tarveldy• 18 апреля 2024

Чи можливо позбавитись емпатії?

Дуже заважає , от прям фізично. Хочу позбутися цього відчуття і жити спокійно без всього цього
Невгамовна сила• 18 апреля 2024
Вас кто то в жизни обижал,и вы почему то к себе плохо относитесь.какая то такая энергетика от вас

автор tarveldy • 18 апреля 2024
Ответ дляНевгамовна сила
Я себе люблю і поважаю, так мене ображали починаючи з матері, але свого часу я вибрала не бути нещасною жертвою і відстояла себе , більше не ображали
Вільний митець• 18 апреля 2024
Я позбавилась постійним прокручуванням і нагадуванням собі фрази: ’У кожного своя доля і своє життя!’ ’Кожен відповідає за своє життя сам’
Бритоножка• 18 апреля 2024
Ответ дляtarveldy
Ви вибрали не відчувати своїх емоцій, бо це занадто неприємно, засунули куди поглибше в підсвідоме. Але вони нікуди від того не зникли. І коли ситуація зовні занадто нагадує вам власні закриті емоції, вони починають вириватися назовні. І тоді вирує фонтан страждань та жалості до себе, хоча приводом стала ситуація іншої людини. Вам хочеться врятувати себе, пожаліти себе, але ви собі це забороняєте.
автор tarveldy • 18 апреля 2024
Ответ дляБритоножка
Та я б так не сказала, проходила терапію , тоді психолог і групи допомогли подолати проблеми з матір´ю , наче все вирішено, так не можу сказати що воно не болить, але я змогла просто то прийняти і жити далі
Гага Газу• 18 апреля 2024
Ответ дляtarveldy
Вперше про таке чую, як цього позбавитись?
емпатія - це передусім розуміння переживань іншої людини. Ми проявляемо емпатію, коли розуміємо глибину горя маленької дитини, яка загубила улюблену іграшку. Тому що для дитини це не фігня за три копійки і ’куплю нову’, це справжнє горе.
Але це не значить, що ви переживаєте ті ж самі почуття.

Якщо мій клієнт переживає важку втрату, я не маю відчувати той же самий біль і відчай, як і він. Тому що тоді я буду сконцентрована на СОБІ, а не на ньому. Першочергова задача буде - як впоратись зі своїми почуттями, а не як підтримати і співпереживати іншому.

Це професійна компетенція, вона напрацьовується з досвідом. А як не зливатись з почуттями інших людей - це в психотерапію. Злиття (російською слияние) - це один з захисних механізмів.
Свисток ля-минор• 18 апреля 2024
Ответ дляtarveldy
Я не рятую нікого хто про це не просить, не нав´язую допомогу, але коли іншій людині погано , то в мене як викид адреналіну, щ середини все зжимає, я не можу говорити, це все декілька секунд , а потім наступає таке пригнічення, наче це моє особисте горе , при цьому я не можу видавити з себе і слова
Ось десь так
Автор, я вас розумію, але підказати нічого не можу ( Я уникаю людних місць, тримаю дистанцію, в онлайні це не так відчутно, як при особистому контакті. Буває, сидиш поруч з людиною на якомусь заході, ту людину не знаєш, не знаєш її історії, але поруч з нею відчуваєш таку тугу, що хоч плач (
Свисток ля-минор• 18 апреля 2024
Ответ дляtarveldy
Я не готова зараз працювати з психологом, мені треба щось що працюватиме вже зараз, типу чарівної таблетки
Я колись долала деякі почуття (залежність, страх) за допомогою вправ, помогло, зараз шукаю подібне проти емпатії
Як тільки починаєте відчувати сильну емоцію поруч з кимось, питайте себе, це ваше чи не ваше, постарайтеся відокремити свої відчуття власні від чужих.