У Миколаєві 6-місячна Поліна впала в кому після того, як їй зробили щеплення у дитячій поліклініці №2.
Про це у соціальній мережі «Фейсбук» повідомила депутат Миколаївської обласної ради, лікарка Світлана Федорова.
«Новини-N»також за рекомендацією Федорової зв´залися з хрещеною дівчинки Вікторією Басарєвою.
Жінка розповіла, що 6-місячній Поліні зробили щеплення вакцини АКДС у п´ятницю, 12 липня. Через кілька годин у дівчинки набрякла ніжка, в яку робили укол, дитина стала млявою і незабаром знепритомніла. Дитину негайно госпіталізували, а невдовзі лікарі змушені були, виходячи з тяжкості стану маленької пацієнтки, перенаправити її до Одеси.
Вранці у суботу, 13 липня, маму разом із маленькою донькою на автомобілі мобільної бригади швидкої допомоги доправили до лікарні міста Одеса, де Поліну, яка на той момент вже перебувала у стані коми, помістили до реанімації.
- При народженні Полі зробили БЦЖ у пологовому будинку. Настав час АКДС колоти, і ось така ситуаці , - розповідає Вікторія.
Хрещена мати маленької Поліни розповіла, що коли їй робили щеплення, то в лікарні не було ні світла, ні генераторів. Температура повітря в кабінетах становила понад 35 градусів.
Зазначимо, що депутат обласної ради Світлана Федорова привернула увагу до цієї проблеми кілька днів тому, на прикладі сімейної амбулаторії №5. Федорова попередила батьків, що наслідки використання вакцин, що зберігаються у спеці, можуть бути дуже тяжкими.
У міському Центрі первинної медико-санітарної допомоги №1 Миколаєва спростували її заяву, заявивши, що вакцини зберігають у холодильниках.
Юся шопоголик• 02 августа 2024
Тут питали про вакцини, коли світла постійно не було в таку спеку чи можуть зіпсуватися, Т була під 40 і багато хто писали що вночі аптеки не включають генератори
Mita Messerer• 02 августа 2024
Ответ дляМишель99
Удивительно,а мама видела,что со светом такая ситуация и ее ничего не смутило. Очень жаль малышку,здоровья ей
Да и без света таких случаев хватало.
antiguaibarbuda• 02 августа 2024
Почему же за границей нужно в аптеке брать вакцины, в сумке холодильнике с термометром внутри, без сумки холодильника и не выдадут, а потом на такси за 10-20 минут везти вакцину семейному, а у нас такая безалаберность…
Ответ дляantiguaibarbuda
Українських пацієнтів і так все влаштовує. Навіть не знають, як має бути.
Ответ дляantiguaibarbuda
У нас тоже так,в аптеке сумка холодильник,ее в этот же день надо вернуть
Mita Messerer• 02 августа 2024
Ответ для-Ань-
Батьки не думали, батьки довіряли лікарю.
Жаль людей.
Такие и доверяют Воз бегут колоться от коронофэйка, потом доверяют президенту и успокаиваются под шашлыки.
antiguaibarbuda• 02 августа 2024
Ответ дляЮся шопоголик
Многие вакцины можно менее 24 часов держать при температуре до +25, если холодильник нормально держит температуру, то ничего за ночь критического не случится, если не указано другое в инструкции. А вот если холодильник не работает длительное время, а в кабинете +40…
Ответ для-Ань-
А в украинских аптеках прям безопаснее брать вакцины, чем в поликлинике? Чем потоможет сумка-холодильник при покупке вакцины в аптеке? При прошлых многочасовых отключениях електричества? В аптеках свет не отключали? 🤦
при такий жарі ніякі вакціни зберігати не можна.
При кімнатній температурі можливо деякі і можна, але не при 37 градусах.
Влітку взагалі щеплення під питанням. Хоча я не противник вакцин. Але родимку доньці відмовилися вдаляти, мовляв влітку неможна, а вакцинувати - виходить нічого страшного?
Без світла та генераторів: в миколаївській поліклініці вакцини для дітей зберігають з порушенням температурного режиму:
Екскерівниця Миколаївської обласної інфекційної лікарні, депутатка Світлана Федорова заявила, що у сімейній амбулаторії №5 ліки та вакцини зберігають в умовах рекордної спеки у Миколаєві.
Про це вона розповіла у своєму телеграм-каналі.
Світлана Федорова розповіла, що під час перевірки стану закладу, вона виявила, що в лікарні немає жодного генератора та альтернативного джерела живлення. Температура в приміщеннях та лікарняних кабінетах закладу становить 35 градусів, а самі препарати зберігають не в холодильниках і з порушенням температурного режиму.
— Зараз на вулиці температура цілодобово +37, +41 градус. День і ніч. Тиждень за тижнем. Дійшли до мене чутки, що всі гуманітарні генератори та інші альтернативні джерела живлення безсовісно розтягують головлікарі та начальники охорони здоров´я додому. І вже не перший місяць через них діти у поліклініці номер 5 (думаю, в інших не краще, на жаль) вакцинуються зіпсованими вакцинами. Поліклініка не має ані холодильників, ані генераторів. Задихаються медики, задихаються пацієнти. Вакцини зберігаються за температури навколишнього середовища: від 35 до 41 градуса Цельсія, — написала Світлана Федорова.
На відео, що опублікувала Світлана Федорова, вона показала огляд кабінетів, зокрема кабінету вакцинції, де медсестри показали, що зберігають ліки у спеціальній холодильній сумці.
— Ми тільки отримали повноцінний холодильник, — каже одна з працівниць.
— Коли він буде працювати? — питає Світлана Федорова.
— Вже сьогодні (15 липня, — прим.). Він набирає температуру.
За словами лікарки, вакцини, які весь час зберігали в кабінетах, вколювали немовлятам. Вона закликає батьків малюків, які отримали вакцинацію, у разі погіршення самопочуття в дитини негайно звернутись до медиків.
— Зберігання та подальше використання дитячих вакцин з порушенням холодового режиму може призводити до найгірших наслідків: від негайних побічних реакцій до розвитку тяжких захворювань через деякий час, після того, як цю вакцину ввели. Прошу вас, матусі діток, яких щепили останнім часом у цій 5 сімейній амбулаторії (вулиця Авангадна), приділіть увагу діткам! При найменших відхиленнях — терміновий огляд невропатолога!, — звертається лікарка.
Зазначимо, що аномально високі температурні показники спостерігаються в більшості областей України. Хоч весною метеорологи Миколаївського гідрометцентру прогнозували, що літо у регіоні буде традиційним, вже в червні спека почала бити всі температурні рекорди.
3 червня температура у Миколаєві наблизилася до абсолютного максимуму за останні 30 років, досягнувши 33 градуси за Цельсієм. Новий рекорд Миколаїв встановив 10 липня — стовпчик термометра показав +40,5°С, 11 липня температура трималась на рівні 40,2°С.
Незважаючи на високі температури, кількість звернень до бригад «швидкої» допомоги в Миколаєві залишається стабільною.
Нагадаємо, раніше депутати Миколаївської обласної ради ухвалили рішення щодо проведення перевірки стану захисних споруд в медичних закладах.
Щодо зберігання вакцин в медзакладах
Ще додам від себе, як раз в середині липня, в найспекотніший час мій чоловік лежав в лікарні в Дубках. При відключенні світла через декілька секунд підключався генератор. Щодного разу в лікарні не було такого, щоб не було електрики, була або з города, або з генератора.
Ответ дляGarnoKvit
Безпечних вакцин не існує.
Ответ дляNatalisa7613
Чем родители думали,вопрос.
Тим, що більшість думають. Йдуть і роблять. Не цікавляться.
Як і в аптеках купують ніби дорогі хороші, а хто в тих аптеках 2 місяці ночами генератори включав?
Це страшна біда була з перебоями і ліками. Буде довго аукатися. Це що не можна було закупити достатньо того світла на час ремонту атомних блоків, щоб людкй не ставити в таке становище. Хер там, думали, перетопчиться стадо тупих баранів.
Здоров´я дитини
vasilisa-l• 02 августа 2024
Ответ дляfoordawan
Жаль людей.
А ви як завжди не упустили моменту підзаробити на чужому горі, своїми палевними методиками
Ответ дляМишель99
А можна подумати ці вакцини хтось викине. Вколють через пів року, навіть якщо буде світло і ніхто не задумається, що в липні вони бкз світла були.
Дуже важка делікатна тема
Natalisa7613• 02 августа 2024
Ответ для-Ань-
Очень зря.
alena19842010• 02 августа 2024
Ответ дляРойЛеля
Дуже важка делікатна тема
Я оце теж подумала на рахунок цього, що навіть якщо вакцини десь і зберігалися неправильно, то ніхто їх не викине і далі будуть колоть. Як і не можливо дізнатися, де та вакцина зберігалася, до аптеки, лікарні, бо вони ж десь на складах лежать, і там світла теж могло не бути.
Ответ дляantiguaibarbuda
Я Вас здивую, якщо скажу, що і в Україні вакцину для дитини нам продавали тільки за умови наявності сумки-холодильника? Хоча нести треба було через дорогу 100 метрів? Так, дали залог за сумку (от тільки не пам´ятаю, в аптеці чи в полікліниці), потім вертали сумку і забирали залог.
І так, це було в Миколаєві
Vlada-Maria• 02 августа 2024
Ответ дляМишель99
а тим часом....
Масштабна кампанія з вакцинації: МОЗ оголосило про додаткові заходи для імунізації українців
МаргаритаЛьвовна• 02 августа 2024
Ответ дляСалт
Щодо зберігання вакцин в медзакладах
так то ликарня. а в детских поликлиниках нет генераторов.
при последнем визите остроту зрения в темноте пытались проверить.
и кто вообще придумал требовать справку 086 в конце учебного года, а не в начале?