Басноплетка• Изменено 12 августа 2024
Подаровані дітям гроші на день народження, питання
Подаровані дітям гроші на день народження, питання.
Чи дозволяєте витрачати якусь суму з дня народження на іграшки, лего, чи книги, те, що обирає дитина ? Або самі кажете - купимо одяг, купимо щось до школи, не даючи змоги витрачати на іграшки наприклад ?
Сизоока бестія• 12 августа 2024
Ответ дляКоник-стрибунець
Это все равно, Автор, что вашим подарком на ДР будут кастрюли, сковородки и пылесос
Если её порадует пылесос, то это отличный подарок. Мне подарили кухонную машину, 33т пару лет назад, отличный подарок , пользуюсь и радуюсь
Якось так і живу• 12 августа 2024
Ответ дляТримаю свічку
Если согласования не будет по 3-4 тысячи потратятся на жвачки.
И что? У вас такая беспросветная нищета, что детские деньги играют роль в бюджете?
Пусть тратит на жвачки. Пусть нажуется тех жвачек на всю жизнь...
Коник-стрибунець• 12 августа 2024
Ответ дляСизоока бестія
Печально. Мы вещи для дома покупаем по потребности, а не дарим на праздники друг другу
Тримаю свічку• 12 августа 2024
Ответ дляКоник-стрибунець
Значит вы имеете на это фин возможности.
Тримаю свічку• 12 августа 2024
Ответ дляЯкось так і живу
Конечно играют. У нас маленький доход и приличные расходы - машина, семейный ежегодный отдых, поездки к родителям в соседние города. Мы очень экономно распределяем фин ресурсы и учим также ребенка. Ну а что делать. Зато отдых каждый год, так не в каждой семье и с большими доходами.
Сизоока бестія• 12 августа 2024
Ответ дляКоник-стрибунець
А что вы дарите? Парфюмерию, часы , телефоны и машины мы покупаем просто так. Ювелирку перестала носить с начала войны
Коник-стрибунець• 12 августа 2024
Ответ дляСизоока бестія
Что я дарю?)
Мужу обычно фотоальбом с нашими фото за год, билеты на концерт)
А муж мне все остальное что мне хочется в конкретный момент времени, мне постоянно что-то надо))))
Сизоока бестія• 12 августа 2024
Ответ дляКоник-стрибунець
Что я дарю?)
Что-то-это что?
Сизоока бестія• 12 августа 2024
Ответ дляКоник-стрибунець
Что я дарю?)
С мужем просто, я оплачиваю очередную игрушку для рыбалки и он счастлив. Проблема выбрать себе. Ничего не надо, надцатая сумочка не радует.
Коник-стрибунець• 12 августа 2024
Ответ дляСизоока бестія
Что-то-это что?
Все. От украшений до вот сейчас мне фильтр хочется ионообменный за 2к евро, чтобы мыть мой блонд мягкой водой)
Но это конечно не подарок, просто текущая покупка и муж знает как я ношусь с уходом за волосами))))
Впораюсь зі всим• 12 августа 2024
Ответ дляТримаю свічку
Ну смотря какой ребенок. Если он осознанно подходит то да а если не осознанно то нет
так це ж ваша робота як батьків допомогти виховати усвідомленість і відповідальне ставлення до грошей. якшо дитині три роки і вона ще себе не тямить, просіть не дарувати гроші, або дарувати якусь дрібноту, а гроші вам — і ви від імені дитини вже розпоряджаєтеся.
але у віці, коли гроші даруються вже саме дитині, вже ви маєте навчати відповідальному витрачанню. навіть до того, заздалегідь потроху привчаючи
всі діти різні, безумовно. не всі вчаться з однаковою швидкістю. і, скажемо відверто та мʼяко, не всі батьки вміють навчати відповідальності. якшо з дитиною старшого віку нуль контакту, просіть не дарувати поки гроші, наполегливо і безапеляційно повідомляйте дарувателям. натомість поки шо займіться нагальнішим: розбудовою стосунків із власною дитиною. і лише потім переходьте до грошей
ps. так, ми маємо право вето, якшо бажана покупка не відповідає віку або є небезпечною. але про це ми заздалегідь домовляємося. все проговорюється і пояснюється таким чином, щоби дитина погодилася. шукаємо спільні рішення, якусь заміну
Сизоока бестія• 12 августа 2024
Ответ дляКоник-стрибунець
Все -это что? У вас из вариантов фильтр и украшения. Что дарить даме , которая,перестала их носить?
Коник-стрибунець• 12 августа 2024
Ответ дляСизоока бестія
Тогда новый пылесос возможно обрадует даму)
Сизоока бестія• 12 августа 2024
Ответ дляКоник-стрибунець
Пылесосов два , они новые, дама ими не пользуется.
Вот и я вам про то, главное, что б подарок радовал. Радовать тяжело и когда нет денег, и когда они есть . Когда есть, радовать ещё тяжелее, потому что все покупается просто так .
Я второй месяц выбираю себе подарок к годовщине, смотрю уже ювелирку, ведь ’нужно ж что-то купить’
Коник-стрибунець• 12 августа 2024
Ответ дляСизоока бестія
Мне не тяжело абсолютно)
Главное ещё время найти найти то, что я хочу, с этим сложнее всего, так как маленький ребенок и время для поиска есть только онлайн во время сна))
А прекрасной ювелирки полно - De Beers, Chopard, Bucherer, разве нельзя выбрать что-то, вам же не дарят ее ежедневно)
Наталя-e9ac• 12 августа 2024
від віку напевно злежить
в мене малі були такими плюшками, що все збирали нічого не витрачали
якось раз брали навіт ьв борг у них на велику нашу покупку
повернули
взагалі залежить від дитини і устрою в сім´ї
але це точно не гроші на базові потреби
хоча знову ж якщо дуже скрутне становище то можна домовлятись що частина грошей піде умовно на підготовку для школи
повернули
але це точно не гроші на базові потреби
О, є кулсторі на цю тему. Мені хрещена з-за кордону на день народження кожен рік висилала по 100€. На момент 18-річчя у мене мало бути 1800€. Не космічна сума, але її б вистачило на поїздку, на ноутбук, на крутезний телефон, та багато на що. Можна було б жити на ці гроші декілька місяців навіть. Як гадаєте, чи побачила я хоч раз ці кошти?
Питання риторичне...
Сизоока бестія• 12 августа 2024
Ответ дляКоник-стрибунець
Мне не тяжело абсолютно)
Хочется выбрать что-то, что не будет лежать в шкатулке, а я буду носить. Мне не дарят ежедневно, 5-7 штук в год (муж, отец, сын) . За 25 лет знаете сколько добра лежит? Вы моложе, вам еще не надоело
Марічка• 12 августа 2024
12 років.
всі гроші віддаю сину. в нього картка дитяча. купує все, що вважає необхідним. бо це його подаровані гроші.
минулого року назбирав 15 тисяч на телефон , я додала ще 4 і купили.
на всілякі дурниці не витрачає. також на картку іноді кидаю йому бонуси чи кишенькові.
ціну грошам повинен знати, треба вчити фінансовій грамотності змалку.
і якщо не виконує свої обов2язки, то похід до стоматолога - це за його рахунок.
також лишаю без бонусів та кишенькових
ПироженкА• 12 августа 2024
Ответ дляТримаю свічку
До данного возраста 10 лет денег не давала. Обговариваем и покупаем что нужно. Если у нее будет доступ она все потратит на жвачки и т.д. могу дать порционно денежку на что то. У нее не будут лежать ...
Однажды не уследила, она взяла 200 грн и положила в кошелек и в портфель. Пришлось забрать.
Следующий раз все же взяла 200 грн и домой принесла 20 ку и какие то безделушки за 1 грн .
На что потрачено и где и кто ее обманул ответа не получено
Колись класі в 3 мій син з ’другом’ йшли зі школи і зустріли нашого родича, той непомітно для сина підкинув йому в рюкзак 500 грн. Але це помітив дружбан.
Додому син за годину доніс лише 150 грн.
Виявилося, друг сказав, що в того гроші в рюкзаку, і розкрутив сина на усіляки шоколадки, напої, там якійсь непотріб подорожче.
Або ще один був друг. Вийшли вони гуляти у двір, я вдома з молодшим. Тут чую що син з кимось зайшов в коридор, щось там прошуршав, і як почув, що я йду, бігом вийшли. Думаю, дивно, ну ладно.
Тут через якийсь час виглядаю з вікна, йдуть ті двоє, в руках куча всякого харчового непотрібна, але звідки гроші? Знову сина додому, і він сам признався, що друг підбив зайти тихенько додому й вкрасти в мене гроші.
Біда з тими нашими лопушками, але подив бере, які є діти ’прохавані’, що так підбивають на пригоди. Звісно, гарненьку взбучку дала синові, бо нахєр таке, запам´ятав надовго
Коник-стрибунець• 12 августа 2024
Ответ дляСизоока бестія
Так украшения устаревают, не будешь же носить то, что носил 20 лет назад
ПироженкА• 12 августа 2024
Ответ дляМарічка
12 років.
також лишаю без бонусів та кишенькових
Наш трішки старший, але його поки в крайнощі носить. То збирає на щось дороговартісне, ми додаємо ще трохи (планшет, телефон)
То не може втриматися й тягає звідти на усіляку чухню, типу подобається мати гроші і витрачати на що око впаде) То контроль всеодно присутній, поки не навчиться самоконтролю і зваженості при виборі покупок
Тримаю свічку• 12 августа 2024
Моя мечтает об очках vr но у нее терпения не хватит на них собирать , будет шелестеть в кармане все спустит.
Сизоока бестія• 12 августа 2024
Ответ дляКоник-стрибунець
Не настолько быстро,,что б прошлогодние были неактуальны
Коник-стрибунець• 12 августа 2024
Ответ дляСизоока бестія
Ну прошлогодние да, а те которым уже 5+ лет, они же уже не то
Сизоока бестія• 12 августа 2024
Ответ дляКоник-стрибунець
Я не ношу даже то, что подарено за последние пять лет, стала равнодушной к ювелирке
Басноплетка
• 13 августа 2024
Ответ дляВпораюсь зі всим
шо значить «дозволяєте»? подаровані дитині гроші то її гроші. це дитина може вам дозволити або не дозволити їх торкатися. але чи маєте ви моральне право навіть із дозволу дитини брати ті гроші, то вже окреме питання
Якщо розібратись і батьки б не витратили гроші на гарне святкування, то ніхто тих грошей не подарував би)))