягнуто, на існуючі факти. Я вивчала цю тему, у вищезгаданому учбовому закладі.
То не вы всегда заступаетесь за фарион?)))
забиякина• 22 февраля 2024
Ответ длябибизяна
Вы фантазируете или это из личного опыта?
Сама изобьет подростков, которые её сильно выше и крупнее? Которые не ходят поодиночке. И вы знаете случайных людей, которым избить подростков - за нефиг делать и они потом при задержании не сдадут заказчика? Вы меня пугаете.
Це така ж фантазія як ’сдайтє свою часть квартири циганам/наркоманам/притону’. Типу ті накажуть ваших зарвавшихся родичів і чемно підуть восвоясі.

Ясамаякрасивая)• 22 февраля 2024
Ответ дляСірничок
нет никаких реальных фактов, наоборот есть куча свидетельств, в том числе с фото, что ОУН участвовали в погромах. кто тут обманывается?
Млин моїх предків В Павлоградському районі спалили коммуністи. Вони також забрали всю худобу близько 200 голів овець. В 32-33 все до єдиного зернятка з хати вигребли комуністи. Пів села померло. Бабуся та сім´я вижили, бо дід ходив рибу ловити. Комуністи не знайшли вентері. Діти ходили взимку обдирали кору дерев, повесні копали коріння кучерявцю, лободу їли.
Сірничок• 22 февраля 2024
Ответ дляЯсамаякрасивая)
А причем здесь Павлоград к Львовскому погрому? Коммунисты много зла причинили, крови пролили, но тут не об этом речь.
Ушла и Пришла• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
Усіх членів родини большак (голова сімейства) тримає в єжових рукавіцах і регулярно пиздить. А пиздить він дядьків Алєксєя - Міхаіла та Якова, тьотку Наталью, двоюрідних братів Алєксєя з однаковими іменами Александр і, звісно, бабку Акуліну. Найбільше дід пиздить підкидька Івана Циганка, який прижився у родині.

«Дом деда был наполнен горячим туманом взаимной вражды всех со всеми», згадує Горькій. Сини старого регулярно вимагають розподілу майна, на що старий регулярно показує їм хуя, мовляв вони безгосподарні і все просруть.

На початках свого перебування в дідовій хаті Алєксєй дивується, як той за дрібні збитки хуячить внука Алєксандра. Втім дивувався Льоша не довго, бо незабаром дід «до потери сознания» відхуячив і його самого на очах у матері. Останній, наче, і було шкода сина, але вона чемно мовчала, щоб дід не відхуячив і її. Зрештою, діду стає шкода улюбленого внучка і він на знак примирення робить йому царський подарунок - яблуко!

Чи не єдиною захисницею Алєксєя є бабушка Акуліна Івановна. Але у неї не завжди є час на захист із двох причин. По-перше, вона регулярно сидить на стакані, а у вільний від забухування час уйобує від діда Васілія, який
її немилосердно хуячить.

Якось під час спровокованого черговим запоєм нападу широкої рускої души дід забирає в баби її лахи і продає. Однак бабушка задоволена і вважає, що порівняно з молодими роками, Васілій на старість дуже вилюднився: ’Ну, в зубы ударит, в ухо, за косы минуту потреплет, а ведь раньше-то часами истязали».

Інша небезпека чатує на бабку Акуліну з боку сина Міхаіла. Якось під час п´яної сварки синок ламає старій руку, через що вона на нього гнівається.

Взагалі Міхаіл чи не єдиний, хто не боїться старого Васілія Каширіна. Будете здивовані, але Міхаіл регулярно бухає. Заливши мордяку, він традиційно хуярить камінням вікна в хаті і ганяє за старим із дубинкою.

Найбільше з усіх шкода молодшого сина Васілія Каширіна Якова. На його добрій рускій душі тягарем лежить здоровенна каменюка. Якось під час чергового п´яного пиждження своєї супружниці він дещо перестарався і припиздив її до смерті.

Протверезівши, Яшка засумував і вирішив покаятися шляхом встановлення на могилі
убієнної здоровенного хреста. Оскільки Яшка, крім інших рускіх чеснот, був ще й хитро виїбаний, то хрест змусив тягнути згаданого вище Ваньку Циганка. Але сталася халепа. Ванька надірвався і помер. Яков вдруге засумував і запив ще крепче.

Щодо Алєксєя, то його життя змінюється, коли мати вдруге виходить заміж. Саме в цей час він дорослішає і стає справжнім мужчиною. Під час того, як вітчим пиздить його маму, Льоша героїчно вступається за неї і їбошить вітчима ножем у бік. Але після того, як мама Варвара помирає, дід наказує Алєксєю йти нахуй з хати. І той іде «в люди», тобто в найми.

Описувати співіснування болотяного народу в межах одного мікросоціуму можна ще довго і не лише опираючись на творчість Максіма Горького. На ній ми головно зупинилися з огляду на її автобіографічність.

Звичайно, від прочитаного у цивілізованих

людей може трапитися атак серця. Але цивілізовані люди категорично будуть неправі. Бо, як писав критик Дмітрій Святополк-Мірскій, «на иностранца, да и на русского читателя старшего поколения, серия (йдеться про роман «Дининство та його сиквели «Отрочество» й «Мої університети», авт.) неизбежно производит впечатление неизбывного мрака и пессимизма, но мы... не разделяем этого
’Отрочество’ - это Толстого, у него трилогия ’Детство, Отрочество, Юность’. А у Горького ’В людях’)).
На самом деле прям захотелось почитать этот хоррор
Ясамаякрасивая)• 22 февраля 2024
Ответ дляСірничок
Тому що комуністи прийшли як зараз орки з востоку. Всі ці дії пов´язани разом. Якщо б не було комунистів, то не було б протистояння України та Польші. Все як зараз. Раша на сході, а конфлікт на пропускних пунктах на заході.
ivareka• 22 февраля 2024
Бедная авторша, так ей была противна вражья культура, шо она аж от корки до корки дочитала, плевалась, но читала
Шикаю і викаю• 22 февраля 2024
Это украинская ментальность - искать дерьмо в чужих огородах и радоваться, что якобы у вас его меньше. У нас в любом селе таких историй - пруд пруди. И по пьяне фигарят друг друга до смерти - тоже хоть отбавляй. Работала в редакции газеты и ох, начиталась
Я не Тролль• 22 февраля 2024
я читала Горького, повість ’Мати’, здається. там по сюжету чоловік дуже лупив свою дружину, нещадно. і вагітною також, звісно, прямо по животу, бо ж no excuses. і вона від цього регулярно втрачала дітей. теж врізалося в пам’ять. якісь сплошні асоціали зі сторінок його книжок, от вона, картина російської глибинки
Ясамаякрасивая)• 22 февраля 2024
Ответ дляПросто красавица
чи можете привести статистику скільки таких випадків у нас і скільки в рашці на 100тис особ?
Ясамаякрасивая)• 22 февраля 2024
Ответ дляДваДваВісім
Майте на увазі, що в 61 році була грошова реформа, де згоріло купа грошей.
Я не Тролль• 22 февраля 2024
Ответ дляЯсамаякрасивая)
конфлікт на заході економічний, але гарно підкормлений московськими агентами.
бачила відео, як французькі фермери викидають з вантажівок італійські овочі, і теж сваряться.
і що Мадрид також заблоковано тими тракторами, теж фермери протестують.
але раша знайшла ще й радикально налаштованих проти українців фермерів, і завзято плодить антиукраїнські настрої в польському суспільстві. в той час, коли польська влада не реагує достойно. дограється Польща, як зараз не може дати ради російським метастазам, то що буде робити при вторгенні.

ivareka• 22 февраля 2024
Ответ дляШикаю і викаю
это просто черта характера отдельной личности, при чем тут национальность?
Ясамаякрасивая)• 22 февраля 2024
Ответ дляШикаю і викаю
Це класна ментальність. Бо тільки якщо людина визнає що є погано, тільки та може виправити і не допустити цього, щоб погане не було.
Я не Тролль• 22 февраля 2024
Ответ дляСірничок
в официальных источниках до сих пор ведутся споры об участии батальона Нахтигаль в погромах; кроме того подтверждено участие батальона в расстрелах в Винницкой области чуть позже. но современные власти пытались максимально обелить ОУН и свалить всю вину на немцев. а, и да, поляков они тоже не резали в 43м?
я щас вгадаю в яких саме офіційних істочніках ведеться полеміка: тих, що фінансуються з КГБ ?
можете не відповідати
Шикаю і викаю• 22 февраля 2024
Почему-то таких отдельных личностей у нас очень и очень много.
Шикаю і викаю• 22 февраля 2024
Ответ дляЯсамаякрасивая)
Так вона шукає, що поганого саме у інших, не у себе )
Як там - в чужом глазу соринку замечает, а в своем и бревна не видит
ivareka• 22 февраля 2024
Ответ дляШикаю і викаю
есть такое)
Ушла и Пришла• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
Я в Facebook прочитала цей пост і коментар цікавий під ним:

’Пам´ятаю, як в школі читали цей ’витвір ’мистецтва і вже тоді думала, як відрізняється життя українців і ’великого могучего народа’. Навіть на уроці порівнювали твори українських письменників і Горького.’
А якщо б порівнювали ’Дитинство’ Толстого? Щоб сказали? Там все зовсім непогано, м´яко кажучі
Ушла и Пришла• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
По вашій рекомендації перечитала сюжет
https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Пригоди_Олівера_Тв...
Немає там безпробудних алкашів.І головний герой-хлопчик-сирота з приюту,а не онук добропорядної родини цехового старости у майстерні з фарбування матерії з заможного Нижнього Новгорода.
Якщо прочитатати в Вики про ’Дитинство’ Горького, то там теж немає безпробудних алкашів і все не так жахливо, як тут розписано
Ясамаякрасивая)• 22 февраля 2024
Ответ дляСірничок
Все дуже просто. Всіх хто під час війни вчиняв військові злочини були осуджені в Гаазі трибуналом. Ті кого засудили. тих вбили. Якщо якесь угрупування було тільки свідком на суді, то його не засуджено і військовий злочин не доведений. В мирний час і у військовий час працюють зовсім різні закони. Якщо це захист свого життя, то вбивство оправдане. Наприклад. на цьому тижні по рашикам що чекали командування прилетіли хімарси і було вбито 6лизько 60 рашиків. Це різня? Так. Але це не військовий злочин, тому що рашики приїхали вбивати нас. Тому спори є і будуть, бо є постраждалі. Але є рішення суду, гаагського трибуналу, який дослідив питання та виніс приговір, чи оправдав. Приговору нема, українці проходили як свідки. Тому і злочину нема.
Фиона Шрековна• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
Я чесно скажу,що не читала цей автобіографічний роман М.Горького
’Дитинство’.
Навіть цікаво стало від знавців літератури,там дійсно такий сюжет?
Читала. Но автор, то такая эпоха была. В Украине не лучше было, если обьективно. Почитайте ’Хіба ревуть воли’, ’Повія’ Панаса Мирного - там похожая стилистика
Ясамаякрасивая)• 22 февраля 2024
Ответ дляШикаю і викаю
То вона призиває до засудження жорстокості. Чи це погано, що ви так спорите?