Шумелка Мышь• Изменено 17 июля 2024
Хай пребуде срач! Місяць як живу за кордоном...
Так хочеться серед іноземців почути своїх, українців. І я знаю, що вони тут є. Бачу машини на українських номерах, бачу скільки в чаті українців, які живуть в цьому місті. Але мови не чую! Тільки чтоканьє да каканьє, і хрєн поймеш чи то наші, чи росіяни. Ну чи вам самим не хочеться якось самоідентифікуватися, відділитися від них...
Espresso_caffe• 17 июля 2024
Ответ дляТА7НЯ7
Вы не поняли. Это делается постепенно. Вот уже несколько лет пытаются исправить ситуацию.... Садики, школы, вузы на украинском языке общение. Ваши внуки уже и не будут тот русский знать....
да и сейчас уже вырождение русского языка отмечается
даже по форуму глянуть, просто беда с предлогами, орфографией
Espresso_caffe• 17 июля 2024
Ответ дляLizavel
Дак Вы ж писали: Ваши внуки уже и не будут тот русский знать....
Это фашизм и денацификация. Кугуты будут не довольны, а мои друзья из Харькова как говорили,так и будут говорить на русском, потому что они на нем думают.
кстати, интересно
люди, прожившие лет 20 в эмиграции с полной интеграцией думают на каком языке?
Ответ дляМиззери
Приезжайте в Польшу тут украинцев больше чем поляков по ощущениям ) недавно мне написала знакомая из Киева что видела меня ) а речь украинская и русская так везде
Я коли жила у Польщі познайомилась з дівчиною, українкою, з якою, як виявилось, ми навчались в одній школі
Стрекоза любви• 17 июля 2024
Ответ дляLizavel
Я б не розписувалася за всіх Харківʼян, бо насправді, в моєму оточенні відсотків 35% перейшли на українську. Я теж думала російською, і нічого, тепер думаю українською. Але і нікому не забороняю думати чи розмовляти російською, бо хто я така!? Кожен сам вирішує і обирає, що йому краще.
Ответ дляКиев_Елена
А какой смысл им в Польше на украинском говорить? Русский международный язык и понятен широкому кругу людей. К парикмахеру русскоязычному заграницей прийдет большее количество клиентов, чем к украиноязычному, т.к нет языкового барьера. Во всех украинских группах заграницей сообщения «подскажите русскоязычного педиатра», « подскажите СТО с русскоязычным персоналом», «подскажите русскоязычного налогового консультанта» и подобное. Это в Тернополе некомфортно заговорить на русском, т.к. могут «волком» посмотреть, отпустить комментарий и т.п. А заграницей все русскоязычные спокойно говорят на родном языке без проблем, да и украиноязычные переходят на русский, если нужно получить услугу специалиста который не владеет украинским, но знает русский
Можливо, ми у різних Польщах. Але у тих групах місцевих, які читаю, шукають або україномовного, або пишуть ’укр/рус’.
Ще не зустрічала, щоб шукали російськомовного.
Ana Fernandes• 17 июля 2024
Ответ дляТА7НЯ7
Скорее всего украинский тоже знать не будут
Ирина11123• 17 июля 2024
Хочется отделиться от украиномовных, слышу мову обхожу 10 дорогой, 80 % с вавкой в голове , что и доказывает этот пост
useruseruser• 17 июля 2024
Ответ дляИрина11123
Причём тут язык?Главное,какой это человек - хороший или плохой.
Ответ дляEspresso_caffe
а вы воспринимаете это как комплимент?
я - да, киевлянки - спокойные, воспитанные, уверенные в себе, интеллигентные, без лишних понтов
когда отвечаю на вопрос откуда вы отвечаю ’я - киевлянка’ всегда люди аж светятся от радости, не знаю почему
Пои чем тут Ваш вопрос о губах, бровях, ресницах?
Нет не хочется. Я тоже за границей. Со всеми нашими беженцами общаюсь на русском. Беженцы из разных регионов. Кто - то говорит на русском, кто - то на украинском. Никто претензий не предъявляет и мовных срачей не устраивает. Если вы автор чем - то недовольны - это ваши проблемы , никто под вас подстраиваться не обязан.
Ответ длясЛАдКОежКА
Ні, не хочеться. Всім хто зациклився на мові, то треба вже з психологом працювати. Війна почалась не через мову, в цей час люди повинні один одного підтримувати, а не кричати з закордону про мову
Мова це одна з причин, вони б не наважилися сюди пертися, якщо б всі українці вважали себе українцями
Ответ дляПтица секретарь
Повірте , нам виіхавшим 2,5 року назад - не цікаво вже мати справи з нашими. Відвикли . Нова робота, школа, подорожі , своє життя, хтось вже і замуж вийшов, дітей родили деякі - нам вже не треба це спілкування , нема навіть бажання зі своїми мати справу
А чому тоді такі важні птиці сидять на українському форумі? 😁
Ответ дляСвоего не предлагать
Ніколи не сплутаю наших російськомовних з росіянами. Тема реально для срачу
Не для срачу. Я також в Європі одного разу побачила у магазині одну підстаркуваті пару. Жінка весь час шарпала чоловіуа- не те взяв, там щось зачепив. А він в окулярах із товстелезними лінзами, тобто із дуже паганим зором. Токсична жінка привертала увагу місцевих також. Розмовляли вони кацапською. Ну, думаю, явно , узькі. Але не пройшло і місяця приблизно, як вони оселилися у нашому гуртожитку для українців. Потім з´ясувалося , що ще й з мого регіону
Ответ дляTAM-rico
И к чему эта интересная история?