КараПузовна• Изменено 16 августа 2024

Чи знаєте випадки, коли дитина, перебуваючи у Німеччині, не вчаться у школі

Маю на увазі німецьку школу.
Ми знаходимось на землі Баден Вюртемберг, тут можна не навчатись до шести місяців.
Але я особисто знаю декілька родин, в одній з яких дитина спочатку навчалась, але потім після переїзду у інший населений пункт не записалась до нової школи. І одна родина, яка приїхала у листопаді минулого року, спочатку вони жили в одному місці і там не ставали на чергу, а рівно через пів року переїхали до іншого місця і там теж не стали. Тобто дитина десять місяців ніде не числиться. Родина там нормальна, мати була викладачем в Украіні, хоче, щоб її син навчався лише дистанційно в українській школі. Штрафів поки що не приходило. Звісно, це все між нами. Для широкого загалу вона розповідає, що дитина ходить до школи.
Я для себе хочу зрозуміти, чи можливо дитині взагалі не відвідувати школу та при цьому не отримати штраф? Хто контролює це та як взагалі дізнаються про те, що дитина не вчиться ? (Звісно, якщо ніхто не закладе).
Марічка• 16 августа 2024
Зачем вы болтаете всем?
С такими друзьями и врагов не надо

Володарка мрій• 16 августа 2024
Знаю одну родину, де дитина ходила тілтки на уроки німецької. І купу родин, де отримали штрафи за прогули
Цукрові вишні• 16 августа 2024
Ответ дляМарічка
Зачем вы болтаете всем?
С такими друзьями и врагов не надо
Німецькі соціальні працівники ж на Порадниці сидять і одразу всіх шкільних ухилянтів детектять
Марічка• 16 августа 2024
Ответ дляЦукрові вишні
Ага, рассказала только советчице и больше никому
автор КараПузовна • 16 августа 2024
Ответ дляМарічка
Зачем вы болтаете всем?
С такими друзьями и врагов не надо
Нікому нічого не розповідаю. Ви про анонімний форум ? Я що тут адресу та прізвище пишу?
Тему тому й створила, що запитати у когось вживу не можу, так як коло спілкування невелике і так чи інакше здогадаються, про кого йде мова.
Небоброїдка• 16 августа 2024
Ответ дляМарічка
Зачем вы болтаете всем?
С такими друзьями и врагов не надо
Ну що за паранойя? робити німцям нічого вичисляти на Порадниці.
автор КараПузовна • 16 августа 2024
Ответ дляВолодарка мрій
І певно мали проблеми з соц службами ? Чи лише штрафи?
Правда, що штраф близько тисячі євро ?
Небоброїдка• 16 августа 2024
Ответ дляМарічка
Як ви, перелякані , дістали , особливо в темах тривога. Не пиши, не кажи. Всі ТГ канали виставляють через 10 секунд.
Марічка• 16 августа 2024
Я не понимаю, зачем автору вообще эта информация? И нафига потом ещё спрашивать, а шо ей будет за это? Своих проблем не хватает?

Марічка• 16 августа 2024
Ответ дляКараПузовна
Правда, що штраф близько тисячі євро ?
Правда. Детей может югендамт даже забрать.
Фізик-ядерщик заочно• 16 августа 2024
Мой не ходит,живём работаем в Германии, но документы другой страны, не знаю связано это или нет,но не штрафов, не котроли нет
wladetta• 16 августа 2024
Якщо вони мають при хисток в Німеччині, то я б дуже не радила таке робити. Штраф це буде ще дуже легкий варіант. Соц служби потім не відчепляться. Можна буде довго доводити, що не верблюд, бо за німецькими законами ваша подруга дуже грубо порушеє батьківські обов´язки.
Видящие_помогите• 16 августа 2024
Подруга з 22р там, дитина в школу не ходить там, так вийшло... А зараз звісно не хоче щоб були проблеми
Inci• 16 августа 2024
Ну, це шлях в один кінець, що прийдеться повертатися в Україну чи їхати в іншу країну, бо дитина зовсім буде не адаптована до їх соціуму, думаю що батьки це добре розуміють. Мої діти квітень - травень ´23 вже не вчилися очно там, хоча переїхали до іншої країни аж влітку, у школі сказали що ’їдемо завтра у Канаду’ і спокійно сконцентрувалися на річних роботах екстерну укр школи.
Згодом дізналися від друзів того німецького містечка, що багато хто з наших батьків поробили у російськомовного психолога справку, по якій дитина може не ходити до школи, так діти вчилися нормально дистанційно, а не сиділи як барани не розуміючи мови.
Кидстаффовна• 16 августа 2024
Якщо це і правда, що хтось шифрується і не ходить до школи, то це лише випадковість, що не дізналася влада і не притягли до відповідальності. Питання часу. Є закон, дійте в рамках закону. І будете спати спокійно. Ви готові весь час тіпатися від можливості, що хтось закладе? Хтось перевіре? Соціальна служба постукає в двері? На мою думку, якщо порушує людина закон, слід мати сталеві нерви.
Електрохарчування• 16 августа 2024
Я в Украине.
Но я и правда не понимаю смысла зачем детям ходить в школу других государств и учиться там, если они не понимают язык итд?
Дети могут чувствовать себя некомфортно психологически от непонимания речи одноклассников.
Кидстаффовна• 16 августа 2024
Ответ дляЕлектрохарчування
Я в Украине.
Щоб діти не тинялися самі, а батьки йшли на роботу. В них же одразу ставки - що батьки вийдуть на роботу та будуть сплачувати податки. А в школі діти вчаться швидко.
Inci• 16 августа 2024
Ще знаю одну сім´ю, дитину не записали до школи у перший клас, німцям якось на наших байдуже, нашим в обличчя та мама бреше що дитина ходе до школи, а тато нам повідав що ’не записали, займається тихенько вдома дистанційно в Харківській школі, ми тут залишатися не збираємося, поїдемо ..’.
Електрохарчування• 16 августа 2024
Ответ дляКидстаффовна
Многие беженцы сидят без работы уже 2,5 года. На пособии. Дети то ходят в школу, но зачем?? Программу они все равно не усваивают, если не знают, не понимают поначалу даже элементарных слов.
Сидеть как бурундук и смотреть на одноклассников? Это социализация такая? Если психологически ребенок может чувствовать себя от этого изгоем.

КинДза• 16 августа 2024
Ответ дляМарічка
И как ее вычислят?
Кидстаффовна• 16 августа 2024
Ответ дляЕлектрохарчування
Та ясно, що так. Але уряди країн хочуть, щоб батьки швидко йшли на роботу, а діти до школи. Вголос про те, що батьки не планують робити, говорити не прийнято. Та й школу свою вони вважають ідеальною. Так скрізь по ЄС. Шкода, що українським діткам такі випробовування.
Електрохарчування• 16 августа 2024
Ответ дляКидстаффовна
Я считаю что это безумие так издеваться над детьми. Это не родителей касается, а именно власти.
Хорошо, предложите детям например только изучение языка той страны где они находятся.
Пусть продолжают учиться дистанционно в украинской школе.
Зачем это издевательство?
Например мама с ребенком пол года-год побыла в Германии, ребенок походил в школу, толком ничего не понял, потом мама переехала в Польшу, ребенок вынужден идти там в школу, ничего не понимая, потом переехали в Канаду через год - туда пошел.
Просто реально жаль детей.
Логики я не вижу. Именно с точки зрения того, чтобы ребенок изучал предмет в школе. Все равно он его не поймет потому что не знает язык. Смысл такой школы?
автор КараПузовна • 16 августа 2024
Ответ дляЕлектрохарчування
Я в Украине.
Дитина інших знайомих ходить до німецької школи з лютого і досі не розуміє однолітків (хоч і кажуть, що в молодшому віці мова швидко засвоюється). А все тому, що в інтеграційному класі спілкується лише з тими, кого розуміє (тобто українцями). А в клас до німців не беруть тому, що не знає німецької мови. Замкнене коло.
В школі ніхто не грається з біженцями.
На репетиторів у батьків коштів немає.
Тому я цілком згодна з тим, що тут не має бути примусу. Тим паче коли діти вчаться в своїй рідній школі онлайн.
Але ж владу Німеччини проблеми інтеграції українських дітей не хвилюють
Фляшка на трьох• 16 августа 2024
У меня подруга с дочкой подростком уехали из Харькова в феврале 2022 ,дочка в школу до сих пор не пошла . Занимается онлайн в украинской школе. Но дочка ходит к психологу ,и та ей даёт что то типа освобождения (причина- перенесенный стресс от войны и обстрелов ),долго ли ещё будет давать ,не знаю ,но девочка в школу немецкую категорически не хочет идти .Хотя девочка немецкий уже выучила отлично ,так как круг общения у нее -немецкие подростки ,гуляют вместе . Так что и без школы язык учат . В итоге и подруга ,и дочка очень довольны , стресса от переезда нет , говорят ,будут сидеть в Германии до окончания войны.
Кидстаффовна• 16 августа 2024
Ответ дляЕлектрохарчування
Зачем это издевательство?
Просто реально жаль детей.
Мені здається, але це суто моя думка, що владі країн ЄС взагалі все одно на наших українських дітей. Вони переживають лише за своїх громадян, безпеку та економіку своїх країн. Ось є в них правило, всі діти повинні ходити до школи. І крапка. І не розбираються, чи є в цьому логіка та сенс, чи добре там дітям чи ні. Більш того, є країни, де без усілякої адаптації через 2 місяці новеньким дають такі саме контрольні як і носіям мови, і оцінюють без поблажок. Та як вдалі, так і вчителям все одно на стрес чи на ситуацію. Дуже сумно, але як українські діти, так і дорослі в складних життєвих обставинах, і вдома страшно, і закордоном не мед.
автор КараПузовна • 16 августа 2024
Ответ дляЕлектрохарчування
Зачем это издевательство?
Просто реально жаль детей.
Мені також дуже шкода наших дітей, які вимушені підлаштовуватись під закони інших країн. Діти не знають мови, а їх примушують повноцінно навчатись та освоювати програму школи тієї країни, в якій знаходяться. Нікого не хвилює, що дитина ще має якось вчитись в українській школі.
Я розумію, коли родина хоче лишитись в іншій країні після війни.
Але багато родин хочуть повернутись додому.
Владі інших країн без різниці, що діти з таких родин будуть відірвані від навчальної програми своєї країни та муситимуть все наздоганяти
Електрохарчування• 16 августа 2024
Ответ дляКараПузовна
В школі ніхто не грається з біженцями.
На репетиторів у батьків коштів немає.
Так я об этом и говорю.... Представьте как себя чувствует ребенок психологически в коллективе, если он не понимает речь, на него не обращают внимание, и он не понимает что от него хотят в учебной программе.
Електрохарчування• 16 августа 2024
Ответ дляФляшка на трьох
Вот это кстати тоже!
Дети бежали от войны, из опасных регионов - это огромный стресс. Плюс нужно идти в школу, где ты не знаешь язык и будешь там непонятно как себя чувствовать.
Зачем это делать? Опять же вопрос к властям.
Безумно жаль детей в этой ситуации.
Потому что многие же пошли в школу....
Да, они походят там, потом захотят вернуться в Украину, а здесь им скажут ’ребята, догоняйте украинскую программу, которую вы пропустили’ ( как вариант).
Это какая то бесконечная учеба на всех языках мира((( и толку с нее?
Електрохарчування• 16 августа 2024
Ответ дляКараПузовна
Я об этом тоже. Одно дело если семья хочет остаться в другой стране. Но если люди планируют вернуться в Украину, то зачем все это?? Все это настолько тупо придумано властями других стран, что просто диву даёшься.
МатьЧасть• 16 августа 2024
Ответ дляЕлектрохарчування
За 2,5 года умственно нормальный ребенок вполне способен выучить язык.