Непереможна• 22 февраля 2024

+18. Повсякдене життя московитської родини.

Хто читав Горького?

Довго думав, як би це краще показати повсякденне життя родини в Кікімерії. Бо як і нині, колись воно суттєво відрізнялося залежно від території. Москва -то одне, a якийсь Мухосранськ - зовсім інше. На допомогу несподівано прийшов Максім Горькій і його автобіографічний роман «Дитинтство». Горького ще зажиття проголосили апостолом соцреалізму, то ж не вірити йому немає підстав. Зрештою, Як можна не вірити людині, котра Леніна бачила!

Отож, беремо за основу нашої розповіді опис побуту родини Алєксєя Максімовіча Пєшкова (то справжнє ім´я письменника). Місце дії – не столиця, не глубінка, а цілком пристойне і заможне на другу половину ХІХ століття містечко Ніжній Новгород на Волзі.

Після смерті батька та новонародженого брата під час епідемії холери в Астрахані 1873 року юний Альоша з матір´ю Варварою перебираються на постій до її батька, і його діда Васілія Васільевіча Каширіна. Старий працює цеховим старостою у майстерні з фарбування матерії. Цей «небольшой, сухенький старичок» неймовірно прикрий і по буху всіх регулярно заябує своїми історіями з часів бурлакування на Волзі.
Ушла и Пришла• 22 февраля 2024
Ответ дляsur_sur
Розповідала мені бабуся, що до війни горілку в селах (Київ. обл.) пили тільки по великих святах. А потім повернулися переможці (’я пол Европы покорил’), яких за роки війни привчили до главкомівських 100 грамів.
Ще читала у мемуаристів , - щоб краще кричали ’за Сталіна’, в горілку іноді дещо інше підмішували.
Можна Гоголя почитати, там багато п´ють.
Народна пісня «У Києві на ринку п´ють козаки горілку...’
Котляревський про посуд, з якого п´ють горілку:
Барильця, пляшечки, носатку.
Сулії, тикви, баклажки —
Все висушили без остатку.
Гадаю можна ще багато знайти

Жерица ночи• 22 февраля 2024
Ответ дляТоматико
Арабська???
Прабабця))
Не знаю чому Т9 саме так замінив
Жерица ночи• 22 февраля 2024
Ответ дляДваДваВісім
То не вы всегда заступаетесь за фарион?)))
Ні, Фаріон -відьмами. І здається, їй приплачує раша
missdominic555• 22 февраля 2024
Ответ дляЖерица ночи
Твір показує, що це якраз не є закономірностю
…
Жерица ночи• 22 февраля 2024
Ответ дляЗайканалужайке
так дайте нам эти факты!
но нет, вы продолжаете важно надув щёки бульмочить про них.
Як я їх дам, якщо людина відмітає навіть наукові роботи, та документальні дані. Замість того, хоче щоб я своїми словами їй все це переровіла, тоді повірить)))
До речі, я сперечались саме щодо участі Романа Шухевича, в програмах. А не ОУН, як тут намагаються перекрутити.
Жерица ночи• 22 февраля 2024
Ответ дляmissdominic555
…
Не приписуйте мені те, чого я не писала. Звідки ви знаєте, що я думаю? Повія, в українському селі - позов і осуд в період, описаний Панасом Мирним
missdominic555• 22 февраля 2024
Ответ дляЖерица ночи
Так вона повією не в селі була😂
Жерица ночи• 22 февраля 2024
Ответ дляmissdominic555
Так вона повією не в селі була😂
Що ви хочете цим сказати?Якщо я уточнює, що в українському суспільстві повія викликала осуд. Це змінить хід нашої дискусії?
До речі, цікавий Т9 (скрин)
Жерица ночи• 22 февраля 2024
Ответ дляmissdominic555
Так вона повією не в селі була😂
Т9 вперто замінює слово ´повія´ на ´росія´)))

Жерица ночи• 22 февраля 2024
Ответ дляmissdominic555
Так вона повією не в селі була😂
Пуки-куки• 22 февраля 2024
Ответ дляТоматико
Ну старий Кайдаш від білої гарячки помер. Заради об´єктивності.
Кстати и шевченко беспробудно пил и умер от пьянки. Читала мемуары о нем. Это конечно не отменяет талант, но у нас тоже всяких маргиналов хватает.
Томатико• 22 февраля 2024
Ответ дляЖерица ночи
Прабабця))
Не знаю чому Т9 саме так замінив
В Миколаївській області жила прабабуся. Померла в 1982 році у віці 92 роки.
Ворона• 22 февраля 2024
Ответ дляТётя Хрюша
І мабуть через те бабусь по селах, що садять мак на городі поміж кукурудзи на пиріжки штафують нещадно і ще можуть кримінальну справу відкрити - такий різний мак
мак запретили выращивать всех сортов, но тот мак что для пирожков не подходит для опия. вы может ладонь от глаз отлепите и попробуйте что-то новое узнать для себя.
Лялька в колисці• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
Я чесно скажу,що не читала цей автобіографічний роман М.Горького
’Дитинство’.
Навіть цікаво стало від знавців літератури,там дійсно такий сюжет?
так
мені 46 років і ми ще читали ото в школі
як той хлопець якусь тканину попортив(там був сімейний бізнес по фарбуванню тканин) і попав у чергу на биття
там били дітей чітко по суботах
я досі памятаю навіть де саме я це читала(мені років 9-10 було)
а ще ж там було про лист ’на дєрєвню дедушкє’ - така сама пурга
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляБавовнятко
Автор, можно на ’сука могучем’. Читала в оригинале))) т.к. это была школьная программа. Не помню ничего, но!!! Прочитав ваш вариант, как будто заново читаю этот бред. Чудовий переклад! Як книжку гортаєш) я взагалі такі спічи не читаю, а тут на одному диханні. Дякую. Беру у закладанку. Через 10 днів побачу чоловіка- обов´язково і йому прочитаю. Хай згадає шкільні роки))
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляPlayland
Автор, дякую за тему ❤️
Я перечитала практично усю класику російську, українську щоб мати змогу проводити аналогії.
Так ось -дійсно такого рабського мислення, злиденного життя, опису мерзотності характерів як у рос літературі, важко ще десь знайти

Лєсков, Чехов , Толстой, Салтиков- Щєдрін самі потім у спогадах описували всю ницість глибинного народу.

Українська література десятиліттями подавалася в школі як щось просте, примітивне , тупувате, трішки комічне.

От складається враження, що у рос класиці бали з Наташею Ростовою та духовні метання Онегіна , а в українській переважно важка праця на пана, пиятцтво.

Франко вивчався як щось нудне - а от якби «Лель та Полель» хоча б діти прочитали - зовсім по-іншому розкрився

А якби дітям в школі розповіли як Марко Вовчок - жінка росіянка сама захотіла вивчити мову народу, серед якого вона жила потім.
Як вона полюбляла ходити на киівські ринки в свій час щоб чути живу мову селян.
І як володіла вона цією мовою

Аналогію проводять лише в зрізі творів, які всі пам’ятають зі шкільної програми.

Ну і щодо п‘янства в селах України - поцікавтесь як саме з’являлися ті корчми, яку споювали населення,
Дякую
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляМира всем
Матрьошки образились. Правда очі коле
Мабуть нічого не змінилося за 100 років в руськом царстві
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляТоматико
Уже перестали рыдать за памятниками Пушкину?)
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляСама не знаю
Та як би автор теми не хотіла загострили питання на пиятцтві русаків, але у нас і свого досить того пиятцтва( памятаю в дитинстві в селі діди гарно чарку перехиляли (
В Україні ніколи пияцтво не мало такого маштабу,як на росії.
І це факт

Кудрі кручу сама• 22 февраля 2024
Ответ дляНепереможна
Автор, Вы Марко Вовчок почитайте как в Украине детей маковым отваром поили...время такое было причем везде, а Диккенса читали ?
Не понимаю зачем ковыряться и приписывать стране и нации какую то вымышленную закономерность.
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляЦветочница
Тому що Булгаков, Бунін, Чайковський є виключенням, а Горький демонструє реальне життя кацапського народу.

Була колись у родичів в кацапії років 20 тому.
Якесь все замизгане. Їдеш потягом— хати стоять сірі, не фарбовані, одні брьовна, навіть забори не скрізь були.

Тим же літом поїхала до бабусі в Центральну Україну. Все красиве, скрізь порядок.
Хто би що не розповідав, а менталітет повністю різний.
Я теж такі спостереження з дитинства маю.
Тільки потяг переїзджає Брянськ,і геть інший пейзаж за вікном.
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляУходя дверю не хлопать
В той же Англии куча бомжей живущих в коробках, спящих на улице на картонках.
П´яних?
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляПоддакиваю иногДА
Треба визнати , що там люди живуть матеріально краще набагато , аніж в Україні
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляЙосип_молодий
При чем тут Горький? Насилие было ,есть и будет в любой стране мира.
Але не скрізь воно-норма життя.
Кудрі кручу сама• 22 февраля 2024
Ответ дляЦветочница

Щiра українка з кацапськіми родичами...так авжеш ... всі родичи в г... жили, а вона пані ...
..фу гидко читати
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляТоматико
При этом говорила, что в семье никогда не было рукоприкладства. Ни в отношении женщин, ни в отношении детей.И пьянства. Вот))
Згодна
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляЙосип_молодий
Да это любому вменяемому человеку понятно,но если человек нацист,то для него это откровение
А хто нацист,уточніть?
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ длябибизяна
Взагалі тема треш. Яка нам справа до життя будь-якої родини будь-якої національності 150 років назад? В наш час інші обставини, правила і психологія людей. Тим не менше, тем про побутове насильство та аб´юз чимало.
100 років тому
За 100 років на болотах мало що змінилося
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляЧарочка діда
Ой, а що сталося? Що так занервували?
Коли до вас додому прийде нове покоління вєлікої дєржави, що робить будете? Ляжете одразу під них без срачів? Розкажіть, як то в голові у вас? Що ця тема викликає обурення?
автор Непереможна • 22 февраля 2024
Ответ дляЯ супер-пупер
Вчера в телеграмме попалось видео из моего оккупированного города где узкие ( хочу сказать матом забанят) заходят в соседский разрушенный дом и так весело обсуждают что можно взять . И реально один говорит на детскую кроватку - о эту я заберу себе ! Ненавижу . ДНК нелюдей у них !