Шумелка Мышь• Изменено 17 июля 2024

Хай пребуде срач! Місяць як живу за кордоном...

Так хочеться серед іноземців почути своїх, українців. І я знаю, що вони тут є. Бачу машини на українських номерах, бачу скільки в чаті українців, які живуть в цьому місті. Але мови не чую! Тільки чтоканьє да каканьє, і хрєн поймеш чи то наші, чи росіяни. Ну чи вам самим не хочеться якось самоідентифікуватися, відділитися від них...
Стрекоза любви• 17 июля 2024
Ответ дляPaolla
Розумію вас автор. Я в Німеччині теж не можу зрозуміти, наші чи росіяни. Хотілося б, щоб наші говорили українською для ідентифікації. Я не зациклена на мовному питанні, якщо що.
Хочете прикол? Я коли жила в Австрії в багатоквартирному будинку в нас зʼявилися нові сусіди. Пара, чоловік і жінка. Вони розмовляли німецькою між собою та й якось і зовнішньо були схожі на німців. Я з ними навіть німецькою віталася.
Але одного разу ми паралельно піднімалися сходами і в жінки почав дзвонити телефон з рінгтоном «Патамушто я русский». Виявилися емігрантами, які 30 років назад перебралися до Німеччини.
Так що моя мораль - слухайте рінгтони і робіть висновки 🤭

Paolla• 17 июля 2024
Ответ дляMary-7b23
Ви виїхали - живіть своє життя, і не лізьте межи очі до людей , це їх справа як розмовляти , а не патріотку сомнітєльну з себе видавлюєте
Де я сказала, що лізу до людей межи очі.чи патріотку з себе корчу. Вперше про це висловилась, бо тема така.
Незламна• 17 июля 2024
Ответ дляПазлШредінгера
Я з вами згодна. Через мову в тому числі. Адже якби ми не знали рос мови, то не дивилися б їхні фільми, не слухали музику, весь цей культурний рос код вливався в нашу свідомість з дитинства. Всі знають звідки фрази ’людк, а людк’ ’ а вас я папрашу астатца’ ’ каждий год 31-го числа...’ ’ Так не даставайся же ти нікаму’. Чому всі імперії на захоплених землях одразу намагаються вкорінити свою мову? Це ж перше завдання імперій і колонізаторів. Вони ж це не із альтруїзму робили, а для того щоб через пару поколінь викорінити національну ідентичність, щоб люди могли одружуватись між собою, і діти/внуки від такої пари вже не будуть мати чіткої національності.
Травити людей за мову не можна, але розуміти, що те, що ми російськомовні це досягнення рос імперії варто, і це явно не робилось в наших національних інтересах.
Шкода, що вас навряд почують
Niffler• 17 июля 2024
Ответ дляEspresso_caffe
губы, брови и ресницы?
Нет, я адекватная.
Yuliya82• 17 июля 2024
Ответ дляPaolla
А ви часом не з мацкви? Такі іздьовки тільки від кацапів чула
А Ви часом не Маня?)))
Niffler• 17 июля 2024
Ответ дляТА7НЯ7
Ой как интересно, а что вас відало?
Наверное, взгляд.
woman Warrior• 17 июля 2024
Ответ дляШумелка Мышь
Скрізь українською - і дома, і тут
и как? местные вас понимают, или вы с них тоже требуете взаимности?
Lizavel• 17 июля 2024
Автора немножко нет
Киев_Елена• 17 июля 2024
Ответ дляPaolla
Нет, из Киева)

woman Warrior• 17 июля 2024
Ответ дляМайор Медуза
У Лондоні дуже багато нас) а от у Польщі прожили півтора року і жодного разу не чула української мови(
та да, действительно, странно,и что это поляки себе позволяют
ТА7НЯ7• 17 июля 2024
Ответ дляПазлШредінгера
Ви праві про насадження російської мови. Як у Індії англійську насаджували, в Марокко французьку ..,.. це країни - колонії..Треба визнати що ми багато років були колонією оркостану, а зараз намагаємось вирватися та отримати незалежність......ту що насправді а не паперці.....
Espresso_caffe• 17 июля 2024
Ответ дляNiffler
Нет, я адекватная.
а вы воспринимаете это как комплимент?
я - да, киевлянки - спокойные, воспитанные, уверенные в себе, интеллигентные, без лишних понтов

когда отвечаю на вопрос откуда вы отвечаю ’я - киевлянка’ всегда люди аж светятся от радости, не знаю почему
Paolla• 17 июля 2024
Ответ дляКиев_Елена
Нет, из Киева)
Ну ви там ще спитали в чьом іздьовка, а потім виправили. Іздьовка в цьому - ´Вам лучше слушать русский язык чем взрывы? Непатриотично однако…’ Таке Г я тільки від кацапів чула.
Lizavel• 17 июля 2024
Ответ дляТА7НЯ7
Говорю на русском,думаю на русском и хрен меня кто-то заставит говорить на другом языке
Lizavel• 17 июля 2024
Ответ дляEspresso_caffe
а вы воспринимаете это как комплимент?

Согласна
ТА7НЯ7• 17 июля 2024
Ответ дляLizavel
Вы не поняли. Это делается постепенно. Вот уже несколько лет пытаются исправить ситуацию.... Садики, школы, вузы на украинском языке общение. Ваши внуки уже и не будут тот русский знать....
Lizavel• 17 июля 2024
Ответ дляPaolla
Кто большая патриотка,україномовна,свалившая или русскоязычная,которая работает,платит налоги и испытывает все радости: +40,ракеты, обстрелы,пустые холодильники с мясом итд?
Lizavel• 17 июля 2024
Ответ дляТА7НЯ7
Вапще не факт)
Lizavel• 17 июля 2024
Ответ дляТА7НЯ7
Мои внуки будут знать русский) тому как мои предки,строившие Киев его знали, говорили и в оккупации были. И книги я жечь не буду русские. И я думаю на русском и война не из-за языка точно

ТА7НЯ7• 17 июля 2024
Ответ дляLizavel
А в этой теме никто и не сказал что из-за языка.
Lizavel• 17 июля 2024
Ответ дляТА7НЯ7
Дак Вы ж писали: Ваши внуки уже и не будут тот русский знать....
Это фашизм и денацификация. Кугуты будут не довольны, а мои друзья из Харькова как говорили,так и будут говорить на русском, потому что они на нем думают.
дивчинка• 17 июля 2024
Ответ дляЕжеви4ка
А ви реально спілкуєтеся з усіма сторонніми за кордоном?
А вы в ракушке по жизни? Я-нет)
дивчинка• 17 июля 2024
Ответ дляМарфа-Краса
Я кацапов слышу с первой ноты! Это тугим на ухо нужно быть чтобы ихнее аканье не слышать!
Между прочим, аканье и оканье это не вся Россия
Марфа-Краса• 17 июля 2024
Ответ длядивчинка
Согласна. Но у них акцент другой.
дивчинка• 17 июля 2024
Ответ дляМарфа-Краса
Согласна. Но у них акцент другой.
Вот не уверена, хотя Московский регион трындец как противно разговаривает, вот просто сразу хочется зарядить по роже
Марфа-Краса• 17 июля 2024
Ответ длядивчинка
Аськают! После 14 года, когда перестали к нам ездить, так прям по режет от ихнего акцента.
@dres Odessa• 17 июля 2024
Ответ дляLenusikkuz
Тобто не через мову? А хіба не «ущемлённых и притеснённых» орки прийшли захищати? Так, це був привід, але його могло і не бути, якби ми поважали свою мову і розмовляли нею.
Вы наивная? Другую бы причину придумали.
Re1ne• 17 июля 2024
Ответ дляШумелка Мышь
Скрізь українською - і дома, і тут
И вас понимают иностранцы?
hairy• 17 июля 2024
Мені набагато приємніші російськомовні в Україні, ніж україномовні закордоном.
Рідною мовою треба говорити дома, якщо це так для вас важливо, а на чужині - тій, яку розуміє більшість.
assiyka• 17 июля 2024
Я з Херсонщини !!! і я з 2012 року розмовляю виключно українською. Мене часто запитували: чи не вчитель я.
За кордоном розмовляю українською, крім випадків коли люди мене не розуміють, а мені треба (було це аж 1 раз за пів року. Коли працівниця банку - донька мігрантів, вже народжена тут, ламаною росмовою пояснювала і запитувала, а як то буде російською, а як то...)

Був у мене випадок...
Купуємо меблі зі своєю донькою, обговорюємо то, молодий хлопець- продавець робить вигляд, що не розуміє нас. Звертаємося англійською (це не мова країни-перебування), відповідає англійською. І тут підходить інший продавець (як виявилось потім його мати) і каже: Андрей не вьідельівайся! Він з родини давніх мігрантів з рашки і мову знає. Але йому соромно стало. Соромно за приналежність до країни-вбивці.
А ми з донькою так потішились з того)))