Поторописька• 08 августа 2024
Как вернуть депозит умершего человека , Приватбанк.?
Добрий день.
Помер тато , був депозит ( до 100 000 грн в Приваті), почалась війна - мама виїхала з окупації.
Встигла сходити до нотаріуса до війни внесли в реєстр на спадок ( квартира , авто дачі ,та цей депозит )
Зараз вона на Україіні , нотаріуси не можуть видати довідку про спадок , бо окупована теріторія...
А депозит ? Невже не можна ніяк вернути гроші?
Підкажіть , може , хтось в такій ситуації
Поторописька
• 09 августа 2024
Ответ дляМорская свинка
Треба мати повний доступ до керування мобільним банкінгом померлого. Інші варіанти відсутні. Легітимного варіанту немає
Все заблоковано , одразу.
Блакитна устриця• 09 августа 2024
Ответ дляПоторописька
А коли ви оформляли ? Я теж чула , що нотаріус свідоцтво видає на ВСЕ , одним свідоцтвом
Насправді, давно вже.
Раджу проконсультуватися з іншим нотаріусом. Звичайно, передати спадкову справу іншому нотаріусу неможливо, але якщо почуєте іншу думку, можливо, зможете домовитись зі своїм, якщо матимете якісь законні аргументи.
Я взагалі слабо уявляю, як це - все майно одним свідоцтвом.
Дивіться, була в нас тоді ж ситуація з бабусиним спадком, коли свідоцтва отримали, справу закрили. А через кілька років виявилось, що бабуся раніше успадкувала маленьку частинку маминої квартири. Вона в свій час писала відмову, але через помилку державного нотаріуса її не підшили до спадкової справи. І по факту вона її прийняла, хоча не було це ніяк оформлено.
І нам з сестрою довелось іти знову до нотаріуса, в якого оформлювали спадок бабусі, і доуспадковувати той бабусин шматочок квартири як нововиявлене спадкове майно. На це ми теж отримали окремі свідоцтва. От як би в такій ситуації діяв ваш нотаріус? Дописав від руки в старому свідоцтві? Чи анулював попереднє і робив нове? Думаю, видав би окреме свідоцтво, це найбільш логічний варіант.
Бджолина королева• 09 августа 2024
Ответ дляПоторописька
Ні. Окремо . І фінанси це окремо точно
Бджолина королева• 09 августа 2024
Ответ дляПоторописька
Хай робить нотаріальний запит . Якщо буде нявкати, що не хоче зв´язуватися, тіпа чого я повинен носити, то наполягайте, скажете самі відправите поштою, допоможете чим зможете, принцип як робила я написала вище. Цей запит робила секретарка, нотаріус лише підписував. А відправляла я, коли нотаріус отримав відповіді, секретарка мене проінформувала.
Сестра померла півтора роки назад , мені треба було знати чи всі кредити закриті, а банки не дають відповіді, якщо не спалкоємець, от в кожний банк, що я знала, де обслуговувалася сестра нотаріус робив нотаріальний запит, то сама возила запити або відправляла через відділення банків за домовленністтю, як з яким банком домовилася. Найпростіше і найкомпетентніше мені було з Приватом . По запиту від головних управлінь відповіді з рахунками і суммами прийшли нотаріусу, далі нотаріус знає свою справу
Шаманю второпях• 09 августа 2024
Ответ дляБлакитна устриця
Як це не видає? Тільки так і видає, на кожен об´єкт окреме свідоцтво. Вірніше навіть на кожного спадкоємця і на кожен об´єкт окреме свідоцтво.
Коли я з сестрою оформлювала спадок після бабусі (будинок, дві ділянки біля будинку, земельний пай і ще якийсь майновий сертифікат на майно колгоспу), отримали 10(!) свідоцтв.
Нам нотаріус видав на кожну людину (спадкоємця) по одному свідоцтву, де було перераховано що ми отримали + інші доки по нерухомості (витяги). А перед цим більше року (ще плюс до півроку що треба чекати для спадщини) не могли оформити іх, бо не вистачало доків по авто. І частково нотаріус нам відмовляв офориити (тобто на інше майно, на авто пізніше би). Хоча все міняється, може зараз вже й по-іншому
Шаманю второпях• 09 августа 2024
Ответ дляБджолина королева
Нерухомість окремо, а на фінанси окремо, при тому якщо декілька банків, то окремо пишеться /відсилається запит від нотаріуса в кожний банк , отримується нотаріусом відповідь, і от на основі того видаються свідоцтва для банків.
Так, запити окремо по кожному вкладу. Але у нас свідоцтво про спадщину було одне . Маю на увазі у кожного спадкоємця своє, але на все що він отримав. Плюс інші доки