Встидаюся запитать• 22 февраля 2024
Діти впо у школах Франківська.
Будь ласка, без срачу.
У кого діти впо навчаються в шолах Івано- Франківська( початкова школа), як приймають там діти в класі? Немає цькування, булінгу? За мовне питання не булять? (Як і більшість впо, дитина розмовляла рос мовою, знає українську, вміє балакати українською, але ж звичка вживати рос слова залишилась, намагаємось позбавитись її)я переживаю, чи приймуть діти та вчителі дитину.
Vlada-Maria• 22 февраля 2024
Ответ дляLaluna1993
’Обожаю’ вот таких, которые ’кость кинут’, а как стоит снять анонимов, сразу валят.
Тролляка вульгарис.😄😀
І що, вже автора не цікаво? Святі адміни зцілили від страху?
Vlada-Maria• 22 февраля 2024
Ответ дляlilu1990
Наддністря́нський го́вір украї́нської мо́ви, також опі́льський го́вір, га́лицький го́вір — один з архаїчних говорів галицько-буковинської групи південно-західного наріччя української мови. Поширений у верхів´ї річки Дністер (Львівська, Івано-Франківська і Тернопільська області), окремі наддністрянські говірки функціонують на території сучасної Польщі.
В кінці слова огублюють - любоу, землеу, головоу, стягнені форми прикметника поширені - добри, гарни. Частку ся ставлять перед дієсловом - ся родить.
Дуже багато полонізмів у мові
Це те що я можу згадати
Дуже багато полонізмів у мові
Це те що я можу згадати
Я з Івано-Франківщини і навіть в нашій невеличкій області говір в різних районах різниться
Oksana0612• 22 февраля 2024
Ответ дляlilu1990
Я не порівнюю, але після таких міст Івано Франківськ мені здається дуже малим і провінційним
Навіть площу зазначили, порівнюєте.
У Франківську ще з радянським часів проживає дуже багато російськомовних, оскільки тут було військове містечко, кілька високотехнологічних заводів на які приїджали спеціалісти з всього радянського союзу і тут залишились жити. Вони так і не почали розмовляти українською і діти їхні також. Особливо наш центр міста був російськомовний. Тут завжди було багато російської мови, по селах звичайно тільки українська. Чому всі вважають Франківськ повністю україномовним для мене загадка. У мене було багато сусідів, друзів, в сімʼях яких була тільки рос мова і вони навіть не намагались говорити українською за ці всі роки життя і жили/ живуть щасливо
Vlada-Maria• 22 февраля 2024
Ответ дляlilu1990
Ви просто не чуєте за собоу
, бо там живете і вам здається що ніяких відмінностей немає.
Дуже багато полонізмів у мові
Це те що я можу згадати
Дуже багато полонізмів у мові
Це те що я можу згадати
добрий, гарний, а вірніш, файний - і ніяких нема гарни-добри. Частку ся, а вірніш, сі, ставлять якраз після дієслова найчастіше
Oksana0612• 22 февраля 2024
Ответ дляlilu1990
Коли я в 2000х після Нью Йорку прилетіла в Київ, мені теж він здався малим і провінційним
Annetka_100• 22 февраля 2024
По-разному, автор, по-разному. Буллинг и борьба за превосходство часть человеческой природы. Её надо принимать. Это толерантный запад делает буллинг преступлением. И это отчасти правильно, мы люди, а не звери. Но, не язык, так что-то другое может стать причиной. Когда внешнего врага нет или он далеко, люди находят врагов среди своих. Буллинг показатель нездоровья коллектива. Когда есть общее дело и общая цель, взаимодействие становится полезным, формируются дружеские отношения. Когда детям не фиг делать, они найдут кого травить. И не так уж важно за что.
ТашаНаташа• 22 февраля 2024
Ответ дляПосудомойка
Там уже все места заняты ’самыми пострадавшими’
У меня в Польше в городе в основном Харьков, Днепр, Кривой Рог и мое Запорожье.... Ну и Киев.
Vlada-Maria• 22 февраля 2024
Ответ дляlilu1990
Самі пишете що говір різниться від села до села, і тут же заперечуєте, що я могла таке чути на Франківщині. Йой
що я заперечую? ніде на Франківщині не кажуть ’гарни/добри’, хіба може глухуюватим причулося. Бо практично всюди поширене файний, ладний. І ніде закінчення ’-й’ не ковтають, навіть кажучи добрий/гарний. Йойкайте далі)
ultragringo• 22 февраля 2024
У меня подруга в Вовчанце,это как Ирпень в Киеве,так Вовчанец в Ивано Франковск е.Ребенок в школе,тоже не очень знал украинский,но с первого дня подруга ему запретила рос там.Пару месяцев было сложно,был суржик в школе.Дети не обижали.
Мы ВПО в Полтаве. Дочь (11 лет) ходит в школу. За язык ей никто ничего не говорил, просто как-то мальчик из класса ей ляпнул типа чё ты сюда припёрлась. Мы с мужем разговариваем на суржике (оба выросли в небольшом городке Харьковской обл), а дочь, из-за мультиков русскоязычных в раннем детстве, а потом из-за того, что мы переехали в Славянск, и она пошла в сад, где все разговаривали на русском, разговаривает на русском, наш суржик даже не проскакивает.
Автор, забейте на тех детей из класса, всегда будут те, кто захочет обидеть, но, и будут те, кто захочет дружить. От всех бед и неприятных ситуаций, к сожалению, Вы не сможете защитить ребёнка. Всё наладится!
Vlada-Maria• 22 февраля 2024
Ответ дляultragringo
Вовчинець) це приміське село, фактично вже в складі Франіка. Там ще дуже красиве місце відпочинку є - Вовчинецькі гори, любили часто туди їздити, що коли там навіть нічого облаштовано не було. А види які
Ответ дляVlada-Maria
Але ви точно з франківщини. Гонору...
Vlada-Maria• 22 февраля 2024
Ответ дляNatali8
Область при совку була взагалі ’закрита’, ще в 1988-му туди іноземців не впускали. На Франка донедавна була російська школа
Vlada-Maria• 22 февраля 2024
Ответ дляlilu1990
Але ви точно з франківщини. Гонору...
’аде’ у вас)))) а у нас ’ади’))) але якщо правду хтось сприймає за гонір, то тут ніц не пораджу, най буде аде, аби не гдє)
Vlada-Maria• 22 февраля 2024
Ответ дляNatali8
Ну звичайно, все працювало на військову промисловість
+1, одних лиш ’почтових ящиків’ було кілька, і це в невеличкому місті. але найбільший прикол був - це Долинська бавовняна фабрика, куди на переробку возили сирець з Азії))) зате всі при ділі були, соціалістична економіка)))
Семицветка• 22 февраля 2024
Ответ дляПосудомойка
Я вам больше скажу. Некоторые ’самые пострадавшие’ считают, что украинские митинги в Европе это попрошайничество и отказываются на них ходить. А получать пособие и ходить в тафель им религия позволяет. Я сегодня такая злая, потому что услышала такие высказывания о будущем митинге 24 числа.
Ответ дляСемицветка
Я теж вважаю що ті мітинги ні до чого, хоч тафель і не беру.
ViktoriyaM2013• 22 февраля 2024
Ответ дляБавовна
Когда мы выезжали в Германию,ехали через Польшу. Остановились в гостинице,там жили украинцы и работали на заводе. И вот мы на машине на укр.номерах Донец.обл., у нас спрашивают наши люди , звідки ми, мы отвечаем Мариуполь,а они нам ,так навіщо ви сюди приїхали,що не могли у полі переночувати.Ось так.Были бы без детей,может и переночевали,а так трое детей,и в дороге уже больше 5 дней. Так что везде хватает,не факт что всё плохо будет, может и обойдется
Довбонуті, простибоже...
Семицветка• 22 февраля 2024
Ответ дляlilu1990
Митинги напоминают местным о том, что у нас война, что нам нужна помощь. Благодаря митингам и различным мероприятиям есть возможность собрать деньги и всё необходимое и отправить в Украину. Очень много немцев жертвуют деньги именно после того как посещают такие мероприятия.
Inna_ya_krasivaya• 22 февраля 2024
Ответ дляВстидаюся запитать
Я ж просила. Жили б ви біля кордонів раші, розмовляли б також рос мовою. Ми не винні , що там народились і жили.
куча киевлян и одесситов перешли на украинский, хотя изначально в городах в основном все (спасибо параше) говорили по русски. Причем тут граница параши?
Inna_ya_krasivaya• 22 февраля 2024
Ответ дляMs. Доброта
Мало того, что вынужденно переехал, еще слушать нотации от псевдо патриотов 😏
лучше псевдопатриоты, чем украинофилы. Любой патриот - класс.
kotenochkina• 22 февраля 2024
Ми в Вінниці. 3 клас. дома розмовляємо російською, у закладах українською. дитина у мене принципово даже на он-лайн гуртках, де більшість на російською мовою розмовляє українською, не переходить. звичайно є суржик у дитини. але у класі є дітки ВПО які не переходять на українську -проблем не було, дружать між собою, але у Вінниці дуже багато хто говорить на укр+рос.
Inna_ya_krasivaya• 22 февраля 2024
Ответ дляNiffler
Вы не поверите, с таким отношением я столкнулась в своей российской школе в Киеве за мою национальность и идеальное знание державної мови. А так же за ношение этнических и государственных знаков. 2000-2010-е годы.
вот именно. Всю жизнь украиномовных цькували, селюки и так далее,. книжки и фильмы были на одном свинособачьем
Inna_ya_krasivaya• 22 февраля 2024
Ответ дляДверной_Проем
Діти швидко починають розмовляти так само, як оточення. Тим більше, що ви намагаєтеся і дома розмовляти українською.
Я не розумію, звідки ці думки, що в школі одразу зацкують за мову?
в Украине никого за мову не цькуют, кроме украиноязычных раньше. А тема - узкой провокаторши, более чем уверена