Хочу в БАНю• 22 июля 2024

Підліток (14 років), не витримую...

Я розумію, що важкий період, гормони, коливання настрою, але я вже не витримую. Ще три місяці назад в мене була сонячна, завжди усміхнена дитина. А тепер це постійно невдоволений підліток, у котрого я у всьому винна. Я вже закриваю очі на те, що багато років намагаюсь проханнями, заставляннями, погрозами, власним прикладом навчити вмиватися, чистити зуби, елементарним правилам гігієни, прибирати в кімнаті, мити своє взуття. Перестала його заставляти, намагаюся просто говорити і просити зробити декілька разів. Сьогодні взагалі був апогей: запустила робота пилососа, щоб прибрав у квартирі, підняла провода від компа у кімнаті сина, бо робот неодноразово заплутувався. Через п´ять хвилин заходжу до кімнати, син лежить на ліжку в телефоні, робот заплутався у провід, бо син не послухався і вирішив все таки опустити їх, робот заплутався в них і крутиться, намотуючи їх далі. Я розізлилася від такого пох...му. Бо це чітко відслідковується останнім часом у всьому. Вдарила по плечу ( так, я розумію, що це дуже погано), накричала, заборонила комп. Прийшов чоловік, підтримав мене. Цьому передував не один такий вчинок, вчора приїхали з турбази, кажу витряхни свій рюкзак, пішов у ванну, перевернув, натрусив сміття у раковину і пішов. Ну повинно ж бути хоч якесь розуміння в 14 років? Він не вчора з нами почав жити, ми завжди виховуємо його, що жити потрібно в чистоті. Чоловік підходить до сина вже після обіду і каже, ти не хочеш вибачитися? Син каже, ні світла все одно немає ( в комп грати не зможе)... Я не знаю в який момент я " стратила". Чоловік дуже багато сина обіймав, цілував ( я в цьому плані більш стримана), ми постійно йому кажемо, що любим його. Завжди розмовляли про все, все обговорювали, син був завжди дуже легкою дитиною, подарунок Бога в емоційному плані. Ніколи, ніяких істерик, гарно вчиться. Боюся, що зараз зроблю велику прірву між нам з сином, а з іншого боку, я не маю терпіти неповагу до себе і до правил в своєму домі. Хто пройшов через це? Буду вдячна за поради. Крик душі...
автор Хочу в БАНю • 22 июля 2024
Ответ дляГуляю босоніж
Полностью согласна
Залишилося знайти цю золоту середину)

автор Хочу в БАНю • 22 июля 2024
Ответ дляFashion_besties
Верно!
Толкая сына в плечо - мать как-бы дает понять, что тот, кто общается с позиции силы тот и прав. Такой себе довод…
Придет время и сын будет сильнее физически и ментально, дай бог чтобы у него остались правильные ориентиры и мать не обижал. Мать и отец должны тоже грани не переходить
Я розумію, що це неправильно. Ми звикли розмовляти, могла і кричати не без цього. Але, в більшій мірі, я звикла, що син мене чує. Я вже писала вище, що він легка дитина ( ну я не вважаю оту мою багаторічну щоденну гавкітню про чищення зубів великою проблемою, тільки раз на пів року, як сильно накриває). Але сьогодні, це була єдина можливість достукатися, бути почутою, викликати хоч якусь реакцію. Це річ, вона дорого коштує. З його вини вона могла бути зламана. В цьому плані, він дуже безалаберний, йому байдуже, в побуті він абсолютно небережливий. Якщо це його телефон, комп´ютер, велосипед, я не лізу і не переймаюся, бо в нього є свій грошовий запас ( вже близько 3 років всі кошти, що йому дарують на всі свята він збирає, частково міняє на валюту, частково тримає на картці , частково готівкою в гривні) і він купувати буде це за свій кошт ( якщо це станеться через його недбалість), а от пилосос я буду купувати або ремонтувати за свої гроші, але я волію їх відкласти на його навчання. Тому, скоріш за все, я лишуся без пилососа.
автор Хочу в БАНю • 22 июля 2024
Ответ дляМerida
Моему вот-вот 15.
Встала в 5 утра в туалет. Иду на автопилоте. И слышу разговор. А сын трындит с дружбанами по телефону и играет в компе. Постучала в комнату. Вышел, я развернулась и ушла. Выдернула шнур от инета и ушла спать. Утром, ну как утром, в 2 часа дня, приполз как побитый кот. Убрал в комнате полугодичный срач( не утрирую), вынес мусор. Постирал и развесил свою постель. А я ни слова не сказала вчера. Он сам все понял, что пересёк линию доверия и адекватности.
В мене починається зразу: за що? Я не винен, купа аргументів... Не перебалакаєш😡
Пушкининиана• 23 июля 2024
Ответ дляХочу в БАНю
Вчила так само, як і чистити зуби. І продовжую вчити багато років. Його не вчора до нас підселили і ми не вирішили змінити ситуацію за один день. Цей пост - це крик душі! Бо останні три місяці- це якесь загострення! Бувають дні, коли я можу безкінечно співати оди своїй дитині: який він слухняний, який він відмінник, як він самостійно вчиться, приймає участі в олімпіаді, добра та ласкава дитина, як мені в садочку і в школі завжди казали, коли я питала, чи немає нарікань, чи все добре- якби всі були діти такі, як Ваші. Але це було раніше. Три місяці це вже інша дитина.
А за три місяці скільки разів ви з дитиною розмовляли про те, що змінилося, що її турбує. Спитали, коли помітили зміни? Ні! Бо ви б знали, що відбувається з вашою дитиною. Не треба все звалювати на гормони, це дуже зручна відмазка, але правда в тому, що гормони в нього почали перебудову вже давно, а проблему маєте зараз. І вона не в гормонах.
Пушкининиана• 23 июля 2024
Ответ дляДуняша
Вам просто с характером его повезло. Он слабее вас. Был бы сильнее было бы небо в алмазах)
Та він вищий за мене і вищий за батька і він сильніший за мене. І характер має з дитинства. Якби у вас була моя дитина, стрічка на Совєтчіце поповнювалася б новими темами двічі на день, як мінімум. Але справа в тому, що я чую свою дитину і прислухаюся до його бажань також. А ще я розмовляю з дитиною і не чекаю, що ось він виріс і зараз ввімкнеться кнопка слухняності, вміння все робити, характер ангольський і т.д. Тому не маю проблем.
Fashion_besties• 23 июля 2024
Ответ дляХочу в БАНю
Вы душная. Представляю как выносите мозг ребенку. Он должен соответствовать вашему «легкий улыбающийся ребенок», а иначе запилите его.
Вы не думали, что игнор - это защитная реакция на вас?
И если это вас не останавливает, у него может копиться агрессия и раздражение.
Не пускайте свой робот-пылесос в его комнату. Ищите положительное подкрепление, в случае если делает как хотите, а не вынос мозга если не делает
Fashion_besties• 23 июля 2024
Ответ дляДобро с Кулаками
Пожалуйста. Я еще согласна с одним мнением здесь что у Вашего сына могло что-то случится,какая-то ситуация. Может насмешки в школе может личные неудачи. Что-то это все запустило как вариант тоже, поговорите с ним или может к психологу. Переходный возраст есть конечно но на ровном месте тоже маловероятно резкая смена характера.
Да что такого сын делает чтобы его к психологу вести?!
Это маму походу надо
Fashion_besties• 23 июля 2024
Ответ дляХочу в БАНю
Спасибо Вам большое за такие важные советы! Обязательно ими воспользуюсь. Я рада общению с ребенком, но он все меньше м меньше во мне нуждается. Я нормально к этому отношусь, хоть мне и грустно. В кино затащить не могу, на прогулку и подавно. Кафе его не интересует. Только комп и футбол. Но это не мой круг интересов, как Вы прнимаете)
Комп - это может быть увлечение ПО или компьютерными системами, как у Стива Джобса с свое время… или это может быть порнуха, например.
Вы знаете, чем увлечен ваш сын?
Fashion_besties• 23 июля 2024
Ответ дляДуняша
Та вы шо))) а в 19 она будет орать что это мать виновата, что у нее вся морда в прыщах и шрамах и что поэтому у нее парней нет. И что нормальная мать бы как-нибудь это вылечила, а то ей сейчас придется все деньги тратить на морду, а не на кофе.
Сколько пренебрежения к ребенку.
И ноль уважения. Как к объекту - он должен обладать такими-то качественными характеристиками чтобы я поставила галочку что я хорошая мать и ко мне не было претензий

Fashion_besties• 23 июля 2024
Ответ дляХочу в БАНю
а мене більше турбує, що він буде там одинокий. Хто зна, як адаптація пройде. В мене домашня дитина.
Прочитала «домашняя скотина» 🤪
Fashion_besties• 23 июля 2024
Ответ дляГуляю босоніж
В смысле распоряжаться по своему усмотрению? Смотря что вы имеете в виду: пользоваться вещами по назначению - имеет полное право. Мне вот интересно, если ваш ребенок вынесет из дома свои личные вещи - гаджеты, приставку, одежду (которая недешевая), игрушки и все это выкинет в мусорку или подарит кому-то, как вы на это отреагируете?
Да прям-таки выкинет. Вы рисуете детей какими-то дебилами
автор Хочу в БАНю • 23 июля 2024
Ответ дляПушкининиана
Ми постійно з чоловіком розмовляємо і питаємо, що сталося і в чому причина змін.
автор Хочу в БАНю • 23 июля 2024
Ответ дляПушкининиана
Ми завжди з ним розмовляли, ніколи не сюсюкалися, він з дитинства був, як маленький дорослий, з ним завжди було цікаво.
автор Хочу в БАНю • 23 июля 2024
Ответ дляFashion_besties
Він також так вважає. Тільки каже іншими словами.
автор Хочу в БАНю • 23 июля 2024
Ответ дляFashion_besties
Вы знаете, чем увлечен ваш сын?
Гра Дота, чоловік знає більше, ніж я, бо також грає і вони спілкуються на ці теми. Іноді програмує, написав гру для телефону та для комп´ютера, сидів на форумі, там познайомився з хлопцем, який зробив графіку для його гри, а син написав коди. Це було навесні. Зараз тільки грає і відео дивиться на ютубі. Відео різноманітні. Я не лізу в телефон.
автор Хочу в БАНю • 23 июля 2024
Ответ дляFashion_besties
Вы знаете, чем увлечен ваш сын?
Ось і зараз прокинувся о 6ій ранку, бо в нас включили світло до 10.00, щоб пограти.
Fashion_besties• 23 июля 2024
Ответ дляХочу в БАНю
Схоже на ігрову залежність.
Як і всі інші залежності вони зжирають особистість, її мотивацію до корисної діяльності і силу волі
автор Хочу в БАНю • 23 июля 2024
Ответ дляFashion_besties
Схоже на ігрову залежність.
Так, я розумію. Коли по графіку ДТЕКа включення, для нього нічого не існує.
Мerida• 23 июля 2024
Ответ дляРаботать надо
И он не смог вставить шнур обратно?
роутер стоит на тумбе прям у моей спальни. я выдернула и оставила дверь открытой. он даже не пытался выходить со своей комнаты

Интимная• 23 июля 2024
Ответ дляМрії у вирії
Вы прям мис очевидность. Никто не спорит, что нужны совместные дела. Проблема в том, что не получается никак подростка к ним привлечь.
Вот где недостаток воспитания.