Встидаюся запитать• 22 февраля 2024

Діти впо у школах Франківська.

Будь ласка, без срачу.

У кого діти впо навчаються в шолах Івано- Франківська( початкова школа), як приймають там діти в класі? Немає цькування, булінгу? За мовне питання не булять? (Як і більшість впо, дитина розмовляла рос мовою, знає українську, вміє балакати українською, але ж звичка вживати рос слова залишилась, намагаємось позбавитись її)я переживаю, чи приймуть діти та вчителі дитину.
Bejza• 22 февраля 2024
Ответ дляlilu1990
Та канєшна. Мене зразу вичисляли як приїжджу з ідеальним знанням української
Я Рівненська, у нас мова однакова практично

Fresh• 22 февраля 2024
Ответ дляBejza
да ну, одне полісся чого варте, в Рівному страшний суржик
Bejza• 22 февраля 2024
Ответ дляFresh
Не знаю, мені норм, ми на кордоні з Волинською, ближче до Польщі
Laluna1993• 22 февраля 2024
’Обожаю’ вот таких, которые ’кость кинут’, а как стоит снять анонимов, сразу валят.
Тролляка вульгарис.😄😀
Olen4a• 22 февраля 2024
Ответ дляlilu1990
Аналогічно. Бо діалект то така штука)).
Я пам´ятаю, як в Червоному Хресті дуже сміялись, коли я ’шпор’ обізвала ’шпіром’).
Нічого, корона не впала. Посміялась, згадала Азірова.
lilu1990• 22 февраля 2024
Ответ дляBejza
На Франківщині мова звичайна, без діалекту, це на Закарпатті своя вимова, там важче
Наддністря́нський го́вір украї́нської мо́ви, також опі́льський го́вір, га́лицький го́вір — один з архаїчних говорів галицько-буковинської групи південно-західного наріччя української мови. Поширений у верхів´ї річки Дністер (Львівська, Івано-Франківська і Тернопільська області), окремі наддністрянські говірки функціонують на території сучасної Польщі.

В кінці слова огублюють - любоу, землеу, головоу, стягнені форми прикметника поширені - добри, гарни. Частку ся ставлять перед дієсловом - ся родить.

Дуже багато полонізмів у мові

Це те що я можу згадати
_Твоя_подруга• 22 февраля 2024
Ответ дляOlen4a
А скажіть будь ласка, в яких місцях приїжджих зустрічають з любов´ю?)
Можно влезть в вашу беседу?
Уже несколько раз натыкалась здесь на фразу, что приезжих не любят нигде. Так вот - это не так.
Мы в Одессе. Всем пофиг на местных/приезжих.
Местный ты или нет - вообще не тема для разговора

Pink Flambee• 22 февраля 2024
До дітей з розумінням,бо діти це діти,їм важко,а от дорослі бісять які тут 2 рік війни і ходять говорять на парашському,в класі 2 дітей з Северодонецька,прекрасні діти і чудово вивчили вже мову за 2 роки,це 4 клас і ваш вивчить з часом і проблем не буде.
Olen4a• 22 февраля 2024
Ответ для_Твоя_подруга
Можно влезть в вашу беседу?
О, так:)). Я якось селище Котовського Поскотом назвала, так деяких тітоньок місцевих мало не порвало, бо ’мєстниє так нє гаварят’.
Ну і про ’пазанімалі мєста в садіках’ я теж промовчу.
elenze66• 22 февраля 2024
Ответ дляlilu1990
Я на Івано Франківщині розмовляла виключно літературною українською мовою і то на мене дивились скоса і зразу питали - ви звідки. Бо там своя говірка, вимова і суржик.
Я там народилася, і там живу вже багато років. І я, і мої рідні не розмовляють ніякими говірками і суржиком. Ніхто , ніколи слова поганого не сказав. В селах можливо, в місті - ні.
lilu1990• 22 февраля 2024
Ответ дляelenze66
Ви просто не чуєте за собоу , бо там живете і вам здається що ніяких відмінностей немає.

Дуже багато полонізмів у мові

Це те що я можу згадати
Без_паніки• 22 февраля 2024
Ответ дляВстидаюся запитать
Що буде запинатись, паузи робити в висловлюваннях думки, в спілкуванні, і це ж всі зрозуміють, чому так. Від переживання буде використовувати рос слова/словосполучення.
це взагалі фігня. Я навчаюсь у Львові, ще жодного разу не бачила і не чула, щоб хтось когось критикував за недосконалу українську.
Навпаки - людина свідомо перейшла на українську, і заслуговує на повагу.
imul• 22 февраля 2024
У нас в класі не ВПО (київська область) - в сім´ї не намагаються говорити української, а чисто кацапським акцентом. Дитина на уроках говорить ломаною українською, а на перервах і в побуті - російська. Мене особисто бісять такі родини . Не розумію такої принциповості чи тупості - невже неможна з дітьми і вдома говорити українською щоб хоча б вони перейшли

Я сама з крима, не змогла опанувати чисту українську, говорю суржиком. Але з дітьми в побуті з народження тільки українська , і пишаюся тим що вони не переходять на кацапську.

Якщо ви хочете щоб дитина перейшла на укр мову - переходьте в сім´ї також, щоб їй не треба було перемикатис
_Твоя_подруга• 22 февраля 2024
Ответ дляOlen4a
О, у вас и в этом посте такое пренебрежительное отношение сквозит). Правильно выше написали)
elenze66• 22 февраля 2024
Ответ дляlilu1990

Дуже багато полонізмів у мові

Це те що я можу згадати
Так, в селах так можуть розмовляти. Я так ніколи не говорю. Якось же повинні люди розрізняти міську пані і сільську пані . Ось тепер і ви зможете розрізнити. Хоча в нас багато села накупило новобудов, то й в місті можна почути такі слова, а на ринку тимпаче. Я вже звикла до такого, не звертаю уваги.
Bejza• 22 февраля 2024
Ответ дляlilu1990

Дуже багато полонізмів у мові

Це те що я можу згадати
Ми у січні були у селі Косів, що на Франківщині, там звичайна українська мова, на Тернопільщині зовсім інакша
lilu1990• 22 февраля 2024
Ответ дляelenze66
Вибачте, мені після Кривого Рогу усі міста на заході то невеликі обласні центри. І різниця між міським і сільським населенням там дуже умовна
lilu1990• 22 февраля 2024
Ответ дляBejza
Навіть жінка яка там народилася, ось у коментарях підтверджує, що специфічний франківський говір існує. Це факт
Romina83• 22 февраля 2024
Я думаю, все зависит от руководителя детского коллектива. Подруга ВПО, в ЦУ, правда, городишко маленький, большинство говорит на суржике. В садике, куда дочь ходит, дети спрашивали у воспитателя, почему эта девочка говорит по-русски. Подруга стала оправдываться, а я бы для начала спросила у воспитателя, что ОНА ответила детям и как решила ситуацию.

elenze66• 22 февраля 2024
По школам сказати нічого не можу, можу по двору. В нас живе багато ВПО з дітками, всі вони разом з нашими граються на дитячому майданчику, діти ВПО розмовляють російською, наші українською, вони між собою дружать, мамочки теж здружилися.
elenze66• 22 февраля 2024
Ответ дляlilu1990
Ну якщо місто з населенням 240 тисяч для вас районний центр, то навіть не знаю що вам відповісти.
lilu1990• 22 февраля 2024
Ответ дляelenze66
Площа Кривого Рогу - 430 км кв

Площа Івано-Франківська - 37 км кв (самого міста), міської ради - 83,73 км кв
Мимо_шла• 22 февраля 2024
Ответ для_Твоя_подруга
Можно влезть в вашу беседу?
В Днепре также. Никто никого не травит
Леска• 22 февраля 2024
Ответ дляlilu1990
Звісно що чернігівська українська та франківська українська -різні і це нормально.
Oksana0612• 22 февраля 2024
Ответ дляlilu1990
Площа Кривого Рогу - 430 км кв

Дивно порівнювати індустріальні міста мільйонники, з містами в західній частині України. Тут тип містобудування зовсім інший.
Olen4a• 22 февраля 2024
Ответ для_Твоя_подруга
Ну ок, якщо вам там хочеться, най так і буде).
lilu1990• 22 февраля 2024
Ответ дляelenze66
До речі, ви з якоюсь зневагою ставитесь до своєї мовної спадщини. Франківський говір унікальний, якщо він збережений сільськими жителями - то дуже добре. Менше зверхності, міська пані
Oksana0612• 22 февраля 2024
Ответ дляlilu1990
Така тенденція по всій Україні.
lilu1990• 22 февраля 2024
Ответ дляOksana0612
Я не порівнюю, але після таких міст Івано Франківськ мені здається дуже малим і провінційним
lilu1990• 22 февраля 2024
Ответ дляЛеска