Непереможна• 22 февраля 2024

+18. Повсякдене життя московитської родини.

Хто читав Горького?

Довго думав, як би це краще показати повсякденне життя родини в Кікімерії. Бо як і нині, колись воно суттєво відрізнялося залежно від території. Москва -то одне, a якийсь Мухосранськ - зовсім інше. На допомогу несподівано прийшов Максім Горькій і його автобіографічний роман «Дитинтство». Горького ще зажиття проголосили апостолом соцреалізму, то ж не вірити йому немає підстав. Зрештою, Як можна не вірити людині, котра Леніна бачила!

Отож, беремо за основу нашої розповіді опис побуту родини Алєксєя Максімовіча Пєшкова (то справжнє ім´я письменника). Місце дії – не столиця, не глубінка, а цілком пристойне і заможне на другу половину ХІХ століття містечко Ніжній Новгород на Волзі.

Після смерті батька та новонародженого брата під час епідемії холери в Астрахані 1873 року юний Альоша з матір´ю Варварою перебираються на постій до її батька, і його діда Васілія Васільевіча Каширіна. Старий працює цеховим старостою у майстерні з фарбування матерії. Цей «небольшой, сухенький старичок» неймовірно прикрий і по буху всіх регулярно заябує своїми історіями з часів бурлакування на Волзі.
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Усіх членів родини большак (голова сімейства) тримає в єжових рукавіцах і регулярно пиздить. А пиздить він дядьків Алєксєя - Міхаіла та Якова, тьотку Наталью, двоюрідних братів Алєксєя з однаковими іменами Александр і, звісно, бабку Акуліну. Найбільше дід пиздить підкидька Івана Циганка, який прижився у родині.

«Дом деда был наполнен горячим туманом взаимной вражды всех со всеми», згадує Горькій. Сини старого регулярно вимагають розподілу майна, на що старий регулярно показує їм хуя, мовляв вони безгосподарні і все просруть.

На початках свого перебування в дідовій хаті Алєксєй дивується, як той за дрібні збитки хуячить внука Алєксандра. Втім дивувався Льоша не довго, бо незабаром дід «до потери сознания» відхуячив і його самого на очах у матері. Останній, наче, і було шкода сина, але вона чемно мовчала, щоб дід не відхуячив і її. Зрештою, діду стає шкода улюбленого внучка і він на знак примирення робить йому царський подарунок - яблуко!

Чи не єдиною захисницею Алєксєя є бабушка Акуліна Івановна. Але у неї не завжди є час на захист із двох причин. По-перше, вона регулярно сидить на стакані, а у вільний від забухування час уйобує від діда Васілія, який
її немилосердно хуячить.

Якось під час спровокованого черговим запоєм нападу широкої рускої души дід забирає в баби її лахи і продає. Однак бабушка задоволена і вважає, що порівняно з молодими роками, Васілій на старість дуже вилюднився: ’Ну, в зубы ударит, в ухо, за косы минуту потреплет, а ведь раньше-то часами истязали».

Інша небезпека чатує на бабку Акуліну з боку сина Міхаіла. Якось під час п´яної сварки синок ламає старій руку, через що вона на нього гнівається.

Взагалі Міхаіл чи не єдиний, хто не боїться старого Васілія Каширіна. Будете здивовані, але Міхаіл регулярно бухає. Заливши мордяку, він традиційно хуярить камінням вікна в хаті і ганяє за старим із дубинкою.

Найбільше з усіх шкода молодшого сина Васілія Каширіна Якова. На його добрій рускій душі тягарем лежить здоровенна каменюка. Якось під час чергового п´яного пиждження своєї супружниці він дещо перестарався і припиздив її до смерті.

Протверезівши, Яшка засумував і вирішив покаятися шляхом встановлення на могилі
убієнної здоровенного хреста. Оскільки Яшка, крім інших рускіх чеснот, був ще й хитро виїбаний, то хрест змусив тягнути згаданого вище Ваньку Циганка. Але сталася халепа. Ванька надірвався і помер. Яков вдруге засумував і запив ще крепче.

Щодо Алєксєя, то його життя змінюється, коли мати вдруге виходить заміж. Саме в цей час він дорослішає і стає справжнім мужчиною. Під час того, як вітчим пиздить його маму, Льоша героїчно вступається за неї і їбошить вітчима ножем у бік. Але після того, як мама Варвара помирає, дід наказує Алєксєю йти нахуй з хати. І той іде «в люди», тобто в найми.

Описувати співіснування болотяного народу в межах одного мікросоціуму можна ще довго і не лише опираючись на творчість Максіма Горького. На ній ми головно зупинилися з огляду на її автобіографічність.

Звичайно, від прочитаного у цивілізованих

людей може трапитися атак серця. Але цивілізовані люди категорично будуть неправі. Бо, як писав критик Дмітрій Святополк-Мірскій, «на иностранца, да и на русского читателя старшего поколения, серия (йдеться про роман «Дининство та його сиквели «Отрочество» й «Мої університети», авт.) неизбежно производит впечатление неизбывного мрака и пессимизма, но мы... не разделяем этого

автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ще один великий російський письменник Корней Чуковський взагалі відреагував на автобіографію Горького великим статтею «Утешеньишко людям». Ось що він, зокрема, писав: «Но в тому- то і чудо, в тому- то для нас і сюрприз, що ця страшна повість про страшне мало не страшна повість, а, напроти, дуже приємна, ласкова. От нее словно сияние идет, вся вона воплощенное «радуйтесь», і хоча в неї тільки проклятий і ран, це сама весела, мажорно- щаслива книга ізо всіх за десятки років. Пускай в заплесневелых домишках коричнево- унылые люди уныло калечат другому другу, загаживающая, растлевая, заплевывая и самих себя и других, Горький знает о них какой- то секрет, великолепную какую- то правду, и гладит их по голове... Не повість, а прелестная церковка, где- нибудь на откосе, над Волгой игрушечная, точно из пряников, узорчатая, разноцветная, вкусная!.. Горький ще ніколи не писав такої повітряно- очаровательной повести...»

Якщо вас раптом зацікавила така «воздушно- очаровательна» рецензія, то приготуйте собі ящик бормотухи і беріться за читання «прелестної церковки».

Напишіть коментар...
Саджу все зарання• 22 февраля 2024
Фу..как будто возле выгребной ямы постояла.
Их правнуки тырят теперь унитазы и детские кроватки из разрушенных ими же домов.
Муркошечка• 22 февраля 2024
Пам´ятаю ми в школі вчили ще цю його трилогію. Мені те дитинство таким дивним було....
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляСаджу все зарання
Я чесно скажу,що не читала цей автобіографічний роман М.Горького
’Дитинство’.
Навіть цікаво стало від знавців літератури,там дійсно такий сюжет?
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляМуркошечка
Я в Facebook прочитала цей пост і коментар цікавий під ним:

’Пам´ятаю, як в школі читали цей ’витвір ’мистецтва і вже тоді думала, як відрізняється життя українців і ’великого могучего народа’. Навіть на уроці порівнювали твори українських письменників і Горького.’
Творческий типаж• 22 февраля 2024
Удалено администрацией...
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляТворческий типаж
Удалено администрацией...
Я не автор цієї рецензії
А вам прикро стало за ’ вєлікую русскую літературу’?
МамОмужа• 22 февраля 2024
Щасливо прогуляла уроки в школі, на яких розглядали дані твори й, відповідно, їх не перечитувала. Але рецензію прочитала з цікавістю. В душі знову прокинулась гидливість. Що за особини.

Ацетилсалициловая кислота• 22 февраля 2024
Щас бы об автобиографических романах Горького переживать.
Больше не же о чем 🤦‍♀️
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляАцетилсалициловая кислота
Больше не же о чем 🤦‍♀️
Так народ же ж,’національний характер’не міняється.Якими були росіяни 100 років тому,такими і прийшли в ХХІ ст
Пушап Мі мі• 22 февраля 2024
Удалено администрацией...
Щира українка• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
Я не автор цієї рецензії
Диккенса почитайте, Оливера Твиста, например. То ещё наслаждение.
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляПушап Мі мі
Удалено администрацией...
В чому срачі?
Вам ’ русская классика’ недовподоби?
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляЩира українка
Там теж всі бухі постійно від мала до велика?
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляМамОмужа
Бачите,а місцевим матрьошкам не подобається чомусь
Госпожа Белладонна• 22 февраля 2024
*годувати - гидоту (Т9)
Госпожа Белладонна• 22 февраля 2024
*годувати - гидоту (Т9)
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляЩира українка
По вашій рекомендації перечитала сюжет
https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Пригоди_Олівера_Тв...
Немає там безпробудних алкашів.І головний герой-хлопчик-сирота з приюту,а не онук добропорядної родини цехового старости у майстерні з фарбування матерії з заможного Нижнього Новгорода.

Пушап Мі мі• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
В чому срачі?
Вам ’ русская классика’ недовподоби?
Русская классика не ограничивается тем, что вы скопировали в своей теме. Есть ещё Булгаков, Бунин, Чехов и многое другое. Хотя- кому( а главное-зачем?) я это пишу. Чего от вас и вам подобных дождешься, кроме как ’матрешкавещаетсболот’
Уходя дверю не хлопать• 22 февраля 2024
Ваши полотна, скопированные с других текстов никому не интересны.Матрешки уже были. Добавляйте про ждунов и закрывайте.Из Горького в школе меня удивляло, про куст помидора, который рос на крыше сарая, из случайно занесенной семечки. И задавалась вопросом, почему не посадили рядочком, как мои родители. Ведь там была бедность и с продуктами не очень. И огород самое то для пожилых людей.
Просто красавица• 22 февраля 2024
Я рассию и русских не люблю ещё до начала войны, но этакие темы как ваша тошниловка, прежде чем за другое гвно писать, посмотрите сколько у нас его и сколько людей живут в шаге и что в стране творится
Томатико• 22 февраля 2024
Ответ дляПушап Мі мі
Есть Булгаков, Бунин, Чехов.И даже Чайковский есть. Только в итоге Горький всегда побеждает. Почему-то.
Госпожа Белладонна• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
По вашій рекомендації перечитала сюжет
Ну заради справедливості треба сказати що в Європі теж трешачка вистачало... Да і українці теж поборниками тверезості і доброзичливості ніколи не були. Наприклад з усієї кайдашевої сім´ї мені запам´яталося як свекрухе око вибила невістка... Бррр...
Школа надійно робить щеплення від бажання читати. Отакого як начитався в школі, то більше до літератури не тягне. Нащо читання про мерзенність людей... Типу в реальному житті того мало, щоб ще додатково про це читати, а в школі ще й смакувати і обговорювати і твори писати змушують. Щоб закріпити ригательний рефлекс.
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляПушап Мі мі
Удалено администрацией...
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляТоматико
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляГоспожа Белладонна
Я теж ’ Кайдашеву сім´ю’ для порівняння згадувала.
АЛЕ немає там алкашів і всі герої працьовиті,як не крути і ’куст помидора, который рос на крыше сарая, из случайно занесенной семечки’ в них не росте,як тут вище писали
Щира українка• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
По вашій рекомендації перечитала сюжет
Выделите пару дней и не сюжет, а просто книгу почитайте.
А то нахватаются по верхам и умничают (позорятся).
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляТоматико
Булгаков-киянин,Бунін-найвідоміший російський українофіл,а Чайковський більшість своїх славетних творів написав в Кам´янці на Черкащині)
Томатико• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
Ну старий Кайдаш від білої гарячки помер. Заради об´єктивності.