Встидаюся запитать• 22 февраля 2024
Діти впо у школах Франківська.
Будь ласка, без срачу.
У кого діти впо навчаються в шолах Івано- Франківська( початкова школа), як приймають там діти в класі? Немає цькування, булінгу? За мовне питання не булять? (Як і більшість впо, дитина розмовляла рос мовою, знає українську, вміє балакати українською, але ж звичка вживати рос слова залишилась, намагаємось позбавитись її)я переживаю, чи приймуть діти та вчителі дитину.
Семицветка• 22 февраля 2024
Ответ дляInna_ya_krasivaya
вот именно. Всю жизнь украиномовных цькували, селюки и так далее,. книжки и фильмы были на одном свинособачьем
Тю. Мне в 80х родители покупали детские книжки на украинском. И это в русскоязычной Луганской области
Inna_ya_krasivaya• 22 февраля 2024
кто там авторша, лень читать все комменты. Выползла из анонима?
Inna_ya_krasivaya• 22 февраля 2024
Ответ дляСемицветка
спасибо им! не все такие
ViktoriyaM2013• 22 февраля 2024
Ответ для_Твоя_подруга
Можно влезть в вашу беседу?
Уже несколько раз натыкалась здесь на фразу, что приезжих не любят нигде. Так вот - это не так.
Мы в Одессе. Всем пофиг на местных/приезжих.
Местный ты или нет - вообще не тема для разговора
Це правда) сама не з Одеси, але дуже подобається у вас❤️
Семицветка• 22 февраля 2024
Ответ дляInna_ya_krasivaya
спасибо им! не все такие
Это я пишу к тому, что, якобы, книжки и фильмы были только на русском.
На днях смотрела Наталку-Полтавку 1978 года. Она на украинском.
Inna_ya_krasivaya• 22 февраля 2024
Ответ дляСемицветка
не только, но 99%
и книжки и музыка и барахло даже из питера продавалось я помню, считалось ’крутым’
Inna_ya_krasivaya• 22 февраля 2024
Ответ дляNiffler
Много таких примеров, а сейчас все эти цькуватели ниипацца поцреоты.
ну и пускай. Люди меняются. патриоты своей страны - это хорошо
Inna_ya_krasivaya• 22 февраля 2024
Ответ дляNiffler
Только из них патриоты ряжено-мейнстримные.
всяко лучше украинофобов, ждунов и любителей совка
Ответ дляЛеся Українка
Це безперечно. Я кілька років вивчала українську, вже розуміла добре, а розмовляти було нема з ким. В 2022 виїхали в Полтавську область. Всі навкруги розмовляли українською, і при цьому ніхто не фиркав на нашу вимову або помилки. Я вперше в житті почала там нарешті розмовляти. Це сталось так легко і природньо. Сприятливе мовне середовище - найголовніше після бажання перейти на мову.
потому что в Полтавской обл нет таких заскоков. Если вы заметили, то здесь и суржика хватает.
Ответ длямиссАрфография
А деякі крім угорської аж ніякої не знають.
За расеянських ждунів все перетерли. А кого ці будуть хлібом сіллю приймати більш ніж зрозуміло
очень даже понятно. Я уверенна, что если б пал выбор жить под Украиной или под Польшей\Венгрией (если б случился задел наших земель), то все эти патриоты подняли и руки и ноги за ’заграницу’.
Ответ дляFresh
ви шукаєте те що хочете..
ось хороша притча...
Це було дуже давно. Але ця історія до все ще жива.
Один сивий чоловік сидів біля входу в одне східне місто. До старого підійшов юнак і запитав:
– Я жодного разу тут не був. Скажіть мені, а які люди живуть в цьому місті?
Старий відповів йому питанням:
– А які люди були в тому місті? У тому, з якого ти пішов?
– Це були егоїстичні і злі люди. Втім, саме тому я з радістю поїхав звідти!
– Що ж. Не пощастило тобі. І тут ти зустрінеш точно таких же людей, – відповів йому старий.
– Що ж, піду подивлюся на місто.
Юнак пішов далі до міста.
Трохи згодом, інший юнак наблизився до старого, та задав таке ж саме питання:
– Я тут ні разу не був. Скажіть мені, будь ласка, які люди живуть в цьому місті?
Старий подивився на юнака, усміхнувся, та відповів:
– А скажи, синку, які люди були в тому місті, звідки ти прийшов?
– Мені приємно відповісти на ваше запитання, діду. О, це були добрі, гостинні і благородні люди. У мене там було багато друзів, і мені нелегко було з ними розлучатися. Мені так не хотілося йти.
– О як! Пощастило тобі! Ти знайдеш таких же людей і тут, – з посмішкою відповів старий.
– Велике спасибі вам, діду. Дай Бог вам здоров’я на довгі роки! Піду, та подивлюся на це місто!
Купець, який неподалік поїв своїх верблюдів, чув обидві розмови. І, як тільки юнак пішов, він звернувся до старого з докором:
– Як ти можеш так кидати слова на вітер? Ти ж дав дві різних відповіді на одне запитання. Та й хто ти такий, щоб обговорювати людей в цьому місті?
Старий мовчки вислухав купця і відповів:
– Сину мій! Мені приємно, що ти прийняв так близько до серця сенс моїх слів. Бачу, тобі не байдуже те, що люди говорять один одному.
Але мої слова не були сказані просто так.
Кожен носить свій світ у своєму серці. Той, хто в минулому не знайшов нічого доброго в тих краях, звідки він прийшов, і тут не знайде нічого. Навпаки ж, той, у кого були друзі в іншому місті, і тут теж знайде вірних і відданих друзів. Яке у людини оточення – така ж людина
ось хороша притча...
Старий відповів йому питанням:
– Що ж, піду подивлюся на місто.
Юнак пішов далі до міста.
К чему эта притча в данной ситуации? Люди едут измучены войной, надломлены психологически, а им тычут мовой. Так кто в данной ситуации ищет негатив? Только услышали русский язык и сразу кидаются, не разбираясь, что за человек перед ними.
Ответ дляВстидаюся запитать
Я розумію, що тема така собі, але це питання дуже хвилює. Переживаю за дитину. Дякую за відповідь.
Автор, всю тему не читала. Тільки сюди дійшла.
Також впо, з Харкова. Дитина до війни була російськомовна, але українську розуміла. Ми на Черкащині, місто україномовне. На підготовці до школи і на гуртку підходила до вчителів і пояснювала нашу ситуацію, просила щоб до дитини ставилися з розумінням. Бо вона не могла ще вільно розмовляти українською і переходила на російську. Все було нормально, ні на підготовці до школи, ні в самій школі ніхто не ображав.
Зі свого боку з дитиною почала повністю розмовляти українською, фільми та книги також виключно українською. І десь за рік вона повністю перейшла на українську, говорить краще за місцевих як на мене.
Російську вона розуміє, але не читає нею і не говорить. Дуже допомогли доречі в цьому аудіо книжки українською, дуже розширює словниковий запас.
Сама я на 100% так ще й не перешла, але дитині це вдалося значно легше ніж мені
Ответ дляВстидаюся запитать
Я ж просила. Жили б ви біля кордонів раші, розмовляли б також рос мовою. Ми не винні , що там народились і жили.
Хоч не думайте почуватись винною. То по людях двічі прилетіло, живуть вдома, хати цілі - можна ви@пуватись. Чи більш гордитись нічим, крім того, що народились в україномовному регіоні
Ответ дляNiffler
Я їх ігнорила, а вони забирали в мене їжу в ресторації готелю, де ми жили, і волонтерам скаржились на мою ’неадекватну’ поведінку, бо в Україні люди гинуть, а я регочу (в істериці за своє майно).
Ну ідіотів скрізь вистачає. На кожного реагувати - нервів не вистачить. Співчуваю вам, що тут скажеш. Дурні люди
Ответ дляОксана_12
Так, це ж в них спочатку ракета прилетіла у город, який вони усе життя доглядали, а наступного дня прилетіла ракета у будинок, а потім ще й русня подвір´ям, ще наступного дня, погроми влаштовувала.
Ответ дляТанюша
Агресія породжує агресію.
В мене був приклад тут на базарі.
Закатувала помідори і потрібен був сєльдєрєй.
Бачу на базарі жінка продає пучок.
Підходжу питаю скільки коштує ваш сєльдєрєй, вона - 20 грн. Кажу давайте два пучки, вона кладе в пакеті. Мимо проходе жінка і в спину мені - не сєдьдєрєй а селера!
Я продавчиню питаю, а якщо сєльдєрєй то ви мені його не продасте. Вона мені каже - звісно продам, не звертайте увагу на невихованих людей.
Так я хотіла запитати, яку емоцію чи реакцію я маю відчувати коли мені тикають цією селерою ?
Реакція одна, злість, роздратування і агресія у відповідь.
Скільки мені робили зауважень коли я казала да а не так.
Це людям настільки принципово що вони стороннім людям роблять зауваження?
То я собі своє ’ да’ залишу навіки.
В мене був приклад тут на базарі.
Бачу на базарі жінка продає пучок.
То я собі своє ’ да’ залишу навіки.
Я так у Львові м´ясо купувала,кажу дайте кілограм телятини.Вона відвернулася і мовчить.Кажу,то не телятина?Каже,ні,в Україні телятини нема,є яловичина.Класс,теля є,а телятини нема,о как😁
РусалкаДністрова• 22 февраля 2024
Ответ дляАнче
Людина їде у обласний центр у своїй країні і не може нормально назву його написати?! А як вам назва теми - ´ Чи правда що у Запоріжжі усі ждуни?´ Ідіотів вистачає у любому місті, не думаю що десь гарантують 💯 позитив