Шумелка Мышь• Изменено 17 июля 2024
Хай пребуде срач! Місяць як живу за кордоном...
Так хочеться серед іноземців почути своїх, українців. І я знаю, що вони тут є. Бачу машини на українських номерах, бачу скільки в чаті українців, які живуть в цьому місті. Але мови не чую! Тільки чтоканьє да каканьє, і хрєн поймеш чи то наші, чи росіяни. Ну чи вам самим не хочеться якось самоідентифікуватися, відділитися від них...
Стрекоза любви• 17 июля 2024
Ответ дляPaolla
Розумію вас автор. Я в Німеччині теж не можу зрозуміти, наші чи росіяни. Хотілося б, щоб наші говорили українською для ідентифікації. Я не зациклена на мовному питанні, якщо що.
Хочете прикол? Я коли жила в Австрії в багатоквартирному будинку в нас зʼявилися нові сусіди. Пара, чоловік і жінка. Вони розмовляли німецькою між собою та й якось і зовнішньо були схожі на німців. Я з ними навіть німецькою віталася.
Але одного разу ми паралельно піднімалися сходами і в жінки почав дзвонити телефон з рінгтоном «Патамушто я русский». Виявилися емігрантами, які 30 років назад перебралися до Німеччини.
Так що моя мораль - слухайте рінгтони і робіть висновки 🤭
Ответ дляПазлШредінгера
Я з вами згодна. Через мову в тому числі. Адже якби ми не знали рос мови, то не дивилися б їхні фільми, не слухали музику, весь цей культурний рос код вливався в нашу свідомість з дитинства. Всі знають звідки фрази ’людк, а людк’ ’ а вас я папрашу астатца’ ’ каждий год 31-го числа...’ ’ Так не даставайся же ти нікаму’. Чому всі імперії на захоплених землях одразу намагаються вкорінити свою мову? Це ж перше завдання імперій і колонізаторів. Вони ж це не із альтруїзму робили, а для того щоб через пару поколінь викорінити національну ідентичність, щоб люди могли одружуватись між собою, і діти/внуки від такої пари вже не будуть мати чіткої національності.
Травити людей за мову не можна, але розуміти, що те, що ми російськомовні це досягнення рос імперії варто, і це явно не робилось в наших національних інтересах.
Шкода, що вас навряд почують
woman Warrior• 17 июля 2024
Ответ дляШумелка Мышь
Скрізь українською - і дома, і тут
и как? местные вас понимают, или вы с них тоже требуете взаимности?
Киев_Елена• 17 июля 2024
Ответ дляPaolla
А ви часом не з мацкви? Такі іздьовки тільки від кацапів чула
Нет, из Киева)
woman Warrior• 17 июля 2024
Ответ дляМайор Медуза
У Лондоні дуже багато нас) а от у Польщі прожили півтора року і жодного разу не чула української мови(
та да, действительно, странно,и что это поляки себе позволяют
Ответ дляПазлШредінгера
Ви праві про насадження російської мови. Як у Індії англійську насаджували, в Марокко французьку ..,.. це країни - колонії..Треба визнати що ми багато років були колонією оркостану, а зараз намагаємось вирватися та отримати незалежність......ту що насправді а не паперці.....
Espresso_caffe• 17 июля 2024
Ответ дляNiffler
Нет, я адекватная.
а вы воспринимаете это как комплимент?
я - да, киевлянки - спокойные, воспитанные, уверенные в себе, интеллигентные, без лишних понтов
когда отвечаю на вопрос откуда вы отвечаю ’я - киевлянка’ всегда люди аж светятся от радости, не знаю почему
Ответ дляТА7НЯ7
Говорю на русском,думаю на русском и хрен меня кто-то заставит говорить на другом языке
Ответ дляEspresso_caffe
а вы воспринимаете это как комплимент?
Согласна
Ответ дляLizavel
Вы не поняли. Это делается постепенно. Вот уже несколько лет пытаются исправить ситуацию.... Садики, школы, вузы на украинском языке общение. Ваши внуки уже и не будут тот русский знать....
Ответ дляPaolla
Кто большая патриотка,україномовна,свалившая или русскоязычная,которая работает,платит налоги и испытывает все радости: +40,ракеты, обстрелы,пустые холодильники с мясом итд?
Ответ дляТА7НЯ7
Мои внуки будут знать русский) тому как мои предки,строившие Киев его знали, говорили и в оккупации были. И книги я жечь не буду русские. И я думаю на русском и война не из-за языка точно
Ответ дляТА7НЯ7
А в этой теме никто и не сказал что из-за языка.
Дак Вы ж писали: Ваши внуки уже и не будут тот русский знать....
Это фашизм и денацификация. Кугуты будут не довольны, а мои друзья из Харькова как говорили,так и будут говорить на русском, потому что они на нем думают.
Марфа-Краса• 17 июля 2024
Ответ длядивчинка
Между прочим, аканье и оканье это не вся Россия
Согласна. Но у них акцент другой.
Марфа-Краса• 17 июля 2024
Ответ длядивчинка
Вот не уверена, хотя Московский регион трындец как противно разговаривает, вот просто сразу хочется зарядить по роже
Аськают! После 14 года, когда перестали к нам ездить, так прям по режет от ихнего акцента.
@dres Odessa• 17 июля 2024
Ответ дляLenusikkuz
Тобто не через мову? А хіба не «ущемлённых и притеснённых» орки прийшли захищати? Так, це був привід, але його могло і не бути, якби ми поважали свою мову і розмовляли нею.
Вы наивная? Другую бы причину придумали.
Я з Херсонщини !!! і я з 2012 року розмовляю виключно українською. Мене часто запитували: чи не вчитель я.
За кордоном розмовляю українською, крім випадків коли люди мене не розуміють, а мені треба (було це аж 1 раз за пів року. Коли працівниця банку - донька мігрантів, вже народжена тут, ламаною росмовою пояснювала і запитувала, а як то буде російською, а як то...)
Був у мене випадок...
Купуємо меблі зі своєю донькою, обговорюємо то, молодий хлопець- продавець робить вигляд, що не розуміє нас. Звертаємося англійською (це не мова країни-перебування), відповідає англійською. І тут підходить інший продавець (як виявилось потім його мати) і каже: Андрей не вьідельівайся! Він з родини давніх мігрантів з рашки і мову знає. Але йому соромно стало. Соромно за приналежність до країни-вбивці.
А ми з донькою так потішились з того)))
Був у мене випадок...
А ми з донькою так потішились з того)))