Непереможна• 22 февраля 2024

+18. Повсякдене життя московитської родини.

Хто читав Горького?

Довго думав, як би це краще показати повсякденне життя родини в Кікімерії. Бо як і нині, колись воно суттєво відрізнялося залежно від території. Москва -то одне, a якийсь Мухосранськ - зовсім інше. На допомогу несподівано прийшов Максім Горькій і його автобіографічний роман «Дитинтство». Горького ще зажиття проголосили апостолом соцреалізму, то ж не вірити йому немає підстав. Зрештою, Як можна не вірити людині, котра Леніна бачила!

Отож, беремо за основу нашої розповіді опис побуту родини Алєксєя Максімовіча Пєшкова (то справжнє ім´я письменника). Місце дії – не столиця, не глубінка, а цілком пристойне і заможне на другу половину ХІХ століття містечко Ніжній Новгород на Волзі.

Після смерті батька та новонародженого брата під час епідемії холери в Астрахані 1873 року юний Альоша з матір´ю Варварою перебираються на постій до її батька, і його діда Васілія Васільевіча Каширіна. Старий працює цеховим старостою у майстерні з фарбування матерії. Цей «небольшой, сухенький старичок» неймовірно прикрий і по буху всіх регулярно заябує своїми історіями з часів бурлакування на Волзі.
Гл. Амурная• 22 февраля 2024
Ответ длябибизяна
Вообще-то гораздо раньше. Морфий некоторое время был официально лекарством. С 1860-х примерно. Кокаиновые наркоманы - начало 20-го века. Героин и опиум - откуда везли, как употребляли, почитайте, очень интересно. Широким массам болен доступен был алкоголь разного происхождения, дешевле и легче в производстве, как домашнем, так и промышленном.
У Булгакова Морфий. Там описано

Олена_Луг• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
Ще один великий російський письменник Корней Чуковський взагалі відреагував на автобіографію Горького великим статтею «Утешеньишко людям». Ось що він, зокрема, писав: «Но в тому- то і чудо, в тому- то для нас і сюрприз, що ця страшна повість про страшне мало не страшна повість, а, напроти, дуже приємна, ласкова. От нее словно сияние идет, вся вона воплощенное «радуйтесь», і хоча в неї тільки проклятий і ран, це сама весела, мажорно- щаслива книга ізо всіх за десятки років. Пускай в заплесневелых домишках коричнево- унылые люди уныло калечат другому другу, загаживающая, растлевая, заплевывая и самих себя и других, Горький знает о них какой- то секрет, великолепную какую- то правду, и гладит их по голове... Не повість, а прелестная церковка, где- нибудь на откосе, над Волгой игрушечная, точно из пряников, узорчатая, разноцветная, вкусная!.. Горький ще ніколи не писав такої повітряно- очаровательной повести...»

Якщо вас раптом зацікавила така «воздушно- очаровательна» рецензія, то приготуйте собі ящик бормотухи і беріться за читання «прелестної церковки».

Напишіть коментар...
а почему автора оригинального текста не указываете???
Олена_Луг• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
Усіх членів родини большак (голова сімейства) тримає в єжових рукавіцах і регулярно пиздить. А пиздить він дядьків Алєксєя - Міхаіла та Якова, тьотку Наталью, двоюрідних братів Алєксєя з однаковими іменами Александр і, звісно, бабку Акуліну. Найбільше дід пиздить підкидька Івана Циганка, який прижився у родині.

«Дом деда был наполнен горячим туманом взаимной вражды всех со всеми», згадує Горькій. Сини старого регулярно вимагають розподілу майна, на що старий регулярно показує їм хуя, мовляв вони безгосподарні і все просруть.

На початках свого перебування в дідовій хаті Алєксєй дивується, як той за дрібні збитки хуячить внука Алєксандра. Втім дивувався Льоша не довго, бо незабаром дід «до потери сознания» відхуячив і його самого на очах у матері. Останній, наче, і було шкода сина, але вона чемно мовчала, щоб дід не відхуячив і її. Зрештою, діду стає шкода улюбленого внучка і він на знак примирення робить йому царський подарунок - яблуко!

Чи не єдиною захисницею Алєксєя є бабушка Акуліна Івановна. Але у неї не завжди є час на захист із двох причин. По-перше, вона регулярно сидить на стакані, а у вільний від забухування час уйобує від діда Васілія, який
її немилосердно хуячить.

Якось під час спровокованого черговим запоєм нападу широкої рускої души дід забирає в баби її лахи і продає. Однак бабушка задоволена і вважає, що порівняно з молодими роками, Васілій на старість дуже вилюднився: ’Ну, в зубы ударит, в ухо, за косы минуту потреплет, а ведь раньше-то часами истязали».

Інша небезпека чатує на бабку Акуліну з боку сина Міхаіла. Якось під час п´яної сварки синок ламає старій руку, через що вона на нього гнівається.

Взагалі Міхаіл чи не єдиний, хто не боїться старого Васілія Каширіна. Будете здивовані, але Міхаіл регулярно бухає. Заливши мордяку, він традиційно хуярить камінням вікна в хаті і ганяє за старим із дубинкою.

Найбільше з усіх шкода молодшого сина Васілія Каширіна Якова. На його добрій рускій душі тягарем лежить здоровенна каменюка. Якось під час чергового п´яного пиждження своєї супружниці він дещо перестарався і припиздив її до смерті.

Протверезівши, Яшка засумував і вирішив покаятися шляхом встановлення на могилі
убієнної здоровенного хреста. Оскільки Яшка, крім інших рускіх чеснот, був ще й хитро виїбаний, то хрест змусив тягнути згаданого вище Ваньку Циганка. Але сталася халепа. Ванька надірвався і помер. Яков вдруге засумував і запив ще крепче.

Щодо Алєксєя, то його життя змінюється, коли мати вдруге виходить заміж. Саме в цей час він дорослішає і стає справжнім мужчиною. Під час того, як вітчим пиздить його маму, Льоша героїчно вступається за неї і їбошить вітчима ножем у бік. Але після того, як мама Варвара помирає, дід наказує Алєксєю йти нахуй з хати. І той іде «в люди», тобто в найми.

Описувати співіснування болотяного народу в межах одного мікросоціуму можна ще довго і не лише опираючись на творчість Максіма Горького. На ній ми головно зупинилися з огляду на її автобіографічність.

Звичайно, від прочитаного у цивілізованих

людей може трапитися атак серця. Але цивілізовані люди категорично будуть неправі. Бо, як писав критик Дмітрій Святополк-Мірскій, «на иностранца, да и на русского читателя старшего поколения, серия (йдеться про роман «Дининство та його сиквели «Отрочество» й «Мої університети», авт.) неизбежно производит впечатление неизбывного мрака и пессимизма, но мы... не разделяем этого
а где ссылка на оригинальный пост? Или на советчице воровать тексты можно?
Из Виа-гры• 22 февраля 2024
Мля, ну то чого чекати від тих руських? І так ясно, що жага бути відпі₴*ензими у них в крові… от вони і корчаться від мазохистського задоволення всю свою нікчемну історію. Зараз їм те яблуко царь-моль кине і вони ще більше пранікнутся падобострастієм.
Йосип_молодий• 22 февраля 2024
Ответ дляМетелики на душі
Я не знаю як відповісти на ваш потік свідомості. Перечитайте мої пости ще раз, може дойде
Ну да -да)), конечно не знаете,потому только на хамство вас и хватает.))
Жерица ночи• 22 февраля 2024
Ответ дляPlayland
Автор, дякую за тему ❤️
Я перечитала практично усю класику російську, українську щоб мати змогу проводити аналогії.
Так ось -дійсно такого рабського мислення, злиденного життя, опису мерзотності характерів як у рос літературі, важко ще десь знайти

Лєсков, Чехов , Толстой, Салтиков- Щєдрін самі потім у спогадах описували всю ницість глибинного народу.

Українська література десятиліттями подавалася в школі як щось просте, примітивне , тупувате, трішки комічне.

От складається враження, що у рос класиці бали з Наташею Ростовою та духовні метання Онегіна , а в українській переважно важка праця на пана, пиятцтво.

Франко вивчався як щось нудне - а от якби «Лель та Полель» хоча б діти прочитали - зовсім по-іншому розкрився

А якби дітям в школі розповіли як Марко Вовчок - жінка росіянка сама захотіла вивчити мову народу, серед якого вона жила потім.
Як вона полюбляла ходити на киівські ринки в свій час щоб чути живу мову селян.
І як володіла вона цією мовою

Аналогію проводять лише в зрізі творів, які всі пам’ятають зі шкільної програми.

Ну і щодо п‘янства в селах України - поцікавтесь як саме з’являлися ті корчми, яку споювали населення,
Обожнюю твори Марка Вовчка, з дитинства. Як красиво описана душа кожного персонажа!
бибизяна• 22 февраля 2024
Ответ дляТётя Хрюша
Ага, як полювали на людей, палили труп жінки мажори просто райскі кущі не хочеться вам визнати, що насилля то взагалі не проблема тільки росії, домашнього насилля в Україні повно. Трагічних випадків теж вистачає
А скільки маньяків у нас було? Хай іде в гуглі почитає та перестане ідеалізувати.
Я_з_Франека• 22 февраля 2024
Это будни семьи алкоголика в любой части света, хоть в то время хоть сейчас .
бибизяна• 22 февраля 2024
Ответ дляПишущаяся
В росії теж таке було, в школах.
В Україні такого не було.
https://www.google.com/amp/s/rubryka.com/article/p...
Чи то не рахується за зброю ?

Як у нас вміють замовчувати те, що в школах робиться, всі знають. Бійки школярів без зброї, але зі значними травмами рахуються? У нас в Броварах я особисто знаю кілька випадків, які заминались на всіх рівнях. В одному з них жертва не отримала від кривдників навіть допомоги на лікування, ні штрафів батькам не було, нічого. І це вже наш час. Поліція не поспішає нічого робити, губить докази, закриває справи за терміном давності. А ті ’діти’ далі ходять спокійно по вулиці.
Те, що вчителі опираються поставити камери в класах - хоча це і заради їх безпеки теж, про що це свідчить? Є що приховувати.

Мяо мой мяо• 22 февраля 2024
Ответ дляСнегопадка
Автор, загугліть, коли в Англії заборонили працю дітей молодше 10 рокі і як вона (ця праця) описувалась у англійській літературі її сучасників.
навіщо? ми ж з британцями товаришуємо, то це зайве
бибизяна• 22 февраля 2024
Ответ дляЖерица ночи
Далі не допитали? ’Душу й тіло ми положим за нашу свободу ’
Нажаль, ці слова - програмація на самознищення. Скільки вже століть ложим? Дуже невдало було обрано цей текст.
tata1210• 22 февраля 2024
Ответ дляПоумничка
А какое отношение Крым имел к Украине во времена жизни Чехова? ))
Разговор ведется в нынешнее время.
tata1210• 22 февраля 2024
Ответ длябибизяна
Чи то не рахується за зброю ?

яке відношення це має до теми автора?
Ворона• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
Я в Facebook прочитала цей пост і коментар цікавий під ним:

’Пам´ятаю, як в школі читали цей ’витвір ’мистецтва і вже тоді думала, як відрізняється життя українців і ’великого могучего народа’. Навіть на уроці порівнювали твори українських письменників і Горького.’
А «Климко» читали?
бибизяна• 22 февраля 2024
Ответ дляtata1210
яке відношення це має до теми автора?
Це до тої коментаторки, яке пише, що в наших школах нема насилля, на відміну від росії та Америки
бибизяна• 22 февраля 2024
Ответ дляЖерица ночи
Почитайте текст гімну Америки. Стане зрозуміліше, що не так з нашим.
Пишущаяся• 22 февраля 2024
Ответ длябибизяна
Чи то не рахується за зброю ?

Ніхто не загинув по ссилці, тільки поранені.
А в Керчі через стрілянину в коледжі загинуло 21 осіб, це було після окупації Крима росією в 2018 році. Ось це серйозний випадок, і це росія(
Загинуло більш людей, чим в тому Колумбайні(
Леди_на_драндулете• 22 февраля 2024
Ответ дляЖерица ночи
Бунін - це той, що привів додому коханку, і змусив дружину їй прислуговувати? Чи є якийсь інший Бунін?
От Булгаков молодець, всю гниль русні показав, при чому художньо показав.
А та коханка виявилась лесбіянкою. Коротше ’Он любил ее, а она другую’. Фільм про це є, назву забула
Жерица ночи• 22 февраля 2024
Ответ дляСірничок
а Шухевич.. Львов, июль 1941го...
’Історики не виявили жодного документального підтвердження участи Шухевича чи когось із бійців ’Нахтігалю’ у єврейських погромах у Львові. Втім є ще один важливий момент, на який звертають мало уваги. Коли ’Нахтігаль’ зранку 30 червня 1941 року увійшов до Львова, його підрозділам одразу надійшов наказ узяти під охорону важливі міські об’єкти – радіостанцію, вокзали, тюрми, склади, газову станцію тощо. Через це перший день у Львові майже для всіх бійців минув за розпорядком статуту караульної служби Вермахту. Вояки ’Нахтігалю’ також не брали участи в церемонії оприлюднення Акту проголошення незалежности, що відбулася у Львові ввечері того ж дня. На урочистостях підрозділ представляв лише військовий капелан Іван Гриньох, який зачитав присутнім ’привіт від сотника Романа Шухевича від Національного легіону Степана Бандери’.’

Жерица ночи• 22 февраля 2024
Ответ дляmissdominic555
Повія П.Мирний
Твір показує, що це якраз не є закономірностю
Жерица ночи• 22 февраля 2024
Ответ длябибизяна
Почитайте на який саме коментар я відповідала.
Зайканалужайке• 22 февраля 2024
Ответ дляЖерица ночи
ой, а хто ж тогда участвовал в еврейских погромах во Львове? неужели добрые и с прекрасной душой украинцы?
Жерица ночи• 22 февраля 2024
Ответ дляТоматико
Моя прабабушка рассказывала, что была самой младшей невесткой из троих в семье. Жили все вместе в сельской хате. Именно она, как младшая, загружалась всегда больше всех работой. Ещё вспоминала, что как только вся семья садилась за стол обедать, свекровь постоянно её куда - то зачем нибудь посылала. И всё самое вкусное быстро съедали без неё. Свекр ее жалел, поэтому стал заранее припрятывать лакомства для неё. А ещё один из племянников мужа был очень капризный. Мог в десять часов вечера закомандовать:я хочу блинов. И прабабушка среди ночи шла готовить эти блины чужому ребёнку. Много чего рассказывала.
Прямо кіно ’Жила одна баба ’ нагадали. На раші якраз такі традиції були. Ваша арабська, до речі де жила?
Ворона• 22 февраля 2024
Ответ дляДиви яка я пава!
Это в начале 80-х началось. Моя бабушка тоже раньше мак сеяла на пироги, а потом по огородам начали незнакомые парни лазать и зеленым мак срезали. Ну а потом и вовсе запретили высаживать.
Мак для булочек и мак для опия это разные сорта.
Ду да ду да ду• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
Я чесно скажу,що не читала цей автобіографічний роман М.Горького
’Дитинство’.
Навіть цікаво стало від знавців літератури,там дійсно такий сюжет?
Я читала малою. Як зараз пам´ятаю, літом в селі на канікулах у бабулі. Мені було цікаво. Не пам´ятаю такого нічого щоб мене вразило. Перед тим я читала Чехова де дівчинка-батрачка дитину придушила бо спати хотіла і ще одну повість про сім´ю куди юна дівчина-сирота вийшла заміж. Оті я досі пам´ятаю і здригаюся.
Жерица ночи• 22 февраля 2024
Ответ дляЗайканалужайке
Читайте і вам відкриється))
Головне уникайте рашопропагандиських сайтів. Тільки перевірені джерела, та документальні підтвердження!
Ду да ду да ду• 22 февраля 2024
Ответ дляПушап Мі мі
Русская классика не ограничивается тем, что вы скопировали в своей теме. Есть ещё Булгаков, Бунин, Чехов и многое другое. Хотя- кому( а главное-зачем?) я это пишу. Чего от вас и вам подобных дождешься, кроме как ’матрешкавещаетсболот’
Так а что у Булгакова? Он отлично показал наступивший социализм во всей красе. Бунин - поэт, там другое. Чехов как раз и описывал жизнь простых кацапских семей. Читайте его повести. Достоевский тоже. Роман ’униженные и оскорбленные’.
кураГАЛЯ• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
Я теж ’ Кайдашеву сім´ю’ для порівняння згадувала.
АЛЕ немає там алкашів і всі герої працьовиті,як не крути і ’куст помидора, который рос на крыше сарая, из случайно занесенной семечки’ в них не росте,як тут вище писали
Но отношения тоже стремные )
кураГАЛЯ• 22 февраля 2024
Ответ длябибизяна
Чи то не рахується за зброю ?

И родители до сих пор самосуд обидчикам не сделали?
Укр_жіночка• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
’Дитинство’.
В детстве читала. Прочитала ваше краткое описание, кажется все так и было. Имён правда не помню всех. Мне тоже казалось все ужасно, бесконечные драки, пьянки и побои, зачем и почему люди так живут? В чем смысл такой жизни.
Кажется потом ещё этот дед на старости лет выгнал бабушку с внуком, сказал идите и живите как хотите, когда он уже не мог работать