Бавовна• 03 августа 2024

Дитинство і РХП.

Мене з дитинства мати обмежувала в харчуванні. Контролювала що я їм і скільки, висміювала за наявність «живота», забороняла їсти більше, ніж вона вважала за потрібне, але і не доїсти покладене в тарілку я не могла. Не могла відмовитись від макаронів чи каші. Враховуючи, що дитинство прийшлося на лихі 90-ті і їсти в принципі було небагато що, самі вуглеводи, хліб, з білковими продуктами було скрутно. В 16 років в мене почалася анорексія, яка переросла в анорексію з очищеннями, а потім - в булімію. Хворію майже 20 років, ніяк не можу позбутися цього, хоча постійно в терапії. Нещодавно зізналась матері в цьому. На що вона відповіла, що я собі все вигадала, і насправді це в мене від чоловіка, а не з дитинства. Хоча чоловік мені жодного разу не зробив жодного зауваження щодо ваги, навіть, коли я набрала 20 кг через хворобу. Якщо у вас є РХП, розкажіть, яке у вас було дитинство? Чи були там обмеження, висміювання і все таке інше? Як це вплинуло на ваше доросле життя?
12 галюцинаций• 03 августа 2024
Моя сестра умерла от анорексии, имела благополучное детство. Причина одна - психически больные люди не хотят лечиться и заставить их очень сложно. Вы в терапии много лет, но до сих пор мама виновата и Вы с ней что-то выясняете.

Грушки-яблочки• 03 августа 2024
Я была очень худая в детстве. Родители хотели чтобы я поправилась. Заставляли есть большие порции. Ремень лежал всегда рядом с тарелкой. Часто от переедания я рвала в тарелку. Рвоту выливали, мыли тарелку, накладывали заново и заставляли всё съесть.
В подростковом возрасте так поправилась, что остановить меня они уже не могли(
Всю жизнь страдаю лишним весом.
До сих пор надеюсь справится с этой проблемой и иметь оптимальный, стабильный вес.
Оно само купилось• 03 августа 2024
А як зараз проявляється?
Можливо вам потрібно змінити метод терапії?
Я пані прохана...• 03 августа 2024
Нас наоборот заставляли есть в детстве. Потому мы были слишком худые. Хотя это худоба - не болезнь же. Сейчас многие продукты не ем совсем. В терапию не обращалась, анорексии нет. Хотя было состояние граничащие с этим. Лет в 20. Вес был 45 кг /171 рост. Сейчас вешу 52 кг.но ем мало, мне не лезет. Хотя и сейчас находятся те, которые говорят «чего ты такая худая» и так далее. А какое дело им? Мне давно все равно. Детство влияет очень. Ваша тема чуть о другом. Я просто поделилась своей историей. Могу вам посоветовать разве что сменить специалиста, если нет результата.
Виправлялочка• 03 августа 2024
Автор, смените терапевта.
автор Бавовна • 03 августа 2024
Ответ дляОно само купилось
А як зараз проявляється?
Терапія допомагає рівно до того моменту, як з‘являється конфлікт з матір‘ю і сестрою. А під час конфлікту - одразу відкат, зрив….з війною взагалі стало погано. Інші стреси впливають на стан РХП. Конфлікти з сім‘єю не пов‘язані з харчуванням. Вони проросійські, живуть в окупації і славлять путіна. І моє неприйняття цього активізує рхп(
автор Бавовна • 03 августа 2024
Ответ для12 галюцинаций
Значить, не настільки там прекрасне дитинство, як ви пишите. Людина просто так не помирає від анорексії.

Оно само купилось• 03 августа 2024
Ответ дляБавовна
Вам потрібен травматерапевт, не просто психолог або психотерапевт, а людина яка має освіту роботи з травмою і рхп.
Дуже схоже, що терапія тільки на вивільнення емоцій. Радікал вашого РХП більший за вашу особистість, а потрібно навпаки. Що ви є хозяйкою свого життя. Що вас спонукає продовжувати спілкування з родичами?
Запароленое одеяло• 03 августа 2024
Ответ дляБавовна
Выходите из состояния жертвы , вы уже взрослый человек и ваши родители тоже . Не перекладывайте свои неудачи на них
Чумачечая_• 03 августа 2024
Ответ для12 галюцинаций
сразу видно, какая у вас была теплая атмосфера в семье.
12 галюцинаций• 03 августа 2024
Ответ дляЧумачечая_
Я наблюдала это 18 лет, нормально, что Вы так думаете, не столкнувшись.
Чумачечая_• 03 августа 2024
Ответ для12 галюцинаций
с чем нужно сталкиваться, если вы пинаете человека, который рассказал, что ему плохо. Или вы сами к этому пришли?
Аноним_1858• 03 августа 2024
Ответ дляГрушки-яблочки
Всю жизнь страдаю лишним весом.
Боже, какой ужас. Это невозможно простить
Грушки-яблочки• 03 августа 2024
Ответ дляАноним_1858
Кому-то невозможно. Я простила давно. Какой смысл таскать в себе обиду на невежество человеческое? Себе дороже)))

Если бы обида сделала меня стройной, я бы не простила.
Но она лишь тяжесть и разрушение. Плевать я хотела и на неё и на дурость своих родителей.
автор Бавовна • 03 августа 2024
Ответ дляОно само купилось
Почуття провини спонукає. Страх покинутості. А моя мати, як і сестра- нарциси, майстри в ігри: ближче-далі. Конкретно зараз вони мене ігнорують. При чому ігнорують більше ніж по півроку. Не питають навіть, чи жива я. До мене в будинок прилетіло, згорів наш під’їзд, ми дивом вціліли. Вони знали про це, і навіть не спитали, чи жива я. Умом я усвідомлюю все, все розумію, але з тілом владнати не можу, воно продовжує їсти і очищуватись…. І чим сильніше маніпуляції матері, тим важче приступи….
Фея_3уровень• 03 августа 2024
Дівчатка, а є де це почитати? Щоб швидко і зрозуміло? Мені для сестри треба. Вона з дитинства повненька, в дорослому віці постійно зайва вага, але моя племінниця - її дочка, маленька худенька. І постійно травля дитини (це те, що ми бачимо, коли збираємося їсти) хвате жрати, достатньо, хвате, ти перед цим їла, куди тобі лізе, постійне прицмоктування і косі погляди на свою дочку. Їй 10 років. Спочатку це обурювало мою маму, але вже і у мене урвався терпець останніх наших посиденьок на шашликах. Зірвалася і накричала....на сеструху. Бо ніяких аргументів, окрім нехай дитина їсть, бо їй рости, немає. А просто спокійним тоном: нехай їсть, звісно ж, що об стінку горохом.

П.с. повторюю. Племінниця нормосткнична, ближча до худої, малого зросту.
А, ще сестра вчителька, в неї ’поставлений командирський голос’ Вона так спілкується з усіма
Виправлялочка• 03 августа 2024
Ответ дляБавовна
А почему вы до сих пор с ними общаетесь?
Едимнаморе• 03 августа 2024
Думаю, дело в вашем хроническом стрессе, который нашел выход в рхп. Так вы отдаете ту тревогу что фоном грызет вас постоянно. Возможно как раз странная мама так повлияла..
У меня тоже рхп, до єтого была ипохондрия несколько лет, и тоже тяжелое детство.. Несколько психологов в разное время, АД, и мне ничто не помогает надолго. Всегда откатываюсь еще жестче чем было до..
Единственное что я поняла - что помочь нужно самому себе. Никакой психолог за вас не проработает єто.
Когда я обратилась с рхп к психологу, она копалась не в рхп, а только в моем детстве.
Едимнаморе• 03 августа 2024
Ответ дляФея_3уровень

если сестра не хочет видеть проблемы - она и книгу никакую не поймет к сожалению..

автор Бавовна • 03 августа 2024
Ответ дляВиправлялочка
Я ж написала: це і почуття провини, і сором, і залежність…. Вони мене ігнорують, а я хочу повернути наше спілкування…. Така модель була з самого дитинства. Я намагаюсь її виправити, але виходить тимчасово. Завжди виникають відкати….
Фея_3уровень• 03 августа 2024
Ответ дляЕдимнаморе
В мене таки є надія, що може хоч збавить обороти. Точніше, надія помирає останньою. З одного боку - не моя то справа, і не мами, але ж, наче не чужа людина.
І так, книгу точно не читатиме.....
Фея_3уровень• 03 августа 2024
Ответ дляБавовна
Поміняйте терапевта або з цим зробіть упор саме на опрацювання залежності від спілкування
автор Бавовна • 03 августа 2024
Ответ дляЕдимнаморе
Дякую вам за опис власного досвіду. Я це теж зрозуміла. Але тільки нещодавно усвідомила зв‘язок зривів і стосунків з матір‘ю. Сподіваюсь, що це допоможе мені знайти правильний шлях.
Виправлялочка• 03 августа 2024
Ответ дляБавовна
А если пойти к терапевту с запросом сепарации, а не с рпп?
автор Бавовна • 03 августа 2024
Ответ дляВиправлялочка
Працювала з цим, багато пунктів вже виявлено і розв‘язано, але схоже, що до головного ще не докопались.
Виправлялочка• 03 августа 2024
Ответ дляБавовна
Я бы на вашем месте блокировала все таки. И маму, и сестру. Да, сначала тяжело, но вместе с тем в терапии работала бы с чувством вины и стыда. Иначе получается замкнутый круг и вечное нарезание кругов по треугольнику Карпмана. А из него нет выхода, кроме, как прекратить ’играть в игры’ с токсичными родственниками.
Возможно, ваш терапевт вам не очень помогает, если такие откаты. Возможно модальность его не подходит.
В любом случае, желаю вам сил, чтобы справиться с этим ❤
Понимаю, как это сложно, сама выросла в адской обстановке.