Белоснежко• 03 мая 2024

Людиии, на кладовищі пити та їсти не можна

Господь з вами, почитайте хоть ініормацію якусь, а не тупо робіть так як робили ваші предки
дамаБезСобачки• 03 мая 2024
Ответ дляЗ горіха зерня
А звідки Ви. В селі у бабусі такого не має,ніяких столів ніх о не ставить і не ставив, поляни не накриває. Після кладовища всі раніше збиралися у бабусі, зараз у тітки. В місті так роблять відсотків 10, і то приїзжі. В мене начальниця бувша, кацапка, так робить. В церкві священики в нас просять нічого не нести на кладовище, нічого не залишати
І в нас так.
Родичі мами з сусіднього села і ті хто перейшов в укр церква - освячують могили в четвер. Поналожують їжі, яєць, пасок на могили. Є тарілка поруч, ні бере і ложить на самий верх могили...... Ми приходимо на провідну - паски, яйця валяються по всьому кладовищі, могили розриті собаками, потопкані квіти.
Я вважаю це глумом над могилами, вандалізмом. Але нікому нічого не докажеш.
Ще моду взяли пов´язувати рушники на хрести. Я нічого не вішаю на хрест, мене за це засуджують 🤦‍♀️. За собою не дивляться. Рушник пов´ язали, священник освятив, а потім ті освячені рушники розкидані по всьому кладовищі. Як це називається?
Я була на кладовищі в середу, якась жінка новий рушник пов´ язала, а старий освячений кинула під огорожу. Що ці люди коять......
АБВГДейка• 03 мая 2024
Для мене завжди виглядало, як людська дикість, чесно. От не розумію я цих похрупин на могилах🤔. Це для мене розумово -відсталі і недалекі люди.
пані Солоха• 03 мая 2024
Ответ дляМорожена_курка
Вся семья собирается у могилы предков. Это они нас собирают, если б не было этого ’так надо’, то фиг бы собрались. А так боль потери уже ушла, никто не рыдает, наоборот, делимся воспоминаниями, новостями. Ощущение, как в гости пришли, пообщались. Заряд энергии после этих встреч. Мы не едим и не пьем, но не вижу в этом ничего ужасного. Спокойно ем поминальные конфеты, пасочки. С позитивными мыслями о людях, благодаря которым мы появились в этом роду.
💯, тут би радий піти, так росіяни забрали 🥺.
Не розумію, чому робити трагедію з традицій, які тебе абсолютно не обходять.
ИМХОля• 03 мая 2024
Ответ дляЯ на хвилинку
Чернігівська обл. На цвинтарі всі збирались, рушники розкладували на траві і сідали поминати. Батюшка там же був.
Сумська, те саме. Нормальна традиція
Бавовнятий Пупс• 03 мая 2024
Предки їли і пили століттями,а вам вже не можна? Принаймні шанували своїх померлих, а не так як зараз
Мій не такий• 03 мая 2024
Ответ дляБавовнятий Пупс
А если не пожрешь раз в год на кладбище, то значит не уважаешь??
Что в голове...
Намакушка• 03 мая 2024
Ответ дляФрекен бок
Я зараз в Норвегії, працюю в школі. Нещодавно наші укр діти розповідали одному норвезькому вчителю наші пасхальні традиції. Ну і розповіли, шо ми їмо і п´ємо на кладовищі і показали фото. Ви б бачили його лице)
Ну то в них інша традиція, багато чого відмінного ,зате горілку називають як ми оковита
Намакушка• 03 мая 2024
Ответ дляМій не такий
Что в голове...
А більше туди ходити не можна і не треба, це спеціальний час провідати Рід.
Коплю на груди• 03 мая 2024
Наші рідні коли збираються , то без спиртного. Не бачу в цьому нічого поганого. Просто як поминальний обід. До речі і вдома чи кафе на поминальному обіді православні не повинні вживати алкоголь.
Коплю на груди• 03 мая 2024
Ответ дляОтчебучкина
Согласна, но зачем кушать на костях
А ви впевнені що там де стоїть ваш будинок і ви регулярно ’кушаете’ не було ніяких поховань? Ввесь теперішній світ живе на тих чи інших похованнях.
ИМХОля• 03 мая 2024
Ответ дляМаргарита и Мастер
ахах, я когда маму везу на кладбище, люблю по нему побродить, таблички почитать )) Но я почему-то всегда там чувствую себя умиротворенно, хотя казалось бы...
Я така ж. Але я думаю, що ці тблчки і фото і потрібні для чужих людей, наче продовження існування, пам´ять живе. Відчуіваю спокій там.
Апофиозная• 03 мая 2024
Ответ дляСамохвалова
Скажіть це моїй бабі, якій зараз 89 років. Ще й мене усе дитинство тягала по кладовищам. Це був особливий вайб - ходити між могилами, шукати знайомі прізвища на табличках та згадувати тих людей. Ну і збирати цукерки на могилках)
ваша молодуха,чоловіковій бабі 98-м і таж фігня. вона рік готується і чекає цей день
ИМХОля• 03 мая 2024
Савлюсь с повагою і захопленням до цього обряду. Це тисячолітні звичаї , якіі досі живі не дивлячись на спроби винищування. Так ррбили наші пращури споконвіку, треба берегти це!
Отчебучкина• 03 мая 2024
Ответ дляКоплю на груди
Впевнена що є, але навіщо це робити на могілі
Мій не такий• 03 мая 2024
Ответ дляНамакушка
Шооо? Хай за рік бур´яном все поросте. Але в цей день треба поїсти.
Геніально!
Коплю на груди• 03 мая 2024
Ответ дляОтчебучкина
Бо родичі з´їжджаються, далекі родичі теж, можливість зустрітися із знайомими які знали покійних, згадати, пом´янути Ніхто це на могилі не робить. Поряд зазвичай є столик з лавочками.
Отчебучкина• 03 мая 2024
Ответ дляКоплю на груди
Дома, накрити стіл і посидіти.
Коплю на груди• 03 мая 2024
Ответ дляОтчебучкина
Дома, накрити стіл і посидіти.
Я не готова бачити вдома 10-20 чол , в тому числі далеких родичів і знайомих. Але можна й так, якщо комусь норм. Проте не бачу протиріччя в тому щоб культурно посидіти біля могил. Більшість з тих хто підходить до столу, прийшли до своїх могил, провідати рідних. От заходять і до наших, привітатися, пом´янути.
Леся Українка• 03 мая 2024
Ответ дляbegovelik
А швейцарці їдядь котів. У кожного народа свої традиції )
Серьезно???
ЗновЗдоров• 03 мая 2024
Ответ дляОтчебучкина
Согласна, но зачем кушать на костях
Вы это скажите мексиканцам, перуанцам. У них вообще есть праздник смерти и танцульки.
Жирафовое варьенье• 03 мая 2024
Ответ дляОтчебучкина
Дома, накрити стіл і посидіти.
Готовы принимать 20 человек?
Намакушка• 03 мая 2024
Ответ дляМій не такий
Геніально!
Це ритуальний день. А нсе просто жрачка. На кладовищі мають порядкувати спеціально навчені люди- працівники.
Намакушка• 03 мая 2024
Ответ дляОтчебучкина
Це ритуал, традиція.
В нас все символічно, а обідаємо в когось в домі з родичів.
Вишневий цвіт• 03 мая 2024
Ответ дляЕдинорог помог
А до чого люблю-не люблю? То мабуть просто в вас там нікого немає. А якщо там рідні поховані, все одно ходишь, пригрести там, до ладу могили привести.
Звісно, нікого, всі мої померлі родичи полетіли на Марс, не залишив тут фізичних тіл
Намакушка• 03 мая 2024
Ответ дляИМХОля
Треба. Моя мама з Західної України там це все по -іншому. А я вважаю, що на Київщині збереглася традиція в правильному руслі. Хоч ми не притримуємося, бо мало родичів, тому можемо обідати вдома, але це традиційно, ритуально так було, є і буде
Намакушка• 03 мая 2024
Ответ дляСамохвалова
Мені колись в дитинстві в так й день показали могили батьків моєї прабаби, ходили, шукали, знайшли.
Бавовнятий Пупс• 03 мая 2024
Ответ дляМій не такий
Что в голове...
То як ви не знаєте що таке ’проводи’ то нащо цей висер
буреЛОМКА• 03 мая 2024
Ответ дляВишневий цвіт
Я не буду, як ви не проти. Кладовища не люблю, останній раз там була років 20 тому.
Навіть прибирати не ходите? Там же все заростає швидко!
буреЛОМКА• 03 мая 2024
Ответ дляФрекен бок
А звідки у дітей фото з кладовищ?От я не уявляю, щоб мій фоткав, навіть сама б не фоткала.
Парасюха• 03 мая 2024
к сожалению бабушка в детстве не прочла мне ни одной сказки,
поэтому я не пойду ее проведать