Луноходик_Ик• 06 августа 2024

Про маму…

Не знаю з чого почати і можливо буде дуже не розбірно, бо я зараз трохи на емоціях і раціонально мислити важко. Отже, моя мама завжди робила з себе жертву а я мала бути її рятівником і попелюшкою. Маю старшого брата з яким не спілкуюся, бо він завжди дразнив мене, брав мої речі без дозволу і не повертав на місце, був жорстоким було меншої сестри, нічого не робив по хаті навіть якщо його просили… але його мама значно менше сварила і навіть коли сварила то з ним була значно поблажливіша аніж зі мною або з сестрою. Моя сестра менша і зараз вона підліток з характером. Сестру мама особо не любила, хоча вона каже що всіх любить однаково але це не правда. Бо якщо говорити за брата і за сестру то різниця в її любові до них кардинальна. Сестру ніхто в дитинстві не виховував лише хотіли щоб вона тихо себе вела, а коли я пробувала її чомусь вчити ( англійська, математика , прибирання за собою …) мені казали відстати від неї і просто поприбирати за нею ( якщо це про уборку) або вона потім все вивчить ( якщо це про англійську …). Дома завжди були крики і сварки ( мами з відчимом ) і це все звісно чула сестра. Причому це були дуже сильні і регулярні сварки.
В мене з сестрою в спілкуванні майже не було ніяких проблем. В мами і у відчима ( біологічний батько сестри) завжди з нею якісь проблеми. Коли почалася повномасштабна війна я виїхала з України лише щоб втікти від них, і довгий час я регулярно лікувалася в психотерапевта та психіатра. Зараз трішки менше. Зрозуміла абсурдність своєї сім’ї і стараюся якось повпливати на маму щоб вона почала турбуватися про сестру, а не «виховувати» її лише криками та відбиранням гаджетів. Коли вона мені жаліється на сестру я їй прямо кажу звернутися до психолога, бо я розумію що моя сестра теж не проста людина, однак в цій сімʼї в неї не було шансу вирости адекватною з стабільною психікою. Тільки вот мамі це не треба , все що вона хоче це зробити з себе жертву і щоб її жаліли коли вона сама абюзить власну дитину.

Їй також не подобається що я захищаю сестру коли вона жаліється мені, причому завжди. Навіть коли сестра просто жаліється на якогось свого друга мама каже що вона видумує і так далі. Їй в принципі не подобається що я турбуюся про сестру. Часто навіть істерики мені влаштовує, хоча я ніколи на неї не кричу ( окрім панічних атак спровокованих нею ж) і стараюся доносити все максимально мягко. Більше того коли в мене була клінічна депресія і я не мала сил їм відповідати на повідомлення і дзвінки вона почала настроювати сестру проти мене. Я розумію що я не ідеальна і десь можу сильніше давити на маму щоб вона турбувалася про ВЛАСНУ дитину, бо я боюся що може стати з сестрою. Мені вона важлива, однак забрати її я не можу. За відси а я взагалі мовчу, бо з ним розмовляти не можливо, причому це буквально, що не скажеш буде скандал.

Пробачте, треба було виговоритися. Розумію що все написано досить сумбурно і без деталей, але сил нема уточнювати. Розумію що хтось може накинутися на мене що я погана донька, що не треба вмішуватися у виховання сестри і т.д, але як я вже сказала сестра мені важлива і я буду старатися робити максимально щоб мама хоча б мінімально робила для неї.
So_so• 06 августа 2024
Что-то Ваша психотерапия плохо сработала, иначе бы Вы начали жить своей жизнью, оставив маму и сестру жить своей

Куда_бежать• 06 августа 2024
Маму не змінити, сестру не врятувати
Поплачте і відпустіть
автор Луноходик_Ик • 06 августа 2024
Ответ дляSo_so
Ну на психотерапію я в першу чергу пішла через серйозну депресію. Я тоді буквально нічого не могла робити. Та й від синдрома рятувальника не так легко позбутися…

А про сестру попри все не можу залишити , бо маю віру що її можна врятувати, все ж вона дуже хороша людина
Говорю-балакаю• 06 августа 2024
Не дочитала, сорри не осилила, у вас своя семья есть? Сосредоточьтесь на ней. Ваше будущее это ваши дети, думайте об их интересах в первую очередь
So_so• 06 августа 2024
Ответ дляЛуноходик_Ик

Вас кто спас?
Говорю-балакаю• 06 августа 2024
Каждый должен себя спасать сам, тянуть за волосы из дна. Сам. Не надо никого спасать без его желания
автор Луноходик_Ик • 06 августа 2024
Ответ дляКуда_бежать
Маму не змінити, сестру не врятувати
Поплачте і відпустіть
Стосовно першого повністю згідна.
А стосовно другого хочеться вірити що все ж її можна врятувати.

Розумію що це мабуть через те що мене зробили її «мамою» і тепер я відчуваю обовʼязок перед нею(((

автор Луноходик_Ик • 06 августа 2024
Ответ дляГоворю-балакаю
Ні нема, живу сама закордоном, дітей не хочу, принаймі поки. Бо розумію що це відповідальність, а в мене зараз ні фінансів, ні стабільності, ні крепкої психіки нема. Ну і чоловіка також. Бо не можу довіряти ним.
автор Луноходик_Ик • 06 августа 2024
Ответ дляSo_so
Вас кто спас?
Сама
КондуктЕр тролейбуса• 06 августа 2024
Я б жила своє життя. З мамою обмежила б спілкування. З приводу сестри мама нічого не змінить
Бринзолетта• 06 августа 2024
Не слишком ли много вы на себя берёте? Ваша мама ещё терпеливая женщина
автор Луноходик_Ик • 06 августа 2024
Ответ дляГоворю-балакаю
Згідна, але сестра ще дитина, батьки авторитет для неї, вона сама часто просить в мене про допомогу і «морального» захисту.
Говорю-балакаю• 06 августа 2024
Ответ дляЛуноходик_Ик
Вы не ее мама, читала невнимательно, у вас есть дети и сколько сестре лет? Не ввязывайтесь в этот треугольник карпмана, вот не надо оно вам
автор Луноходик_Ик • 06 августа 2024
Ответ дляБринзолетта
Не терпелива вона, бо сама ж не раз починала розмови про минуле знецінюючи мене від чого в мене починалася панічна атака і я починала її випалювати все, а вона лише я такого не памʼятаю, такого не було і лише мене починала звинувачувати у всіх її бідах.

Була б вона терплячою могла б знайти підхід до сестри, це не так важко, але їй важлива лише вона сама і щоб її пожаліли і по голівці погладили.
автор Луноходик_Ик • 06 августа 2024
Ответ дляГоворю-балакаю
Власних дітей нема і не хочу. Сестрі 12
Говорю-балакаю• 06 августа 2024
Вы лучше в себя вкладывайте, чтоб вы доверяли людям, могли подпускать кого то ближе. Психолог в общем нужен наверное. Ваше будущее это не сестра, у нее будет своя жизнь, муж и дети. Или нет, но своя жизнь.
А вы, что ждёт вас, вечный спасатель и смотритель, решатель проблем. Займитесь своим моральным и психологическим состоянием, чтоб у вас было доверие к людям, семья своя и спокойствие. Равновесие и гармония в душе. Человек должен помочь себе сам с первую очерндь
Говорю-балакаю• 06 августа 2024
У сестры есть родители, они несут за нее ответсвенность. Разберитесь со своими обидами и комплексом спасателя. Вы никогда не заслужите любовь родителей, она либо есть либо нет.
So_so• 06 августа 2024
Ответ дляЛуноходик_Ик
Сама
Вот и всё. Станете на ноги, можете сестре помочь с чем-то полезным.
Зараз на дієті• 06 августа 2024
Ответ дляЛуноходик_Ик
Вышлите сестре деньги на загранпаспорт, а потом на автобус до Польши. Тогда вы ее спасете.
А пока что, все это выглядит, как попытка похвалить себя и пообвинять во всем маму и отчима. Потому что заламывать руки и рассказывать, какой вы спасатель и золушка - это одно, а действовать - это другое.
Дочитала, что сестре 12. Тогда нужно ждать еще 4 года или приехать за сестрой и вывезти ее по доверенности. Доверенность у мамы купить. За деньги. Или перестать называть себя спасительницей и вычеркнуть этих людей из жизни, просто идя дальше.

Триндю-бриндю• 06 августа 2024
Автор, скільки Вашій сестрі років? Чи може вона почати створювати свої власні кордони, щоб відокремити себе від нарікань матері?
Наивная Хо• 06 августа 2024
Автор, как же я вам сочувствую. Но это не ваша война, вы можете только ждать, ваша сестра тоже скоро разберётся что к чему и научится выживать в той семье как и вы когда то. Вернитесь к этому вопросу когда ей будет 16-18. Сейчас у вас нет никаких рычагов влияния на ситуацию
Триндю-бриндю• 06 августа 2024
Прочитала, вашій сестрі 12, вона живе з власними батьками, а Ви хочете, щоб в неї було краще життя, ніж є тепер.
Тому, раджу Вам автор, не бути своїй сестрі матір´ю, бо мати в неї є, якщо вона жаліється Вам на щось, вислухайте її, дайте як старша сестра пораду, та і все, бо змінити, поки сестрі 12 років, Ви нічого не зможете, якщо Ваша мати та відчим адекватні в сенсі, не зловживають алкоголем, та все таке інше, що призводить до звертання в соціальні служби.
автор Луноходик_Ик • 06 августа 2024
Ответ дляГоворю-балакаю
Ну мені їх любов і не потрібна, а стосовно сестри я не вимагаю щоб вони її любили, я хочу щоб вони свої батьківські обов’язки виконували.
автор Луноходик_Ик • 06 августа 2024
Ответ дляЗараз на дієті
Я не називала себе рятувальником, в мене є синдром рятувальника який я стараюся убрати, але це різне. Себе я не хвалю і хвалити мене не треба.
автор Луноходик_Ик • 06 августа 2024
Ответ дляТриндю-бриндю
Сестрі 12. Вона свої кордони виборює як може тільки вот батькам байдуже і вони лише сварять її за це.
автор Луноходик_Ик • 06 августа 2024
Ответ дляНаивная Хо
Я з вами згідна і вдячна за підтримку. Просто страшно що в 16-18 може бути пізно. Хоча розумію що якраз тоді стану на ноги і буду спроможна допомогти їй і фінансово і психологічно
автор Луноходик_Ик • 06 августа 2024
Дякую всім за поради та підтримку
Триндю-бриндю• 06 августа 2024
Ответ дляЛуноходик_Ик
Вона молодець, що виборює власні кордони, адже в 12 років, це не легко робити, знаю з власної долі, коли батьки вказували мені моє місце на їх думку в житті😢
Але, я все ж таки стала дорослою і маю прекрасне життя. Тож у Вашої сестри також все буде добре, вірте в це автор🤗
автор Луноходик_Ик • 06 августа 2024
Ответ дляТриндю-бриндю
Дякую ❤️
Однозначно• 08 августа 2024
Авторе, розумію вас, маю трохи схожу ситуацію. Нормальний план - це бути сестрі сестрою. Дружити, спілкуватися, цікавитися як її справи. Якщо у неї зі сторони батьків повний абзац у стосунках, ваше до неї гарне ставлення закладе в її характер трохи доброго, і загалом їй буде краще відчувати чиюсь підтримку. Позвіть може її якось в гості на кілька днів, якщо є така можливість.
А з батьками і їх ставленням вже нічого не вдієш, на жаль